P0171: код помилки бідна суміш Ніссан, Opel, Toyota. Причини виникнення збідненого суміші і методи усунення помилки р0171

Бідна суміш помилка P0171

Код помилки P0171 виникає при надто бідною суміші, коли недостатньо палива і надлишок повітря. Така суміш з'являється тоді, коли двигун приймає велику кількість повітря з навколишнього середовища і / або паливна система впорскує недостатньо палива.

P0171 бідна суміш

Такий стан суміші тягне за собою пропуски запалювання, затримки реакції автомобіля на акселератор, смикання при прискоренні, провали в холостому ходу, нестабільну роботу двигуна. У системах управління двигуном Євро 2 і вище лямбда-зонд контролює якість суміші в якій на одну частину палива повинно доводиться 14,7 частин повітря. При виході за допустимий діапазон за підвищеним наявності повітря, який становить 20-30% від норми, з'являється помилка P0171 .

Як поводиться автомобіль на збідненої суміші

При роботі на збідненої суміші, мотор автомобіля працює нерівно на холостому ходу, перегрівається через більш низьку швидкість згоряння такої суміші, чутні хлопки у впускному трубопроводі. Сам автомобіль може підтуплюємо і під навантаження повільно набирати обертів.

При збідненої суміші підвищується температурний режим роботи двигуна, що призводить до його перегріву, прогару клапанів і поршневий.

При тривалій експлуатації на збідненої суміші з'являється перевитрата палива через повільне набору оборотів, внаслідок чого доводиться експлуатувати автомобіль на низьких передачах. Бідна суміш з'являється в слідстві, порушення балансу надходження повітря і палива для змішування з великою кількістю повітря.

Чому з'являється помилка P0171

Причини потрапляння занадто великої кількості повітря бувають такі:

 • Бруд в датчику витрати повітря, внаслідок чого він не може коректно враховувати витрату повітря;
 • Вакуумна витік;
 • Клапан EGR, який відповідає за рециркуляцію відпрацьованих газів, недостатньо щільно закривається і пропускає повітря у впускний колектор;
 • Високий витрата повітря через клапан EGR внаслідок несправності датчика різниці тиску EGR.

Якщо ж причиною збідненого суміші є недолік палива, то такі несправності:

 • Недостатньо потужний паливний насос;
 • Паливний фільтр з опором;
 • Забруднені паливні форсунки;
 • Текти в регуляторі тиску палива.

  Щоб знайти причину помилки P0171, потрібно окреслити причини, за якими в двигун надходить збіднена суміш і чек-Енджін показує таку помилку. Після цього складається послідовний план перевірки автомобіля:

 1. Форсунки і система подачі палива;
 2. Герметичність впускного і випускного колекторів і супроводжуючих шлангів;
 3. Датчики витрати повітря і кисню (ДМРВ і лямда-зонд).

причини помилки р0171 бідна суміш

Як проводиться перевірка

перевірити датчики. Однією з найпоширеніших причин появи помилки P0171 є засміченість датчика витрати повітря (MAF). Швидкість реакції датчика на зміни витрати повітря може бути уповільненою через накопичену на його проводі бруду. Також його можуть забруднювати і пари палива, які виходять через впускний колектор і корпус дросельної заслінки при непрацюючому моторі. Ці пари відкладають на дроті датчика парафіновий шар, який призводить до відправки сигналу про нестачу повітря в суміші. А блок керування двигуном в свою чергу, не додає паливо при підвищенні кількості повітря і порушується загальний баланс суміші. Все це призводить до збідненого паливної суміші і появи помилки P0171. Найчастіше разом з цією помилкою можуть з'являтися помилки p0100 або p0102, які явно означають порушення роботи датчика ДМРВ.Для вирішення проблеми сам датчик потрібно або очистити із застосуванням спеціального засобу для чищення електроприладів або карбклінера (розпорошуючи на чутливий елемент), або встановити новий.

Для очищення використовуйте тільки карбклінер або засіб для електроприладів. Інші речовини можуть пошкодити датчик.

Перевірити на витік вакууму. Якщо причина не в ДМРВ, то слід провести перевірку на витік вакууму. Розгерметизація може зустрічатися в будь-якій точці вхідного трубопроводу, а також на виході корпусу дросельної заслінки - в точці з'єднання вакуумних шлангів і впускного колектора, в прокладці корпусу дросельної заслінки, в прокладках вхідного колектора. Також варто оглянути на наявність фізичних пошкоджень шланги системи вентиляції картера, уловлювання парів палива і заглушки на впускному колекторі. Вся система випуску відпрацьованих газів біля датчика кисню за півметра до і після нього, повинна бути герметична. В іншому випадку показання датчика можуть бути невірними (наприклад, помилка може виникати, коли прогорає гофра). Найпростіше витоку перевіряються з використанням Автосканер (методом перевірки значення паливної балансування).

Якщо на автомобілі встановлений датчик різниці тиску в системі рециркуляції відпрацьованих газів (DPFE), то код помилки P0171 може з'являтися і в разі його несправності.

Такі датчики відмовляють досить часто при великому пробігу автомобіля. Слід перевіряти його якщо пробіг авто склав уже понад 90 тисяч кілометрів.

Цей датчик змонтований на моторі і з'єднується двома шлангами з трубою, по якій відпрацьовані гази виводять до клапану рециркуляції (EGR). Корозія в датчику призводить до того, що знижується його чутливість, внаслідок чого він передає інформацію про нестачу газів і клапан EGR довше залишається відкритим, що призводить до підвищення рівня повітря в суміші і її збіднення.

Перевірити паливну систему . Як вже було сказано, Код помилки бідної суміші P0171 може з'явитися і в разі недостатнього обсягу палива, яким насичується суміш. Для перевірки справності паливної системи проводять такі тести:

 1. Перевіряється продуктивність форсунок (на стенді);
 2. Перевіряється тиску палива;
 3. Перевіряється продуктивності бензонасоса;
 4. Перевіряється напруги, що подається на паливний насос;
 5. Перевіряється регулятора тиску палива;
 6. Перевіряється стану паливного фільтра.

Ці тести також можна провести за допомогою автомобільного сканера. Проводиться перевірка параметра тиску палива і значення паливної балансування.

При виникненні помилки P0171 не постійно, а з певною періодичністю, то причинами можуть бути ненадійне з'єднання контактів джгута датчика і контролера, механічні пошкодження джгута, погане заземлення контролера.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found