ТОП 5 очищувачів клапанів двигуна. Який засіб від нагару краще

Очищувач клапанів необхідно застосовувати періодично для того, щоб прибрати з їх поверхні утворюється нагар. Прибрати його можна двома шляхами - з демонтажем і без нього. У першому випадку необхідно розбирати двигун, що не завжди можливо, та й просто занадто багато роботи.

зміст:

 • Чому утворюється нагар
 • наслідки нагару
 • Огляд очищувачів клапанів

очищувач клапанів

Тому більшість сучасних автолюбителів користуються спеціальними засобами для очищення клапанів. Вони діляться на два типи - пінні і рідкі. Пінні призначені для фізичного очищення поверхні, а рідкі потрібно додати в бензин. Далі в матеріалі представлений рейтинг найбільш популярних засобів очищення клапанів від нагару, складений на основі оглядів і відгуків автолюбителів.

Засіб для очищення клапанів Короткий опис Обсяг упаковки, мл Ціна за станом на літо 2020 року, російських рублів
Liqui Moly присадка для очищення клапанів Ventil Sauber Рідина для очищення клапанів що заливається в бак тому є комплексною присадкою також для профілактичного чищення системи харчування і поршневих кілець. 250 500
HI-GEAR Очисник клапанів і системи харчування Після використання знижує витрату палива приблизно на 5 ... 7%. 295; 325 550; 600
Очищувач клапанів Lavr Ефективно очищає не тільки клапана, але і поршневі кільця. Низька ціна при високій ефективності. 310 250
Пінна раскоксовка "Валера" Універсальний засіб, який можна використовувати для чищення різних деталей двигуна і системи вихлопу машини 210; 400 560; 750
Пінний очищувач клапанів Wurth Найпопулярніший пінний очищувач для впускних клапанів. 300 450

Причини утворення нагару на клапанах

Існує чотири основних причини, чому утворюється нагар на поверхні клапанів. Серед них:

 • Неякісне паливо . На жаль в нинішніх умовах на автозаправних станціях найчастіше зустрічається бензин або солярка з різними добавками і невідповідне належним характеристикам. У процесі згоряння вони утворюють смолисті відкладення на клапанах. Сюди ж варто віднести використання неякісних і просто шкідливих присадок в паливо, якими деякі автолюбителі зловживають.
 • Знос маслос'емних ковпачків . Результат такої несправності стає масло на клапанах. Нагар від згорілого моторного масла осідає на поверхні клапана і просто пригорає там.
 • Система EGR . Її основна функція полягає в допалювання відпрацьованих газів. Однак через конструктивних особливостей таких моторів необхідно враховувати, що машини, оснащені подібними елементами, більш схильні до утворення нагару на клапанах. Через а чого автовласники часто глушать ЄДР, але краще просто стежити за станом системи ніж її видаляти.
 • Природний процес . Згодом нагар на клапанах утворюється з природних причин. Відповідно, при великому пробігу автомобіля, тим більше якщо використовувалися кілька різних моторних масел, то утворення нагару - це неминуче. Однак необхідно розуміти, що не можна доводити до критичного стану і регулярно користуватися очисниками камери згоряння і клапанів.

Чим шкідливий нагар?

Нагар на клапанах двигуна внутрішнього згоряння знижує експлуатаційні характеристики двигуна і його загальний ресурс. При засміченні клапанів відбувається зменшення поперечного перерізу каналів для повітря, тобто, двигун «задихається». У свою чергу це може призвести до виходу з ладу газорозподільного механізму.

Зовні це призводить до таких наслідків:

 • Плаваючі обертів двигуна . Причому це може спостерігатися в самих різних режимах його роботи - на холостих обертах, на гарячу, на холодну. При значному засміченні клапанів мотор може просто стихнути, особливо, якщо працює на низьких оборотах.
 • Ривки при їзді . Машина то довільно прискорюється, то навпаки, пригальмовує. Ситуація це не тільки неприємна, але і просто небезпечна, особливо при їзді в щільному трафіку. Можливе виникнення проблем з холодним запуском.
 • Втрата потужності . Машина погано розганяється і «не тягне».
 • Збільшення витрати масла . Також можливо надмірне задимлення двигуна синім димом.
 • Прогорание клапана . У свою чергу це призводить до того, що той циліндр, в якому клапан завмер або прогорів, по суті, перестає працювати. Машина буде «троить»
 • Погіршення охолодження двигуна . Це виникає через те, що нагар має низьку теплопровідність, тому тепло від двигуна гірше розчиняється в просторі. У свою чергу, неефективна система охолодження двигуна знижує його загальний ресурс. Можливе виникнення детонації.

Тому чистку клапанів без розбирання, за допомогою присадок, необхідно проводити регулярно після кожної 3-й заміни масла . Що стосується пінних очисників клапанів, то їх використовують в два рази рідше. У загальному випадку рекомендується перевіряти також і самі клапана через кожні 80 ... 100 тисяч кілометрів пробігу . Яке краще застосовувати для цього засіб кожен автовласник вирішує сам для себе, але в загальному все зводиться до використання одного з п'яти топові.

Рейтинг очищувачів клапанів

Список найбільш популярних і ефективних очищувачів клапанів на даний момент складається з 5 засобів, створений він на основі знайдених в інтернеті відгуках і оглядах. Більшість з них використовуються не тільки для того щоб прибрати нагар на клапанах, але також очистити поршневі кільця і ​​систему харчування адже відкладення осідають на всіх деталях камери згоряння.

Liqui Moly Ventil Sauber

Присадка для очищення клапанів Liqui Moly Ventil Sauber є однією з найбільш популярних подібних засобів. Це обумовлено її надзвичайної ефективністю. Являє собою рідину, яку додають в паливо. Вона видаляє не тільки нагар на клапанах, але і видаляє відкладення в системі харчування, на форсунках, карбюраторі і елементах впускного тракту. Крім цього, запобігає утворенню корозії на металевих поверхнях, причому як рідинної, так і електролітичної. Очищувач клапанів «Ликви Моли» може використовуватися на будь-яких типах двигунів, в тому числі обладнаних каталізаторами і турбонаддувом.

Відгуки про очищувачі клапанів Liqui Moly Ventil Sauber, в основному, позитивні. Більшість автолюбителів, які використовували для очищення клапанів засіб "Ликви Моли" відзначають його високу ефективність. Зокрема, багато пишуть, що з поверхні клапанів видаляється навіть досить глибокий нагар, в тому числі утворився при використанні неякісного палива. Відповідно, потужність двигуна підвищується, йдуть видаються клапанами клацають звуки. Таким чином, очищувач однозначно заслуговує лідируючої позиції в рейтингу.

Єдиним недоліком є ​​трохи завищена в порівнянні з конкурентами ціна. Купити присадку можна в балончику об'ємом 250 мл, якої вистачає для розчинення в 75 літрах палива. Якщо обсяг бака машини менше, то потрібно засіб заливається по пропорції. Ціна однієї упаковки станом на літо 2020 року становить близько 500 рублів.

1

HI-GEAR FUEL SYSTEM & VALVES CLEANER

Очищувач клапанів HI-GEAR FUEL SYSTEM & VALVES CLEANER призначений для використання з будь-яким типом бензинового двигуна об'ємом до 2,5 літрів. У тому числі з моторами, оснащеними каталізаторами і турбінами. Виробник прямо вказує, що даний засіб рекомендується використовувати в профілактичних цілях через кожні три тисячі кілометрів пробігу. Присадка заливається в паливний бак, тому також справляє позитивний вплив на систему харчування. Оригінальний миючий елемент, що входить до складу засобу - TFS23. Зупиняє іржавіння, а також знижує витрату палива на 5 ... 7%.

Відзначається висока ефективність роботи очищувача клапанів HI-GEAR. Він якісно і швидко видаляє не тільки нагар з клапанів, а й чистить поршня, а також елементи паливної системи. Відповідно, про нього, в основному, позитивні. У рідкісних випадках, коли нагар вже значний, то він може і не впоратися, але оскільки засіб позиціонується як профілактичний, то і відповідних претензій до нього бути не може. З недоліків - велика витрата присадки на малий обсяг бензину.

У продажу очищувач клапанів «Хай Гір» реалізується в металевих флаконах двох різних обсягів - 295 мл і 325 мл (артикули HG3235 і HG3236). Обсягу більшою баночки вистачає, щоб розчинити її в 40 літрах бензину. Ціна меншою банки станом на вказаний вище період - близько 550 рублів, а більшою - близько 600 рублів.

2

Очищувач клапанів Lavr

Очищувач клапанів і камери згоряння «Лавр» є третім за популярністю рідким очищувачем серед автолюбителів. Відгуки автовласників вказують, що він дуже швидко і якісно відмиває не тільки нагар на клапанах, а й бруд на інших елементах, зокрема, на кільцях.

Може бути використаний на будь-яких бензинових двигунах, в тому числі, з каталізаторами і турбінами. Його застосування стандартно, тобто, його потрібно безпосередньо перед заправкою залити в паливний бак, куди потім додати бензин і їздити до його спустошення. У складі є: базовий алифатический сольвент, пакет фірмових миючих присадок, алифатический спирт і функціональні активні речовини.

Очищувач клапанів «Лавр» підвищує потужності характеристики мотора, знижує витрату палива, знижує токсичність вихлопних газів. Відгуки про засіб, в основному, позитивні. Відзначається позитивні зміни в чистоті поршнів і клапанів. Так, у продажу має баночка об'ємом 310 мл, ціна якої становить близько 250 рублів. Однією баночки вистачає на 40 ... 60 літрів бензину.

3

Пінна раскоксовка "Валера"

Високою популярністю для очищення клапанів користується і вітчизняна розробка - пінна раскоксовка "Валера" від "ВМПАвто". Засіб позиціонується виробником як універсальне, призначене для очищення деталей двигуна при розбиранні, в тому числі клапанів і кілець. Воно ефективно видаляє відкладення і забруднення.

Піну потрібно наносити на оброблювану поверхню. Після цього залишити піну на 5 ... 7 хвилин для виконання хімічної реакції з тим, щоб нагар розчинився. Зазначений цикл рекомендується виконувати до 3 ... 5 разів залежно від складності. Піну потрібно видалити за допомогою шприца, після чого продути поверхню стисненим повітрям. Тому засіб доведеться використовувати при частковому демонтаж деяких елементів або при розбиранні двигуна.

Раскоксовка "Валера" популярна як в майстрів автосервісу так і простих автолюбителів, що підтверджує його ефективність. Для чищення нагару з клапанів або кілець зазвичай проводять до 5 циклів. Цього достатньо для видалення навіть самого в'їлося нагару. Його можна використовувати для чищення впускного і випускного колекторів, кілець і інших демонтованих з мотора деталей. З недоліків можна відзначити лише досить високу ціну при великій витраті кошти.

Раскоксовка "Валера" продається в упаковках двох обсягів. Перша - об'ємом 400 мл (вистачає для для обробки деталей 12-ти циліндрового двигуна), її ціна складає близько 750 рублів. Другий обсяг упаковки - 210 мл, вартістю 580 рублів.

4

Пінний очищувач клапанів Wurth

Очищувач клапанів «Верт» є пінним, тобто, його потрібно наносити в середину впускного колектора. За інструкцією його подають у впускний колектор на прогрітому працюючому на 2 тис. Оборотах двигуні, причому двома заходами з інтервалом 30 хвилин.

Пінний очисник «Вюрт» застосовується для видалення нагару і відкладень у впускному колекторі, клапанах і камері згоряння. Завдяки такому комплексному дії виробник обіцяє зменшення витрат палива, відновлення потужності мотора, вирівнювання компресії і поліпшення роботи впускних клапанів. Відгуки про засобі в більшості своїй позитивні. З його допомогою можна чистити практично будь-яких бензинові мотори. З недоліків - не з усіма двигунами його зручно застосовувати. Крім цього, досить велика витрата кошти.

Реалізується в продажу в балончику об'ємом 300 мл. Такого балона вистачає для обробки чотирициліндрового двигуна, а для шести- і більше циліндрових двигунів рекомендується використовувати два балони. Ціна одного складає близько 450 рублів.

5

висновок

Не варто нехтувати періодичної чищенням клапанів, в тому числі за допомогою спеціальних присадок. Так ви продовжите термін експлуатації як усього мотора, так і окремих його деталей в газорозподільному механізмі. Всі перераховані в рейтингу кошти рекомендовані до використання рядовим автовласникам. Якщо у вас був досвід використання тих чи інших очисників клапанів - поділіться ним в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found