Як можна розморозити замок автомобіля | 7 способів

Питанням як розморозити автомобільний замок , мабуть, переймався хоча б раз в житті кожен автовласник. Існує сім популярних методів, за допомогою яких це можна швидко зробити. Для розморожування використовують одне з наступних підручних засобів - джерело відкритого вогню, рідкий ключ, спиртовмісні рідини, ємність з теплою водою або піском, «незамерзайку» для стекол, вихлопні гази. До слова, ці ж кошти можна використовувати і для відкривання замерзлого замку на гаражних дверях.

Як розморозити автомобільний замок

Методи розморожування:

  • 1. Перевірка замків
  • 2. Обертання ключа
  • 3. Нагрівання ключа
  • 4. Використання відкритого вогню
  • 5. Безпосередній нагрів личинки замка
  • 6. Використання нагрівальних елементів або приладів
  • 7. Використання засобу для розморожування замків

профілактичні заходи

Однак щоб розморозити замок двері автомобіля потрібні не тільки кошти, а й технології. Так, по замку можна постукати, щоб спробувати збити полій, нагріти ключ, скористатися джерелом тепла або засобом для розморожування замків. Вибір методу, як розморозити замок в машині, буде залежати від конкретної ситуації, а також наявності підручних засобів.

Як розморозити замок двері автомобіля в мороз

Отже, розглянемо перераховані і інші методи відкривання замків більш детально з приведенням вичерпної інформації.

Метод перший. Перевірка замків

Найпростіше, що може зробити автовласник коли з'ясовується, що водійські двері не відкривається через те, що замерз замок, - це перевірити працездатність замків на інших дверях . Якщо ви є власником позашляховика або легковика з кузовом хетчбек або універсал, то перевірте також і замок на багажнику. При належній вправності і середньої фізичної підготовки в салон можна без зусиль потрапити через багажник.

Ці дії ви повинні зробити в першу чергу. Далі, якщо вам вдалося відкрити хоч одну з дверей і ви перелізли на водійське місце, заводите машину і включайте грубку. Під дією гарячого повітря замок поступово відтане. Для цієї ж мети можна використовувати Автофен , який малопридатний для прибирання криги на склі, але як раз підійде для точкового розігрівання поверхонь.

Не намагайтеся відкрити замерзлу двері зсередини до того часу, поки замок не відтане. Тим більше не потрібно цього робити, застосовуючи грубу фізичну силу. Так ви можете пошкодити механізм замка, в тому числі його електронну частину, а також гумові ущільнювачі на дверях. Метод обертання ключа

Метод другий. обертання ключа

У разі, якщо вам вдалося вставити ключ до упору, але замок не повертається, можна спробувати виконати одночасно такі дії:

  • обертати ключ в різні боки (вправо-вліво);
  • постукувати по області двері, під якою розташований механізм замка.
Однак не варто дуже старатися, оскільки метал, з якого зроблений ключ на морозі стає крихким, і його можна зламати.

Якщо ви відчули, що з кожним рухом амплітуда обертання збільшується, значить, ви все робите правильно, і через деякий час замок відкриється. Описані операції можна виконувати не тільки на водійських, а й на інших дверях, включаючи багажник (в разі корпусу типу хетчбек або універсал).

Метод третій. нагріти ключ

Цей метод є продовженням попереднього. Так, якщо перераховані дії не привели вас до бажаного результату, можна нагріти ключ за допомогою джерела відкритого вогню . Для цього слід скористатися сірниками або запальничкою. Час між нагріванням і моментом, коли ви вставляєте ключ в замкову щілину має бути мінімально, щоб на морозі метал, з якого зроблений ключ, не охолов. При необхідності можна повторити процедуру нагрівання і спроби повороту ключа кілька разів. Якщо на черговому циклі ключ став більше повертатися, значить, ви на правильному шляху.

Однак не варто занадто перегрівати жало ключа. По-перше, через це метал може покритися нагаром і стати більш крихким, а по-друге, можна пошкодити пластмасовий корпус рукоятки ключа, і що ще більш небезпечно - що знаходиться в ньому електроніку.

Існує ще кілька Лайфхак в цьому аспекті. По-перше, замість ключа можна використовувати інші довгі металеві предмети. Наприклад, жінки з цією метою можуть використовувати шпильки для волосся , а чоловіки - затиск для краватки . Однак пам'ятайте, що тепло рівномірно поширюється по металу, тому в процесі нагрівання ви ризикуєте обпалити пальці. Тому на ту руку, якою тримаєте металевий предмет, краще одягнути рукавичку або користуватися будь-якої тканиною.

По-друге, якщо ви користуєтеся звичайною запальничкою, то з часом її металева частина також нагріється і тримати її буде неможливо. Тому, щоб використовувати запальничку включеної в тривалому режимі, можна скористатися будь-якої гумкою. Це може бути гумка для волосся, для упаковки грошей і навіть розрізаний презерватив!

Щоб захистити фарбу біля замкової щілини слід скористатися шматочком фольги або тканини, яку слід розташувати навколо неї.

Тому оптимальний алгоритм дій по третьому методу буде таким:

  1. Взяти довгий металевий предмет з одного боку рукою в рукавичці.
  2. Запалити запальничку і за допомогою гумки зафіксувати кнопку подачі газу для того, щоб вона працювала на довгостроковому режимі.
  3. Вставити металевий предмет в личинку замку, одночасно гріючи металу запальничкою.

Операція може тривати до декількох хвилин. Головне, щоб полум'я на запальничка не згасло. Не забувайте дотримуватися правил безпеки, щоб не пошкодити ЛКП машини і не отримати опік !

Метод четвертий. Використання відкритого вогню

Відразу варто обмовитися, що цим методом можна користуватися лише в крайньому випадку , оскільки існує реальний ризик пошкодження лакофарбового покриття двері, а також отримання опіків.

Для реалізації методу підпалюють будь-якої довгий предмет (паличку, згорнуту в трубку папір і так далі), після чого з його допомогою вогонь поміщають якомога ближче до замерзлому замку. Найбільш ефективний варіант в даному випадку - використання запальнички з спрямованим вогнем (так звані незгасаючі запальнички або запальнички з турбованим полум'ям).

Діяти в даному випадку потрібно вкрай обережно, щоб не пошкодити лакофарбове покриття машини і не отримати опік пальців.

Більш безпечним подібним методом розтопити лід з замкової щілини - піднести тліючу сигарету.

Метод п'ятий. Безпосереднє нагрівання личинки замка

Тут існує кілька варіантів. В першу чергу слід поділ на теплоносії і методи їх доставки. Що стосується перших, то в якості нагрітих речовин використовується вода або гарячий пісок (найпоширеніші варіанти, хоча замість піску можна використовувати інші сипучі елементи, наприклад, кухонну або морську сіль). Відповідно, теплоносій необхідно попередньо розігріти (в чайнику, на сковороді або іншої аналогічної поверхні), після чого помістити в посудину, щоб в подальшому теплова енергія перейшла до замерзлому замку.

нагрів личинки замка дверей автомобіля

Що стосується ємності для теплоносія, то для цього можна використовувати різні варіанти - пластикову пляшку , надувну кульку , шматок тканини , щільний поліетиленовий пакет і так далі. При виборі того чи іншого носія враховуйте не лише той факт, що при значній температурі його фортеця знижується (особливо це актуально для виробів з поліетиленової плівки - пакетів, кульок і пляшок), а й обсяг теплоносія. Чим його більше - тим більше навантаження відчуває матеріал.

Як показує практика, розморозити замок автомобіля подібними підручними засобами - цілком реалізована практика. Головне, вибрати оптимальний обсяг теплоносія і дотримуватися правил техніки безпеки. Зокрема, щоб не отримати опік самому.

Метод шостий. Використання нагрівальних елементів або приладів

Відкрити замок феном

Використання фена для розморожування замку

В першу чергу мова йде про побутовому або промисловому фені . Однак тут є ряд незручностей і особливостей. Зокрема, для підключення цього електричного пристрою необхідна не тільки однофазна мережа напругою 220 В, але і подовжувач достатньої довжини, щоб підключити електроприлад до нього. Також необхідно потурбуватися про те, що занадто потужним феном не можна обробляти лакофарбове покриття автомобіля, оскільки воно може бути пошкоджено. Особливо це стосується потужних будівельних фенів, тому їх застосування залишається під сумнівом або особистим вибором того чи іншого автовласника.

Що стосується побутового фена, то його можна використовувати в більш широкому діапазоні, оскільки він не створює такої високої температури і не передає таку потужну теплову енергію. Однак і його потрібно використовувати безпечно для ЛКП. Головне, що ви повинні пам'ятати при цьому - не можна дуже швидко позбутися від криги . Необхідно проявити терпіння і почекати деякий час з тим, щоб лід під дією теплового повітря зійшов сам.

Метод сьомий. Використання засобу для розморожування замків

Найбільш «цивілізованим» ефективним методом у разі, коли заклинив від морозу дверний замок автомобіля буде використання спеціальних засобів - розморожувачі. На сьогоднішній день цих складів існує величезна кількість. При цьому їх асортимент відрізняється в різних регіонах країни, оскільки це залежить від логістики і цін.

Размораживатель замків. Який засіб вибрати?

Кращий размораживатель для замків HI Gear, але також є ще 9 засобів на які варто звернути увагу. Засіб для розморожування допоможе швидко відкрити двері авто навіть при -35 градусах морозу

Детальніше

Точний алгоритм використання того чи іншого розморожувача ви зможете прочитати в інструкції до відповідного засобу. Однак застосування більшості з них зводиться до того, що за допомогою «носика» або трубочки його складу доноситься у внутрішні механізми деталей замка, де його хімічний склад починає безпосередньо розморожувати утворився лід.

В основі більшості засобів для розморожування лежить спиртова основа, яка при взаємодії з будь-якою поверхнею, включаючи заледеніло, випромінює теплову енергію, за рахунок її і виконується розморожування.

Намагайтеся при настанні перших холодів завжди купувати для себе подібний засіб і носити його з собою (в кишені, сумці, але не в машині!). Найкраще купувати розморожувачі аерозольного типу, оскільки вони більш ефективні.

Замість фабричних коштів для розморожування замку можна користуватися і іншими підручними засобами. Наприклад, медичним спиртом (алкогольсодержащей рідинами), тосолом або антифризом. Однак для цього потрібен буде шприц. У нього набирають будь-яку з перерахованих рідин, розігрівають в долоні і заливають в личинку замку.

Як розморозити автомобільний замок

додаткові методи

Крім перерахованих вище основних способів розморожування, існують також додаткові методи, як розморозити автомобільний замок. Зокрема, дещо незвичний метод полягає в тому, щоб за допомогою гумового шланга направити відпрацьовані вихлопні гази від автомобіля з запущеним двигуном у напрямку до замерзлому замку. При цьому бажано, щоб шланг був невеликої довжини, оскільки в іншому випадку температура вихлопних газів при їх транспортуванні впаде і виконання процедури втратить сенс.

Використовуючи такий метод, дотримуйтесь правил техніки безпеки, оскільки вихлопні гази небезпечні для здоров'я людини!

Ну і найгірший варіант, коли виконання описаних вище методів не допомогло, полягає у виклику евакуатора і транспортування машини в більш тепле місце. До слова, не виключений варіант, що замок не просто примерз, а на морозі вийшла з ладу його електронна частина. У цьому випадку просто відігріти замок не вийде. Необхідно буде втручання відповідних фахівців.

Що робити неприйнятно

продування замка

Так робити не рекомендується!

Серед автолюбителів популярна історія про те, що розморозити замок можна за допомогою коктейльної або інший трубочки, подихавши через яку в замкову щілину замок відкриється. Насправді це помилка. По-перше, температура дихання недостатня, щоб розтопити сильну ожеледь. По-друге, поки тепле повітря через трубочку буде транспортуватися до замку його температура значно впаде і операція втратить будь-який сенс. По-третє, разом з теплом дихання передає вологу, яка, згодом конденсується, утворюючи ще більше криги.

Якщо у вас є з собою духи або одеколон, то використовувати їх не варто. Адже зміст в них спирту невелика, тому їх склади для розморожування замків марні.

Категорично не можна поливати окропом двері, та й взагалі будь-яку область корпусу машини. Це загрожує пошкодженням ЛКП (появою на ньому тріщин, здуття, зміни колірного відтінку і інших непередбачуваних неприємностей).

Як розморозити двері

Якщо у вас вийшло розморозити замок, то не факт, що у вас відразу ж вийде відкрити двері автомобіля. Справа в тому, що висока ймовірність того, що на гумовій прокладці з'явилася полій, яка не дає відкрити двері. Щоб виправити ситуацію існує кілька методів.

аерозольний размораживатель

Перше, що потрібно зробити - перевірити всі двері . Можливо, у вас вийде без проблем відкрити одну з пасажирських дверей або багажник. Через них можна без праці перелізти на місце водія. Друге - спробуйте посмикати двері трохи сильніше. Однак не варто надзвичайно старатися, адже при великих зусиллях ви ризикуєте поламати ручку дверей або порвати гумові ущільнювачі. Третє - замість того щоб тягнути двері на себе, спробуйте штовхати їх всередину . При значному зусиллі існує ймовірність, що полій розламається.

Після цього рекомендується постукати по корпусу двері уздовж лінії розташування ущільнювача. Удари повинні бути середньої величини, щоб передана сила змогла зруйнувати кристалічну решітку льоду. Однак не варто і дуже старатися, щоб не залишати вм'ятини на корпусі. Кількість ударів повинно бути велике, а місця їх застосування повинні бути розташовані близько один до одного. Після виконання такої процедури спробуйте знову відкрити двері.

Для автомобілів в кузові хетчбек або універсал існує ще один метод відкривання водійських або пасажирських дверей. Але за умови, що відчинилися дверцята багажника. Для цього потрібно кілька разів різко закрити її . При цьому в салоні на мить створюється надлишковий тиск, який діє на двері зсередини. А ця сила може зруйнувати лід на прокладці.

Після того як ви відкрили двері, протріть ущільнювачі насухо за допомогою дрантя. А потім обов'язково обробіть гумові ущільнювачі дверей силіконовою змазкою. Вона не тільки вбереже двері від примерзання, але і продовжить термін експлуатації гумок і відновить їх колишню м'якість.

профілактика

Існує кілька простих порад, що стосуються профілактики, які дозволять вам уникнути проблем з відкриванням замерзлого замку. Зокрема, восени купите такі кошти:

Силіконове мастило
  • размораживатель замків (описані вище);
  • засіб від примерзання дверей;
  • мастило для дверних петель.

Багато розморожувачі замків мають в своєму складі силікон і технічні масла. Завдяки їм ці кошти не тільки дозволяють розтопити лід у внутрішніх запірних механізмах, а й забезпечити їхню кращу взаємодію. Тому рекомендується періодично використовувати розморожувачі замків в профілактичних цілях (наносити засіб в замки в їх нормальному робочому стані). Однак це має сенс лише при наявності в розморожувачі силікону, тефлону і / або технічних масел. Склад засобу ви зможете прочитати на його упаковці або інструкції, що додається. В крайньому випадку, запитаєте про це продавця.

Особливо рекомендується змащувати личинку замку в профілактичних цілях перед миттям в зимовий період . Або під час значних морозів (в тому числі в ситуаціях, коли за прогнозом чекає значне похолодання).

Гумові ущільнювачі на дверях також потребують обробки силіконовою змазкою. Вона не тільки запобіжить примерзанню дверей до корпусу автомобіля, але і продовжить термін їх експлуатації.

Силіконовою змазкою рекомендується обробляти гумки ущільнювачів, приладову панель, петлі та інші пластикові та гумові елементи в тому числі і влітку. Це робиться, по-перше, для збільшення терміну їх експлуатації, а по-друге, для усунення скрипів, якщо такі з'явилися.

До речі, замість розморожувачі для личинки можна скористатися гальмівною рідиною або моторним маслом (будь-яким, в даному випадку марка не має значення). А замість силіконової змазки гумові ущільнювачі можна змастити гліцерином або дитячим кремом.

При відвідуванні мийки в зимовий період після закінчення операції попросіть співробітників, щоб вони за допомогою компресора продули замок двері . А після цього обробіть його личинку за допомогою зазначених вище приладів (для цього можна використовувати і всім відомий WD-40).

висновки

Перше, про що ви повинні подбати перед настанням морозів - наявністю у вас розморожувача замків, кошти від примерзання дверей, зимової мастила для дверних петель, а також автомобільної силіконової змазки. Що стосується першого (розморожувача), то носити його потрібно з собою в кишені або сумці, благо більшість з них розфасовані в маленькі упаковки.

Обробляйте личинку замку і гумові ущільнювачі відповідними засобами завчасно і регулярно. Після того як ви розморозили замок і відкрили двері, не забувайте обробити замкову щілину, а також гумки ущільнювачів описаними засобами. Це вбереже вас від подібних неприємностей у майбутньому.

Якщо ви вирішите скористатися підручними засобами і описаними способами, не забувайте дотримуватися правил безпеки. Як особистої, так і стосуються автомобіля, адже ЛКП машини пошкодити дуже легко, а відновити проблематично.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found