Потіють фари автомобіля. Причини і що робити при запотіванні фар

Основна причина, по якій потіє фара , - утворення конденсату на внутрішній поверхні її скла. У свою чергу він утворюється в результаті перепаду температури (нагрівання) фари від роботи ламп і подальшим її охолодженням. Для регулювання тиску всередині фари (попросту кажучи, щоб вона не лопнула) на її корпусі є спеціальні регулюють клапана. І саме порушення герметичності скла, ущільнювачів або вентиляційних клапанів і є основними причинами того, чому потіє фара автомобіля, причому як передня, так і задня.

Всі автомобільні фари "дихають", тому незначне запотівання фар зсередини є звичайним фізичним явищем і не є дефектом ! Якщо через 30 хвилин після включення ламп конденсат зникає - з цим не треба боротися .

зміст:

  • пристрій фари
  • Чим небезпечний конденсат
  • причини запотівання
  • Від чого залежить запітніння
  • Що зробити для усунення

потіє фара

Іноді підвищена здатність до запітніння фар є конструктивною особливістю, тоді в таких фарах виробник кладе всередину силікагель, для вбирання надлишків вологи. Чи не нормальним вважається випадок, коли пелена вогкості не проходить сама собою після тривалої роботи фари або всередині видно краплі води. Головне щоб вода не збиралася там у великій кількості!

Як влаштований блок фари

Щоб з'ясувати причину чому потіють фари автомобіля необхідно насамперед розібратися як взагалі влаштована фара, і які елементи входять в конструкцію її блоку. На перший погляд може здатися, що її внутрішній обсяг повністю герметизований від навколишнього простору з метою захисту лампи і відбивача від пилу і вологи, але це не так.

В процесі роботи лампи внутрішня поверхня скла нагрівається теплом, що виходить від джерела світла. Таким чином відбувається перепад температур всередині і з зовнішньої поверхні. Нагрівають повітря потрібно шукати вихід. Якби фара була повністю герметична, то, по-перше, внутрішній тиск могло б просто пошкодити відбивач і / або скло, а по-друге, при значно холоднішою зовнішній поверхні всередині фари волога почала б конденсуватися і осідати на склі.

Щоб порівнювати тиск під час нагрівання і охолодження повітря, що знаходиться всередині фари, автомобільні конструктори запропонували використання спеціальних вентиляційних клапанів - витяжної і припливного. Перший випускає гаряче повітря назовні під час нагрівання / роботи фари, а другий - засмоктує холодний атмосферне повітря у міру охолодження фари після її відключення.

Чим шкідливе запотівання

Використовувати фару, яка навіть трохи потіє, насправді не просто шкідливо, а небезпечно! Адже негарний зовнішній вигляд, це лише дещиця неприємного явища і приводом усунути причину, чому потіють фари зсередини. Результатом утворення конденсату у внутрішньому її обсязі можуть бути наступні негативні фактори:

  • Погіршення освітленості . Навіть незначна кількість конденсату в фарі може значно знизити світловий потік, що випромінюється нею. Це відбувається через неправильне розсіювання світла в місцях заломлення його на краплях конденсату. І якщо автовласник використовує хороші автомобільні лампи в парі з непоганою оптикою, то цей недолік не такий критичний. Якщо ж лампи і фари невисокої якості, то проблема набуває великий масштаб, аналогічний дуже забрудненої фарі дорожньої брудом або піском.
  • Корозія відбивача . Найчастіше на відбивачі автомобілів середньої і нижньої цінової категорії завдають не дуже якісне покриття, яке з часом може покритися вогнищами корозії. Природно, що це не тільки погіршить світловий потік, але і знизить загальний ресурс фари в довгостроковій перспективі.
  • Перегорання ламп . Зокрема, волога може пошкодити електричні контакти лампи і проводку в цілому. Через це, по-перше, лампа може раніше вийти з ладу, а по-друге, зростає ризик виникнення короткого замикання в електричному ланцюзі автомобіля.
  • Розрив лампи . Якщо на розігріту лампу потрапить холодна волога, то її скляний корпус може просто луснути. Особливо це стосується ламп, які розігріваються до значної температури, зокрема, галогенові.

Чому пітніють фари причини

Фактор освіти запітніло скла всередині освітлювального блоку (передня, задня фара або противотуманка) це перепад температур , який забезпечує рух повітря всередину і конденсування з нього вологи. Всмоктування холодного повітря відбувається після виключення лампочок або при виїзді з теплого гаража на мороз . Основна причина, чому запотівають фари на машині постійно - порушення вентиляції в її внутрішньому обсязі . У свою чергу така ситуація може виникнути за чотирма основними причинами .

засмічення клапанів

Як зазначалося вище, витяжної та припливної вентиляційні клапана призначені для забезпечення нормальної циркуляції повітря усередині освітлювального приладу, а також для вирівнювання температури на внутрішній і зовнішній поверхні скла. Навесні, восени і взимку, коли повітря особливо вологий, конденсат може утворюватися навіть при наявності повністю справних клапанів! Особливо в перші хвилини після включення ближнього світла. Однак волога в таких випадках повинна випаровуватися протягом до 30 хвилин.

Відповідно, при засміченні клапанів брудом і / або пилом природна вентиляція фари порушується, волога не випаровується і зсередини випадає конденсат. Крім забруднення вентиляційних клапанів можливе механічне пошкодження одного або іншого клапана, наприклад, після удару. Але така проблема актуальна лише для передньої або задньої фари, якщо потіють протитуманні фари, то можливі дві наступні причини.

Тріщини на склі

Оскільки скло також герметизує внутрішній обсяг фари, то порушення його цілісності природним чином приведе до того, що всередину буде потрапляти волога ззовні і накопичуватися там. При цьому вона може не тільки конденсуватися на внутрішній поверхні скла, а й збиратися на дні блоку фари.

Аналогічні міркування справедливі і для корпусу фари, хоча це відбувається і рідше. Наприклад, на пластмасі може з'явитися невелика тріщина, через яку аналогічно всередину буде потрапляти волога. У старих, металевих, фарах можлива поява дірок або мікротріщин по осередках іржавіння.

руйнування ущільнювачів

Скло більшості освітлювальних приладів автомобілів встановлені на спеціальні герметики для фар. Вони призначені для забезпечення герметичності блоку фари. Зверніть увагу, що на заводах-виробниках, як правило, використовують більш якісні герметики, ніж ті, які є у продажу. Особливо це актуально для старих машин і автомобілів після ремонту, зокрема, з заміною фари і / або її скла. Аналогічні герметики використовуються і в якості ущільнювачів корпусу фари і роз'єми джгутів електричної проводки.

Герметики скла, кришки корпусів або джгута проводів з часом можуть висохнути або пошкодитися. Як наслідок - втратити свої ущільнювальні властивості. Скло і корпус фари зазвичай скріплені на герметик. Джгути проводів, які підходять ззаду до фарі можуть бути ущільнені або герметиком або гумовим сальником. Функція у них одна і та ж. Відбутися розгерметизація може з природних причин, тобто, в результаті старіння, або через механічного пошкодження, наприклад, в результаті удару або ДТП.

На деяких автомобілях (наприклад, на деяких моделях KIA фари запотівають навіть на новій машині) конструкцією передбачено використання пакета з силікагелем. Він застосовується для додаткового вбирання вологи, в тому числі у вологу погоду. На форумах та відгуках автолюбителів часто можна зустріти розповіді про те, що насправді такий силікагель працює дуже погано, і щоб усунути проблему його потрібно або замінити, або періодично підсушувати.

Наявність тріщин або нещільності прилягання скла фари до її задньої частини найбільше проявляють себе при підвищеній вологості - після мийки автомобіля або під час дощу.

поломка гидрокорректора

На вітчизняних ВАЗах і ладах або стареньких іномарках, причиною, тому, що потіє передня фара, може стати зламаний гидрокорректор - це прилад, за допомогою якого можна регулювати інтенсивність світлового променя. Управляється пристрій ручкою на панелі управління. При повороті в одну або іншу сторону знаходиться в ньому рідина змінюється свій тиск, і через особливий механізм змінюється і інтенсивність світла. Але іноді (правда, рідко) корпус гидрокорректора може лопнути і знаходиться в ньому рідина просто виливається у внутрішню порожнину фари. Це природним чином призводить до запітніння скла, а також виводить гидрокорректор з ладу.

Від чого залежить ступінь запотівання?

Розібравшись з причинами, коротко зупинимося на тому, які фактори впливають на ступінь запотівання фари зсередини.

Тип використовуваної лампи

Лампи різного типу (галогенні, ксенонові, світлодіодні) випромінюють різну кількість тепла в залежності від споживаної потужності. Відповідно, чим вони більші розігрівають фару - тим більший перепад температури і вище ризик появи конденсату. Найгарячішими вважаються галогенні джерела світла. На другому місці - ксенонові, проте їх можна встановлювати не в усі фари. Світлодіодні лампи є найбільш холодними, проте їх також за Правилами дорожнього руху можна встановлювати лише в спеціально призначені освітлювальні прилади.

Площа скла

Чим ширша (більше за площею фара) - тим більша ймовірність її запотівання. Пов'язано це з тим, що найчастіше на краях фари (вверхнем віддалених від ламп ділянках) залишається конденсат, який не нагрівається достатнім чином і не випаровується. І навпаки, невеликі (наприклад, круглі) фари мало схильні до запітніння.

Сезонність і місце експлуатації машини

У вологу погоду повітря перенасичений вологою, яка може потрапляти всередину фари. Дуже часто не допомагає навіть просушка ближнім світлом. Аналогічні міркування справедливі для окремих територій, наприклад, розташованих на березі моря з підвищеною вологістю (наприклад, Примор'я, далекосхідні регіони).

після мийки

Досить часто потіють фари після миття. Тут можливі два варіанти. Перший - фару помили холодною водою, коли вона ще недостатньо охолола. Другий - у фари порушена герметичність. В таких умовах, якщо на мийці машина була оброблена гарячою водою і в умовах пара і водяного пилу, то дрібні краплі води могли самі по собі потрапити всередину фари. Або гаряча пара конденсировался на внутрішній поверхні її скла.

Навіть якщо з ущільненням все в порядку, то перед відвідуванням мийки за 10-15 хвилин рекомендується погасити світло, щоб фари охололи. А влітку не рекомендується перед миттям надовго залишати машину у напрямку до сонця, оскільки спекотні сонячні промені розігрівають скла фар, особливо, якщо вони мають темний відтінок.

Як усунути запотівання фар

Найважливіше питання, - що робити, якщо пітніють фари зсередини? Існують два способи як виправити ситуацію, що склалася. Це або ремонт, спрямований на поліпшення герметизації скла, або ущільнювача лампи або використовуючи народні кошти.

За допомогою в автосервіс зазвичай звертаються, якщо в фарі вже велика кількість води і просушити її практично неможливо (так званий «акваріум»). Однак частіше використовують більш прості методи. Перший з них - просто просушити зсередини. Зокрема, включити ближнє світло на 20 ... 30 хвилин. Разом з цим бажано демонтувати з оптики кришки. А якщо машина стоїть в теплому (опалювальному) гаражі кілька днів, то можна просто зняти згадані кришки і залишити її там висихати.

Зверніть увагу, що використовувати машину без кришок оптики можна, оскільки в цьому випадку до вологи на внутрішній поверхні скла додасться ще й бруд і / або пил.

Або, як варіант швидкого сушіння - висушити феном або зняти і покласти на батарею. Використовуючи фен, потрібно бути обережним, щоб не Поплава пластмасові елементи. Однак простіше використовувати стандартний автомобільний насос для підкачки коліс (компресор) і обдути фару потоком холодного повітря. Зазвичай процедура займає близько 15 ... 20 хвилин.

У разі, якщо демонтаж фари передбачає зняття бампера, то простіше помістити всередину фари мішечок (як в нових черевиках) з сухим силікагелем. Вона вбере в себе вологу. Потім вийняти просушити його і знову пристосувати на постійній основі, періодично виймаючи і просушуючи речовина.

Однак усунення самого явища малоефективне заняття, куди важливіше подбати про те щоб виправити конкретний дефект: ущільнити по периметру герметиком, замінити тріснуту деталь (або запаяти якщо це задня пластикова частина блок-фари), почистити вентиляційний клапан або ущільнити місце входу лампи або її проводів.

Коли потіють фари зсередини що робити в першу чергу

Після того, як волога з фари була усунена, в першу чергу необхідно з'ясувати причину того, яким чином вона туди потрапила. Оглянути скло на предмет можливих тріщин. Навіть невеликі відколи здатні пропускати невелика кількість вологи ззовні.

Далі слід перевірити працездатність витяжного і припливного клапанів. На різних конструкціях фар (автомобілів) вони являють собою або невеликі пластикові ковпачки з поролоновими вставками в корпусі оптики, або мембрани з декількома отворами. Навіть якщо клапани на перший погляд знаходяться в працездатному стані, все ж краще прочистити їх. Також рекомендується замінити у них поролон на новий матеріал.

Далі потрібно перевірити ущільнення на кришці фари, цілісність її корпусу і скла. Якщо причина попадання вологи полягає у втраті своїх властивостей герметиком, то після видалення висушування фари потрібно обов'язково нанести його за новою. При цьому важливо вибрати тип герметика для фари. Після нанесення потрібно дати йому час для того, щоб він повністю застиг. Відповідне час зазвичай вказується безпосередньо на упаковці герметизирующего кошти.

Необхідно обов'язково перевірити місце прилягання лампочки до корпусу фари. На цьому місці завжди знаходиться прокладка. Вона може бути гумова або пластикова. Якщо її немає, або вона негерметична - то велика ймовірність того, що через це місце відбувається підсос холодного повітря, який і призводить до таких наслідків. Можна купити нову прокладку, виготовити самому з підручних матеріалів (з урахуванням температури розігрітій лампи) або замазати все герметиком.

Після таких робіт в обов'язковому порядку потрібно перевірити фару на герметичність. Для цього її можна просто опустити склом вниз в ємність з водою відповідного розміру. Зверніть увагу, що при цьому НЕ МОЖНА мочити сапуни (дренажні витяжної і припливної клапани), точніше їх висновки!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found