Огляд трансмісійного масла 75W-90. Рейтинг найкращих трансмісійних масел від Motul, Castrol, ZIC і інших виробників

Масла, призначені для використання в МКПП, роздавальних коробках і провідних мостах, називають, трансмісійними. Трансмісійне і моторне масла мають схожу класифікацію. Для ТМ основними властивостями є: в'язкі характеристики, експлуатаційні та антикорозійні властивості, а також змазує і термоокислительная здатність.

Огляд кращих трансмісійних масел 75W90

Огляд трансмісійного масла 75W-90

Про маслі 75W90 дізнаємося:

 • Що означає 75W і 90
 • Класифікації і специфікації ТМ
 • Різницю між GL 4 і GL 5
 • Рейтинг кращих трансмісійних масел

Трансмісійне масло, так само як і моторне, має своє маркування, яку теж потрібно вміти правильно розшифровувати. На етикетці з маслом присутній класифікація SAE і API , на деяких є класифікатор ZF або специфікація MIL , а також можуть бути допуски окремих автовиробників .

Всі сучасні трансмісійні масла повинні відповідати класифікації за міжнародним стандартом SAE J306. 75w90 найбільш часто застосовується ступінь в'язкості серед трансмісійних рідин.

Значення вязкостних характеристик 75w і 90

Згідно SAE ТМ поділяються на види і, відповідно, на їх призначення в залежності від в'язкості. Оскільки мова буде йти про трансмісивному маслі 75W-90, то розберемося насамперед саме з його характеристиками.

75W - даний показник відомий, як «зимовий», показує ступінь плинності при негативних температурах. Чим нижче значення перед буквою «w», тим трансміссіонку більш текуча на морозі. Для даного виду масла поріг повинен складати при -40 ° C.

Другий показник діапазону в'язкості - 90 , його ще називають «літній», свідчить про максимально переносної плюсовій температурі зовнішнього повітря при температурі 100 градусів Цельсія. Сам по собі параметр також не відображає дійсного значення, просто потрібно знати, що за довідковими даними, цей поріг складе до +35 ° С.

Здавалося б, чому саме масло 75W90 є найбільш прийнятним для наших широт , чому не створити універсальне з ще більш широкому температурним спектром? Але не все так просто. Захист від тертя між поверхнями шестерень безпосередньо залежить від здатності, що змазує трансмісійного масла. Хоча цей показник з збільшення в'язкості значно поліпшується, набуває чинності закон опору, зростають втрати потужності трансмісії, через витрату енергії на видавлювання його з під зубів шестерні. А ще, в'язке масло дуже густіє на морозі. Менш в'язке, при мінусових температурах, почувається добре, але має менш міцну захисну плівку і найгірше змазує властивість. Для збалансування цих двох показників також використовуються спеціальні пакети присадок.

У зоні помірних температур, краще орієнтуватися на клас в'язкості «90», а ось «140», тобто ТМ, в'язкість якого при 100 ° С не нижче 24 мм 2 / с, може бути кращим для жаркого південного клімату або сильних навантаженнях з високими швидкостями .

Рідина для трансмісії повинна виконувати такі функції:

 • виключати тертя, заїдання, задираки, піттінг (глибоку корозію металу) і інших пошкоджень;
 • знижувати втрату енергії і підвищувати ККД;
 • відводити тепло від поверхонь тертя;
 • знижувати шум і вібрації при роботі шестерень.

Тому ТМ 75W90 від різних виробників, звичайно ж, дещо відрізняється своїми властивостями, і, природно, своїм цінником. До того ж, трансмісійне масло 75W90 часто є синтетичним, хоча в деяких випадках, ряд виробників може вказувати на його етикетці як напівсинтетику. Але насправді від синтетики воно відрізняється лише змістом синтетичної речовини 20% - 40% і кількістю присадки від 2 до 15%.

Крім того, що дані рідини класифікуються за системою SAE, існує поділ трансмісійних масел і по системі API з індексом «GL» (в російській варіанті - індекс «ТМ»).

Трансмісійне масло 75w90

Експлуатаційні властивості ТМ

Класифікація API показує комплексну оцінку трансміссіонкі в залежності від експлуатаційних властивостей і ділиться на шість категорій. Категорії позначаються індексом, що дає можливість зрозуміти сферу застосування і рівень якості продукту. У трансмісії легкових автомобілях, на сьогоднішній день, застосовуються рідини тільки двох груп - GL-4 і GL-5 (ТМ-4, ТМ-5 по вітчизняній класифікації).

GL-4 (або ТМ-4) - призначене для середньо навантажених передач . Використовується в МКПП і механізмах зі спірально-конічними передачами. Експлуатація таких масел може здійснюватися в трансмісійних передачах гіпоїдного типу при значних швидкостях, але невеликих або помірних крутять моментах.

GL-5 (або ТМ-5) - застосовується для сильно навантажених передач . Експлуатація масла з таким стандартом здійснюється в гіпоїдних передач при малих крутних моментах в поєднанні з високими швидкостями, що піддаються короткочасної ударної навантаженні. В такому олії міститься велика кількість сіро-фосфоровмісних протівозадірной присадки.

Так само дуже поширене масло 75W90 з маркуванням - GL-4/5 , присутність двох індексів вказує на застосування в різних умовах навантаження і різного типу механізмів.

Специфікація MIL

Крім класифікації за API, часто використовується американська специфікація MIL . Для 75W90 це MIL-L 2105 A, B або C. Підтверджує відповідність до технічних умов всесезонних трансмісійних масел , аналог API GL-4 або GL-5.

Класифікатор якості трансмісійних масел по ZF

Також на каністрі з маслом 75W-90 можна побачити класифікатор Z , - це система класифікації для всіх видів автотранспортних передач . Позначення проводиться буквами і цифрами від ZF TE-ML 01 до ZF TE-ML 14.

Чим відрізняються масла GL-4 від GL-5 75W-90?

Як уже обмовлялося трохи вище, призначення масел ТМ GL-4 (згідно ГОСТ 17479.2-85) - для роботи в трансмісії з конічною і гипоидной видами передач , що працюють при контактних напругах до 3000 МПа і температурі масла до 150 ° C. За великим рахунком, це коробки передач передньопривідних автомобілів. API GL-5 - забезпечує надійну роботу гипоидной передачі, що працює з ударними навантаженнями при напружених вище 3000 МПа. Застосовується в КПП з гіпоїдними конічними шестернями і для головної передачі з карданним приводом в провідних мостах (з диференціалом підвищеного тертя LSD). Така трансмісійна рідина забезпечує кращий захист в умовах високих навантажень і тисків.

Помилки при виборі ТМ 75W90 і різниця між GL 4 і GL 5.

Ключовою особливістю є те, що в оліях 75W90 API GL-4 в два рази менше сіро-фосфорних присадок ніж в аналогічних, тільки класом вище. Такі присадки створюють спеціальне захисне покриття на деталях, застережливе від зносу, проте дана речовина є навіть міцніше, ніж поверхня деталей з міді або інших м'яких сплавів. Тому застосування ТМ не за призначенням загрожують зносом поверхні елемента, зробленого з м'якого металу. Так що, в тих КПП, де потрібно застосовувати 75W90 GL-4, а заливається GL-5, спостерігається швидка поява мідної стружки, оскільки синхронізатори зроблені з міді, і сіро-фосфорна присадка їх вбиває.

Перехід з GL-4 на GL-5 і назад неприпустимий: це різні масла з різними властивостями і призначенням.

Рейтинг кращих трансмісійних масел з в'язкістю 75W90

Щоб побудувати рейтинг кращих масел, потрібно орієнтуватися серед таких показників:

 • В'язкість . Масло має зберігати оптимальну в'язкість як при низькій температурі, так зберігати свої в'яжучі властивості при високій температурі;
 • Температурні характеристики . Кожна рідина має свою температуру застигання і займання, ТМ має володіти найбільшим розривом між цими показниками;
 • Критичне навантаження . Чим вище ця цифра, тим якісніше продукт;
 • Індекс задирака . На жаль, норм за цим індексом немає, але чим вище це значення, тим краще ТМ;
 • Навантаження зварювання . Відповідно до Держстандарту, таке значення має бути не нижче 3 000 H;
 • Показник зносу . Такий критерій визначається лише для масла класу GL-5, він повинен бути менше 0,4 мм.
ТОП найкращих трансмісійних масел не враховує їх вартість, а наведено на основі відгуків і порівняльних тестів.

За багатьма параметрами трансмісійне масло Motul Gear 300 75W90 займає перше місце серед усіх учасників експерименту. Дана трансміссіонку має найвищі показники захисту від задирів (індекс становить 60,1), зварювання, стабільності масляної плівки без втрати потужності двигуна, середнім показником зносу (0,75 мм). Хоча вязкостнимі характеристиками (особливо при мінусових температурах) похвалитися і не може.

Температурний тест трансмісійних масел 75W90

Друге і третє місця займають трансмісійні рідини від Castrol (Syntrans) і Mobil (Mobilube). Масло Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 GL-4 використовується в коробках передач, в роздавальних коробках і провідних мостах. Воно має хорошу низькотемпературну плинність, але в порівнянні з мобіли, індекс задирака досить великий, як для рідини такого класу, а ось рівень зносу навіть краще ніж у Мотуль (59,4).

ТМ Mobil Mobilube можна поставити на третє місце, оскільки воно має непогані результати випробувань на рівень захисту і зносу при високих навантаженнях, тому забезпечує низькі втрати на тертя при робочих температурах. Але, на жаль, має недостатній індекс в'язкості при мінусовій температурі.

Четвертий результат при тестуванні трансмісійного масла показало масло Total Transmission SYN FE 75W-90. Відгуки про цю рідину також непогані, хоча, оскільки воно є універсальним - має API GL-4 / GL-5, воно буде підходити не для всіх коробок передач. Дане ТМ має рівень задирака рівний 58,8, що навіть краще, ніж у лідера рейтингу трансмісійних масел 75W90. Але воно не може похвалитися рівнем зносу і хорошою в'язкістю при низькотемпературному тесті.

Напівсинтетичне трансмісійне масло LIQUI MOLY Hypoid-Getriebeoil TDL 75W-90 GL-4/5, так само себе непогано показує в тестах, особливо виділилося при випробуванні в мінус 40, його плинність при такій низькій температурі без проблем дозволить працювати коробці і редукторів. Разом з тим, інші важливі показники на середньому рівні.

Синтетичне масло ZIC GF TOP 75W-90 в даний рейтинг не включаємо, оскільки дуже мало даних по його показниками зносу і задирака, хоча температурний тест проходить на відмінно. Це трансмісійне масло можна застосовувати в МКПП (в тому числі з синхронізованими трансмісіями) і провідних мостах. За відгуками автовласників, значно знижує рівень шуму трансмісії, витримує екстремальні навантаження і практично не має недоліків.

Також не можна не приділити увагу маслу Transyn 75W-90 API GL 3/4/5 від виробника Eurol, оскільки, дивлячись на відсутність реальних температурних тестів і дуже високого рівня зносу - 0,94, має непоганий рівень задирака - 58,5 і більшої популярності серед автолюбителів.

Як бачите, асортимент трансмісійних масел 75W90 на ринку досить великий і завжди є що вибрати для своїх потреб і доступної ціни. Але пам'ятайте, що підбирати потрібно не тому, що сусід порадив, а виходячи з потреб трансмісії вашого авто і характеристикам самої трансмісійної рідини.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found