10 Кращих масляних фільтрів які можна поставити. огляд фірм

Який масляний фільтр краще ? Цим питанням задаються автовласники, які стикаються з необхідністю заміни моторного масла, так фільтр при цьому також обов'язково потрібно ставити новий. Вибір того чи іншого масляного фільтра необхідно виконувати на підставі наступних параметрів: співвідношення ціни і якості, тривалість експлуатації, якість фільтрації.

зміст:

 • Як вибирати фільтр
 • Популярні виробники фільтрів
 • Фільтри для конкретних автомобілів

Кращий масляний фільтр

На полицях автомагазинів можна зустріти широкий асортимент самих різних масляних фільтрів. Однак існує кілька найбільш популярних і надійних торгових марок, під якими випускаються ці елементи масляної системи. В кінці матеріалу представлений некомерційний рейтинг найпопулярніших фільтрів, заснований на відгуках автолюбителів, знайдених в мережі інтернет, а також на підставі автомобільних експертів.

На що звертати увагу при виборі

Самим коректним відповіддю на питання про те, який масляний фільтр краще купити, буде - оригінальний! Кожен автовиробник в технічній документації до машини чітко вказує, який саме фільтр необхідно встановлювати в двигун, його розміри, марку, технічні характеристики, періодичність заміни і так далі. Інша справа, що часто оригінальні фільтри коштують чималих грошей, при тому, що вони як правило замовляються у сторонніх виробників, які продають свою продукцію дешевше. Існують і інші фірми, в яких також фільтра якісні або навпаки, упаковують чужу продукцію. Так що вибір досить не простий. І потрібно знати на що звертати увагу.

Існує ряд критеріїв, за якими необхідно вибрати масляний фільтр так, щоб він не тільки якісно фільтрував масло, але і прослужив максимально довго. До критеріями вибору належить:

 • Зовнішній вигляд . Актуальний як для упаковки, так і для самого корпусу фільтра. Всі поважають себе сучасні виробники дуже відповідально ставляться до зовнішнього вигляду своїх виробів і їх упаковок. На корпусі фільтру і коробці повинні бути відсутніми сліди шлюбу різьблення, неякісної фарби, некоректні написи. Та й сам фільтр повинен виглядати солідно.
 • Наявність захисної плівки . Це некритичний параметр, однак краще, якщо вона є в комплекті. Захисна плівка є не на всіх масляних фільтрах. Так, вона вкрай рідко зустрічається на виробах європейських виробників.
 • Матеріал і площа фільтруючого елемента . Цей параметр можна дізнатися з документації або при розбиранні фільтра. Однак новий фільтр, звичайно, ніхто розбирати не буде, тому цих технічні дані дізнавайтеся у виробника з документації або в інтернеті від ентузіастів, які різними способами тестують масляні фільтри.
 • Відмінність в конструкції . В ідеалі аналогічний фільтр по конструкції не повинен відрізнятися від оригіналу. Якщо ж відмінності все ж є, то має сенс ознайомитися з тим, для яких цілей ці відмінності були зроблені, адже є фірми які роблять систему фільтрації більш досконалої.
 • Якість різьблення . Цей елемент не тільки забезпечує надійне кріплення фільтра на його посадковому місці, але і легкість його відкручування за допомогою знімача масляного фільтра.
 • Пристрій і якість виконання клапана всередині фільтра . Конструкція пристрою повинна бути такою ж, як і у оригінального фільтра. Висока якість повинна бути за замовчуванням. У перепускному клапані повинна стояти спеціальна (а не універсальна!) Пружина, яка спрацьовує при суворій відповідності тиску. Впускний антідренажний клапан повинен бути з надійного матеріалу. Зокрема, не мати задирок, нерівних країв. Не можна купувати фільтри, де замість силікону використовується жорстка гума. Є варіант де ставлять залізну прокладку.
 • Кільце ущільнювача . У якісного масляного фільтра кільце ущільнювача має бути завальцован таким чином, щоб воно насилу витягувалися зі свого місця. Якщо ж цей елемент без праці витягується звідти, а тим більше просто випадає, то перед вами або підробка або відвертий брак. Відповідно, від покупки варто утриматися.
 • Якісна «гармошка» . Фільтруючий елемент укладається всередині корпусу фільтра в правильну «гармошку», з однаковим відстанню між складками. Висота матеріалу повинна відповідати висоті корпусу, а його кількість не повинна бути дуже маленьким. Також потрібно звертати увагу на наявність зсуву і поганий запрессовке торцевих кришок на корпусі фільтра. Клея при цьому має бути досить, максимум, щоб він не підтікав, але й не мало. Форма укладання і якість гармошки безпосередньо впливає на якість самого фільтра в цілому.
 • Наявність корозії . Якщо вона є на будь-яких металевих деталях фільтра - значить, перед вами неякісний або підроблений продукт. На якісних фільтрах його металеві елементи спеціально обробляються відповідними антикорозійними складами, тому іржа на них виключена.

Для того щоб відповісти на питання про те, якої фірми масляний фільтр поставити, необхідно розуміти, що виробники діляться на дві основні категорії. Перші спеціалізуються конкретно на певних марках автомобілів або їх групи. Наприклад, на європейських, азіатських, американських машинах. Інша ж група виробників (зазвичай це глобальні компанії) випускають широкий асортимент фільтрів для різних машин, але їх якість і вартість часто неприйнятні для кінцевого споживача. Так, для південнокорейських, китайських і японських автомобілів пріоритетними будуть масляні фільтри, що випускаються японськими виробниками. Для «європейців» - європейськими, для «американців» - американськими.

Існує ще один непрямий метод перевірки якості масляного фільтра. Для його реалізації необхідно гарненько струснути корпус фільтра, або поклавши його на рівну поверхню вдарити по ньому ребром долоні. В його корпусі при цьому не повинно нічого деренчати всередині. Якщо вібрація і / або шум є, то, швидше за все, даний фільтр низької якості.

Пам'ятайте, що разом з правильним вибором масляного фільтра також потрібно правильно підібрати моторне масло. І не забувайте вчасно міняти моторне масло в двигуні автомобіля.

Рейтинг кращих масляних фільтрів

При виборі масляного фільтра автолюбителі часто задаються питанням про те, який виробник краще? В інтернеті можна зустріти багато суперечливих відгуків про різні торгові марки. Однак за статистикою існує ряд популярних фірм, чиї вироби широко поширені на всіх автомобілях. Нижче наведена інформація про найбільш популярних з них, тих, що пропонують найякісніші, ефективні і довгострокові масляні фільтри. Рейтинг є некомерційним і не рекламує ні одну з перерахованих торгових марок.

MANN

Повна назва компанії-виробника - Filterwerk Mann + Hummel GmbH. На сьогоднішній день компанія є найбільшим світовим виробником масляних фільтрів, її виробничі потужності розташовані більш ніж в 60 країнах світу. Під торговою маркою MANN виробляються фільтри для самих різних автомобілів, в тому числі, вантажних, спеціальної та комерційної техніки, мотоциклів. Оригінальна продукція відрізняється високою якістю і довговічністю. Умовним недоліком можна вважати високу ціну виробів. Інший недолік - наявність на ринку великої кількості підробленої продукції. Тому потрібні навички що допоможуть відрізнити підробку.

Вибір оригінальної продукції полегшується наявністю електронного каталогу на офіційному сайті виробника. У відповідних полях необхідно внести технічну інформацію про машину (двигуні), і система автоматично запропонує можливі варіанти з номерами артикулів. В каталозі навіть є фільтри для старих вітчизняних машин, наприклад, навіть для «Москвича».

Mahle

Під торговою маркою Mahle реалізується широкий асортимент масляних фільтрів для самих різних автомобілів, а також інші автомобільні деталі і аксесуари. Оригінальні масляні фільтри Мале відрізняються дуже високою якістю виконання. Зокрема, вони мають міцний металевий корпус з внутрішньої і зовнішньої антикорозійною обробкою. Різьба виконана дуже якісно, ​​що дозволяє без проблем монтувати / демонтувати фільтр на його посадочне місце. Забезпечується фільтруючим елементом великої площі. Відрізняється високою ефективністю фільтрації і тривалим терміном експлуатації. Дуже поширені дані фільтри в вітчизняних автомагазинах.

Недоліків у фільтрів «МАЛЕ» всього два. Перший - велика кількість підробок на ринку. Тому купувати їх потрібно або в перевірених магазинах, або у офіційного представника через інтернет. Другий недолік - висока ціна. Однак, з огляду на високу ефективність, якість виготовлення і тривалість експлуатації, цим недоліком можна знехтувати.

Одним з найпопулярніших фільтрів даної торгової марки є Mahle OC205, що встановлюється, наприклад, в популярний автомобіль «Кіа Ріо».

BOSCH

Під всесвітньо відомою торговою маркою BOSCH випускається багато автомобільного устаткування, в тому числі і масляні фільтри. Примітно, що виробничі потужності компанії знаходяться по всьому світу, в тому числі в Росії. Зверніть увагу, що виготовлені в Європі фільтри мають кращу якість, ніж зібрані в РФ. Відповідно, бажано купувати імпортні фільтри.

Що стосується якості оригінальних фільтрів Бош, то вище всяких похвал. Корпус виконаний рівно, якісно, ​​з антикорозійною обробкою. Площа фільтрує велика. Пропускний клапан втоплений в фільтруючий елемент. З дрібних недоліків можна відзначити лише те, що у багатьох фільтрів жорстко працює перепускний клапан. Однак для справного двигуна і чистого масла це не стане проблемою.

Як і інші всесвітньо відомі виробники, BOSCH має два недоліки - велика кількість підробок на ринку і високу ціну.

Fram

Під французької торговою маркою Fram випускається досить якісні масляні фільтри. Вони відрізняються великою площею фільтруючого елемента, а також загальним високою якістю виготовлення. Це стосується як корпусу, так і укладання фільтруючого елемента. Відмінною особливістю масляних фільтрів Фрам є його тонке кільце ущільнювача. З одного боку, воно менше прикипають до поверхні фільтра, а з іншого - його потрібно затягувати з рекомендованим моментом з тим, щоб в процесі не пошкодити його.

Масляні фільтри Fram є досить якісними і рекомендовані до покупки всім автолюбителям. На жаль, вироби цієї торгової марки нерідко підробляють, тому купувати потрібно в перевірених магазинах, а сам товар уважно перевіряти на предмет автентичності.

UFI Filters

Компанія UFI випускає різні фільтруючі системи, в тому числі масляні фільтри під торговою маркою UFI Filters. За масштабами виробництва вона займає четверте місце в Європі. Підтвердженням якості є те, що компанія поставляє фільтруючі системи і елементи для спортивної команди Ferrari, а також поставляє на конвеєр VAG.

Оригінальні фільтри відрізняються високою якістю виготовлення, і цілком рекомендовані до покупки. Однак в даний час на ринку багато підробленої продукції, в тому числі цієї торгової марки. Тому вибір фільтра потрібно виконувати дуже уважно і обережно.

Delphi

Американська компанія Delphi випускає і поставляє свої масляні автомобільні фільтри в більш ніж 30 країн по всьому світу. Оригінальна продукція дуже якісна, а асортимент досить широкий. Однак краще купувати фільтри цієї торгової марки саме для американських машин. Це обумовлено тим, що для європейських і азіатських автомобілів компанія використовує усереднені характеристики фільтрів, що не завжди зручно.

Істотним недоліком є ​​велика кількість підробок, оскільки оригінальна продукція дійсно якісна. Тому купувати краще фільтри у офіційних представників компанії, що мають відповідні підтверджуючі документи.

UNION

Японська компанія UNION спеціалізується на випуску в тому числі масляних фільтрів для азіатських машин (з Південної Кореї, Японії, Китаю). Відмінною особливістю компанії є те, що її керівництво виділяє чималі гроші на проведення технологічних досліджень, завдяки чому на ринку постійно з'являються новинки. Їх якість завжди краще! Відповідно, оригінальна продукція рекомендована власникам азіатських машин, особливо бізнес і преміум класу.

Недоліки у фільтрів стандартні - висока ціна і велика кількість підробок. І якщо ціна нівелюється тривалим терміном експлуатації, то з підробками справа йде гірше, адже ступінь захисту у них не така висока як у Манн або Бош. Тому фільтри краще купувати у офіційного представника компанії.

SCT

На упаковці фільтра SCT вказується, що він вироблений в Німеччині, однак насправді в цій країні зареєстрована згадана торгова марка. Компанія має виробничі потужності та торговельні зв'язки з Бельгією, США, Данією, Великобританією, Італією, ПАР, Голландією, Іспанією, Ізраїлем, Туреччиною, Чехією, Росією, країнами Балтії та СНД. Продукція компанії також випускається під такими торговими марками: SCT-Filter, Mannol, Champion, Wolf, Estocada.

Якість фільтрів, на відміну від вище розглянутих, зазвичай дуже низька. Зокрема, фільтруючий елемент має різну висоту в по своїй довжині. Пружина, підтискає кришку не кручена, а плоска, що є відступом від стандарту і знижує надійність роботи фільтра. Число ребер у гармошці - 60 штук. Висота фільтруючого елемента - 31,9 ... 32,8 мм. До недоліків можна віднести зайву кількість клею, яким приклеєний фільтруючий елемент. Надлишки клею частково перекриває шторки, що знижує ефективність роботи фільтра і каже в цілому про низьку якість виробу. Інший недолік - маленький термін експлуатації фільтру, особливо при використанні низькоякісного масла.

Однак масляні фільтри SCT володіють невисокою ціною при посередній якості, а також широким асортиментом для вітчизняних і зарубіжних автомобілів. Саме по двох останніх причин фільтри торгової марки SCT і набули неабиякої популярності серед вітчизняних автолюбителів. Тим більше якщо авто експлуатується в тяжких умовах і доводиться частіше міняти масло.

Lynx

Торгова марка Lynx належить компанії Akita Kaihatsu Co. Ltd, а виробляються фільтри компанією NKN Ltd. Обидві вони розташовані в Осаці, що в Японії. Однак проблема даної марки полягає в тому, що на ринку представлена ​​величезна кількість їх підробок, через що знайти оригінальну продукцію надзвичайно складно. Якщо ж вам попадеться дійсно непідробний фільтр, то він гарантовано прослужить весь зазначений термін з високими показниками.

Що стосується підробок, що реалізуються на ринку, то вони середнього або нижче середнього якості. Зокрема, нерідко зустрічається нерівномірна укладання паперового фільтруючого елемента, а тарілка перепускного клапана виконана з пластика замість гуми. Однак площа і висота фільтруючого елемента досить великі. Тому працює він непогано.

Purflux

Масляні фільтри французької торгової марки Purflux встановлюються на багато автомобілів Renault в якості оригінальної запчастини. Відмітна особливість фільтрів згаданої торгової марки - паперовий фільтруючий елемент покладений подвійний гармошкою, зокрема, по діаметру і зверху вниз. Тому незважаючи на те, що висота елемента невелика, а кількість ребер в гармошці менше, ніж у аналогів, але все ж площа фільтруючого елемента буде тут більше. Однак багато фахівців вважають це лише маркетинговим ходом торгової марки Purflux.

Особливості мають і клапана. Так, перепускний клапан виконаний з металу, що є не зовсім вдалим рішенням, а зворотний клапан складається з декількох дрібних деталей. Гумка в корпусі служить лише ущільненням, а притискає її до денця металева тарілка, яка, в свою чергу, підпирає кручений металевою пружиною.

Відгуки про масляних фільтрах Purflux в інтернеті зустрічаються найрізноманітніші. Їх нерідко купують для французьких та інших європейських автомобілів. Ефективність і термін експлуатації фільтрів можна охарактеризувати як середні.

TSN

Масляні фільтри, що випускаються під торговою маркою TSN, відносяться до середньої цінової категорії. Дані пристрої мають посередньої ефективністю по фільтрації. З недоліків пристроїв варто відзначити, що на деяких зразках затирається технічна маркування, нанесена на корпус фільтра і / або на упаковку. Автолюбителі-ентузіасти, які виконували розрізання фільтрів TSN за допомогою болгарки відзначають, що внутрішнє антикорозійне покриття на металевих частинах корпусу практично відсутня. Це призводить до того, що всередині фільтра багато іржі. Однак на кришках фільтруючих елементів згадане покриття є. Ще два недоліки - нерівномірність укладання фільтруючого паперу і її невелика висота (а значить, і загальна площа).

Місця контактного зварювання на корпусі масляного фільтра вказують на те, що фільтр був виготовлений за спрощеною технологією. Це здешевлює ціну виробу, проте знижує його ефективність і термін експлуатації.

З переваг фільтра варто відзначити щільна посадка гумового ущільнювального кільця, слідів контактного зварювання на ньому немає. Приклеєна фільтруюча папір досить надійно. Тарілка перепускного клапана виконана з технічної гуми (не з пластика). Однак наявність іржі у внутрішньому обсязі фільтра - це значний недолік продукції торгової марки TSN. Тому купувати її чи ні - вирішувати лише автовласникові.

«Белмаг»

Дані фільтри випускає вітчизняна компанія з Магнітогорська. Підприємство було створено в результаті фінансування в нього коштів від концерну «Рено-Ніссан». В даний час підприємство виробляє великий асортимент масляних фільтрів для вітчизняних ВАЗів (починаючи ВАЗ-2106 і закінчуючи «Грант» і «Калиною»), а також для іномарок «Рено» і «Ніссан».

Якість фільтрів «Белмаг» досить висока, а ціна цілком прийнятною. Крім цього, відзначається дуже широкий асортимент фільтрів і їх надзвичайна поширеність на вітчизняному ринку. Відповідно, вони рекомендовані до використання власниками вітчизняної «Лади», а також згаданих «Рено» і «Ніссан» російського складання.

«Біг Фільтр» / BIG FILTER

Вітчизняний виробник, який займається випуском різних масляних фільтрів. Зокрема, фільтри поставляються на підприємства концерну VAG в Російській Федерації, займаються великовузлового складанням машин (наприклад, завод в Калузі). Зовні фільтри відрізняються кольоровим маркуванням - зеленим корпусом.

Ходять фільтри достатньо довго, тому за умови використання якісного масла вони будуть надійно захищати двигун від засмічення і надмірного зносу. Фільтри цілком рекомендовані до покупки вітчизняним автолюбителям, власникам машин від VAG, а також іншим.

«Автоагрегат»

Ще один вітчизняний виробник фільтрів, один з найбільших на території СНД. Випускає масляні фільтри не тільки для легкових, але і вантажних автомобілів, а також для спецтехніки. Зокрема, він є прямим постачальником фільтрів для таких вітчизняних автовиробників як ВАЗ, ГАЗ, Урал, КамАЗ і інших. При цьому вартість фільтрів зазвичай нижче, ніж у їх імпортних аналогів. Продукція відрізняється дуже гарним співвідношенням ціни і якості.

Судячи з відгуків, можна сказати, що фільтри служать досить довго. Однак недоліком їх є те, що їх часом складно знайти в роздрібному продажі (хоча це залежить від конкретного регіону). Тому має сенс замовляти продукцію через інтернет-магазини.

FINWHALE

Фільтри FINWHALE виробляються на території Німеччини, і повсюдно поставляються на вітчизняний ринок автозапчастин. Якість фільтрів досить гарне, а асортимент широкий. Що стосується ціни, то трохи вище, ніж у перерахованих вище вітчизняних виробників. В асортименті можна знайти фільтри для наступних автомобільних марок - ВАЗ, ГАЗ, Шевроле, Форд, Хендай, Кіа, Шкода, Рено.

Представники компанії запевняють що ресурс масляних фільтрів Finwhale на рівні 20 000 км пробігу. Що досягається за рахунок унікального фільтрувального полотна. Однак згідно відгуків, багато автолюбителів, які використовували дані фільтри, відзначають що незабаром після установки починає часто моргати лампочка тиску масла. Що стосується підробок, то їх досить мало. В середньому класі вони на першому місці.

«Невський фільтр»

На корпусі фільтра, в канавці під зовнішнім ущільнювачем, є сліди контактного зварювання, що вже говорить про низьку якість фільтра. Пружина, що притискає фільтруючий елемент до денця, має плоску форму, а не виту, що вважається більш правильним технічним рішенням. У днищі корпусу є велика кількість отворів для течі масла.

Висота фільтруючого елемента у «Невського фільтра» більше, ніж у дешевих аналогів. Однак це компенсується тим негативним фактом, що значення цієї висоти відрізняється в різних місцях фільтра, і коливається в межах 1 міліметра в одну і іншу сторону. Це призводить до того, що виникає деформація ребер гармошки в тому місці, де висота фільтруючого елемента є мінімальною. Кількість складок фільтруючого паперу невелика (близько 60), що говорить про низьку ефективність фільтрації і малої тривалості терміну експлуатації виробу.

Відповідно, що випускаються під торговою маркою «Невський фільтр» масляні фільтру також відносяться до низькобюджетних і малоефективним засобам. Тому купувати їх має сенс лише в разі, якщо автовласник з яких-небудь причин не має можливості платити більше.

Patron

Масляні фільтри торгової марки Patron виробляються на території Китаю. Виконання фільтра досить якісне. Зокрема, на бічній поверхні канавки під ущільнювач є виступи. Вони призначені для утримання кільця ущільнювача від провертання. Інша перевага - наявність гальванічного (антикорозійного) покриття на корпусі і кришках, що фільтрує. Папір покладена рівномірно.

Однак до недоліків фільтра варто віднести малу площу, що фільтрує. Зокрема, висота паперу становить близько 31,5 мм, а кількість ребер в гармошці - 52 штуки, що менше, ніж у конкурентів. Це говорить про низьку ефективність фільтрації, а також низькому терміні експлуатації фільтра. Але в цілому ж, фільтр Patron справляє непогане враження, і його можна купити з метою економії фінансів.

Filtron

Масляні фільтри, що випускаються під торговою маркою Filtron, випускаються на території Польщі. Вони відрізняються по конструкції і технічним рішенням від своїх аналогів. Зокрема, конструкція передбачає наявність лише однієї металевої кришки, до якої приклеюється фільтруюча папір. Роль другої кришки покладено на гумову тарілку зворотного клапана, яка вільно надіта на центральну трубку. У зв'язку з цим виникає небезпека, що при критичному зростанні гідравлічного опору неочищена олія може бути продавлено повз фільтруючого елемента безпосередньо в центральну трубу з усіма наслідками, що випливають.

З переваг масляного фільтра Filtron варто відзначити, що у нього достатньо велика висота фільтруючого паперу, а саме 36,2 мм. Однак кількість ребер - 49 штук, що досить мало.

Інша особливість фільтра - зворотний клапан виконаний з металу, в той час, як у інших, більш дорогих і якісних фільтрів, цей елемент виконується з гуми. Через це також виникає небезпека того, що невідфільтрованого масло може проникнути повз фільтруючого елемента безпосередньо в систему. Справа в тому, що гумові клапана здатні навіть при незначній вібрації і / або перекосі можуть щільно притискатися до крайок отвори центрального каналу фільтра. Це забезпечує герметичність. Хоча металевий клапан більш довговічний і не втрачає своїх властивостей під час експлуатації.

Відгуки про масляних фільтрах Filtron вельми суперечливі. У одних автовласників вони служать досить довго, у інших же - забиваються через 2 ... 3 тисячі кілометрів пробігу. Однак з огляду на його невисоку ціну, фільтр цілком рекомендований до покупки.

Який масляний фільтр ставити на авто

В даному підрозділі наведена інформація з посиланням на джерело про те, які краще ставити масляні фільтри на різні популярні автомобілі:

Марка авто Модель Посилання на матеріал
ВАЗ «Лада» ВАЗ-2114 Масляний фільтр для ВАЗ-2114
ВАЗ-2110 Масляний фільтр для ВАЗ-2110
Лада Пріора Масляний фільтр для «Пріора»
Тойота Тойота Камрі v40 Масляний фільтр для Тойота Камрі v40
Рено Рено Логан Масляний фільтр для Рено Логан
Рено Дастер Масляний фільтр для Рено Дастер
Форд Форд Фокус 2 Масляний фільтр для Форд Фокус 2
Форд Фокус 3 Масляний фільтр для Форд Фокус 3
Шевроле Шевроле Лачетті Масляний фільтр для Шевроле Лачетті
Хендай Хендай Туксон Масляний фільтр для Хендай Туксон
Хендай Санта Фе Масляний фільтр для Хендай Санта Фе
Хендай Крета Масляний фільтр для Хендай Крета
Фольксваген поло Седан Масляний фільтр для Поло Седан
Шкода Шкода Октавія Масляний фільтр для Шкода Октавія

висновок

Функція масляного фільтра полягає в очищенні моторного масла, а значить, і захист двигуна від надмірного зносу. Вибір того чи іншого масляного фільтра повинен грунтуватися на його типі, співвідношення ціни і якості, конструкторських особливості, площі фільтруючого елемента, якості ущільнювального кільця та інше. Не варто купувати дуже дешеві вироби, так як велика ймовірність того, що це відверто неякісний фільтр і він прослужить дуже недовго. Найкраще купувати оригінальні запчастини, інформація про яких прямо вказується в технічній документації автомобіля.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found