Відмінності двигунів серій JZ, MZ і RZ компанії Toyota

Двигуни серій JZ, MZ і RZ на даний момент масово іспользуються на більшості автомобілях Тойота, що експлуатуються в країнах СНД. Вони відрізняються різними характеристиками, а кожна серія має як мінуси, так і плюси.

Двигуни Toyota серії JZ

Найбільш успішна і відома серія 90-их, в різних варіаціях двигуни цієї серії встановлювали на легкові задньопривідні автомобілі марки Toyota.

1JZ-GE - такі двигуни виробник встановлювався на сімейства Crown і Mark II.

2JZ-GE - двигун, з великим об'ємом.

1JZ-GTE, 2JZ-GTE - двигуни мають турбонадув, потужністю 300-320 л.с ..

Двигуни цієї серії не мають серйозних недоліків, при акуратній експлуатації і догляді. Потрібно знати, що все серія JZ чутлива до вологи, сильніше за всіх її бояться двигуни версії DIS-3, звичайно ж, мити їх ніхто не рекомендує.

Завдяки модернізації 1995-96 року, на двигуни була встановлена ​​система VVT-i, а так само бестрамблерное запалювання, в результаті двигуни вийшли тяговитее і трохи економічніше. Може Вам і здалося, що це дуже рідкісний випадок, коли модернізований тойотовский двигун трохи втратив в надійності. Однак деякі недоліки залишилися.

Мотори Тойота MZ (V6, ремінь)

1MZ-FE, 2MZ-FE - ця серія повинна була замінити серію VZ, це залишилася та ж серія VZ, але вже з усуненими недоліками.

Перші версії були з традиційним газорозподілом, після виробники встановили систему VVT-i. Звичайно ж, Вас може насторожувати повністю алюмінієва конструкція, майже всі автолюбителі знають, що такі двигуни мають низьку ремонтопридатність, так само двигуни цієї серії дуже уразливі при перегріванні, так само вони дуже чутливі до низьких температур, (нашої взимку такий двигун може лопнути). І це не повний список мінусів є ще ризик коксування масла, так само посилене нагарообразование.

3MZ-FE - даний двигун виробники присвятили в основному не для внутрішнього, а (американського) ринку.

«RZ» (R4, ланцюг) - Це базові двигуни, що працюють на бензині, призначені для джипів моделей (H.Surf 185 / LC90), а так само і мікроавтобусів (HiAce).

3RZ-FE - цю серію двигунів вважають найбільшою рядної четвіркою в гамі. В цілому про цих моторах немає негативних відгуків, але потрібно звертати увагу на сильно ускладнений привід ГРМ. Такий мотор досить часто використовують як повноцінний силовий агрегат для місцевих апаратів уаз'а і газ'а. Як мені здається, що для того джипа з сімейства HiLux Surf 185 / LC90, який ніколи не стане брати участь в досить серйозному офф-роуд - цей джвігатель стане чудовою альтернативою турбодизелю (він надійніше, довговічніше і дешевше), а так само може стати і бензиновому V6 (але тільки в ціні).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found