Чому скриплять гальмівні колодки і як з цим впоратися

Найчастіше при експлуатації машини виникають ситуації і несправності, причини виникнення яких, на перший погляд незрозумілі. Однією з них є скрип гальмівних колодок. Що робити, якщо раптово з'явився неприємний шум, що виходить з боку гальмівних дисків, і в чому може бути причина? Насправді їх може бути досить багато.

Причини скрипу гальмівних колодок

Спершу розглянемо найпростіший і банальний випадок - природний знос. На більшості сучасних колодок є індикатори зносу, так звані «Піскуни». Вони являють собою металевий елемент, який у міру зносу колодки все більше наближається до металевого гальмівного диску. У певний момент, коли матеріал досить зносився, «пискун» торкається до диска і виробляє неприємний звук. Це означає, що колодка ще попрацює деякий час, і нічого страшного в ситуації немає, проте пора задуматися про заміну. Відповідно, в такому випадку необхідно всього лише провести заміну цих витратних запчастин. Можна робити це на СТО, доручивши роботу відповідним майстрам. Це убезпечить вас від непередбачених ситуацій. Однак якщо ви володіє достатнім досвідом, можете провести роботи самостійно.

Другою причиною скрипу може бути природна вібрація колодок . В цьому випадку гальмівна система може видавати дуже гучні і неприємні звуки. Необхідно знати, що нові колодки мають в своїй конструкції спеціальні антивібраційні пластини. Як зрозуміло з назви, вони призначені для гасіння природної вібрації. Однак деякі продавці можуть викинути цю деталь, вважаючи її зайвою. Інша причина - вихід пластини з ладу або її втрата. Відповідно, якщо на колодках вашого автомобіля немає такої пластини - настійно рекомендуємо встановити її. А купувати колодки слід тільки з ними. Як показує практика, навіть якщо супорт гальмівної системи досить зношений, колодка з антивібраційною пластиною буде експлуатуватися практично беззвучно.

протівоськріпниє пластини

Ще одна причина скрипу - неякісний матеріал колодок . Справа в тому, що кожен виробник в процесі виготовлення цих запасних частин використовує власні ноу-хау і матеріали, які дозволяють расходникам якісно виконувати свою роботу. Однак бувають випадки (в основному це трапляється при купівлі дешевих колодок), коли вони виготовлені з матеріалу, який не відповідає технології. Тому, щоб уникнути подібної ситуації, радимо вам купувати фірмові колодки, а не користуватися дешевою контрафактною продукцією.

Також причиною скрипу може бути невідповідність форми колодки даними виробника машини. Тут ситуація аналогічна попередній проблеми. Кожен автомобіль має свою геометричну форму колодки з розташуванням пазів і виступів, які забезпечують надійну роботу системи, а також правильну експлуатацію колодки, щоб вона не перекошувалася і не «закушує». Відповідно, якщо форма колодки змінюється, то можливо появи скрипу або свисту. Тому в даному випадку також рекомендується купувати оригінальні запасні частини.

Можливо при виготовленні колодок виробник міг порушити технологію і включити в оригінальний склад металеву стружку або інші сторонні предмети. В процесі експлуатації вони природним чином можуть видавати скрипучі або свистячі звуки. Крім озвученого ради про покупку оригінальних витратних частин, сюди можна додати рада про покупку керамічних колодок. Однак такий варіант підходить далеко не всім. По-перше, керамічні колодки виготовляються не для всіх автомобілів, а по-друге, вони коштують дуже недешево.

Скрип колодок посилюється в сиру погоду

У деяких випадках скрип гальмівних колодок обумовлений погодними факторами . Особливо це актуально для холодної пори року. Мороз, волога, а також важкі умови експлуатації при цьому - все це може викликати неприємні звуки. Однак в цьому випадку не варто особливо переживати. При настанні сприятливих погодних умов все повернеться на круги своя. В крайньому випадку, якщо вас дуже дратують з'являються звуки - ви можете поміняти колодки.

Способи усунення скрипу гальмівних колодок

Ми вже описали, як позбутися від скрипу колодок при гальмуванні в тому чи іншому випадку . Додамо сюди ще кілька методів. Деякі виробники (наприклад, Honda) в комплекті зі своїми оригінальними колодками пропонують спеціальну змазку, яка схожа на графітовий порошок. Вона заповнює мікропори колодки, значно знижуючи вібрацію. Крім цього, в автомагазинах часто можна зустріти універсальні мастила, відповідні практично для будь-яких колодок. Однак перед покупкою необхідно уважно ознайомитися з інструкцією по експлуатації.

Усунення скрипу барабанних колодок

Ще один метод усунення неприємних звуків - виконання протівоськріпниє пропилов на робочій поверхні колодки. Це робиться для того, щоб зменшити в 2-3 рази площа вібруючої поверхні. Як правило, після проведення цієї процедури вібрація і скрип зникають. Також є варіант округлити кутові частини колодки. Справа в тому, що часто вібрація починається саме з цього боку, оскільки при гальмуванні саме крайня частина приймає зусилля першої і починає вібрувати. Тому якщо її закруглити, то гальмування буде більш м'яким, а вібрація пропаде.

У зв'язку з усім вищесказаним рекомендуємо вам купувати тільки оригінальні гальмівні колодки, які прописані в документації до вашого автомобіля. Крім цього, за відгуками досвідчених автомобілістів, наводимо невеликий список надійних колодок, які не скриплять :

  • Allied Nippon
  • HI-Q
  • Lucas TRW
  • FERODO RED PREMIER
  • ATE
  • Finwhale

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found