Чистка дросельної заслінки. 5 частих помилок при очищенні дросельного вузла своїми руками

Завдання дросельної заслінки (далі ДЗ) складається в регулюванні кількості повітря, що подається у впускний колектор. Її положення регулюється відповідно до положення педалі акселератора. Привід заслінки може бути механічним (за допомогою троса) і електронним (за допомогою електродвигуна). Положення ДЗ фіксується спеціальним датчиком. Він передає відповідну інформацію на ЕБУ, а воно в свою чергу приймає рішення про кількість палива, що подається і зміні режиму роботи двигуна. Детальніше про її устрій і функції ви зможете прочитати в додатковому матеріалі на нашому сайті.

зміст

 • ознаки забруднення
 • алгоритм чистки
 • можливі помилки
 • причини забруднення
 • Засоби для чищення

Дросельна заслінка

Ознаки забруднення дросельної заслінки

Щоб не переплутати симптоми, які вказують на надмірний нагар на заслінці, краще для початку візуально її оглянути і якщо на стінках вузла дроселя немає видимих ​​масляних або закоксовавшіеся відкладень, то, з більшою часткою ймовірності, чищенням дросельної заслінки проблему ви не усунете.

Самі ознаки виглядають так :

 • проблемний запуск двигуна;
 • нерівна робота двигуна;
 • плавання оборотів на холостому ходу;
 • зависання обертів двигуна;
 • провали обертів до повної зупинки.

Помилки при очищенні дросельної заслінки

Багато недосвідчених автовласників можуть призвести неправильну чистку дросельного вузла, як мінімум ризикуючи не отримати бажаного ефекту, а як максимум - і зовсім нашкодити і вивести ДЗ з ладу. Тому важливо розуміти коли потрібно робити процедуру, як це робити і які кошти використовувати.

Дросельна заслінка покрита нагаром

Брудна дросельна заслінка

Почищена дросельна заслінка

Чистий дросельна заслінка

Щоб правильно почистити дросельну заслінку НЕ ВАРТО :

 1. Чистити заслінку в будь-який незрозумілій ситуації (навіть жарти є з цього приводу).
 2. Чистити заслінку не знімаючи її (ефективність такого чищення незначна, оскільки найчастіше є можливість лише видалити нагар на самій заслінки, а внутрішні стінки і повітряні канали заслінки не очищати).
 3. При очищенні дрантям використовувати надмірне зусилля, що може привести як до пошкодження самої заслінки, так і поруч знаходиться ДПДЗ.
 4. Використовувати щітки, а не м'які матеріали. Така помилка теж досить часто призводить до втрати працездатності ДЗ, оскільки на деяких дросельних вузлах внутрішня стінка і заслінка покриті молібденом для ще більш гладкого проходження повітря. Цей шар часто плутають з нальотом і видаляють. Як результат - заслінка починає або «закушувати», або пропускати зайве повітря (підвищуються обороти).
 5. Забувати провести навчання дросельної заслінки після чистки. Заслінки з електронною педаллю газу потребують правильному навчанні ДЗ, щоб виставити обороти холостого ходу в потрібну установку.
Чистка дросельної заслінки на Мітсубісі і Ніссан вимагає особливого підходу. Потрібно діяти уважно і акуратно, щоб не видалити захисний наліт, так званий «п'ятачок» - ущільнювача покриття по контуру ДЗ. А також обов'язково навчити заслінку для установки нових параметрів роботи двигуна).

Дросельну заслінку варто очищати кожні 30-50 тис. Км . Дотримуючись всіх вищевикладених рекомендацій та враховуючи основні помилки, які роблять недосвідчені автовласники, більше питань, як почистити дросельну заслінку, будь-то механічна або електронна, виникнути не повинно. Для чищення необхідний мінімум пристроїв та витрат, всього-то: карбклінер і чиста ганчір'я, а також викрутка для демонтажу вузла.

алгоритм чистки

Тепер наведемо покроковий алгоритм правильної чистки дросельної заслінки.

 1. В першу чергу необхідно дістатися до самої заслінки. У різних двигунах конструкція різноманітна. Але як правило, для цього потрібно зняти повітропровід, який йде від заслінки до повітряного фільтра.
 2. Виконати демонтаж заслінки. Для цього відкрутити кілька кріпильних болтів (2-4 штуки), а також від'єднати необхідні роз'єми (наприклад, роз'єм з клапана продувки абсорбера).
 3. Для очищення необхідно користуватися засобом для чищення карбюратора. Їх існує велика різноманітність, і в автомагазинах ви без зусиль знайдете засіб відповідно до ваших уподобань і можливостями (про них ми поговоримо далі).
 4. За допомогою дрантя і згаданого кошти необхідно ретельно витерти заслінку зовні і всередині.
 5. Також потрібно очистити захисну решітку (при її наявності в вашому автомобілі).
 6. Збірка вузла проводиться в зворотному порядку.
Запам'ятайте, що чистити заслінку потрібно ретельно, щоб метал був максимально світлим. Це забезпечить після її установки підвищення динамічних характеристик машини.

Легкий спосіб очищення дросельної заслінки

Правильний спосіб очищення дросельної заслінки

Чистка без зняття

Також багатьох автовласників цікавить питання про те, як почистити дросельну заслінку без зняття. Такі методи дійсно існують, однак відразу ж потрібно розуміти, що якісне очищення можлива лише при демонтажі заслінки .

Для цього вам знадобиться спеціальний засіб - очищувач впускного тракту. Можна користуватися різними марками. Також для чищення можна використовувати рідину для чищення клапана EGR, WD-40, розчинники.

Отже, порядок дій без зняття вузла :

 1. Як і в попередньому алгоритмі потрібно зняти повітропровід, щоб дістатися до заслінки.
 2. Із закритою заслінкою потрібно побризкати на поверхню очищає рідиною, і видалити очищену грязь за допомогою дрантя.
 3. Відкрити заслінку і прибрати бруд з бічної поверхні.
 4. Постаратися, щоб засіб для чищення потрапило в усі канали. Процедура чищення аналогічна за допомогою дрантя.

Повторимося ще раз, що для якісної очистки дросельну заслінку потрібно зняти з автомобіля. А при установці її назад бажано поміняти прокладку заслінки на нову. Благо, її ціна невелика.

Як заявляють виробники подібних засобів, користуватися ними потрібно через кожні 7 ... 10 тисяч кілометрів пробігу. Чистити ж заслінку з демонтажем потрібно через кожні 30 ... 50 тисяч кілометрів пробігу.

Також слід пам'ятати, що в більшості випадків після чистки дросельної заслінки необхідно виконувати дії по її «навчання» . Ця процедура проводиться або за допомогою комп'ютера (з підключенням його до ЕБУ автомобіля), або за допомогою маніпуляцій з запалюванням і педаллю газу. В даному випадку універсальних рекомендацій дати неможливо, оскільки у кожного виробника і навіть моделі вони можуть значно відрізнятися. Пам'ятайте про це!

Причини забруднення і як з ними боротися

Існує кілька причин, чому дросельна заслінка з часом забруднюється. Уникаючи їх появи ви автоматично продовжите терміни між її очищенням. До згаданих причин відносяться:

 • Використання неякісного бензину . Якщо в ньому є осад, то він обов'язково потрапить в дросельний вузол, де перетвориться в нагар. Тому намагайтеся заливати якісний бензин, і заправлятися на перевірених заправках.
 • Забитий паливний фільтр . Якщо ви вчасно не поміняєте паливний фільтр, то існує ймовірність, що шматки бруду з нього потраплять в паливну систему, в тому числі в дросельний вузол.
 • Потрапляння пилу і бруду в систему впуску . Це може бути викликано різними причинами - засміченням повітряного фільтра, пошкодженням цілісності воздуховода, різними механічними діями.
 • Картерів гази з масляною пилом . Саме вони є основною причиною масляних відкладень на заслінки. Вони можуть потрапити в камеру згоряння через клапанну кришку з системи вентиляції картерних газів. Ситуація ускладнюється тим, що вони переносять масляну пил. Саме вона згорає і залишається у вигляді осаду на поверхні дросельної заслінки.
Як виглядає забитий паливний фільтр автомобіля

Забитий паливний фільтр

Міняйте вчасно повітряний і паливний фільтри, заливайте якісний бензин, і не допускайте попадання пилу в систему припливної вентиляції автомобіля. Все це позбавить вас від необхідності проводити чистку дросельної заслінки раніше регламентного терміну.

Яким засобом чистити дросельну заслінку

Існує ряд спеціальних засобів, призначених для очищення поверхні дросельної заслінки. Деякі народні умільці використовують для цього WD-40, ацетон, розчинники і інші подібні склади. В принципі, їх можна використовувати, проте зростає ризик пошкодити що-небудь всередині двигуна. На сьогоднішній день в автомагазинах продається велика кількість спеціальних засобів для проведення згаданої процедури. Всі вони коштують відносно недорого. Тому з урахуванням того, що чистити дросельну заслінку потрібно не так часто, то будь-який автовласник в змозі придбати собі подібний засіб.

Найменування засоби опис Середня ціна Примітки
LIQUI MOLY DrosselKlappen-Reiniger (LM-5111) На сьогоднішній день кращий засіб для очищення дросельної заслінки. Якісно очищає бруд і масляні відкладення. 520 р. Аерозоль, обсяг 400 мл в балоні.
Mannol Carburetor Cleanor Добре отчищает масло і бруд з заслінки. Варто дешевше, ніж ABRO, а в балоні балоні більший обсяг. 115 р. Аерозоль, обсяг 400 мл в балоні.
ABRO Carb & Choke Cleaner (CC-220) Якісний очищувач. Популярний у автовласників на території нашої країни. 200 р. Аерозоль, обсяг 220 мл в балоні.

Вартість вказана станом цін на літо 2017 роки для Москви і області

підсумки

При появи описаних вище несправностей перевірте стан дросельної заслінки. Її чистка не становить великих труднощів. Однак якщо ви її почистіть, то динамічні характеристики машини значно поліпшуватися. Тому не забувайте проводити регулярне чищення заслінки через кожні 30 ... 50 тисяч кілометрів пробігу. Що стосується засобів очищення, то для цього користуватися будь-яким з перерахованих вище. Благо, коштують вони недорого, тому доступні для будь-якого автолюбителя.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found