Ремонт замку запалювання - послідовність дій. Заміна личинки і ремонт своїми Рукман

Виконати ремонт замку запалювання під силу практично будь-якому автомобілісту. Для цього потрібно лише знати його пристрій і послідовність дій. У більшості автомобілів його пристрій схожий, і відрізняється лише незначними особливостями. Найчастішими проблемами, через які доводиться виконувати ремонт замку запалювання своїми руками стає вихід з ладу личинки, окислення контактів, руйнування ізоляції на проводах. Далі ми надамо для вас максимум інформації для того, щоб ви були в змозі самостійно виконати ремонтні роботи, а також наведемо алгоритми ремонтів на прикладі популярних в нашій країні автомобілях - ВАЗ 2110-2112, Honda Civic, Ford Focus 2, Opel Omega B.

зміст

 • Функції і пристрій
 • ймовірні несправності
 • Ремонт замку запалювання ВАЗ 2110
 • Ремонт замку запалювання «Хонда»
 • Ремонт замку запалювання «Форд Фокус 2»
 • Ремонт замку запалювання «Опель Омега B»

Ремонт замку запалювання

Функції і пристрій замка запалювання

Для початку перерахуємо функції, які виконує замок. До них відноситься:

 • виконання комутації для підключення / відключення електросистеми машини до акумуляторної батареї;
 • підключення / відключення первинної (слаботочной) ланцюга системи запалювання до джерела живлення;
 • короткочасне підключення стартера до електросистеми під час запуску двигуна;
 • забезпечує функціонування споживачів енергії при незапущених двигуні (наприклад, магнітола, фари, сигналізація та інше);
 • при незапущених двигуні забезпечує блокування рульового колеса (не на всіх автомобілях).

Як зняти замок запалювання? У різних моделей автомобілів пристрій замка може трохи відрізнятися. Відповідно, процес його демонтажу і перевірки буде складатися з різних етапів. Вам знадобляться викрутка з хрестовим наконечником, тонке шило і тестер для електровимірювань. Розглянемо процес демонтажу на прикладі популярного в нашій країні автомобіля ВАЗ-2108 . Варто відразу обмовитися, що замок і система запалювання у цій моделі багато в чому схожа з усіма передньоприводними Вазами.

Демонтаж замку запалювання ВАЗ 2108 відбувається за наступним алгоритмом:

 1. Зніміть з акумуляторної батареї мінусову клему.
 2. Зніміть кожух вала рульового управління. Для цього за допомогою викрутки відкрутіть кріплять його гвинти. Кожух розпадеться на дві частини і його можна без праці демонтувати.
 3. Далі потрібно зняти лицьову частину замку. Також від'єднайте від нього штекер з проводами харчування і штекер з проводами, що йдуть від реле.
 4. Перед демонтажем ключем запалювання встановіть в замку положення «0». Тим самим ви вимкніть блокування керма.
 5. Відкрутіть гвинти кріплення і зніміть замок.
 6. Далі можна за допомогою тестера можна проводити перевірку або діагностику і пошук несправності в разі виявлення такої.

Шило при роботі може знадобиться в разі необхідності заміни контактної групи. Цим інструментом поддевается і демонтується стопорне кільце, яке тримає серцевину замка всередині корпусу. Витягти контактну групу можна лише демонтувавши його.

Коли будете встановлювати замок запалювання на місце, вставте в нього ключ і поверніть в положення «Запалювання». Тим самим ви приберете засувку замку, і вона переміститися в корпус. Замок запалювання

З чого складається замок запалювання

Тепер варто знати, з яких частин складається замок, і що в ньому може зламатися. Зверніть увагу на прикладений малюнок. На ньому зображений замок запалювання в розрізі. Пронумеровані частини:

 1. Запірний стержень.
 2. Корпус замка запалювання.
 3. Валик.
 4. Контактний диск.
 5. Контактна втулка.
 6. Колодка, а - широкий виступ контактної частини.

Тепер, коли ми знаємо, з яких частин складається замок запалювання, і як його розібрати, вам простіше буде зрозуміти, які несправності можуть виникнути в його механізмі.

можливі несправності

Замок запалювання - досить простий пристрій. Тому виникають несправності є типовими. Далі коротко перерахуємо найпоширеніші з них, з якими стикаються автовласники різних машин. До них відносять:

Замок запалювання в зборі

Замок запалювання в зборі

 • Окислення або оплавлення контактів . Воно відбувається з різних причин - потрапляння на них вологи, підвищення напруги в електромережі автомобіля, їх механічне порушення в силу пошкодження або старіння.
 • Руйнування ізоляції проводів або контактної групи . Воно може статися через механічного пошкодження або банального старіння, коли ізоляція сохне і обсипається. Як правило, визначити цю несправність можна по відмові відразу декількох електроприладів, явно не пов'язаних між собою (мають різні запобіжники і електроланцюзі).
 • Несправність личинки замка . Зазвичай це просте механічне пошкодження, викликане її старінням і зносом. При цьому ключ у замку може клинить, проскакувати і так далі. Також причиною може бути попадання всередину дрібних частинок або бруду. Якщо личинка не сильно зношена, то можна спробувати відновити її, в іншому випадку краще замінити.
 • Знос внутрішніх деталей замка . Це відбувається з часом з природної причини. При експлуатації машини деталі замка запалювання поступово стираються і можуть працювати нестабільно або повністю вийти з ладу. Виходом з такої ситуації буде повна заміна личинки або замка (в залежності від того, що вийшло з ладу).
 • Знос ключа . Таке трапляється нечасто, але якщо ви є власником старої машини, така ймовірність все ж існує. Також можлива деформація ключа або його механічне пошкодження. В даному випадку потрібно або скористатися запасним ключем або повністю поміняти замок з новими ключами.

Тепер, коли ми розібралися з причинами несправностей, можна переходити до питання про їх усунення. Розберемо детально процес ремонту замка запалювання на прикладі конкретних популярних в нашій країні машин.

Ремонт замку запалювання ВАЗ 2110

Відео заміна замка запалювання передньопривідних ВАЗів (ВАЗ 2110-2112, "Калина", "Пріора")

Виявити несправність замка запалювання «десятки» можна за допомогою тестера. Для цього потрібно спочатку демонтувати замок. Коротенько алгоритм дій буде таким:

 1. Від'єднати від акумулятора мінусову клему.
 2. Відкрутити кожух навколо рульової колонки.
 3. Відключити роз'єм замка запалювання.
 4. Вставити ключ в замок і послідовно перевести його в положення I і II. При цьому за допомогою омметра необхідно заміряти опір між контактами (див. Схему і таблицю).
 5. При справному замку запалювання і контактної групи опір має дорівнювати 0.

Далі наводимо для вас таблицю, в якій наводиться інформація про те, які контакти замикаються і розмикаються в різних положеннях ключа, а також за які механізми машини вони відповідають.

положення ключа Які контакти при цьому знаходяться під напругою замикає ланцюга
Положення «0» (вимкнено) Контакт 30 відсутні
Положення I (запалення включене) Контакти 30-15 Ланцюги системи запалювання, збудження генератора, харчування фар, сигналізації поворотів, панелі контрольних приладів, «двірників» і омивача скла, живиться електродвигун вентилятора пічки, включений обігрів заднього скла і прикурювач.
Положення II (запущений стартер) Контакти 30-15 і 30-50 Всі перераховані вище ланцюга, а також запущений стартер.
Запалювання ВАЗ 2110

Схема запалювання ВАЗ 2110

Щоб демонтувати замок запалювання ВАЗ 2110 необхідно продовжити розпочаті раніше дії (у вас вже відключений акумулятор, а також зняті пластикові кожухи з рульової колонки). Далі діяти потрібно за наступним алгоритмом:

 1. Від'єднати підрульові перемикачі (для цього достатньо лише роз'єднати засувки).
 2. Оскільки болти, що кріплять замок запалювання, мають зрізані головки (в цілях безпеки), то їх відкручують за допомогою молотка, зубила і плоскогубців. Для цього зубило наставляють на капелюшок і молотком б'ють по зубилу з тим, щоб болт пішов по різьбі. Коли затягування ослабне, можна скористатися плоскогубцями.
 3. Далі знімають кріпить скобу з колонки і виймають безпосередньо замок запалювання.

заміна лампи

Ремонтні роботи з замком можуть бути різні. Розберемо основні з них - заміна лампочки підсвічування, заміна або ремонт контактної групи замка запалювання, заміна мікровимикача. Розберемо ці процеси окремо. Отже, щоб поміняти лампочку , необхідно:

 1. Від'єднати роз'єм, що включає лампу до мережі живлення.
 2. Зняти патрон з лампою за допомогою невеликих плоскогубців.
 3. Виконати заміну лампи і зібрати все в зворотній послідовності.
Заміна контактної групи

Заміна контактної групи

Заміна контактної групи виконується за наступним алгоритмом:

 1. За допомогою викрутки необхідно відвести в сторону фіксатори.
 2. Демонтувати стару контактну групу.
 3. Замінити її на нову, встановити засувки на місце.

Для заміни мікровимикача потрібно виконати наступні дії:

 1. Відкрутити три гвинтика, які тримають конструкцію разом.
 2. Видалити кріплення стрижень.
 3. Віджати фіксатор.
 4. Виконати демонтаж вимикача.
 5. Установка нового вимикача виконується у зворотній послідовності.

заміна мікровимикача

Також популярною ремонтної операцією є заміна личинки замка запалювання . Для цього вам знадобляться наступні інструменти - зубило, молоток, плоскогубці, дриль з тонким свердлом, викрутка з хрестовим наконечником, тонка годинна викрутка з тонким жалом, і само собою, нова личинка. Дії по заміні необхідно виконувати в такій послідовності:

 1. Як було описано вище, необхідно відключити акумулятор і зняти зовнішній кожух з рульової колонки. Однак сам замок можна не витягувати.
 2. Витягнути кріпильний штифт, який утримує личинку в замку. Для цього потрібно скористатися тонкою часовий викруткою і молотком. У разі, якщо штифт витягнути не виходить, можна висвердлити його тонким свердлом.
 3. Далі потрібно провести заміну личинки на нову.
 4. Збір відбувається в зворотному порядку.
У разі, якщо ви демонтували замок запалювання повністю, то перед його зворотним монтажем не забудьте вставити ключ і повернути його в положення I (запалювання). У цей момент засувка рульового вала, що блокує рульовий механізм, сховається в корпусі замку.

Для заміни замка запалювання на «десятці», вам буде корисно знати його каталожний номер - 2110370400530, а каталожний номер личинки - VAZ00015448.

Ремонт замку запалювання «Хонда»

Ремонт личинки замка запалювання Honda

Розглянемо питання демонтажу та ремонту замка запалювання на прикладі автомобіля Honda Civic. За відгуками власників цього автомобіля, багато хто з них періодично стикаються з такою проблемою (дитяча хвороба цієї моделі). Процес демонтажу багато в чому аналогічний описаному вище. Зокрема, щоб демонтувати замок, необхідно:

 1. Зняти деталі лицьовій панелі, які перекривають доступ до замку. Для цього необхідно відкрутити 3 болти, які перебувають внизу, під рульовою колонкою.
 2. Зірвати кріпильні болти. Сам замок кріпиться на двох болтах зі зрізаними головками. Вони призначені для захисту машини від угону. Ці болти потрібно за допомогою зубила і молотка демонтувати. Замість них згодом можна використовувати два болта на 8.
 3. Від'єднати фішку тумблера.

Замок частинами

Личинку замку, як і в попередньому варіанті можна замінити, чи не демонтуючи повністю замок. Хоча все ж краще це зробити, так як працювати вам буде зручніше. Але в будь-якому випадку операція із заміни та ремонту личинки виконується за наступним алгоритмом:

 1. Насамперед необхідно витягти шплінт, що кріпить личинку в корпусі замку. Це потрібно робити тонким металевим предметом, наприклад, шилом, ножем або годинної викруткою. По ньому б'ють молотком, вибиваючи з посадкового місця. Якщо таким методом шплінт дістати не вдається, то можна просто висвердлити його.
 2. Вставити ключ в личинку, і дістати циліндр з личинкою.
 3. Щоб роз'єднати личинку і циліндр, необхідно витягнути ще один шплінт. Для цього знову ж таки потрібно скористатися довгим металевим предметом. А після цього дістати плоскогубцями.
 4. Далі дістають личинку і проводять необхідні ремонтні роботи в залежності від виниклих проблем.
При демонтажі личинки не забудьте дістати пружину, яка знаходиться всередині. Перевірте її стан. При необхідності замініть. Вона забезпечує повернення ключа в положення запалювання з положення запуску стартера. Тому грає важливу роль в замку.

Також при ремонті змастіть личинку. Як і в інших машинах, при монтажі циліндра з личинкою в корпус замку, витягніть з нього ключ, і як можна глибше вдавите стрижень блокування керма.

Деякі автовласники під час ремонту викидають з личинки один або кілька секретів. Цього робити категорично не можна з кількох причин . По-перше, це значно знижує протиугінні властивості замку запалювання. По-друге, може виникнути ситуація, коли з часом водій дістане з замку ключ в положенні включеного запалювання. А якщо залишити машину надовго в такому положенні, то розрядиться акумуляторна батарея. Через це ви не запустите двигун, а також можлива рассинхронизация іммобілайзера.

Ремонт замку запалювання «Форд Фокус 2»

Ремонт замку запалювання Форд Фокус2

За аналогією з іншими автомобілями у «Форд Фокус 2» для ремонту замка запалювання спочатку потрібно його демонтувати. Ця операція проводиться в такій послідовності:

 1. Від'єднати мінусову клему від акумулятора.
 2. Зняти кожух рульової стійки, попередньо відкрутивши внизу два кріпильні болти (під рульовою колонкою).
 3. Віджати викруткою фіксатор антенного блоку іммобілайзера, і відвести його в сторону, не отсоединяя від нього провід.
 4. Вставити ключ в замок в положення I.
 5. Вставити в отвір, розташоване в нижній частині корпуса замка, штифт, після чого натиснути на фіксатор.
 6. Кріплення циліндра замка звільниться, і ви зможете безперешкодно його витягти з посадкового місця.

Подальші роботи по ремонту залежать від виниклих проблем. Необхідно обов'язково промити всі елементи замку і змастити їх. На протилежному боці замку розташована контактна група. Її бажано зняти і перевірити стан зношеності. Кріпиться вона на двох засувках. Перевірте стан щіток, при необхідності замініть зношені. У будь-якому випадку необхідно вичистити з неї бруд. Розбирайте все дуже акуратно, всередині багато дрібних деталей і пружинок. Збірка механізму і установка його на місце відбувається в зворотному порядку.

Ремонт замку запалювання «Опель Омега B»

Розділимо умовно стадії поломки замка запалювання автомобіля «Опель Омега B» на три стадії відповідно до їх складності і занедбаності. Отже:

 1. Періодичні заїдання ключа в замку . Найпростіше на даному етапі зняти замок, промити і змастити його. Найпростіший варіант ремонту - побризкати в свердловину WD-40 і покрутити ключем в ній.
 2. Чи не відбувається повторний запуск . Як правило, така проблема проявляється в ситуації, коли машина нормально заводиться, їде, і ключем можна зупинити двигун. Однак при повторному включенні мотор не запускається. Для цього потрібно витягнути і знову вставити ключ. Тут вже точно потрібно розбирати замок і проводити діагностику і ремонт.
 3. Ключ не повертається . До цього етапу краще не доводити. Адже при цьому неминуче заблокується кермо, що може привести до неприємностей на дорогах.

Для демонтажу і розбирання замку запалювання необхідні найпростіші слюсарні інструменти - викрутка з хрестовим наконечником, плоскогубці, спиця або шматок твердої тонкого дроту, молоток, зубило.

При розбиранні замку можете фотографувати послідовність дій. Це вам дуже допоможе при зворотному монтажі.

Опишемо процес розбирання окремо для описаних вище випадків. Почнемо з найпростіших першого і другого, коли ключ ще повертається. Алгоритм розбирання для них будуть однаковими:

 1. Зняти важіль нахилу рульової колонки, а також фальшнакладку, розташовану на замку запалювання.
 2. Зняти захисний кожух рульової колонки (його нижню частину), для цього в нижніх поглибленнях відкрутити три кріпильні болти викруткою з хрестовим наконечником.
 3. Щоб роз'єднати верхню і нижню частину кожуха рульової колонки необхідно відкрутити два самореза справа і зліва від керма. Вони приховані спеціальним заглушками. Їх можна зняти за допомогою викрутки або ножа. Щоб дістатися до них потрібно покрутити кермом відповідно вправо і вліво.
 4. Далі потрібно звільнити механізми поворотников і двірників. Вони встановлені на напрямних за допомогою простих пластмасових засувок знизу і зверху. Для цього потрібно зрушити їх вліво і вправо відповідно. Це робиться для того, щоб відкрився доступ до болтів кріплення замку.
 5. Згадані болти мають самосрезающіеся головки. Тому, щоб їх відкрутити необхідно скористатися невеликим зубилом і молотком.
 6. Після того як болти були вилучені, кермо автомобіля звільняється, а замок запалювання висить на одних проводах контактної групи. Її потрібно зняти повністю.
 7. Для цього відстебнути 3 наявні там засувки. До верхніх двом з них є відкритий доступ, а до нижньої - немає. Тому спершу необхідно викруткою відкрити дві доступні засувки. Після цього потрібно вивернути замок зверху вниз, щоб звільнити його з третьої засувки.
 8. Залишається лише вийняти замок, і покласти його на стіл для подальшого розбирання. Приготуйте для цього також папір і ручку.
 9. Для того, щоб зняти обойму личинки необхідно скористатися тонким дротом. За допомогою плоскогубців вигніть її у вигляді літери Г. Якщо дивитися від ключа в сторону колонки, то можна побачити маленьку дірочку, куди і вставити підготовлену дріт. На неї потрібно натиснути, тим самим виключаючи стопор. Одночасно з цим повертаєте ключ запалювання в положення II, і тягнете на себе. При цьому циліндр повинен вийти зі свого місця.
 10. Далі потрібно витягнути стопор з пружиною. Для цього потягніть за ключ і дістаньте личинку з циліндра. При цьому стежте, щоб під дією пружини не вилетів стопор і сама пружина.
 11. Тепер можна переходити до ремонту личинки. Там є 10 ламелей і 10 пружинок під ними. Притримуючи їх, акуратно витягніть ключ із личинки.
 12. Далі потрібно дістати ламелі. В першу чергу діяти треба обережно. Головне, запам'ятати їх розташування. Для цього на папері запишіть, де яка з них стояла.

Профілактика і мастило контактної групи

Після повного розбирання можна виконати діагностику і виявити проблеми із замком. Як правило, вони виникають унаслідок попадання всередину механізму пилу або бруду. Також можливо зам'ялася ламель або пружина. Ці невеликі несправності легко лікуються за допомогою надфіля, а також промиванням і мастилом механізму. Не рекомендується видаляти ламелі (про це ми писали вище). На це можна піти лише в крайньому випадку.

Тепер перейдемо до ситуації, коли ключ у замку навіть не провертається. Відповідно, личинка в замку також не може провернутися і натиснути на стопор. Для ремонту також потрібно витягти замок. Як це зробити, описано в попередньому списку в пунктах 1 - 8. Далі будуть такі дії:

 1. Насамперед потрібно пам'ятати. що при демонтажі личинки необхідно зберегти в цілості ламелі і пружини. А ось корпусом личинки доведеться пожертвувати.
 2. Для того щоб демонтувати личинку, необхідно підчепити викруткою кришку личинки і акуратно її зняти.
 3. А місце, звідки зняли кришку і куди вставляється ключ, доведеться висвердлити, щоб отримати доступ до ламелей і пружинам.
 4. Далі проводиться ревізія ламелей і пружин. При необхідності вони вирівнюються і встановлюються на місце. Механізм потрібно обов'язково промити і змастити.
 5. Збірка проводиться в зворотному порядку.

З висвердлених личинкою ще деякий можна їздити. Однак кращим рішенням буде покупка і установка нової . Не викидайте ламелі з пошкоджених личинок, вони вам можуть ще стане в нагоді в подальшому.

підсумки

Як бачите, принцип ремонту замка запалювання у багатьох автомобілів збігається, а сама процедура під силу навіть початківцю автолюбителю. Основне, що ви повинні пам'ятати, це те, що при найменших проявах несправностей потрібно не затягувати з профілактикою і ремонтом . В іншому випадку це може погано закінчитися. Для початку можна навіть не знімати замок, а просто бризнути в свердловину WD-40 і після цього кілька разів провернути ключем, щоб рідина потрапила на розташовані там деталі. У більшості випадків цього буває достатньо, щоб позбутися від почалися проблем.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found