Конденсат в глушник - 3 Основні Причини і Способи їх Усунення

Конденсат в глушнику автомобіля взимку дуже часто турбує їх власників. Хоча в більшості випадків для паніки немає причин, оскільки це явище найчастіше якраз нормальне, так як воно свідчить про те, що двигун і система вихлопу працюють в штатному режимі. Однак існує і ряд поломок (наприклад, проблеми з каталізатором, використання неякісного палива, пробиття прокладки ГБЦ), які необхідно усунути, оскільки вони можуть привести до більш тяжких наслідків для машини.

Конденсат в глушнику

Такими можуть стати передчасний вихід з ладу глушника і / або вихлопної труби (через корозії стінок його корпусу) або неможливість запустити двигун (через те, що замерз конденсат в глушнику).

зміст:

  • Причини появи конденсату
  • Способи усунення конденсату

Причини появи конденсату в глушителі

Так чому в глушнику з'являється конденсат, особливо взимку? Всього існує три основні причини, що пояснюють це явище.

перепад температур

відведення конденсату

Найпоширеніша причина, яка актуальна для холодної пори року полягає в тому, що внаслідок всім відомого ще з курсу шкільної фізики процесу конденсації водяна пара, що знаходиться в повітрі при холодній температурі, при нагріванні перетворюється в рідку воду , осідає на поверхні деталей, в даному випадку глушника. Тобто, коли взимку при мінусовій температурі ви починаєте прогрівати машину, стінки глушника і вихлопної труби в силу природних причин нагріваються, і на їх поверхні (в тому числі внутрішньої) з'являється конденсат.

Попадання антифризу в циліндри

Це явище виникає в разі, коли прогорає прокладка ГБЦ або на останній виникає тріщина. Додатковим ознакою поломки є наявність густого білого диму навіть після прогріву в теплому приміщенні (для цього треба знайти приміщення, де температура повітря буде вище + 10 ° С). При пошкодженні прокладки або ГБЦ необхідно якомога швидше усунути поломку, оскільки вони є критичними і можуть значно пошкодити двигун аж до повного виходу його з ладу.

неякісний бензин

Ще однією причиною, чому капає конденсат з глушника, може бути використання неякісного палива, зокрема, з великими домесямі води. Це само по собі дуже небезпечно для двигуна, оскільки може викликати гідроудар і інші неприємні наслідки, аж до фатальних, після яких автовласник буде змушений не просто капітально ремонтувати двигун, а повністю міняти його. Зокрема, можуть вийти з ладу колінчастий вал і циліндро-поршнева група.

Відповідно, щоб не допускати подібних ситуацій намагайтеся заправлятися на перевірених АЗС, і заливати не найдешевше, а більш-менш якісне паливо. Друга порада - не їздите швидко по глибоких калюжах і в дощ. Це не тільки небезпечно з точки зору водіння, але і може реально нашкодити двигуну вашої машини.

Для автомобілів, що використовують ГБО, ця проблема також актуальна, оскільки в газі теж є невелика кількість вологи.

Способи усунення конденсату в глушителі

Існує кілька способів, як позбутися від конденсату в глушителі. У разі, якщо несправні окремі вузли і агрегати, які стали винуватцями цього явища, то в першу чергу необхідно усунути поломки (замінити прокладку ГБЦ, перевірити роботу каталізатора), адже конденсат - це всього лише ознака, а причина його появи лежить набагато глибше. Але якщо автомобіль справний, і волога на поверхні глушника викликана лише перепадом температур на його стінках, то сильно турбуватися не варто, адже існує ряд дієвих методів, що дозволяють прибрати конденсат з глушника автомобіля.

  1. Намагатися паркувати автомобіль таким чином, щоб його вихлопна труба була нахилена від низу до верху . Це дасть можливість ще до процесу замерзання зникнути конденсату з глушника назовні. Це найпростіший метод, який однак не завжди реалізуємо. А крім цього, його ефективність мала, особливо в дуже сильні морози.конденсат у вихлопній трубі
  2. Якщо у машини є функція автоподогрева , можна скористатися нею. Однак необхідно розуміти, що чим нижче температура, тим часом прогріву при кожному включенні повинно бути тривалішою. В іншому випадку стінки вихлопної труби просто не встигнуть прогрітися, і багато конденсату в глушителі залишиться не випарами. Інший варіант - включати машину частіше, аби дати вихлопній трубі значно охолонути, хоча при значних морозах це навряд чи допоможе. Пам'ятайте, що при короткочасних запусках двигуна ви можете навпаки нашкодити , оскільки в глушнику утворюється багато льоду.
  3. Утеплити глушник і / або вихлопну трубу . Для цього можна використовувати негорючий утеплювач або спеціальні електричні або рідинні підігрівачі. Однак як показує практика, такий метод малоефективний, оскільки єдина його функція - не дати швидко охолонути корпусу глушника. Тобто нагріву поверхні немає. Монтаж рідинного підігріву складний і часто недоцільний. А електропідігрівачі (особливо на підігрівають пластинах) - малоефективне і дороге засіб.
  4. Ставити машину на ніч в теплий гараж або бокс . Це найдієвіший засіб. При цьому температура корпусу глушника буде позитивною, і при запуску двигуна ніякого конденсату буде утворюватися.
Термін служби більшості глушників легкових автомобілів складає від 5 до 10 років. І вода не робить такого руйнівного впливу на його стінки, як вихлопні гази і входять до їх складу агресивні хімічні елементи (кислоти). прогорілий глушник

Велика кількість вологи в глушнику може привести до утрудненого пуску двигуна (незалежно від його типу), збою в роботі мотора, а також активізації контрольної лампи Check Engine. Крім того, зниження динаміки мотора призводить до засмолені форсунок уприскування на інжекторних двигунах. На карбюраторних моторах за зиму може геть-чисто закиснути дросельна заслінка вторинної камери. А на дизелях може забитися протівосажевий фільтр. Це призводить в тому числі і до перевитрати пального.

У разі, якщо взимку ви нечасто користуєтеся автомобілем (наприклад, використовуєте його просто для поїздки на роботу або в магазин), все ж рекомендується періодично (раз в декілька днів або раз на тиждень) прогрівати двигун з тим, щоб вигнати якомога більше конденсату з системи відводу відпрацьованих газів. Інший варіант - виїжджати на заміське шосе з тим, щоб "продути горщики", тобто, проїхатися на високих оборотах двигуна (не обов'язково високій швидкості, можна просто з використанням низьких передач). Це дасть можливість вигнати зайву вологу і сажу з системи вихлопу автомобіля. Дотримуйтесь швидкісний режим і правила безпечної їзди!

Як не потрібно робити

свердлити чи глушник

Деякі автовласники і майстри радять просвердлити глушник для зливу конденсату назовні через отриманий отвір. Відразу варто обмовитися, що робити так не рекомендується! На це є дуже проста причина. Справа в тому, що після свердління стінки отвори будуть утворені з металу, який не захищений від корозії (на відміну від площі залишилася поверхні). Тому з часом це навпаки призведе до іржавіння отвори . Тобто, ви отримаєте зворотний ефект! Погодьтеся, якби це було так просто, автовиробники самі б зробили такий трюк, та ще й із захистом від появу корозійних процесів.

Винятком можуть стати автомобілі, які експлуатуються в умовах крайньої Півночі, наприклад, при температурі від -30 ° С і нижче, використовуючи при цьому систему автоподогрева, яка включається періодично . У цьому випадку дійсно існує ризик, що конденсат охолоджується і кристалізується надзвичайно швидко, утворюючи таким чином лід у вихлопній трубі. На форумах в мережі інтернет власники машин Renault Duster, Renault Laguna, Nissan X-Trail і деяких інших використовують такий підхід в силу конструктивних особливостей їх глушників.

Особливо цьому явищу схильні автомобілі з автозапуском, які запускаються кілька разів за ніч, оскільки кожен раз при цьому виникає деяка кількість конденсату в глушителі.

І пам'ятайте, що якщо ви все ж таки зважитеся свердлити глушник, то робити це потрібно за допомогою свердла діаметром близько 3 мм, а отвір робити в найнижчій точці глушника з тим, щоб рідина стікала саме туди.

Тому рішення про те, свердлити чи глушник вашого автомобіля чи ні, лежить виключно на вас!

Підбиття підсумків

У більшості випадків проблема утворення конденсату не представляє великих загроз вихлопної системи, оскільки глушник часто руйнується через продукти розкладання вихлопних газів, а не конденсату. Так що капає вода при живому, нормально працюючому, каталізаторі є природним, нормальним явищем. Однак при утворенні значної кількості вологи можуть виникнути проблеми з пуском двигуна і перевитратою пального. Тому намагайтеся в морозну пору періодично проганяти машину на високих оборотах з тим, щоб глушник гарненько розігрівся і природним чином випарив весь конденсат. Що стосується отворів в глушнику - вирішувати тільки вам. Умови прийняття рішення описані вище.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found