Який Салонний Фільтр Краще Вугільний або Звичайний? | (Одвічна суперечка)

В кожному автомобілі встановлений салонний фільтр, з його допомогою очищається повітря, від шкідливих речовин , які надходять через систему опалення, вентиляції або з кондиціонера в наші легені коли ми сидимо в машині. Багато водіїв не звертають на нього уваги, вважають цю деталь не настільки важливою як повітряний фільтр двигуна, нехтуючи його своєчасною заміною. А потім ще й дивуються походженням вогкості або неприємного запаху в салоні. Тому вважаємо за необхідне детально розповісти про різновиди салонних фільтрів їх характеристиках, плюси і мінуси у використанні.

Який з салонний фільтрів краще

Зміст статті:

 • Розташування фільтра
 • види фільтрів
 • Ознаки заміни фільтра
 • Цінова політика
 • марки фільтрів
 • Який краще вибрати

Де розташований салонний фільтр

В автомобілях салонний фільтр може перебувати у внутрішній стінці бардачка або за центральною панеллю автомобіля . Що стосується внутрішньої стінки, то в цьому випадку ви зможете без проблем зробити заміну самостійно, необхідно всього лише демонтувати від бардачка кріплення і вийняти елемент, який утримує фільтр. З панеллю набагато складніше, так просто не доберешся. Доводиться не тільки знімати бардачок, а й відсувати сидіння щоб підлізти внизу в самий край. Решта моделей автомобілів оснащуються салонним фільтрами, розташованими під капотом, в спеціальних касетах.

місце де розташований фільтр салону

Види салонних фільтрів і їх переваги

Салонні фільтра виконують дуже важливу функцію захисту дихальних шляхів пасажирів, які знаходяться всередині авто. Тому далі ознайомимося з їх видами і тим який вид дає найбільшу перевагу. Є два види салонних фільтрів: протипилові і вугільні .

Щоб зрозуміти в чому полягає головна їх відмінність, розглянемо більш докладно характеристики кожного типу, що фільтрує.

вугільний салонний фільтр

Вугільний фільтр

протипиловий салонний фільтр

Протипиловий фільтр (звичайний)

Протипиловий (антиалергенний фільтр)

Протипилові повітряні фільтри по зовнішності і технічними характеристиками дуже схожі на ті, що для двигуна. Звичайний «пиловий» фільтр має форму прямокутника до складу якого, входить целюлозне або синтетичне волокно з гофрованої папером покладеної рядами. Її щільність набагато нижче, ніж у паперу в повітряному фільтрі. Пиловий фільтр збирає пил, сажу, частинки гуми, пилок з рослин і важкі летючі суміші . Потрібно відзначити, що в разі обробки волокна хлором, фільтр може протидіяти також деяким видам бактерій.

Вугільний фільтр

Вугільний фільтр зроблений з синтетичного волокна, яке збирає дрібні частинки (до 1 мкм) за рахунок електростатичного напряженія.А так само на відміну від звичайного, складається з трьох шарів:

 1. Перший - грубої очистки він може затримувати сміття великих розмірів .
 2. Другий - містить мікроволокно, він поглинає дрібні частинки .
 3. Третій - безпосередньо шар з формованого активованого вугілля .

Після з'єднання шкідливих речовин з вугіллям, відбувається їх часткова нейтралізація. Найкращим з усіх є кокосове вугілля, саме його найчастіше використовують виробники.

Перед тим, як почати вибирати, який краще поставити салонний фільтр, вугільний або звичайний, потрібно дізнатися які притаманні їм властивості, а потім виділити основні переваги та недоліки того і іншого.

Плюси і мінуси звичайного і вугільного фільтра
. Протипиловий (звичайний) фільтр Вугільний фільтр
переваги
 • Можна використовувати вентилятор, при їзді в тунелі або під час простою в пробках.
 • Чи не запотівають скла в автомобілі.
 • Можливість фільтрувати великий і дрібне сміття, наприклад: пилок, спори і бактерії.
 • Доступна ціна.
 • Можна використовувати вентилятор обдування при русі в тунелі або автомобільній пробці
 • Чи не запотівають скла.
 • Можливість фільтрувати всі шкідливі речовини на 95%.
 • Перетворення озону в кисень.
 • Нейтралізація неприємних запахів і шкідливих речовин.
недоліки
 • Не може затримувати шкідливі токсичні речовини.
 • Не може абсорбувати сторонні запахи.
 • Досить висока вартість.
Вугілля є хорошим адсорбентом, для небезпечних речовин з бензольних і фенольних груп, а також окису азоту і сірки.

Ознаки заміни салонного фільтра

Знання про те який салонний фільтр краще обов'язково потрібно підкріпити регламентом його заміни, а для цього ознайомтеся з керівництвом по експлуатації. Де найчастіше є дані по періодичності ТО. Але найкраще, додатково звернути увагу на типові ознаки необхідності заміни салонного фільтра. Адже, дуже часто, фактичний пробіг і реальний стан фільтруючого елемента, сильно відрізняється від передбачуваного.

протипиловий фільтр новий і використаний

Протипиловий салонний фільтр (новий / використаний)

Різні виробники автомобілів дають абсолютно відрізняються один від одного рекомендації з приводу терміну використання і заміни салонного фільтра. Одні радять міняти приблизно кожні 10 тис. Кілометрів , інші рекомендують кожні 25 тис. Пробігу , але фахівці прийшли до єдиної думки - в першу чергу потрібно звертати увагу на умови використання , а потім вже приймати рішення про необхідність заміни.

Ознаки засмічення салонного фільтра :

 1. Запотівання лобового скла в салоні може свідчити про непридатність фільтра.
 2. Якщо в салоні відчуваються сторонні запахи (при використанні вугільних фільтрів), то значить, що прийшла пора виробляти його заміну.
 3. Зміна мікроклімату в салоні, а саме підвищення температури в літній час або збої в роботі системи опалення в зимовий період.
 4. Приладова панель і вітрове скло зсередини забруднюється набагато швидше.
вугільний салонний фільтр новий і використаний

Вугільний салонний фільтр (новий / використаний)

Основні фактори забруднення салонного фільтра :

 1. Якщо автомобіль використовується в південній смузі, де клімат з великою кількістю піску і пилу , то в такому випадку потрібна заміна фільтра набагато частіше, ніж в порівнянні з машиною яку експлуатують в регіоні з більш чистою середовищем.
 2. Якщо авто використовують в місті, де досить щільний потік автомобілів , то фільтр зноситися набагато швидше в порівнянні з тими авто, які їздять за містом.
 3. Присутність в атмосфері різної пилку, пуху і комах, як і два попередніх фактора, скорочують термін служби фільтруючого елемента.

На появу видимих ​​ознак дуже впливає умови експлуатації автомобіля. Тому якщо машина довгий час стояла в гаражі або майже не їздила по путівцях, то на словах автомайстра, що потрібно міняти фільтр салону, адже вже минув рік, потрібно задуматися і власноруч переконається в такої потреби. Оскільки ціна оригінал даного елемента може перевищувати 2-3 тис рублів. Що погодьтеся багато.

Вартість повітряного салонного фільтра

протипиловий і вугільний салонний фільтр

Вартість салонних фільтрів досить різна, є фільтри з преміум-сегмента, які природно коштують дорожче, ніж звичайні. Найдорожчі фільтри разом із заміною звичайно у офіційних представників, обійдуться в два рази дорожче, ніж ті, що ви купите на ринку. Ціна на салонні фільтри варіюється від 130 до 3300 руб. в залежності від марки авто і його якості.

При виборі між різними ціновими сегментами не обов'язково купувати оригінальні фільтри, які дуже дорогі, від менш розкрученого бренду, будуть дешевше, але теж зможуть вам прослужити довгий час. Також ви можете істотно заощадити на їх заміну, якщо будете це робити самостійно.

Марки салонних фільтрів

Раніше не тільки клієнти, але і автовиробники не зраджували особливого значення користь салонних фільтрів. Зараз же ситуація змінилася докорінно, до навпаки, виробники автомобілів запевняють, що абсолютно всім машинам просто необхідні фільтра для захисту пасажирів від шкідливих речовин. І тепер пропонують величезний вибір різного типу і якості.

Щоб розібратися якої фірми фільтр салону краще, потрібно ознайомитися перш за все з країною походження та спеціалізацією того чи іншого виробництва, а також не завадить почитати відгуки і знайти порівняльні тести.

марки салонних фільтрів

На сьогоднішній день відомі такі марки салонних фільтрів як :

 1. Німецький фільтр Corteco захищає від пилу, пилку і озону. Приблизна вартість приблизно 600 рублів. Площа поверхні, що фільтрує досить велика, але коефіцієнт пропуску пилу середній.
 2. Фільтр BOSCH (Німеччина), може затримувати не тільки пил, пилок, але і бактерії. Ціна 650 рублів. Фільтруюча поверхню значна, коефіцієнт пропуску середній. У забрудненому стані виріб показало найкраще аеродинамічний опір.
 3. AMD . Орієнтовна ціна 175 рублів. Фільтруюча поверхню менше ніж у інших. Аеродинамічний опір - звичайне, але в забрудненому вигляді дуже висока.
 4. MANN-FILTER (Чехія), орієнтовна вартість 400 руб. Середній коефіцієнт пропуску пилу значно краще, ніж у інших. Опір в аеродинаміці в чистому вигляді найнижче, в забрудненому - значно вище.
 5. Knecht MAHLE , виробник (Болгарія), ціна - 650 руб. Фільтруюча поверхню досить велика, середній коефіцієнт пропуску пилу дуже хороший.
 6. Російсько-китайський RAF-FILTER , вартість 950 рублів. Має три фільтруючих шару: антибактеріальний і протигрибковий; активоване вугілля з бікарбонатом натрію; блокує безліч алергенів. Площа поверхні штори середня. Аеродинамічний опір фільтра в чистому вигляді порівняно з іншими найнижче. Показники середнього коефіцієнта пропуску найкращі.
 7. DENSO , виготовлений в Японії, вартість 1100 руб. Площа поверхні, що фільтрує одна з найбільших. Середній коефіцієнт пропуску пилу досить хороший.
 8. FRAM , виробник Словенія, ціна 370 рублів. Коефіцієнт пропуску пилу середній.
 9. GOODWILL , виробник Китай, вартість 500 рублів. Площа штори найменша з усієї вибірки.
 10. Filtron (Польща). Вартість 211 рублів. Фільтри Filtron забезпечені фільтрує перегородкою, виготовленої з повністю синтетичного нетканого матеріалу. Коефіцієнт пропуску пилу низький.
 11. Російський фільтр SIBТЕК , ціна 180 рублів. Пропускна здатність пилу середня.
 12. Big Filter , ціна 276 руб. Коефіцієнт пропуску пилу високий.
 13. Невський Фільтр . Вартість 278 рублів. Коефіцієнт пропуску пилу середній.

Представлені марки не тільки відрізняються в ціні, але і за якістю різні, тому який салонний фільтр вибрати, вирішувати саме вам. Все залежить від особистих переваг і від транспортного засобу, яким ви користуєтеся, ну і звичайно від ваших фінансових можливостей.

Який салонний фільтр краще вугільний або звичайний

Багато автолюбителів задаються питанням, який салонний фільтр краще вугільний або простий , ми спробуємо відповісти на це питання. Справа в тому, що високоякісні салонні фільтри повинні бути виготовлені виключно з синтетичного матеріалу , який НЕ буде поглинати вологу . Тому що, коли це трапиться, то вона може не тільки сприяти запітніння і обмерзання стекол, але і утворення хвороботворного грибка і цвілі на радіаторі опалення.

вугільний фільтр

Якщо порівнювати звичайний пиловий і вугільний автомобільний фільтр, то потрібно зазначити, що звичайний зможе захистити від попадання в салон тільки пилу, бруду, листя і комах , в свою чергу як вугільний може впоратися з більш шкідливими речовинами, такими як: залишки вихлопів і випаровування технічних рідин . Але сьогодні, більшість водіїв відмовляються від них, вибираючи вугільний, не тільки тому, що у нього більш висока ступінь захисту, але ще через те, що особливо в великих містах, повітря дуже сильно забруднений, а вугільний фільтр може прекрасно справлятися з цією завданням. Тому і віддають перевагу вугільним салонним фільтрам , незважаючи на те, що їх вартість, вище в два рази, ніж у звичайних.

Перерахувавши всі недоліки і особливості салонних фільтрів хотілося б сказати, що простий фільтр значно поступається за своїми властивостями вугільному. Також необхідно знати кожному автолюбителю те, що термін служби фільтра безпосередньо залежить від часу його використання , навіть якщо автомобіль мало експлуатувався, то вугільний шар в фільтрі може виснажитися за 3-4 місяці, хоча сам елемент ще може виконувати свої функції досить довгий час. На термін експлуатації також може вплинути і щільність вугільного наповнення, Вона варіюється від 150 до 500 гр. на квадратний метр. Але не у всіх виробників фільтрів виходить враховувати вимоги автовиробника і робити такі фільтри потужність вентилятора яких, відповідала б їх характеристикам.

Не рекомендується купувати товстий фільтруючий матеріал, так як повітропроникність може виявитися недостатньою. І замість підвищеної фільтрації повітря статися зовсім зворотну дію.

В результаті всього вищесказаного можна підвести підсумок, що при виборі між протипиловим і вугільним фільтром, варто віддати перевагу на користь останнього. Хоча при ідеальному алгоритмі вибору, потрібно в першу чергу звернути увагу на технічні характеристики і бажані функції, а потім вже на ціну. Оскільки не завжди ціна відповідає заявленим можливостям, найчастіше навпаки. Тому щоб не завдати шкоди своєму організму просто вчасно поміняйте салонний фільтр вашого автомобіля.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found