Датчик детонації ваз, Пріора, Калина, Нива: несправності, заміна, розташування

Датчик детонації (ДД) призначений для реєстрації виникнення явища детонації в циліндрах бензинових поршневих двигунів.

Пьезокерамический елемент датчика детонації, реагуючи на вібрації блоку циліндрів, відсилає сигнал на контролер.

Контролер (ЕСКД), в свою чергу, обробляє цей сигнал і в разі детонації зменшує кут випередження запалювання. При цьому кут випередження запалювання змінюється для кожного циліндра окремо. Пов'язано це з тим, що температура циліндрів, при рядном розташуванні, різна. Найхолодніший - перший, більш гарячий четвертий або останній, потім другий і найгарячіший третій.

З точки зору водія, наявність системи усунення детонації, дає можливість, при необхідності, використовувати низькооктановий бензин (майте на увазі, контролер буде вважати що у вас А-95). Ще одна перевага - максимальна економічність і відмінні динамічні якості при використанні газобалонної апаратури. Дійсно в цьому випадку можна безбоязно встановити максимально прийнятний, для запуску, кут випередження запалювання, без ризику наразитися на «стук пальців» (народна назва звуку виникає при детонації).

Датчик кріпиться на блоці циліндрів (див. Фото).

Датчик детонації на двигунах 21126, 11194

1 - датчик детонації на двигунах 21126, 11194

Датчик детонації на двигуні 21214

Датчик детонації на двигуні 21214.

Заміна датчика детонації

зняття

  • Для заміни датчика детонації насамперед вимикайте запалювання.
  • Потім зніміть колодку джгута проводів попередньо натиснувши на фіксатор.
  • Болт кріплення відвертайте змінною голівкою х13 або відповідним гайковим ключем (головка краще для запобігання «облизування граней»).

установка

Встановіть датчик на місце, так що-б колодка підключення була направлена ​​в бік вільного простору.

В даному випадку важливо забезпечити вільне, без контакту з іншими частинами двигуна і кузова, положення джгута проводів.

Дотик гарячих частин двигуна може пошкодити ізоляцію джгута проводів. Дотик холодних елементів - місце перетирання, через природну вібрації двигуна по відношенню до кузова.

Не використовуйте мастила для захисту колодки підключення проводів від води. Мастила на контактах призводять до зміни показань датчика.

Постарайтеся що-б колодка «дивилася» вниз на випадок потрапляння води. Простежте за чистотою і сухістю колодки - болт кріплення загорнутий в блок і таким чином замкнутий на «масу». Контакт між болтом і колодкою через шар бруду, на яку потрапило масло або вода, призведе до збоїв в роботі двигуна.

Болт кріплення необхідно затягувати за допомогою динамометричного ключа зі змінною голівкою на 13. Момент затяжки 15 ... 24 Н.м . В даному випадку, правильність моменту затягування впливає на сприйнятливість датчика до вібрацій двигуна. Невірна затягування призводить до несправності в роботі ДД.

Несправність датчика детонації

Найбільш часта несправність «низький рівень сигналу» код 0327 . При відключеному запалюванні перевіряється цілісність ланцюгів від колодки датчика до контролера, і від колодки до датчика. Не зайве перевірити момент затягування. Якщо момент не вистачало і треба було, дотягнути можна відновити і випробувати на відсутність коду 0327.

У разі справності ланцюгів визначається справність датчика детонації. Наведемо пару методів перевірки самого датчика без використання спеціальних діагностичних засобів.

  1. При працюючому на холостому ходу двигуні, відключеною колодці джгута проводів, підключити до контактів датчика вольтметр, в режимі змінного струму. Наявність сигналу на контактах ДД говорить про справність.
  2. Другий метод - полягає в знятті ДД з двигуна. Потім в отвір датчика встановлюють болт, підключають до контактів вольтметр. Легким постукуванням по голівці болта, визначають наявність реакції на вібрації по відхиленню стрілки вольтметра.

Якщо ланцюга і ДД справні несправність відноситься до контролера. Коли визначена поломка датчика детонації, в якості заміни, багато водіїв рекомендують застосовувати датчик «Bosсh» від інжекторної «Волги».


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found