P0130: низька напруга ланцюга датчика кисню - що значить. Розшифровка коду помилки р0130

Помилка P0130 вискакує при діагностиці автомобіля, що означає низьку напругу ланцюга датчика кисню (bank 1, датчик 1). Така розшифровка коду говорить про несправності датчика О2 В1 S1 і щоб її усунути швидше все знадобиться міняти перший лямбда зонд за умови що немає проблем з вихлопною системою.

P0130 - низька напруга ланцюга датчика кисню

P0130: Circuit Malfunction 02 Sensor (Bank 1 Sensor 1). Розшифровка помилки низької напруги ланцюга датчика кисню.

Коли вискакує помилка p0130?

Код помилки p0130 заноситься в пам'ять електронного блоку якщо після роботи двигуна протягом, трохи більше хвилини, ЛЗ не реагує або повільно реагує на зміни, а сигнальна лампочка "чек Енджін» на панелі приладів загоряється через 8 сек. після виникнення несправності який придбав постійний характер.

На початковому етапі виходу з ладу, керуючого лямбда зонда, помилка може не мати тих характерних особливостей поведінки автомобіля при появі даної несправності. Хоча найчастіше, як правило, на високих оборотах, автомобіль втрачає тягу і починає витрачати більше палива.

Тому якщо ви стали спостерігати таку роботу двигуна і у вашого автомобіля або зробили діагностику сканером, який видав код P0130, то спочатку варто перевірити лямбда зонд і його проводку. І якщо показання підтвердять, що перший кисневий датчик непридатний, то однозначно міняти.

Тут, до речі, варто брати, тільки оригінальний датчик ЛЗ, так як дуже часто у водіїв помилка р0130 проходить лише на час і незабаром з'являється знову. Тому багато хто замість того щоб все ж поставити оригінальний датчик вирізують каталізатор, ставлять обманку і перепрошивати «мозок», хоча це в корені не вірно, якщо каталізатор забувся, то про це будуть говорити ряд інших симптомів і помилок при скануванні.

Хоча разом з перевіркою кисневого датчика варто перевірити ДМРВ і на наявність підсосу під впуску після витратоміра, а також перевірити тиск палива і на наявність тріщин на випускному колекторі до ЛЗ. Такі несправності можуть вплинути на дані передаються лямбда електронного комп'ютера.

Причини та рішення слабкого сигналу датчика O2

Підводячи підсумок про появу помилки P0130 і можливих сприяють причин установці коду «низька напруга ланцюга датчика O2» можна порадити автовласникам не брати поспішних рішень а:

  1. Перевірити роз'єм підключення лямбда-зонда;
  2. Перевірити кисневий датчик мультітестером (виміряти опір нагрівача і напруга на сигнальному виведення). Хоча найвірнішим способом буде зняття показання осцилографа;
  3. Перевірити проводку ЛЗ на обрив або замикання;
  4. Поміняти свідомо робочим датчиком кисню.

Після проведених перевірок і заміни потрібно скинути помилку і дати попрацювати двигуну на різних режимах, в тому числі і при тих умови, при яких загорівся чек і встановилася помилка P0130.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found