Заміна Моторного Масла (Інфографіка) | Як Поміняти Масло

Заміну масла в двигуні необхідно виконувати на всіх без винятку автомобілях відповідно до періодичності, зазначеної виробником машини. Деякі автовласники роблять це своїми руками, інші ж користуються послугами СТО. Перший варіант кращий, оскільки дає можливість значно заощадити кошти.

Однак перед виконанням відповідної процедури необхідно визначитися з відповідями на наступні питання - коли міняти моторне масло, який заправний обсяг використовувати, яке масло заливати в двигун, як виконати заміну масляного фільтра, чи потрібно промити двигун, і як виконати заміну масла своїми руками. На всі ці питання ми дамо докладні відповіді, а також наведемо для вас ціни відповідних видаткових матеріалів і кінцеву вартість станом на осінь 2017 року.

зміст:

 • Коли міняти масло
 • Важкі умови експлуатації
 • заправні обсяги
 • Яке масло заливати
 • Заміна масляного фільтра
 • промивання двигуна
 • Як поміняти масло самому
 • вартість заміни

Заміна моторного масла

Коли міняти моторне масло

Можливий відповідь на питання про те, коли потрібно міняти моторне масло, дає виробник вашого авто в мануалі до машини. В середньому ж, цей проміжок для автомобілів з бензиновим двигуном, становить приблизно 10 ... 15 тисяч кілометрів (хоча буває доходить і до 20-30 тисяч). У більшості нових машин ця процедура виконується на першому ТО, яке і збігається по пробігу з вказаною дистанцією.

Що стосується дизельних моторів, то у них заміна проводиться частіше. Приблизно через кожні 7 ... 8 тисяч . Це пов'язано з тим, що дизельне паливо (особливо те, яке продається на АЗС на пострадянському просторі) не відрізняється своєю якістю, відповідно, через це швидше псується мотор і знаходиться в ньому масло.

Міняти масло краще восени, щоб взимку в умовах низьких температур двигун був максимально захищений.

Важкі умови експлуатації значно знижують ресурс двигуна. Масло при це також швидше втрачає свої властивості.

Важкі умови експлуатації

Чим загрожує заміна масла за регламентом у важких умовах

Якщо двигун працює в важких умовах експлуатації, то масло в ньому зношується набагато швидше. Відповідно, по можливості потрібно уникати описаних нижче ситуацій. Отже, під важкими умовами експлуатації машини маються на увазі:

 1. Тривала їзда на невеликій швидкості в жарку пору року в міському трафіку, довгі простої в пробках . При цьому система охолодження двигуна часто не справляється зі своїми завданнями, тому двигун і масло в ньому перегріваються. Аналогічні міркування справедливі і для тривалої роботи двигуна на холостому ходу, особливо в жаркий період. Тому намагайтеся влітку не залишати машину заведеної на ХХ надовго.
 2. Робота двигуна на гранично допустимих навантаженнях в тривалому режимі (наприклад, перевезення чи буксирування важких вантажів, їзда по гірській місцевості і так далі). При цьому спостерігається аналогічна картина - двигун і масло відчувають значні температурні навантаження.
 3. Рідкісні поїздки на невеликі відстані, особливо в умовах низьких температур . Справа в тому, що в таких ситуаціях масло просто не встигає розігрітися для того, повною мірою виконувати свої змащувальні і захисні функції. А це веде до додаткового зносу двигуна. Крім того, якщо машина довго стоїть в гаражі в холодну пору року, то на поверхні деталей двигуна утворюється конденсат. Коли він змішується з продуктами згоряння палива, то утворює кислотний з'єднання, негативно впливає на двигун зсередини.
 4. Їзда в умовах запиленого або дуже забрудненого повітря . Це призводить до того, що повітряний фільтр забивається, і через нього проходить менше повітря, ніж необхідно для утворення нормальної паливної суміші. Відповідно, вона стає збагаченої. А це шкідливо для двигуна, і відповідно, залитого в нього масла.
 5. Аналогічна ситуація відбувається і в разі, якщо забитий паливний фільтр . Відмінність полягає лише в тому, що тепер паливна суміш буде збідненого. Але це також шкідливо для двигуна.

Тому, що продовжити термін служби силового агрегату, а також інтервал між заміною масла, не варто експлуатувати машину в описаних вище умовах, а ще вчасно виконувати заміну паливного і повітряного фільтрів.

Як розрахувати періодичність заміни масла за фактичною витратою палива

Калькулятор емпіричного розрахунку пробігу автомобіля до заміни масла за фактичною витратою палива підкаже правильний інтервал зміни моторного масла.

Детальніше

заправні обсяги

Багатьох власників цікавить питання - скільки масла потрібно на заміну в двигун його автомобіля. На жаль, однозначної відповіді дати в даному випадку неможливо, оскільки кожна модель авто (і навіть кожен двигун в разі, якщо машини комплектується різними моторами) вимагає свого кількості мастила.

Пам'ятайте, що заміряти рівень масла потрібно лише на непрацюючому двигуні!

Однак в середньому інфографіка виглядає наступним чином:

Обсяг масла в двигуні
 1. Легковики з об'ємом двигуна 1,2 ... 1,8 літра . Обсяг масла в даному випадку складе від 3,5 до 4 літрів . Як було зазначено вище, точні дані ви знайдете в мануалі. Якщо ж довідкової літератури немає, то фахівці рекомендують в даному випадку залити близько 3 літрів, а потім перевірити рівень за допомогою вимірювального щупа. У разі необхідності долити ще кілька. Головне не перелити масло, щоб його рівень не перевищив позначку MAX на щупі.
 2. Що стосується машин з об'ємом двигуна від 2 до 2,4 літра , то обсяг масла, що заливається складе не більше 4,5 літрів .
 3. Якщо ж у вас потужна машина з об'ємом від 3 до 5 літрів , то обсяг мастильного матеріалу складе 5 ... 6,5 літрів .

Не забувайте регулярно перевіряти рівень масла в двигуні. Цю процедуру потрібно виконувати раз в один-два тижні, в крайньому випадку раз на місяць. Адже якщо ви пропустите момент, коли рівень масла критично впаде, то ризикуєте зіткнутися з масляним голодуванням і дорогим ремонтом викликаного критичним рівнем мастила.

Яке масло заливати в двигун

Наступний важливе питання, що стосується заміни, - яке масло заливати в двигун. Відповідь на нього також залежить лише від рекомендацій виробника, відповідно, точну інформацію ви знайдете в мануалі. Перше, про що необхідно знати, - це те, що масло буває трьох типів - мінеральне, напівсинтетичне і синтетичне. Кожен з перерахованих типів має свої особливості, про які ви зможете почитати за наведеними посиланнями.

В даний час мінеральними маслами рідко хто користується. Найбільш поширені напівсинтетичні і повністю синтетичні склади. Вони забезпечують кращий захист двигуна, особливо при важких умовах експлуатації. Існує кілька класифікацій моторних масел. Однак найбільш поширеними з них є дві - по в'язкості (SAE) і за класифікацією API. Найчастіше вибір грунтується саме на в'язкості, так як цей параметр вибирається з урахуванням кліматичного регіону експлуатації машини.

Коротенько зупинимося на розшифровці позначень цього стандарту. Воно виглядає наступним чином - XW-Y, де Х - показник низькотемпературної в'язкості, а Y - високотемпературної. Наведемо позначення першого показника.

Позначення низькотемпературної в'язкості 0W 5W 10W 15W 20W
Нижня межа температури, при якому використовується масло -35 ° C -30 ° C -25 ° C -20 ° C -15 ° C

Що стосується високотемпературної в'язкості, то чим вище її значення, тим при більш високих температурах може працювати складу. Більш детальну інформацію про це ви можете почитати в статті на нашому сайті про відмінності популярних марок моторних масел 5W30 і 5W40, як найбільш поширених в нашій країні.

Пам'ятайте, що вибір масла завжди повинен грунтуватися на рекомендаціях автовиробника!

Також при виборі потрібно враховувати стандарт API . Його позначення починається з букв S або C. Перші призначені для бензинових двигунів, другі - для дизельних. Крім цього, існує ще кілька нюансів:

 1. Абревіатурою EC , яка знаходиться відразу після API, позначають енергозберігаючі масла.
 2. Римські цифри після цієї абревіатури говорять про рівень економії палива.
 3. Після однієї з цих букв слід рівень експлуатаційних властивостей , що вказується літерами від A (найнижчий рівень) до N і далі (чим вище алфавітний порядок другої літери в позначенні, тим вище клас масла).
 4. Універсальне масло має літери обох категорій через косу лінію (наприклад: API SL / CF, в даний час таких масел стає все більше).
 5. Маркування API для дизельних поділяють на двотактні (цифра 2 в кінці) і 4-тактних (цифра 4 відповідно).

Відповідно до стандарту API для бензинових двигунів (буква S) в даний час актуальними є наступні класи.

роки введення 1980 +1989 1994 1997 2001 2004 2010
API масла для бензинових двигунів SF SG SH SJ SL SM SN

Що стосується дизельних двигунів (буква C), то для них актуальними класами є:

Рік введення в дію +1983 1990 1994 1998 2004 2010
API масла для дизельних двигунів CE CF-4 CF, CF-2, CG-4 CH-4 CI-4 CJ-4

Кілька слів про стандарт ACEA . У ньому вказані експлуатаційні властивості, призначення та категорія моторного масла. Класи ACEA також поділяються на дизельні і бензинові. Останнє видання стандарту передбачає поділ масел на 3 категорії і 12 класів:

 1. A / B - бензинові і дизельні двигуни легкових автомобілів, фургонів, мікроавтобусів (A1 / B1 ... 12, A3 / B3 ... 12, A3 / B4 ... 12, A5 / B5 ... 12).
 2. C - бензинові і дизельні двигуни з каталізатором відпрацьованих газів (C1 ... 12, C2 ... 12, C3 ... 12, C4 ... 12).
 3. E - дизельні двигуни вантажних авто (E4 ... 12, E6 ... 12, E7 ... 12, E9 ... 12).
Стандарти моторних масел

Ще для моторних масел характерні так звані допуски. Слід зазначити, що допуски вказують виробники автомобілів, точніше двигунів для них, а не виробники масел. Останні лише підлаштовуються під перших. Точну інформацію про допуски моторного масла, яке можна використовувати в двигуні вашого авто ви знайдете в сервісній книжці або мануале. Як приклад наведемо деякі з них з короткою розшифровкою допусків ВАГ, але у кожного автовиробника є свої.

 • VW 500.00 - це позначення всесезонних моторних масел з в'язкістю SAE 5W- * і 10W- *, що застосовується тільки в бензинових двигунах. Це один зі старих допусків VAG. Таке масло допустимо до застосування в двигунах автомобілів, випущених до серпня 1999 року. Для автомобілів новішого модельного ряду були розроблені і нові допуски. По суті, те ж саме що ACEA A3-96.
 • VW 501.01 - також один з "старих" допусків VAG. Позначає моторні масла, які підходять для бензинових і дизельних двигунів VW, (моделі випущені не пізніше серпня 1999 року). Специфікація 501.01 зустрічається на маслах з в'язкістю 10w-40 і 15w-40. Допуск близький до 500-му, але може поступатися в плані економії палива. Відповідає класу ACEA A2 (відповідно, такі масла можуть застосовуватися в машинах, для яких наказано ACEA A2). Зверніть увагу, що для турбодизелів необхідно також наявність допуску 505.00 .
 • VW 502.00 - масла виключно для бензинових двигунів. Перший наступник допусків VW 501.01 і VW 500.00. Визначна відмінність - рекомендується для двигуна, що експлуатується в тяжких умовах, при підвищених навантаженнях. Однак не рекомендується для автомобілів з нерегулярними і збільшеними інтервалами заміни. Відповідає вимогам ACEA A3.
 • VW 503.00 - так звані масла "Лонглайф" (англ. Longlife) для бензинових двигунів, що випускалися з травня 1999 р Допускається підвищений інтервал заміни - до 30 000 км або двох років експлуатації (проте варто зробити поправку на вітчизняні "особливості" експлуатації). Специфікацію 503.00 можна зустріти на етикетках масел з в'язкістю 0W-30 і 5W-30. Допуск повністю перевершує вимоги допуску 502.00 і відповідає всім вимогам ACEA A1. Зверніть увагу, що застосовувати такі масла в більш ранніх моделях ЗАБОРОНЕНО, так як знижена високотемпературна в'язкість може привести до пошкодження і ремонту двигуна.
 • VW 503.01 - Longlife масла (пробіг до 30 000 км або двох років експлуатації), спеціально розроблені для високонавантажених двигунів Audi RS4, Audi TT, S3 і Audi A8 6.0 V12 (моделі з потужністю понад 180 BHP, потужність з урахуванням втрати на трансмісію), Passat W8 і Phaeton W12. На сьогоднішній день замінений допуском VW 504.00.
 • VW 504.00 - прийшов на заміну допускам VW 503.00 і VW 503.01. Крім всіх зазначених вище принад Longlife, 504.00 підходить для двигунів, що відповідають вимогам норми викидів Euro 4 (по суті, перекриває всі попередні бензинові допуски і може використовуватися у всіх типах бензинових двигунів).
 • VW 505.00 - допуск дизельних моторних масел (5W-50, 10W-50/60, 15W-40/50, 20W-40/50, 5W-30/40 SAE, 10W-30/40). Чи можливо застосувати для легкових дизельних авто (з турбонаддувом і без нього) - моделі не пізніше серпня 1999 року випуску. Відповідає вимогам АСЕА В3.
 • VW 505.01 - спеціальні масла 5W-40 для двигунів з насос-форсункою, V8 Common Rail систем турбодизельних двигунів. Інтервал заміни - стандартний. Відповідає класу ACEA B4.
 • VW 506.00 - дизельні Longlife масла 0W-30 - інтервал обслуговування до 50 000 км або двох років експлуатації (природно, в розумних межах - см.п. «VW 503.00»). Зверніть увагу, що не підходить для двигунів з насос-форсункою. Також пам'ятайте, що застосовувати такі масла в більш ранніх моделях ЗАБОРОНЕНО, так як знижена високотемпературна в'язкість може привести до пошкодження і незапланованого ремонту двигуна.
 • VW 506.01 - Longlife масла (30 ... 50 тисяч кілометрів або два роки експлуатації) для дизельних моторів з насос форсунках. Відповідає ACEA B4.
 • VW 507.00 - перекриває всі попередні допуски дизельних моторних масел. Це Longlife масла практично для будь-яких дизельних моторів, включаючи двигуни, що відповідають стандарту Euro 4 з фільтром сажі (DPF) фільтром. Зверніть увагу, що виняток становлять двигуни V10, R5, а також двигуни вантажівок і автобусів транспорту без фільтру сажі. Для таких двигунів застосовується масло, відповідне VW 506.01.
 • VW 508.00 - це, найімовірніше, будуть малозольні масла зі збільшеним інтервалу заміни з високими енергозберігаючими властивостями. На сьогоднішній день допуск VW 508.00 лише в розробці.

Заміна масляного фільтра

Кожен автовласник повинен знати, що при заміні масла завжди виконується і заміна масляного фільтра . Ця вимога актуально як для бензинових, так і дизельних двигунів. В іншому випадку вся грязь і нагар, які є в фільтрі, швидко забруднять нове масло, і фактично процедура заміни зведеться на «ні».

Для відкручування фільтрів використовуються спеціальні знімачі.

Знімач масляного фільтра (огляд різних типів)

Знімач масляного фільтра може мати 7 типів. Чашка, краб, ланцюгової, пасової та клещеобразний найбільш застосовувані. Дивіться їх огляд.

Детальніше

Пам'ятайте, що такі знімачі використовуються лише для відкручування фільтрів. Закручувати ж їх необхідно тільки від руки (особливо це актуально для машин з бензиновими двигунами).

Ще один важливий момент, стосується відмінності фільтрів для бензинових і дизельних двигунів. Справа в тому, що масло для дизеля працює в більш важких умовах. Відповідно, на фільтр виявляється велике навантаження. Якщо не вдаватися в подробиці, то в загальних словах можна сказати, що фільтр з дизельного двигуна можна ставити на бензиновий, а ось навпаки - не можна ! При цьому, звичайно ж, потрібно враховувати моделі фільтра, їх посадочні розміри, кріплення, характеристики і так далі. Всю цю інформацію ви знайдете в мануалі. А найкраще користуватися тим фільтром, який рекомендує виробник вашого авто.

Ще пара корисних порад, що стосуються заміни масляного фільтра:

 1. В процесі заміни обов'язково змастіть кільце ущільнювача новим маслом. Так ви пом'якшите гуму, зменшіть тиск на неї, і таким чином, збільшите термін експлуатації кільця. І як згадувалося вище, закручувати фільтр необхідно тільки від руки , без використання знімачів!
 2. Деякі автомеханіки в процесі заміни рекомендують налити трохи олії в фільтр. На цей рахунок існує багато протиріч і думок. Опускаючи подробиці, скажемо лише, що так варто робити в разі, якщо ви міняєте масло взимку і / або двигун вашого авто використовується в складних (описаних вище) умовах. В іншому випадку цією рекомендацією можна знехтувати.

промивання двигуна

У деяких випадках автовласники виконують промивання окремих деталей двигуна від наявних на їх поверхнях відкладень продуктів нагару масла. Зокрема, промивку рекомендується робити в таких ситуаціях:

 1. При переході з однієї марки масла на іншу , причому як в залежності від їх видів (мінералка, синтетика або напівсинтетика) так і від їх в'язкісно характеристик.
 2. Після покупки б / у автомобіля , оскільки ви не знаєте або лише обізнані зі слів продавця про марку змазує рідини і частоті заміни. А це означає, що ви не можете бути точно впевненими в хорошому стані двигуна машини.
 3. При важких умовах експлуатації щоб краще вимити залишки продуктів нагару.
 4. При повній перебиранні мотора в результаті капремонту.

Далі перейдемо до питання про те, які існують методи промивки, і які кошти при цьому використовуються. Отже, в даний час існує п'ять основних способів промивання движка:

 1. Чистка вручну на розібраному двигуні.
 2. Досить популярний метод прокачування солярки через двигун (так чистять контрактні движки).
 3. Використання промивного масла, перед тим як заливати нову мастило. Це звичайне мінеральне масло без присадок і часто застосовується при переході з одного масла на інше.
 4. П'ятихвилинна промивка. Спеціальний засіб заливається в старе масло перед зливом, після чого виконується його «прогін» по системі протягом 5 хвилин, потім жижа зливається. Пам'ятайте, що такий метод промивання є самим агресивним!
 5. Промивання звичайним моторним маслом (найдешевшим). Сенс полягає в тому, щоб давши попрацювати двигуну близько 500 км, злити його і залити вже те, яке планується використовувати на постійній основі. Хоча таке промивання м'яка і не шкодить мотору, але сама по собі методика дорога і є багато в чому безглуздою.

Також промивку рекомендується виконувати в разі якщо ви використовували старе масло значно довше передбачуваного терміну його експлуатації (наприклад, просто забули про регламент). Або в разі, коли масло сильно загусло і перетворилося в желеподібну масу.

Інструкція по заміні масла в двигуні

Як поміняти масло своїми руками

Зазвичай автомобільні дилери завжди повідомляють покупцям про те, що заміну масла необхідно проводити в сервісних центрах. Інакше буде знята фірмова гарантія. Тому в разі заміни масла на новому автомобілі рішення про те, де краще виконувати цю процедуру повністю лежить на автовласників. Що ж стосується машин, які проїхали понад 30 тисяч кілометрів (після другого ТО), то міняти масло водій може і сам. Так ви заощадите гроші. А сама процедура не є чимось складним.

Що знадобиться перед заміною

Безпосередньо перед заміною вам знадобиться не тільки нове масло, але і деякі інші інструменти. Також подбайте про те, в якому місці ви будете виконувати процедуру. Отже, для заміни вам будуть потрібні такі інструменти та матеріали:

 1. Нове масло . Використовуйте рекомендовану виробником мастило. Також думаємо, вам корисно буде ознайомитися з відео, що стосується питання про вибір моторного масла для автомобіля.
 2. Новий масляний фільтр . Його марку ви знайдете в мануалі до вашої машини. Користуватися оригінальними фільтрами або їх аналогами - вибір автовласника, і залежить багато в чому від марки машини, вартістю та різниці фільтрів за якістю.
 3. Знімач масляного фільтра . Його тип залежить не тільки від конструкції двигуна вашого автомобіля, але і від того, як часто ви плануєте ним користуватися. Наприклад, для приватника підійде і недорогий знімач. Якщо ж ви працюєте на СТО, то краще придбати якісні універсальні знімачі.
 4. Нова ущільнювальна шайба / кільце . Їх заміна здійснюється в залежності від того, наскільки зношені старі витратні матеріали. Однак краще виконати їх заміну. Якщо пошкоджена пробка зливного отвору, то потрібно замінити і її.
 5. Ключі для відкручування зливної пробки . Його розмір і форма залежать від марки і моделі машини.
 6. Ємність для старого масла . На цій посаді підійде будь-яку посудину середнього обсягу (залежить від об'єму двигуна, але краще взяти з запасом). Крім того врахуйте, що в подальшому посудину не можна буде використовувати під чисті рідини, тим більше харчові продукти!
 7. Воронка для зливу (опціонально). Якщо ємність має тонке горлечко, то вам знадобиться воронка.
 8. Ганчір'я і рукавички . Вони необхідні для того, щоб, по-перше, не забруднити руки (в тому числі для запобігання появи неприємного запаху шкіри в результаті виконання процедури), а по-друге, видалити можливі забруднення та / або краплі олії, що потрапили на розташовані поруч поверхні.

Роботу необхідно виконувати в спеціально підготовленому місці. Це може бути оглядова яма, естакада, невеликий горбок або купина. Головне, щоб у автовласника був доступ до зливного отвору, яке розташоване в нижній частині двигуна або з боку картера двигуна. Також можна скористатися домкратом, щоб підняти автомобіль.

Інструкція по заміні масла в двигуні

Процес заміни на більшості сучасних автомобілів виконується за однаковим алгоритмом. Відмінності полягають лише в розташуванні масляного фільтра і болта зливного.

Пам'ятайте, що заміну необхідно виконувати при невисокій температурі масла! В ідеалі потрібно запустити холодний двигун і дати попрацювати йому 5 ... 10 хвилин, в залежності від температури навколишнього повітря. Це робиться для того, щоб масло стало менш в'язким.

Процедура складається з наступних кроків:

 1. Підготуйте місце роботи . Тобто, заїдьте на оглядову яму, естакаду, підійміть машину на домкраті.
 2. Забезпечте безпеку для себе і автомобіля . Тобто, надійно обездвіжьте його, поставивши машину на ручник і застрахувавши колеса противідкотними упорами.
 3. Знайти зливний отвір . Для цього потрібно оглянути днище автомобіля. Як правило, воно знаходиться в нижній частині двигуна. Також оцінити і правильно підібрати необхідний набір ключів для відкручування пробки.
 4. За допомогою дрантя очистити поверхню біля зливної пробки, а також масляного фільтра.
 5. Підставити посуд для зливу в потрібне місце.
 6. Відкрутити зливну пробку і масляний фільтр . Робити це потрібно акуратно і не поспішаючи, щоб масло не почало витікати потужним струменем.
 7. Дочекатися повного зливу масла , закрутити зливну пробку і встановити новий фільтруючий елемент (не забудьте змастити нову ущільнювальну гумку, якщо потрібно залити масло в фільтр).
 8. Залити нове масло в заливну горловину двигуна в необхідній кількості.
 9. Перевірити рівень по щупі . Він повинен знаходитися приблизно на ⅔ ближче до максимальної позначки.
 10. Прибрати за собою патьоки масла на робочих поверхнях деталей при їх наявності.

Як бачите, процедура нескладна, і з нею може впоратися навіть початківець автовласник. Головне, при роботі дотримуйтесь правил техніки безпеки !

Експрес-заміна масла

Існують два основних способи заміни моторного масла:

 • традиційна (відкручується зливна пробка);
 • експрес-заміна (здійснюється на сервісі за допомогою спеціального вакуумного апарату).

Більшість опитаних автовласників звикли міняти масло в двигуні традиційним методом, залазячи під автомобіль і відкручуючи зливну пробку в картері. Однак конструкція двигунів нових машин розрахована і для виконання експрес-заміни. Що це за процедура?

Її алгоритм має на увазі використання спеціального вакуумного апарату, за допомогою якого відпрацьоване масло відсмоктується з двигуна через отвір щупа перевірки його рівня. Основними перевагами експрес-заміни є висока швидкість і ефективність заміни, а також зручність (водієві не потрібно залазити під машину).

Точно так само як і при звичайному способі, при експрес-заміни, двигун потрібно розігріти до робочої температури, а потім шланг вакуумного апарату просунути в отвір масляного щупа максимально всередину, щоб кінець торкнувся дна піддону. Після цього проводиться швидка відкачує масло. Воно починає надходити в ємність відкачує агрегату за рахунок утворення зниженого тиску (розрідження).

Способи заміни масла (експрес заміна і звичайний)

В даний час експрес-заміни побоюються багато автовласників, оскільки існує міф, що після виконання процедури в піддоні залишається багато старого масла. Однак це не так! Як показали багато випробувань, його там залишається навіть менше, ніж після традиційного зливу. Єдиним мінусом швидкої заміни масла є те, що вакуумний метод не дозволяє повністю позбутися від металевого пилу і / або згорілих залишків, що накопичуються в нижній частині піддона в процесі тривалої експлуатації . Тому експрес-заміна не рекомендується для систематичного застосуванняабо при процедурі промивання двигуна. Однак вона економить трохи часу і коштів, адже вартість експрес-заміни моторного масла менше. А крім того, не доведеться міняти прокладку шайбу зливного болта, як це рекомендується робити на деяких авто.

Вартість заміни масла двигуна

Багатьох автовласників цікавить питання - скільки буде коштувати заміна масла в сервісі і своїми руками. В цьому розділі спробуємо відповісти на нього, і уявити для вас ціну на витратні матеріали і роботу співробітників СТО станом на 2021 рік.

Почнемо з простішого варіанту - заміни мастила в автосервісі . Відразу уточнимо, що остаточне значення буде залежати від декількох факторів - моделі машини, марки та кількості масла, цін нормо-години роботи, безпосередньо встановлених власниками СТО. Наводимо для вас середні ціни для Москви і Московської області.

роботи, що виконуються Ціна, рублів
Заміна масла в ДВС (використовується масло клієнта) 800
Промивання двигуна перед заміною мастила 500
Скидання сервісного інтервалу 320
Монтаж / демонтаж захисту картера 200
Зверніть увагу, що деякі автосервіси виконують заміну масла безкоштовно за умови, що ви купите його на місці.

Тепер розглянемо більш складний варіант - заміну масла своїми руками . При розрахунку остаточної вартості процедури в даному випадку також необхідно враховувати модель машини і ціну використовуваного масла, але ще додати до них вартість всіх використовуваних витратних матеріалів. Наведемо для вас середні ціни на початок 2021 року:

Витратні матеріали та інструменти Ціна, рублів
Motul Specific DEXOS2 5w30, синтетичне моторне масло, каталожний номер каністри 5 літрів - 102898 5200
SHELL Helix HX8 5W / 30, синтетичне моторне масло, каталожний номер каністри 4 літрів - 550040542 1900
Масло Лукойл Люкс 5W40 SN / CF, синтетичне моторне масло, каталожний номер каністри 4 літрів - 207465 1490
MOBIL Ultra 10W-40, напівсинтетичне масло, номер каністри об'ємом 4 літри - 152197 1180
ZIC A +, 5W30, напівсинтетичне масло, номер каністри об'ємом 1 літр - ZIC A 5W30 400
Castrol Magnatec SAE 10W 40, напівсинтетичне масло, номер каністри об'ємом 4 літр - 156EB4 1720
Фільтр масляний ВАЗ 2110-12, Granta, Kalina, 2108 JS Asakashi арт. C0065, Марка автомобіля: LADA, Виробник: JS Asakashi 270
Фільтр масляний Ford Focus II, Bosch арт. 0451103363. Марка автомобіля: Ford, Виробник: Bosch 390
Фільтр масляний RENAULT LOGAN / CLIO / MEGANE / LAGUNA, Марка автомобіля: Renault, Виробник: Knecht 340
Фільтр масляний Hyundai Accent, KIA Cee`d, Rio II Filtron, арт. OE6742, Марка автомобіля: Kia, Виробник: FILTRON 230
Фільтр масляний / filter assy-oil NISSAN арт. 1520865F0E, Марка автомобіля: Nissan, Виробник: Nissan 430
Знімач масляного фільтра типу "краб", має 3 пальці. 600
Ремінний знімач масляного фільтра JTC 4736. Тип: стрічковий; Діаметр захоплення: 60-260 мм. 2640
Знімач масляного фільтра стрічковий захоплення - 55-100 мм AIRLINE арт. ak-f-02 450
Знімач масляного фільтра FIT, ланцюгової. Артикул - 64791. 360
Врахуйте, що ціни щорічно змінюються, і в наступному році вартість швидше за все буде вже вище, так з 2017 року вартість заміни масла своїми руками стала дорожче, в середньому зросла на 25%. Адже якщо така дрібниця, як фільтр, шайба або сьемники, в ціні майже не змінилися, то ціни на олії зросли.

У тому чи іншому випадку автовласник може використовувати різні витратні матеріали. Це стосується як найменувань, так і марок і моделей. Тому, спираючись на наведену вище інформацію, ви можете самостійно розрахувати приблизну вартість виконання процедури.

підсумки

Як бачите, заміна масла своїми руками - завдання нескладне, і з нею може впоратися більшість, навіть недосвідчених, автовласників. Однак при цьому необхідно враховувати нюанси і слідувати наведеним вище алгоритмом дій. І не забувайте вибирати ті витратні матеріали (масло і фільтри), які рекомендовані виробником вашого автомобіля.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found