Системи упорскування палива бензинових двигунів: з центральним уприскуванням, розподіленим уприскуванням, безпосереднім уприскуванням.

Сучасні автомобілі оснащують різними системами з уприскуванням палива. У двигунах, що працюють на бензині, суміш палива та повітря примусово займається за допомогою іскри.

Система з уприскуванням палива є невід'ємним елементом паливної системи автомобіля. Форсунка є головним робочим елементом будь-якої системи упорскування.

Система вприскування палива

Бензинові двигуна оснащуються системами з уприскуванням, які розрізняються між собою способом утворення суміші палива з повітрям:

  • системи з центральним уприскуванням;
  • системи з розподіленим уприскуванням;
  • системи з безпосереднім уприскуванням.

Центральний уприскування, або інакше його називають моновприск (Monojetronic), здійснюється однією центральною електромагнітної форсункою, яка впорскує паливо у впускний колектор. Це чимось нагадує карбюратор. Зараз автомобілі з такою системою впорскування не виробляються, тому що у автомобіля з такою системою спостерігається висока витрата палива і невисокі екологічні властивості автомобіля.

моновприск (Monojetronic)

Система розподіленого уприскування постійно з роками удосконалювалася. Початок поклала система K-jetronic . Впорскування був механічним, що давало йому хорошу надійність, але витрата палива був вельми високим. Паливо додавайте НЕ імпульсно, а постійно. На зміну даної системи прийшла система KE-jetronic .

система KE-jetronic

Вона нічим принципово не відрізнялася від K-jetronic , але з'явився електронний блок управління (ЕБУ), який дозволив незначно скоротити витрату палива. Але і ця система не принесла очікуваних результатів. З'явилася система L-jetronic .

система L-jetronic

В якій ЕБУ сприймав сигнали від датчиків і направляв електромагнітний імпульс на кожну форсунку. Система мала хорошими економічними та екологічними показниками, але конструктора не стали на цьому зупинятися, і розробили абсолютно нову систему Motronic .

система Motronic

Блок управління став управляти і уприскуванням палива, і системою запалювання. Паливо стало краще згоряти в циліндрі, збільшилася потужність двигуна, зменшився витрата і шкідливі викиди автомобіля. У всіх цих системах представлених вище впорскування здійснюється окремої форсункою на кожен циліндр у впускний колектор, де і відбувається утворення суміші палива з повітрям, яка потрапляє в циліндр.

Найбільш перспективною системою на сьогоднішній день є система з безпосереднім уприскуванням.

безпосередній впорскування

Суть даної системи полягає в тому, що паливо впорскується відразу в камеру згоряння кожного циліндра, і вже там змішується з повітрям. Система визначає і подає оптимальний склад суміші в циліндр, що забезпечує хорошу потужність на різних режимах роботи двигуна, хорошу економічність і високі екологічні властивості двигуна.

Схема системи безпосереднього вприскування

Але з іншого боку, двигуна з даною системою впорскування володіють вищою ціною в порівнянні зі своїми попередниками, через складність своєї конструкції. Так само дана система дуже вимоглива до якості палива.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found