Перелив Масла (Двигателя і АКПП) | Що буде і що Робити

Що буде, якщо перелити масло вище максимальної позначки, його надлишок також шкідливий як і недолік? Такі питання можуть цікавити початківців автовласників, які змінюють масло в двигуні або коробці передач своїми руками.

Набагато небезпечніше, коли масла не вистачає , однак і перелив загрожує неприємностями в роботі агрегату. Щоб дізнатися, яким повинен бути рівень на щупі, в чому полягає небезпека надлишку мастила, і як його можна довести до потрібного значення, читайте статтю до кінця.

зміст:

 • Чим небезпечний перелив
 • Як перевірити рівень
 • Причини перевищення рівня
 • Способи видалення зайвого масла
 • Перевищення рівня масла в АКПП
 • Як заміряти рівень в АКПП
 • Методи вирішення проблеми
 • висновки

Щуп вимірювання рівня масла

Чим небезпечний перелив масла в двигуні

Зайвий обсяг масла небезпечний тим, що створює додатковий опір руху поршнів в циліндрах двигуна через що колінчастий вал теж обертається з додатковим зусиллям . Щоб його подолати, мотору необхідно розвивати велику потужність, а для цього потрібно витрачати більше пального. Однак це не єдина неприємність, з якою можна зіткнутися, якщо перелив масла в двигун навіть на 1 см.

Для прикладу перерахуємо кілька можливих неприємностей, з якими може зіткнутися автовласник, в чиїй машині перелито масло. Однак варто додати, що деякі з них виникають не тільки через перевищення рівня масла, а й з-за перевищення нормального тиску в системі. Отже:

 • Підвищений виникнення нагару . До цього схильні багато частин двигуна, однак найбільше постраждають поршні і внутрішні компоненти камери згоряння.
 • Підвищений забруднення глушника , що призводить до його надмірного зносу і передчасного виходу з ладу.
 • Різке зростання кількості і токсичності вихлопних газів . Тому, якщо ви помітили такі ознаки, які з'явилися після заміни масла, то велика ймовірність того, що його рівень перевищений.
 • Замаслення свічок запалювання . Якщо вони будуть працювати в таких умовах, це значно скоротить термін їх служби (в два і більше разів). Можуть виникнути проблеми з системою запалювання.
 • Втрата потужності автомобіля . Як згадувалося вище, двигун змушений розвивати додаткові зусилля для обертання коленвала. А це призводить до втрати потужності і перевитрати пального.
 • Завоздушіваніе гидрокомпенсаторов і їх неправильна робота . Це обумовлено тим, що при високому рівні масла колінвал, в процесі роботи, збиває піну, яка знижує однорідність. Відповідно, виникають ударні навантаження на вузли газорозподільної системи, що підвищує їх знос і ризик передчасного виходу з ладу.

Існує думка, що невеликий перелив масла здатний усунути стук гідрокомпенсаторів. Однак це є хибним. Насправді при переливу відбувається збивання масла за рахунок обертання. При цьому в маслі з'являється повітря, який далі проникає в систему гидрокомпенсаторов двигуна. Вони завоздушіваются і починають стукати. Тому, якщо з'явилися проблеми в роботі гидрокомпенсаторов двигуна, рекомендується шукати причину поломки, а не доливати масла в двигун.

Перераховані неприємності більш критичні для автомобілів зі значним зносом двигуна. Однак, якщо на нових автомобілях вчасно не вжити дій щодо усунення проблеми, то істотно збільшується ризик зносу двигуна.

Рівень масла і як його перевірити

Рівень масла в двигуні перевіряється за допомогою спеціального щупа вставленого в отвір блоку циліндрів. На ньому є позначки MIN і MAX, які відповідно показують мінімальний і максимальний рівень масла в двигуні.

Ідеальний рівень масла на щупі - на відстані ⅔ від мітки MIN . Це говорить, що масла у двигуні достатню кількість. Якщо рівень виходить за межі відміток, то його потрібно долити або злити.

Сигнальні лампи тиску і рівня масла на приладовій дошці

На приладовій дошці автомобіля існують одна або дві лампочки з зображенням маслянки (в залежності від моделі машини), які сигналізують про слабкому тиску і низькому рівні масла. Вони можуть мати різний зовнішній вигляд (див. Малюнок). При їх появі потрібно обов'язково перевірити рівень масла в двигуні і тиск в системі.

Перевірку необхідно проводити на розігрітому двигуні , щоб масло мало рідку консистенцію. Але після прогріву має пройти кілька хвилин, протягом яких масло стікає назад в піддон.

Який рівень масла повинен бути

Причини перевищення рівня

Порушення послідовності заміни масла - основна причина перевищення рівня. При його проведенні в двигуні може залишитися близько 0,2 ... 0,25 літра старого масла. Воно або не встигає стікати, або залишається в картері внаслідок конструктивних особливостей двигуна. Після заливки нового масла (орієнтуючись на дані з документації по обслуговуванню) ми отримуємо перевищення допустимого обсягу.

Нехтування температурним розширенням масла є ще однією причиною. Як і будь-яка інша рідина, при нагріванні воно збільшується в об'ємі. Відповідно, якщо ви налили масло до рівня MAX, проте не врахували температурне розширення, то в подальшому ви ризикуєте зіткнутися з перевищенням рівня масла в двигуні. Багато автовиробників в мануалах вказують, за яких умов необхідно проводити заміну масла. Тобто, робити це на прогрітому або холодному двигуні. Дотримуйтесь цих вказівок, що позбавить вас від можливих проблем.

Попадання в двигун води через отвір для затоки моторного масла або щуп також можуть стати популярними причинами переливу. Крім цього в масло може потрапити антифриз з системи охолодження. Однак в будь-якому випадку потрібно провести діагностику двигуна з метою з'ясування причини поломки і зрозуміти потрібен ремонт двигуна або можна обійтися простим видаленням зайвого масла.

Способи видалення зайвого масла

Далі розглянемо методи, як злити зайве масло з двигуна. Їх існує кілька:

 1. Якщо вам необхідно видалити невелику кількість масла, то злив варто проводити через отвір для установки щупа. Для цього використовують медичний шприц і гнучку трубку з-під крапельниці. Її вставляють одним кінцем в позначене отвір, а іншим приєднують до шприца. Далі з його допомогою поступово відкачують необхідний обсяг масла. Проводити операцію потрібно на холодному двигуні.
 2. Якщо обсяг значний, то варто скористатися зливною пробкою . Просто пріоткрутіть болт в картері двигуна і почекати, поки частина масла витече.
 3. При заміні масла на СТО своїми руками можна скористатися спеціальним вакуумним насосом (застосовується при експрес-заміни). Він підходить для роботи з будь-яким обсягом рідини.

Як відкачати масло в двигуні

З наслідками переливу масла розібралися, але також часто власники автомобілів стикаються з проблемою переливу масла в коробці, як механічної так і автоматичною КПП. Для цих вузлів перевищення допустимого рівня теж загрожує серйозними неприємностями. Особливо вони небезпечні для автоматичної коробки передач.

Перевищення рівня масла в АКПП

Що буде, якщо перелити масло в АКПП? Наслідки переливу можуть бути досить трагічними, аж до повного виходу автоматичної трансмісії з ладу:

 • Видавлювання масла через сапун . Зазвичай це відбувається при незначному переливе - на 1-1,5 см. Результат - забруднений маслом корпус коробки.
 • Неполадки в роботі АКПП . Можуть пропасти деякі передачі, коробка не перемикається між деякими з них, або перемикається зі значними ривками.
 • Вихід з ладу окремих елементів АКПП . Першими зазвичай страждають фрикційні диски.

Як перевірити рівень масла в АКПП

Як заміряти рівень масла

Для цього існує щупи, аналогічні тим, які використовуються в двигуні, з відмітками MIN і MAX. Однак перевірку рівня АКПП необхідно проводити на холодному і прогрітому автомобілі .

У першому випадку необхідно завести машину і дати їй попрацювати 1-2 хвилини, але не більше. У другому випадку завмер виробляється через 20-30 км пробігу.

На тілі щупа знаходяться дві шкали. Перша - "холодна" (+20, COLD), друга - "гаряча" (+80, HOT). Якщо ж на щупі є тільки одна шкала, то необхідно перевіряти рівень при розігрітому автомобілі.

При вимірі рівня "на гарячу" АКПП встановлюють в режим P (у деяких машин - N). Двигун при цьому повинен працювати. У деяких моделей замість щупа виробником передбачено оглядове вікно, на якому нанесені аналогічні позначки (MIN-MAX або ADD-FULL).

Ідеальне значення рівня - посередині між відмітками . У деяких сучасних машинах передбачена електронна система контролю рівня масла в АКПП. Перевірка здійснюється за допомогою бортового комп'ютера.

Методи вирішення проблеми

Проблеми зі зменшення обсягу масла в АКПП вирішуються аналогічно тим, що були описані вище для двигуна автомобіля. Так само використовується медичний шприц і трубочка від крапельниці. Один її кінець надягають на шприц, інший - опускають в отвір для щупа. Далі проводять видалення зайвого масла.

Щоб уникнути неприємностей і поломок трансмісії автомобіля, корисно мати звичку перевіряти рівень масла в АКПП приблизно один раз на місяць (або близько 1000 км пробігу).

Про те, що буде, якщо перелити масло в МКПП, особливо хвилюватися не доводиться - в даному випадку все набагато простіше. Швидше за все, зайве масло видавить сапун або піде через сальники приводного вала.

висновки

Перелив масла в двигуні і АКПП загрожує великими проблемами власнику авто. Тому, при виявленні описаних вище ознак переливу, виконайте процедуру щодо зниження рівня масла. Її можна проводити самостійно, оскільки для цього не потрібно складне устаткування, а робота під силу навіть початківцю автолюбителю. Однак, якщо ви не хочете або не зможете впоратися з цим - звертайтеся за допомогою на СТО.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found