Не тягне на гарячу. 7 причин чому гарячий двигун машини гірше тягне

З'ясувати чому машина не тягне на гарячу найпростіше коли у неї карбюраторний двигун. Оскільки там у міру нагрівання пари бензину швидше випаровуються, і топливовоздушная суміш стає збідненого. Інжекторний двигун гірше тягне на гарячу, найчастіше, якщо вийшов з ладу датчик масової витрати повітря (ДМРВ) або датчик температури охолоджуючої рідини (ДТОЖ), з'явився підсмоктування повітря або ж проблеми з бензонасосом. Що стосується дизельних моторів, то у них проблеми з тягою на гарячу виникають через ТНВД.

зміст:

 • Чому на гарячу не тягне двигун
 • Не тягне на гарячу інжекторний двигун
 • Погано тягне карбюраторний мотор
 • Чому гарячий дизель не тягне

Не тягне на гарячу

Перераховані причини є основними, але не єдиними. Нижче розглянемо докладніше чому двигун не набирає обертів на гарячу, а також методи діагностики несправності і як це можна усунути.

Тип двигуна Чому на гарячу погано тягне Що варто робити
бензиновий інжекторний Датчики ДМРВ, ДАТ, ДТОЖ Перевірка / чистка / заміна
Підігрів дросельної заслінки Відключення підігріву на літній період
бензонасос Перевірка / чистка / заміна сіточки бензонасоса
Підсмоктування повітря у впускному колекторі Діагностика та усунення підсосу
Паровоздушная пробка в топливопроводе Залежить від конструкції двигуна
модуль запалювання Чистка від бруду, мийка двигуна
ВВ дроти і трамблер Перевірка ізоляції і при необхідності заміна вузлів
Регулятор тиску палива Перевірка / ремонт / заміна
Каталізатор і лямбда-зонди Демонтаж або "глушіння" каталізатора, заміна кисневого датчика
карбюраторний двигун Швидке випаровування бензину в карбюраторі перенастроювання карбюратора
перегрів бензонасоса Перевірка / охолодження / заміна
неякісне паливо Заправити якісний бензин
Дизельний двигун Паливний насос високого тиску Заміна насоса або заміна в ньому плунжерних пар

Чому не тягне двигун в спеку

Графік щільності повітря в міру підвищення температури (кг / кубометр)

Щоб зрозуміти чому двигун починає гірше тягнути коли нагрівається досить розібратися з умовами згоряння палива. Справа в тому, що при низькій температурі кількість повітря в одному його кубометрі більше (щільність повітря вище), і в міру збільшення температури його маса зменшується. Наприклад, при температурі -20 ° С маса повітря в одному кубометрі становить близько 1,4 кг, а при температурі + 30 ° С аналогічна маса становить 1,16 кг. Це означає, що зі збільшенням температури повітря машина починає «задихатися» і тяга трохи знижується. Це актуально для всіх бензинових моторів, в тому числі повністю справних.

Але якщо тяга пропадає на гарячому двигуні значно, то варто шукати причину в паливній системі або запалювання, а не сам процес згоряння палива.

Причини поганої тяги інжекторних двигунів

Основна проблема інжекторних двигунів при роботі на гарячу - це зміна робочих параметрів окремих деталей. Так, може призвести до її датчики, модуль запалювання, бензонасос, трамблер, високовольтні дроти. Проблеми в їх роботі приводять до того, що в двигуні утворюється збіднена топливовоздушная суміш, яка веде до втрати потужності.

Вузли двигуна, що призводять до того, що двигун не тягне на гарячу:

 • Датчик масової витрати повітря . Забруднене або пошкоджений ДМРВ занижує показання реально проходить повітря, через що подається менше палива і утворюється збіднена суміш. Вихід - чистка ДМРВ або його заміна.
 • Датчик абсолютного тиску . Аналогічно ДМРВ, на гарячу він може видавати некоректну інформацію на ЕБУ. Потрібно виконати перевірку ДАТ, а при необхідності замінити його.
 • Датчик температури охолоджуючої рідини . У гарячому стані несправний ДТОЖ видає завищену температуру антифризу і починає подаватися менше палива. Перевірку ДТОЖ можна виконати самостійно.

Підігрів дросельної заслінки

 • Підігрів дросельної заслінки . Відключення підігріву дроселя на літо актуально для автомобілів ВАЗ 2110 і інших де є підігрів дроселя. Підігрів перегріває повітря і утворюється збіднена паливна суміш.
 • Бензонасос . При перегрів у нього падає продуктивність. Потрібно виконати його перевірку, чистку сіточки, а в баку повинен бути достатній рівень бензину для його нормального охолодження.
 • Підсмоктування повітря у впускному колекторі . При цьому ДМРВ або ДАТ видаватимуть неправдиву інформацію на ЕБУ, через що буде створюватися збіднена суміш. Тріщини, через які смокче неврахований повітря, найчастіше утворюються на патрубках або гофре.
 • Паровоздушная пробка . Вона утворюється коли в топливопроводе кипить бензин. Рішення залежить від конструкції двигуна. Головне - знайти місце, де це відбувається і теплоізолювати сильно нагрівається деталь, де бензин закипає.
 • Модуль запалювання . Актуально для інжекторних ВАЗів. У них МОЗ знаходиться поруч з блоком циліндрів, і з часом перегрівається через бруд. Його потрібно періодично чистити, а двигун мити. Є ще спеціальні кронштейни щоб перенести МОЗ подалі від двигуна.
 • ВВ дроти і трамблер . При значному нагріванні у них знижується опір ізоляція і можливий пробій. Нормальне значення опору самого проведення повинне перебуває в межах 3,5 ... 10 кОм (для автомобілів ВАЗ).
 • Регулятор тиску палива . Зрідка при нагріванні регулятор починає глючити. Потрібно заміряти тиск у паливній рампі і виконати перевірку регулятора.
 • Каталізатор і датчики кисню . Якщо каталізатор забитий, то система примусово знижує тягу при прогріванні двигуна до температури близько + 70 ° С ... + 80 ° С. Вихід - заглушити або демонтувати каталізатор.
 • Малий зазор на клапанах . На працюючому двигуні зазори клапанів зменшуються, що призводить, по-перше, до ще більшого перегріву, а по-друге, втрати потужності на гарячу. Якщо якийсь клапан сильно перетягнуть, то він може взагалі перестати закриватися, його головка прогорає, а машина починає «троить». Вихід - виставити рекомендований зазор на клапанах.
 • Турбіна . Якщо з яких-небудь причин мастило не підходить до підшипників турбіни, то на високих оборотах вона може підклинювати, в тому числі при високих температурах.

карбюраторний двигун

Для карбюраторного двигуна при роботі на гарячу основна проблема полягає в тому, що пари бензину швидко випаровуються, тому топливовоздушная суміш виходить збідненого.

Існує три основні причини, чому карбюраторних машина не тягне на гарячу:

карбюратор Солекс

 • Інтенсивне випаровування бензину . При високій температурі бензин випаровується швидше, тому карбюратор не встигає створювати нормальну суміш, і вона виходить збідненого. Як результат - падіння потужності двигуна. Вихід - перенастроювання карбюратора.
 • Перегрівається бензонасос . Це відбувається при його значному зносі. При цьому знижується продуктивність і надходить менше бензину в карбюратор.
 • Неякісне паливо . Влітку неякісний дрібнодисперсний бензин на спеці швидко випаровується, і його пари збираються під кришкою повітряного фільтра. Через це двигун "захлинається" при високій температурі і виникають проблеми з запуском на гарячу. Вихід - використання якісного крупнодисперсного бензину.
 • Зазори на клапанах . Аналогічно інжекторним двигунам.

Чому не тягне дизель на гарячу

Дизельні мотори стійкі до роботи в умовах високих температур, в тому числі в тривалому режимі. Основна проблема, що гарячий дизель не тягне - це перегрів ТНВД.

Паливний насос високого тиску

У свою чергу перегріватися насос високого тиску може через значне зношення його плунжерних пар. Для діагностики потрібно при гарячому двигуні за допомогою холодної води остудити насос. Якщо після цього машина заводиться добре - значить, насос знаходиться вже на межі поломки. Додатковий ознака - машина погано заводиться на гарячу.

У більшості випадків допомагає або заміна насоса на новий, або ремонт насоса з заміною плунжерній пари.

Додатковий матеріал:

 • Погано заводиться на гарячу
 • Смикається на гарячу

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found