Детальний опис процедури налаштування і регулювання карбюратора ВАЗ 2107 в ілюстраціях і відео

На Жигулях найчастіше встановлюються карбюратори двох виробників: ДААЗ і Пекар. Нижче буде розглянута настройка карбюратора ВАЗ 2107 Озон фірми ДААЗ.

Виробники ДААЗ і Пекар випускають 2 типу карбюраторів: Озон (2107-1107010) і Солекс (21053-110701020). У першого простіше конструкція, але він має часті проблеми в роботі пневмоклапана (груші) другий камери. Другий хороший динамікою, але при цьому має підвищений витрата палива за рахунок більш довгих дифузорів.

Причинами збоїв в настройках карбюратора можуть бути: заїдання заслінки, ослаблення регулювальних болтів, зміна рівня камери поплавця або засмічення в паливному жиклері. Складність насамперед полягає в тому, щоб правильно виставити положення дросельних заслінок.

Регулювання заслінок дроселя карбюратора ваз 2107

Заслінку регулюють шляхом підгинання вусики нижнього важеля. Виставити правильне положення заслінки другої камери можна за допомогою штока пневмопривода. При правильній їх налаштування машина не буде глухнути і не буде провалів потужності.

Положення для регулювання заслінок дроселя карбюратора 2107

На рис. 1 показано потрібне положення для регулювання заслінок дроселя карбюратора 2107 -1107010. Буквою а - позначається часткове відкриття заслінки першої камери, буква б - повністю відкриті дросельні заслінки. компоненти:

 1. важіль осі заслінки дроселя другої камери;
 2. важіль, який обмежує відкриття заслінки 2-ий камери;
 3. важіль, який жорстко пов'язаний з віссю дросельної заслінки першої камери;
 4. важіль приводів заслінок;
 5. заслінка 1-ої камери;
 6. заслінка 2-ий камери.
Перед тим, як добре відрегулювати карбюратор ВАЗ 2107, потрібно перевірити положення заслінок дроселя. Дрос. заслінки першої камери повинні бути на половину відкриті, їх становище таке, що верхній вусик 3 важеля повинен стикатися з важелем 2.

Щоб перевірити, чи повністю відкриті дросельні заслінки, потрібно повернути важіль приводу до упору. Відрегулювати величину максимального відкриття заслінки 1-ої камери можна шляхом підгинання нижнього вусика важеля 3. Величина, що характеризує максимальне відкриття заслінки дроселя другий камери дорівнює (17 ± 0,1 мм), цю величину можна регулювати закручуванням або відкручування штока пневмопривода.

Налаштування мікроперемикача

положення мікроперемикача

На рис. 2 зображено правильне положення мікроперемикача: 1 - важіль, закріплений на осі заслінки дроселя 1-ої камери; 2 - важіль приводу заслінок; 3 - мікроперемикач; А - вусик 1-го важеля

Завдання мікроперемикача 3 вимикатися, після повороту важеля 2, по ходу годинникової стрілки до упору, а якщо з вихідного положення, його повернути до упору проти годинникової стрілки, в вусик А важеля 1, мікроперемикач повинен включитися. Для того, щоб зробити регулювання моменту виключення і включення мікроперемикача, гвинти кріплення до кронштейну потрібно послабити, після повернути щодо верхнього гвинта в потрібне положення. Потім можна затягнути гвинти кріплення.

Регулювання пускового пристрою

На рис. 3 зображений привід пускового уст-ва карбюратора 2107 : 1 - важіль відповідає за управління повітряної заслінкою; 2 -повітряний заслінка; 3 - тяга пускового пристрою; 4 - шток; 6 - заслінка дроселя першої камери; 5 - гвинт регулювання; 7 - тяга приводу заслінки.

Принцип роботи пускового пристрою

Привід пускового пристрою карбюратора 2107

Якщо повертаємо важіль 1 ( рис. 3 ) до упору проти годинникової стрілки, повітряна заслінка повністю закриється. Причому, в даному положенні важеля, кінець тяги 3 буде розташовуватися в кінці паза штока 4, при цьому шток не повинен пересуватися, Ця вимога можна виконати підгином тяги 3. Коли повітряна заслінка повністю закрита, заслінка дроселя 1-ої камери буде відкрита на 0, 9-1,0 мм. Даний зазор можна регулювати шляхом підгином тяги 7. Повітряна заслінка обов'язково повинна відкриватися на 5,5 ± 0,25 мм, цю величину можна регулювати гвинтом 5. Перевірка подачі палива прискорювальних насосом можна перевірити за 10 поворотів важеля 4 ( рис. 3 ) приводу заслінок дроселя.

Паливо, яке вийшло за десять поворотів розпилювача, потрібно зібрати в мензурку, його обсяг повинен скласти 5,25-8,75 см3. Для того, щоб перевірити голчастий клапан на герметичність, знадобиться стенд, який буде забезпечувати подачу пального до карбюратора, під тиском 3 м вод. ст. Після того, як встановиться рівень палива в пробірці стенда, він повинен триматися приблизно 10-15 с. Якщо рівень пального падає, значить відбувається витік через голчастий клапан.

Налаштування поплавця системи

Поплавок на сімці має вільний хід від 6,5 мм до 14 мм. Щоб його відрегулювати, потрібно поставити камеру вертикально. Поплавок повинен не тиснути, а стосуватися кульки клапана. Якщо зазор менше 6,5 мм, злегка загинаємо язичок голчастого клапана.

Перевірка вільного ходу поплавця

Потім необхідно відрегулювати відкриття самого голчастого клапана. Якщо підняти поплавок, паливо буде надходити в меншій кількості.

Різко натиснувши на педаль газу, дросельна заслінка відкривається, і витрата бензину збільшується. При цьому поплавець повинен опуститися.

Після цього потрібно перевірити максимальне значення, на яке відхиляється поплавок. Відводимо його наскільки це можливо і вимірюємо зазор. Якщо відстань не 14 мм, потрібно підігнути кронштейн поплавця.

Регулювання кронштейна поплавця

Як налаштувати на карбюраторі ВАЗ 2107 холостий хід

Налаштування холостого ходу на карбюраторі ВАЗ 2107 необхідно проводити гвинтом якості (закручуючи або відкручуючи його). Обороти холостого ходу потрібно налаштувати так, щоб він були на рівні 900 об. / Хв. Тому крутити гвинт потрібно не поспішаючи, а якщо встановити не виходить, то варто почистити жиклер електромагнітного клапана. Виконують таку чистку в кілька кроків:

 1. знімаємо клему з електромагнітного клапана (заодно перевіряємо провід живлення він може бути пошкоджений, в такому випадком замінюємо);
 2. відкручуємо клапан ключем на "13";
 3. витягуємо з нього жиклер і перевіряємо його отвір;
 4. за допомогою зволікання прочищаємо отвір жиклера (якщо воно засмічено) і добре його продуваємо;
 5. встановлюємо деталь назад і закручуємо магнітний клапан на місце до упору;
 6. налаштовуємо холості оберти.
Всі маніпуляції з гвинтами якості і кількості не впливають на загальний витрата палива. Вони всього лише налаштовують оптимальний холостий хід.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found