Несправності кондиціонера автомобіля. 7 основних несправностей автомобільного кондиціонера

Кондиціонер являє собою кліматичну систему, яка забезпечує охолодження повітря в салоні автомобіля. Він функціонує завдяки холодоагенту, що циркулює по замкнутій системі кондиціонера. Незалежно від марки автомобіля і його вартості, конструкція кондиціонера єдина і відрізняється лише деякими конструктивними елементами. Але принцип роботи завжди один.

система кондиціонера автомобіля

Незважаючи на технологічне досконалість і простоту самого кондиціонера, вони все ж ламаються. Найбільш часті несправності кондиціонера автомобіля тут ми і розглянемо.

компресор кондиціонера авто

Компресор кондиціонера

терморегулювальний вентиль кондиціонера

Терморегулюючий вентиль кондиціонера

Основні несправності кондиціонера:

 1. Несправність компресора . Основними факторами, за якими можна визначити, що він зламався - це поява відчутного шуму компресора і явні масляні патьоки на поверхні компресора. Такі проблеми виникають при розгерметизації і витоку хладогенту. Це трапляється через тріщини на корпусі, зношеної прокладки або поломки самої магістралі. Також можлива така несправність через знос і ослаблення натягу приводного ременя, знос сальника вала або потрапила в систему бруду, а також, порушення електричних ланцюгів.
 2. Несправність конденсора . Його функція - охолодження хладогенту, який в свою чергу охолоджує повітря, що надходить в автомобіль. І якщо він сильно забруднюється, то його охолодження буде недостатнім, в слідстві чого клімат контроль починає довільно відключаться. Потрібно терміново чистити радіатор кондиціонера, оскільки в результаті перегріву підвищується тиск в системі.
 3. Несправність випарника . Якщо ви спостерігаєте зниження ефективності роботи агрегату, незрозуміло звідки взялася воду в салоні і неприємний запах, то швидше за все проблема в випарнику кондиціонера. Причини досить прості - корозія в слідстві забруднення і закупорка трубки зливу вологи.
 4. Несправність ресивера-осушувача . Фільтр-осушувач служить для видалення з системи вологи і очищає холодоагент від продуктів зносу компресора. Може виходити з ладу через неправильну технології заправки кондиціонера, або ремонту системи кондиціонера спричинило за собою сильне забруднення системи. Симптомами такої несправності може бути, обмерзання шлангів, мимовільне вимикання агрегату.

  Несправний вентилятор кондиціонера

  Несправність терморегулюючого вентиля (ТРВ). Розширювальний клапан виконує функцію контролю і регулює подачу холодоагенту в залежності від його температури і тиску в системі. На несправність ТРВ вказують такі чинники, як: циклічність роботи кондиціонера, надходження охолодженого повітря не постійно, а з перебоями, обмерзання шлангів випарника, мимовільне відключення агрегату.

  Причиною нестабільної роботи вентеля може бути:

  • механічне пошкодження розширювального клапана;
  • неправильне регулювання;
  • забруднення системи зсередини;
  • також може виникати при наявності в системі води або повітря.
  Пошук витоку хладогенту

  Пошук витоку хладогенту

  Ресивер-осушувача кондиціонера

  Ресивер-осушувача

  Несправність вентилятора . Вентилятор конденсора служить для додаткового охолодження хладогена і встановлюється не на всіх типах кондиціонерів. Тому з такою проблемою можна і не зіткнутися. Основна диагностируемая причина поломки вентилятора це - високий шум від роботи або відсутність обертання взагалі. Трапляється така поломка внаслідок зношеного підшипника, порушення електричних ланцюгів (реле, щітки, контакти, запобіжники) або ж механічного пошкодження. Несправність датчика тиску . Його функція вимикати систему при критичних показниках тиску хладогенту. До поломки датчика може привести як несправність електроніки (запобіжник, контакти, реле) так і механічне (в основному забруднення). Діагностується нестабільною роботою і мимовільним відключенням агрегату.випарник кондиціонера авто

  випарник кондиціонера

  датчика тиску кондиціонера автомобіля

  Датчика тиску кондиціонера автомобіля

 5. Виявивши хоча б одну з цих поломок в роботі кондиціонера потрібна перевірка всіх елементів системи. Для забезпечення якомога більш довгої і стабільної роботи кондиціонера і уберегти себе від елементарних несправностей кондиціонера свого автомобіля, варто дотримуватися кількох рекомендацій і порад:

  1. У холодну пору року, коли немає необхідності використовувати кондиціонер, в профілактичних цілях потрібно включати клімат-контроль на режим охолодження один-два рази на тиждень на 10-15 хв. для того, щоб ущільнення вала компресора, прокладки і кільця змащувалися і масло не розсихається від бездіяльності.
  2. При зимовому запуску кондиціонера дотримуйтесь просте правило - включати кондиціонер потрібно тільки після повного прогріву салону - «торпедо» не повинна бути крижаний на дотик. Тільки тоді датчики кондиціонера і вся система починають працювати коректно.
  3. При митті автомобіля потрібно промивати і продувати конденсатор кондиціонера (але дуже акуратно, щоб не погнути тонкі ребра його осередків).
  4. Заправку хладогенту бажано здійснювати в спеціалізованому автосервісі, де є кваліфіковані фахівці і необхідне обладнання. Оскільки потрібно чітко дотримуватися технологію заправки, використовувати якісний фреон і знати заправні ємності як фреону, так і масла в компресор.

  Зверніть увагу, що перераховані вузли можуть просто самі вийти з ладу, а можуть поламатися через те, що автовласник припускається помилок при використанні кондиціонера, які і призводять до сумних наслідків.

  Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found