Моторне масло ВАГ Long Life. Плюси і мінуси - коли лити, чи варто переплачувати?

Масло LongLife - це спеціальна змазка, яка підходить для гібридних інтервалів заміни. При активній системі LongLife Service воно може відпрацювати приблизно від 15 до 30 тисяч км. пробігу. Часто автовласники вважають, що використовувати такі масла - зайва трата грошей, і досить підібрати масло тільки виходячи в'язкості і специфікації АСЕ і допускам ВАГ. Таку думку виникає тому, що система лонг лайф просто відключена в більшості машин концерну ВАГ, що поставляються в нашу країну. Міняти таке масло необхідно буде не через обіцяні 30 тис. Км, а максимум через 10-12 тис.

Однак, щоб зрозуміти чи так це, розглянемо основні поняття, в чому відмінності між маслами, яке краще заливати в більшість двигунів, а також нюанси при покупці.

зміст:

  • Що значить масло long life
  • Відмінності лонг лайф 3 і лонг лайф 2
  • На що вказують допуски
  • Де купити оригінальний продукт

Що таке Лонг Лайф?

Система LongLife Service (system for longer service intervals) була розроблена в 2001 році для автомобілів з продовженим інтервалом техобслуговування. Являє собою програму, яка визначає старіння моторного масла за показаннями різних датчиків і даними ЕБУ. Тут враховується середня швидкість роботи, інтенсивність експлуатації, кількість мото-годин напрацювання, навантаження, стан масла і т.п. Найпростіший алгоритм обчислити необхідність в заміні - за кількістю з'їденого двигуном палива з моменту зміни масла.

Масла Лонг Лайф якісніше, стійкіше до старіння, витримують вищі механічні і термічні навантаження, але і більш дорогі. Активація цієї системи відбувається в країнах, де передбачено використання якісного палива і невисокою запиленості повітря. Тому не варто сподіватися, що можна заощадити змінюючи масло рідше.

Основна мета впровадження такої системи - підвищені екологічні вимоги. Застосування такої мастила раціонально, якщо є можливість гнучких сервісних інтервалів, коли комп'ютер сам повідомляє, що прийшла пора змінити моторне масло.

Для двигунів, створених до 2000 року випуску і тих, де не передбачена можливість використовувати сервісний інтервал Longlife, не рекомендується застосовувати такі масла, оскільки вони розраховані на масло з вмістом інших присадок і стійкості масляної плівки на деталях!

Як правильно підібрати масло для Фольксваген та інших авто ВАГ групи

В автомобілях концерну VAG в регламентної зоні B, до якої належать країни СНД (з 2017 класифікація ТО автомобілів Фольксваген, Ауді, Шкода і Сеат ділять регламент на територіальні зони), не передбачено перепрограмування блоку управління для роботи «Лонг лайф сервісу». У таких автомобілях рекомендується використовувати моторне масло з допусками VW 502/505 (бензин / дизель).

Якщо використовувати масла не мають відповідні допуски і класи в'язкості, то це призведе до утворення смол і їх відкладенню в картері, масляних каналах та інших змащуваних компонентах. Особливу увагу цьому варто приділити при виборі масла для сучасних двигунів FSI і TSI.

У чому відмінності Лонг Лайф 3 і Лонг Лайф 2

Першим синтетичним маслом VW від VAG, яке розраховане на збільшені міжсервісний інтервали, було Long Life II. Воно має в'язкість 0W-30, зустрічається і 5W30. Його класифікація за ACEA A5 / B5, а допуски, яким відповідає така мастило - це 503.00 / 506.00 і VW 506 01. Застосовується в автомобілях, які повинні задовольняти норми Євро III. Згідно з регламентом виробника, інтервал його заміни може доходити до 30 тис. Км, а при важких умовах змінюють кожні 15 тис. Км. Таке масло використовують в автомобілях з регламентом заміни основних витратних матеріалів (повітряний, салонний і масляний фільтри) кожні 15 000 км.

На зміну йому було випущено ще більш сучасне Лонг Лайф 3. Оригінальна масло Long Life III по SAE 5w30, ACEA C3 і з допусками 504.00 / 507.00. Тобто, таке масло слід лити в двигуни, що вимагають малозольних (як бензинові так і дизельні), з додатковою системою очищення вихлопних газів. Такі автомобілі задовольняють вимоги нормам Євро IV і Євро V. Отже, таке моторне масло рекомендується лити виключно в потужний сучасний двигун. Регламент заміни LongLife III в межах 30 тис. Км, однак між замінами передбачається долівка, оскільки воно швидше чадіють в процесі експлуатації автомобіля.

Якщо ж говорити про моторному маслі Long Life IV, то воно використовується лише в двигунах Євро 6. Такі мотори потребують малов'язкими маслі 0w-20. Це мастило має допуски VW 508.00 / 509.00 і на даний момент використовується виключно в Європі (країнах регламентної зони A).

Чому ллють масло Лонг Лайф?

Згідно регламентної зоні в країнах колишнього СНД і інших з низькою якістю палива і середньої запиленістю повітря, автомобілі можуть мати комплектацію QI4 або QI6, для яких передбачається фіксований сервіс по заміні масла з періодичністю від 15 до 30 тис. Км. Однак мастильний матеріал в двигуні повинен відповідати допускам (VW 502.00 / 505.00 і VW 504.00 / 507.00, VW 508.00 / 509.00). Тому доводиться заливати в двигун, то, яке наказано в керівництві по обслуговуванню, але міняти його станом, а не рекомендацій європейців.

Якщо в PR коді первинної комплектації машини зазначений індекс QI2 або QI3 (передбачається заміна масла кожні 7 500 - 10 000 км), то лити дороге масло з продовженим терміном заміни лити не має сенсу, краще використовувати Special Plus.

Допуски моторних масел Фольксваген

Масло з допуском 500 00 і 501 01 є мінеральним і вже застарілим, може застосовуватися виключно для автомобілів до 1999 року випуску з бензиновими і дизельним двигунами відповідно. За ACEA відповідають класу A3 і A2.

Масло з допуском 502 може використовуватися в бензинових моторах машин, що експлуатуються у важких умовах і при підвищених навантаженнях. Відповідає вимогам ACEA A3.

Масло з допуском 503 належить до класу LongLife і заливається якщо в автомобілі активована система контролю сервісного обслуговування WIV. Застосовується для бензинових двигунів, що випускалися після 1999 року. Має знижену високотемпературну в'язкість. Відповідає вимогам ACEA A1. Для більш потужних і високонавантажених двигунів потрібно допуск VW 503 01 або вже більш сучасний.

Масло з допуском 504 призначений для використання у всіх типах бензинових двигунів, що відповідають вимогам норм викидів Euro 4. Блокує вимоги допуску VW 503 00 і VW 503 01. Надає можливість експлуатації зі збільшеним інтервалом заміни. Використання такого моторного масла передбачає якість бензину за стандартом EN 228. Може мати в'язкість SAE 0W-30 або 5W-30.

Масло з допуском 505 розраховане для легкових дизельних автомобілів (як з турбіною, так і без неї), що випускаються до 1999 року. Чи задовольняє вимогам ACEA B3. Залежно від в'язкості, в процесі служби, допускається втрата на випаровування до 15%. Якщо в дизельному двигуні встановлені насос форсунки або Common Rail, то необхідно заливати масло з допуском VW 505 01.

Масло з допуском 506 і VW 506 01 призначений для лонг лайф сервісу (з інтервалом обслуговування до 30 000 км), заливається в дизельний двигун (звичайний і з насос-форсунками) після 1999 року випуску.

Масло з допуском 507 призначається для використання за системою Longlife в сучасному дизельному двигуні з фільтром сажі (DPF) фільтром. Дизпаливо при цьому має відповідати стандарту EN 590.

Масло з допуском 508/509 розраховане виключно для двигунів, спроектованих під використання енергозберігаючих та маловязких (0W-20) масел. Складалося для використання в бензиновому і дизельному двигуні зі збільшеним інтервалом LongLife IV. Це більш сучасна версія масел з допусками VW 504.00 і VW 507.00. Розроблено заради зниження викидів ОГ (Євро 6).

Чим відрізняються допуски моторних масел ВАГ

Виходячи з показників допусків виробника, самим універсальним маслом для сучасних двигунів автомобілів є масло Long Life 3. Однак при покупці варто вибирати перевірених постачальників і знати, як можна відрізнити від підробки, оскільки воно найпопулярніше не тільки у покупців, а й виробників контрафакту. У продажу зустрічаються часто підробки масла VAG LongLife III.

Де краще купувати і як оригінальні масла відрізняти від підробки

Оскільки для всіх прагненнях з Європи автомобілів найкращим є моторне масло Long Life 3, то їх власники намагаються саме його лити в двигун. Правда ціна на нього досить висока, в порівнянні з аналогами. Вартість коливається від 2500 тис. До 3500 рублів за популярну 5 літрову каністру (VAG G052195 M4). Вигідніше за все замовляти на zzap .

Купивши масло не варто відразу ж лити в двигун, насамперед перевіряйте його на справжність!

Як відрізнити підробку масла VAG від оригіналу

Визначати підробку масла VAG по етикетці або упаковці вже не актуально. По-перше, такі ознаки враховують шахраї (через що 3 рази міняли етикетку), а по-друге - дизайн каністри з кінця 2020 року зміниться через зміну постачальника масла. Раніше контракт на поставку оригінального масла VAG був у BP / Castrol, тепер же для Європи буде поставляти Shell, а в Росії постачальником стане компанія ТОВ «ЛЛК-Інтернешнл» (ЛУКОЙЛ). Через що, до речі, буде змінений і сам артикул, а не тільки форма каністри і етикетка.

Найпростіше дізнатися оригінальність по наклейці з унікальним перевірочним кодом (TESTEDGENUINE). У 2019 він повинен бути на будь-якому маслі Фольксваген груп.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found