Який паливний фільтр краще. Як і що вибрати

Який паливний фільтр краще вибрати? Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів - типу автомобільного двигуна і використовуваного ним палива, тонкощі відсіву, якості виготовлення фільтра, фірми виробника. Тому вибір того чи іншого фільтра - це завжди компромісне рішення.

зміст:

 • Навіщо потрібен фільтр
 • типи фільтрів
 • На що звертати увагу
 • Рейтинг популярних фільтрів
 • Як не купити підробку

Який паливний фільтр краще

Вибір марок величезний, але не всі однаково гарні. Топові часто використовують однаковий матеріал для фільтрації, тільки різний його кількість, а ось менш відомі експериментують з виготовленням застосовуючи всілякі технології. В кінці даного матеріалу представлений некомерційний рейтинг, в якому є як кращі виробники паливних фільтрів для автомобілів, так і сумнівної якості. Заснований такий огляд на відгуках і оцінках автолюбителів, а також тестах. З його допомогою вам буде простіше визначитися з вибором, якщо ви точно знаєте мета, і маєте певний бюджет.

Функції паливного фільтра

Будь-паливний фільтр призначений для очищення палива (бензину, солярки, газу) від твердих частинок бруду, деякої кількості вологи, парафіну (для солярки). Це необхідно для захисту елементів паливної системи автомобіля. При цьому забезпечується не тільки нормальна його робота, але і продовжується термін експлуатації всієї паливної системи в цілому.

Паливний фільтр це витратний елемент, який після виходу з ладу не підлягає відновленню і періодично потрібна заміна в будь-якому випадку, яким би він дорогим не був.

Ознаки забруднення фільтра

Багатьох, автолюбителів цікавить питання про те, якщо забитий паливний фільтр, якими симптомами це супроводжується? І тут, в не залежності від типу двигуна існує ряд загальних ознак, за наявності яких можна судити про те, що паливний фільтр повністю або частково вийшов з ладу. Однак варто згадати, що перераховані далі ознаки можуть також вказувати на інші поломки в автомобілі. Отже, ознаками його засмічення є:

 • Знижується потужність двигуна. Причому при роботі у всіх режимах - при розгоні, при їзді в гору, при перевезенні вантажу. Відчуття для водія аналогічні тим, коли мотор "троїть". Ці явища обумовлені недостатньою кількістю палива в паливо-повітряної суміші.
 • Збільшення витрати палива.
 • «Плаваючі» значення оборотів холостого ходу. Обороти, як правило, знижуються без причини аж до повної зупинки двигуна.
 • Двигун не запускається. Це можливо в самому «запущеному» випадку, коли фільтр критично забитий і не пропускає через себе кількості палива, потрібного для роботи двигуна.

У деяких автомобілів безпосередньо на приладовій панелі або екрані є індикатор, який інформує водія про те, що необхідно міняти паливний. Зверніть увагу, що при засміченому фильтрующем елементі значно збільшується навантаження на паливний насос. Він починає працювати «на знос», а це скорочує його загальний ресурс і загрожує виходом з ладу. У тому числі це стосується дизельних насосів високого тиску (ТНВД). При забитому паливному фільтрі також засмічуються і форсунки, як бензинові, так і дизельні.

На якому пробігу міняти паливний фільтр

Всі автовиробники чітко вказують, на якому пробігу, або після закінчення якого часу необхідно міняти паливний фільтр по регламенту.

Як правило, пробіг автомобіля становить близько 30 ... 60 тисяч кілометрів або один раз за два роки (в залежності від того, яка умова виконається першим). Точні значення залежать від конкретної марки машини, і їх потрібно додатково уточнити в технічній документації (мануале), в розділі графік ТО. Що стосується північних регіонів Російської Федерації, то там інтервал пробігу можна знизити до 10 ... 20 тисяч кілометрів, з огляду на погодні умови і якість палива.

Якщо фільтр забився до того настання моменту виконання регламентної заміни, то його потрібно міняти позапланово . Особливо це актуально в разі, якщо в бак заливалося паливо сумнівної якості.

Які бувають паливні фільтри

Щоб визначитися з відповіддю на питання, який паливний фільтр вибрати, має сенс дізнатися, можливі його типи. Адже в залежності від паливної системи і фільтра роблять різними, з різним ступенем фільтрації. Так, вони бувають:

Карбюраторні . Встановлюються на відповідних бензинових двигунах в безпосередній близькості до карбюратора. Їх конструкція найбільш проста, а очищення - груба. До таких паливним фільтрам пред'являються вимоги по очищенню 5 ... 25% частинок розміром 3 ... 5 мкм.

Інжекторниє . Встановлюються на інжекторні бензинові двигуни в бензобак або відразу після нього зовні. Мають кращу фільтруючою здатністю в порівнянні з карбюраторними. Так, з їх допомогою відсіваються частинки бруду розміром від 10 мкм і більше (теж залежить від конкретного фільтра). Важливо, щоб такі фільтри могли працювати під тиском близько 3 ... 4 бар.

Що стосується ступеня їх фільтрації, то це залежить від системи упорскування:

 • розподільний уприскування - 25 ... 65% для часток 3 ... 5 мкм;
 • традиційні системи безпосереднього вприскування - 48 ... 70% для часток 3 ... 5 мкм;
 • новітні системи безпосереднього вприскування - 85 ... 95% для часток 3 ... 5 мкм.

Дизельні . Найбільш складні паливні фільтри, оскільки в їх завдання входить відсіювання не тільки частинок бруду, а й води, а також парафіну. Сучасний паливний фільтр 2 мікрони повинен відсіювати, так як апаратура точніша і працює під великим тиском. Зверніть увагу, що якщо старі ( «класичні») дизельні системи працювали під тиском до 2000 бар, то сучасні системи Common Rail розвивають тиск до 2500 бар. Відповідно, і паливні фільтри повинні бути розраховані на роботу з ним.

Аналогічно для дизельних фільтрів передбачається градація по фільтрації:

 • для класичних двигунів старого зразка - 25 ... 65% для часток 3 ... 5 мкм;
 • для класичних систем Common Rail - 85 ... 95% для часток 3 ... 5 мкм;
 • для новітніх систем Common Rail - 98% для часток розміром 2 мкм (так звані паливні фільтри 2 мікрони).

Незалежно від типу паливного фільтра, вони повинні фільтрувати до 95% наявної в паливі вологи. Насправді багато хто з наведених значень є завищеними, і лише деякі виробники здатні виготовляти фільтри з такими високими характеристиками.

Однак тип пристрою - перший, але не єдиний критерій, за яким визначають, який краще поставити паливний фільтр.

Критерії вибору фільтра

Крім поділу на типи двигунів, фільтри також розрізняють відповідно до тонкістю відсіву. Цей показник виражається у відсотках, і чітко вказує, яка кількість проходить через фільтр сміття останній може вловити. Існує три типи тонкощі відсіву:

 • Середній. Фільтри відсівають 50% частинок того розміру, на який вони розраховані.
 • Номінальний. Аналогічно відсівають 95% частинок.
 • Абсолютний. Аналогічної - 100%.

На практиці виробник на упаковці виробу прямо вказує, що, наприклад, «номінальна тонкість відсіву складає 10 мкм». Це означає, що даний паливний фільтр в стані відсіяти 95% частинок, розмір яких становить 10 мкм і більше.

Наступний важливий фактор, коли не знаєте, який купити паливний фільтр, - це якість виробу. Так, потрібно уважно оглядати:

 • Якість паперу. На жаль, візуально визначити цей фактор практично неможливо (особливо якщо це не вставка і запаяна колба з металу або пластику). Але коли є така можливість, спробуйте папір на дотик. Коли папір низькоякісна, то існує висока ймовірність того, що від фільтруючого елемента будуть відокремлюватися дрібні ворсинки, які згодом потраплять в паливну систему. І якщо для карбюраторних двигунів це не так страшно, то для інжекторних, а тим більше дизельних - вельми критично.
 • Щільність намотування. Це можна визначити візуально або на дотик. Так, якщо виробник заощадив на матеріалі, і використовував недостатньо паперу в фільтрі (тобто, щільність намотування низька), то і ступінь фільтрації буде також недостатня. Бажано купувати фільтра з достатньою щільністю, що фільтрує.
 • Швидкий вихід фільтра з ладу. Зокрема, в деяких випадках відзначається, що фільтр швидко забивається великими частинками бруду з палива. Якщо це відбувається по всій площі фільтруючого елемента, значить, потрібно відмовитися від використання низькоякісного бензину або солярки. Якщо ж забивання відбувається лише в якійсь одній області - це говорить про низьку якість фільтруючого елемента.

Дуже важливе питання при виборі того чи іншого фільтра полягає в його висоті. Вставка (картридж) повинна щільно засаджені в «стакан» (посадочне місце). Невеликий люфт навіть в 5 мм в довгостроковій перспективі може привести до тяжких наслідків, аж до повного виходу форсунок з ладу. Дуже часто при розтині запаяних паливних фільтрів виявлялося, що фільтруючий елемент був не доопрацьований.

Ну і, звичайно ж, одним з найважливіших питань полягає в тому, якої фірми паливний фільтр купити найкраще? Адже вироби різних торгових марок відрізняються не тільки ціною, але і експлуатаційними характеристиками, а також особливостями використання.

Огляд паливних фільтрів

Нижче наведено список популярних брендів, під якими випускаються паливні фільтри для бензинових і дизельних двигунів. Рейтинг не рекламує ні одну представлену в ньому торгову марку, а створений лише на основі відгуків автолюбителів. Далі представлені паливні фільтри, які краще для дизеля і для бензинових моторів.

MANN

Паливні фільтри Mann-Filter виробляються німецькою компанією FilterwerkMann + HummelGmbH, яка є одним з найбільших виробників фільтруючих елементів в Європейському Союзі. Фільтри поставляються в якості оригінальних деталей для автомобілів, випущених під марками Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen, Audi, Opel, Ford, Volvo, Saab, Nissan, Citroen, RENAULT, Peugeot, Fiat, Seat, Komatsu, Caterpillar, Iveco, Rolls- royce, Porsche, Jaguar, Lombargini та інших.

Численні відгуки і тести, проведені ініціативними автолюбителями, показують, що фільтри торгової марки «Манн» дійсно є одним з кращих рішень для сучасних двигунів. Вони забезпечують довгу роботу навіть при використанні неякісного вітчизняного палива. Папір дуже щільна, а якість виготовлення - на висоті.

З недоліків можна відзначити лише високу ціну фільтрів, яку можна порівняти з оригіналом. Однак вона компенсується тривалим терміном експлуатації, а також надійним захистом елементів паливної системи. Найдешевші фільтри на станом на початок 2019 року коштують близько 300 рублів.

BOSCH

Під торговою маркою BOSCH також виробляються якісні паливні фільтри для дизельних і бензинових моторів. При цьому слід зазначити, що найчастіше в упаковці BOSCH в продаж надходять продукція, випущена згаданої вище компанією Mann-Filter. Однак якість цих фільтрів трохи поступається тим що робить MANN. Правда і ціна трохи нижче. А ще один цікавий факт, що якість бошівських паливного фільтра буде залежати від країни виробника, купуйте тільки ті, що зроблені в Європі. Причому остерігайтеся підробок, зустрічаються і такі.

Тести, в тому числі з демонтажем запаяних картриджів, паливних фільтрів «Бош» показали, що всередині знаходиться якісний фільтруючий елемент, який має в основі щільний папір в достатній кількості і заявлену в документації.

Filtron

Паливні фільтри Filtron виробляються однойменною компанією, чиї виробничі потужності розташовані на території Польщі. Filtron є одним з найбільших європейських виробників самих різних фільтрів. Зокрема, її продукцію використовують такі автовиробники як Ford, Volkswagen, Seat, GM, Fiat, LandRover і інші. Filtron став першою фірмою в фільтраційної галузі в Польщі, яка впровадила систему управління якістю, що відповідає вимогам норм ISO / TS 16949.

Паливні фільтри «Філтрон» - це дуже якісні фільтруючі елементи, які можна встановлювати практично на будь-які автомобілі (відповідно до розмірів і іншими параметрами). Перевагою торговельної марки є широкий асортимент фільтрів. З недоліків можна відзначити наявність підробок на ринку і досить високу вартість. Тому купити паливний фільтр Filtron краще в перевіреному магазині. Середня ціна на фільтр стартує від 300 рублів і вище.

Mahle

Паливні фільтри Mahle, судячи з численних позитивних відгуків, знайденим в мережі інтернет, є одними з найбільш якісних і затребуваних в своєму сегменті ринку. Подібні фільтри встановлюють не тільки на легкові автомобілі, а й на комерційний транспорт. Наприклад, на автомобілі Volkswagen фільтри цієї торгової марки встановлюються в якості оригінальних. Компанія має представництва та виробничі потужності в різних кінцях світу - в Європі, Америці та Азії. Тому для різних автомобілів країна-виробник може відрізнятися.

Одним з технологічних переваг цих фільтрів є використання при їх виготовленні гофрованого паперу. Така технологія запобігає складання пластин між собою, а також забезпечує якісний процес фільтрації. Оригінальний корпус завжди виконаний якісно, ​​а кількість фільтруючого паперу досить велике. Як і у більшості іменитих брендів у «Махлу» недолік один - висока ціна. Найпростіший і дешевий фільтр можна знайти за ціною до 300 рублів, інші коштують набагато дорожче.

Delphi

Фірма Delphi має свої представництва і виробничі потужності в 33 країнах світу. Відповідно, і паливні фільтри можуть проводитися в різних державах. Відзначається, що фільтри «Делфі» краще встановлювати на паливну систему аналогічної торгової марки. Це забезпечить максимальну очистку і нормальну роботу системи і всього двигуна в цілому. У лінійці паливних фільтрів Delphi є зразки для установки на легкові, позашляховики і вантажні машини. Асортимент дуже широкий.

Відгуки про продукцію Delphi, в основному, позитивні. Що стосується негативних відгуків, то вони часто написані автовласниками, які або встановлювали їх в невідповідну паливну систему, або нехтували іншими рекомендаціями виробника. Тому дану марку цілком можна рекомендувати як в якості оригінальної продукції, так і післягарантійного обслуговування.

З недоліків бренду Delphi варто відзначити лише велика кількість підробок. Однак в даний час компанія надійно захищає упаковки за допомогою якісної поліграфії, а також нанесенням на її поверхню QR-коду. Це дозволяє перевірити справжність продукту безпосередньо через інтернет.

UFI

Компанія UFI виробляє різні фільтруючі елементи, в тому числі паливні фільтри під своїм брендом. Більшість виробничих потужностей компанії знаходиться на території Італії, однак є філії і в інших країнах Європи, а також в США. Фільтри «УФІ» відрізняються дуже високою якістю виготовлення і надійністю. Підтвердженням цьому є використання фільтрів цієї торгової марки в спортивних болідах Ferrari, що беруть участь в гонках «Формули-1». Як і всі попередні автовиробники часто використовують фільтра цієї фірми в якості оригіналу для своїх машин.

Якість паливних фільтрів UFI підтверджують і численні позитивні відгуки автовласників, які вже мали можливість скористатися цими виробами. Вони відмінно справляються з фільтрацією. А асортимент фільтрів від компанії UFI надзвичайно широкий, і можна підібрати пристрій для більшості сучасних автомобілів.

Торгова марка має два традиційних нестачі - високу ціну і велику кількість підробок. З підробками компанія успішно бореться, регулярно впроваджуючи нові ступені захисту оригінальної продукції. Додатково про це можна прочитати на офіційному сайті компанії. Що стосується ціни, то найдешевші фільтри коштують близько 300 рублів і більше.

Sakura

Торгова марка Sakura належить індонезійській компанії ADR Group. Під згаданої торговою маркою щорічно випускається близько 100 мільйонів різних фільтрів, в основному, для японських і південнокорейських автомобілів. Переваги паливних фільтрів «Сакура» є досить непогану якість і відносно низька ціна в порівнянні з європейськими аналогами.

З недоліків доцільно зазначити лише велика кількість підробок на ринку. Так, при покупці необхідно звертати увагу на наявність двокольорового друку на коробці, якість самого друку, наявність коду продукту, а також штрих-коду, що має фірмовий префікс. На оригінальній упаковці, на її мові, завжди є слова подяки за покупку.

Як відрізнити підробку

Багато витратні матеріали, використовувані в автомобілях, підробляють. Паливні фільтри не є винятком. Причому підробки зустрічатися не тільки дорогих брендів, але і виробів із середньої і навіть нижчої цінової категорії. Як правило, контрафакт виробляється на території Китаю або навіть Російської Федерації. Щоб звести до мінімуму ризик покупки підроблених фільтрів, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 • Зовнішній вигляд фільтра. Всі оригінальні виробники піклуються про якість виготовлення корпусу і фільтруючого елемента згаданих виробів. Відповідно, перед покупкою необхідно уважно оглянути корпус фільтра. Він повинен бути виготовлений акуратно. Бажано, щоб на корпусі була інформація про технічні параметри фільтра, гравірування / штамповка, логотип виробника.
 • Зовнішній вигляд упаковки. Хороші виробники витратних автомобільних матеріалів ніколи не економлять на якості упаковок для своїх виробів. Так що, на оригінальній коробці друк завжди буде якісною. Це стосується поліграфії, малюнків, шрифтів (вони не повинні бути «поплив»). Не допускається наявності в описі граматичних помилок і / або присутності в ньому сторонніх символів, наприклад, ієрогліфів. Логотип на упаковці завжди повинен відповідати виробнику або фірмі-пакувальник.
 • Наявність прокладок. Так, оригінальні паливні фільтри зазвичай завжди комплектують додатковими прокладками (де це необхідно), що забезпечують герметичність паливної системи. Вони виконані зі спеціальної топлівостойкой гуми. Хоча цей факт залежить від конкретного виробника і при покупці потрібно читати комплектацію упаковки.
 • Ціна. Не можна купувати відверто дешеві паливні фільтри, оскільки вони або будуть дуже низької якості, або ж є просто відвертою підробкою. Має сенс купувати продукцію з середнього або вищого цінового діапазону. Особливо це актуально для інжекторних двигунів машин представницького класу і автомобілів, оснащених дизельними моторами. Заощадивши один раз на фільтрі, автовласник в майбутньому може зіткнутися з дорогими ремонтами елементів двигуна, зокрема, його паливної системи.
 • Торгові точки. Краще користуватися послугами перевірених магазинів, що мають всі дозвільні документи на право проведення торгівлі. Крім цього, бажано, щоб торгова точка була офіційним представником того чи іншого виробництва паливних фільтрів. Уникайте сумнівних торговельних точок з малою кількістю товару.

Всі лідируючі виробники фільтрів захищають свою оригінальну продукцію за допомогою сучасних технологій. Існує багато подібних варіантів, починаючи від відправки SMS повідомлень з кодом на упаковці до перевірки оригінальності по QR-коду з відвідуванням офіційного сайту виробника. Такі підходи практично виключають можливість покупки підробленої продукції.

висновок

Паливний фільтр необхідно вибирати, в першу чергу, грунтуючись на вимогах автовиробника вашої машини. У документації чітко прописані технічні параметри, в тому числі розміри, яким повинен відповідати фільтр. Другий важливий параметр - торгова марка самого фільтра. Оптимальним варіантом у даному випадку буде покупка паливного фільтра оригіналу або аналога з середнього або вищого цінового діапазону. Уникайте дешевих фільтрів, вони будуть свідомо неякісними! А який паливний фільтр встановлюєте на машину ви? Поділіться цією інформацією в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found