Заміна охолоджуючої рідини ВАЗ 2110. Як поміняти тосол своїми руками

Щоб замінити тосол або антифриз в системі охолодження на ВАЗ 2110 своїми руками, Вам знадобиться встановити автомобіль в горизонтальному, на оглядовій ямі, технічної ямі або на технічній естакаді, можна на спеціальному підйомнику. Не забудьте, що потрібно зняти захист двигуна. Перед зміною тосола або антифризу, ви повинні знати наступні нюанси:

  • будьте обережні при роботі з охолоджувальною рідиною, так як вона токсична.
  • при запуску двигуна, прослідкуйте, щоб були закриті пробки розширювального бачка і радіатора.
  • охолоджуюча рідина замінюється тільки на холодному двигуні.

Для того, щоб зробити заміну охолоджуючої рідини, Вам знадобляться: чиста ганчірка, ємність для старої охолоджуючої рідини, і звичайно ж нова охолоджуюча рідина. Бажано, щоб ваше робоче місце було добре освітлене.

Тумблер управління пічкою, (він знаходиться в салоні) потрібно перевести в саме в крайнє праве положення.

Процес заміни ОЖ

В першу чергу потрібно відкрити капот і зняти пробку з розширювального бачка, так само потрібно викрутити пробку з радіатора, якщо вона присутня на даній моделі.

Заміна охолоджуючої рідини на ВАЗ 2110 - відкручуємо пробку розширювального бачка Заміна охолоджуючої рідини на ВАЗ 2110 - відкручуємо пробку зливного отвору Заміна охолоджуючої рідини на ВАЗ 2110 - відкручуємо пробку радіатора

Під зливний отвір потрібно підставте заздалегідь підготовлену ємність, для зливається рідини. У тому випадку, якщо на радіаторі немає зливного отвору. Потрібно відвернути пробку зливного отвору радіатора, ще можна зняти нижній патрубок, що йде від радіатора до водяного насосу.

Після того як охолоджуюча рідина повністю злита, все зливні отвори закриття пробками, в тому випадку, якщо знімали шланг на блоці циліндрів і на радіаторі, то звичайно ж його потрібно поставити на місце, не забудьте поставити кріпильні хомути.

Після заміни потрібно запустити двигун, прогріти його до робочої температури і включити обігріву салону, з дефлекторів обдування вітрового скла повинен надходити тепле повітря - якщо його немає, то в системі з'явилися повітряні пробки.

Охолоджуюча рідина, заливається в систему, трохи вище рівня нижньої мітки.

Потрібно переконатися в тому, що в системі охолодження відсутні повітряні пробки. Якщо вийшло що, пробки утворилися, то потрібно їх видалити, деякі моделі автомобілів мають спеціальні клапани, які дозволяють видаляти повітряні пробки з системи: потрібно відвернути клапан, і чекати, поки рідина не стане випливати без бульбашок, після закручуємо клапан. При необхідності охолоджуюча рідина доливається, до необхідного рівня.

Не забувайте, що кілька днів, після заміни охолоджуючої рідини, потрібно постійно контролювати її рівень. Якщо її відмітка нижче мінімуму, то потрібно долити охолоджуючу рідину.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found