Масло для двигуна Рено Дастер - яке вибрати?

Масло в двигуні Рено Дастер , залите з заводу має назву ELF Evolution SXR. Середня ціна - 490 руб / 1 л або 2500 р. за 5 л. каністру. Ступінь в'язкості за стандартом SAE - 5W-40. Відповідає стандарту ACEA - A5 / B5, по API - Sl / CF, а також відповідає допуску Renault RN0700, RN0710 і RN0720 (з фільтром сажі). Дана марка моторного масла є синтетичною, і заливається в усі двигуна Дастера, не залежно від типу і обсягу. Згідно з офіційною інформацією від виробника, це масло значно заощаджує витрати палива, а також збільшує ресурс роботи двигуна в незалежності від умов експлуатації.

Варто пам'ятати, що це масло виробляється в різних країнах. Через це відрізняється і якість. Кращим з країн-виробників є бельгійське масло. Трохи гірше - румунське. Відмітна особливість якісного масла двигуна - прозоріша і світла структура, а також відсутність запаху. Менш якісний продукт має темні відтінки, і легкі хімічні запахи.

Скільки потрібно лити масла в двигуни Рено Дастер?

Кількість масла в двигунах Рено Дастер
Бенз. F4R 2.0 5.4 л
Бенз. K4M 1.6 4.8 л
Диз. К9К 1.5 4.5 л

Кількість заливається моторного масла для Дастера залежить в першу чергу від робочого об'єму. Для контролю рівня масла, що заливається на Дастера, як і на всіх інших автомобілях встановлено щуп. Він знаходиться на передній частині блоку циліндрів, біля захисту паливної рампи. Ручка самого щупа пофарбована в яскраво-жовтий колір. Рівень масла в моторі повинен бути між відмітками "mini" та "maxi" щупа. Інтервал між даними мітками становить 1 - 1.5 літра олії, в залежності від об'єму двигуна. Середній рівень між мітками відповідає рекомендованому обсягом масла для двигуна.

Яке масло потрібно для різних двигунів Рено Дастер?

Оригінальне моторне масло ELF EvolutionSXR

ELF Evolution SXR 5w40

На всіх Рено Дастер під капотом, в передній частині, на корпусі присутня наклейка з інформацією про залитому олії з заводу. Незважаючи на те, що заливається з конвеєра масло підходить на всі двигуни, виробник також дає окремі рекомендації по використанню масел для різних температурних режимів. Найбільш важливий параметр, за яким підбирається масло - ступінь в'язкості.

Заводський показник - 5w40, який призначений для експлуатації автомобіля при температурі навколишнього середовища не нижче -30 ° C. При його використанні в регіонах з температурою нижче -35 ° C виробник рекомендує застосовувати масла з в'язкістю 0W-30 або 0W-40. Деякі власники Дастера рекомендують в моделях з бензиновими двигунами застосовувати масло ELF EVOLUTION 900 SXR зі ступенем в'язкості 5W-30, а в дизельних - 5W-40.

Окремо варто відзначити підбір масла для кросовера з дизельним мотором К9К 1.5 dCi, оснащеним протівосажевим фільтром . Оскільки для нього більш краще масло ELF Evolution Full Tech FE 5W-30 з допуском RN0720 , яке має більш рідку структуру. Дане масло є більш паливозберігаючі, так як має меншу ступінь в'язкості при високих температурах. Але це негативно позначається на двигуні в більш довготривалих перспективах. Тому, масло 5w40 спочатку застосовується компанією Рено на всіх двигунах Дастера.

Моторне масло для Рено Дастер

Незважаючи на всю різноманітність рекомендованого моторного масла, найбільш оптимальний показник в'язкості - це той, який рекомендується виробником - 5w40.

Які існують аналоги оригінального масла для двигуна Дастера?

Оригінальна масло від Elf є найбільш оптимальним варіантом, але якщо немає можливості придбати рекомендований, то можна розглянути також інші популярні:

  • SHELL Helix Ultra (Нідерланди). Ціна - 720 руб / 1л . В'язкість 5W-40. Мастило синтетичне екстра-класу. Зроблено на основі нових технологій від SHELL, завдяки чому зменшується знос деталей двигуна. Як і оригінал відповідає допускам ACEA - A3 / B4 і API - SN / CF;

  • MOTUL 8100 X-cess (Франція), з в'язкістю 5W-40. Ціна - 670 руб / 1л . Мастило синтетичне. Може бути використано у всіх типах двигунів Дастер оскільки також відповідає на необхідні допуски по ACEA - A3 / B4, по API - SN / CF. Технологія виробництва даного моторного масла дозволяє захищати двигун від зносу навіть при екстремальних температурах;

  • Total Quartz 9000 (Франція), з в'язкістю 5W-40. Ціна - 320 руб / 1л . Допуск по ACEA - A3 / B4, по API - SN / CF. Універсальне синтетичне масло. Має високі антиокислювальні властивості. Технологія виробництва забезпечує високу плинність масла навіть при низьких температурах.

Моторне масло SHELL HelixUltra 5W-40

SHELL Helix Ultra 5W-40

Моторне масло MOTUL 8100X-cess 5W-40

MOTUL 8100 X-cess 5W-40

Моторне масло Total Quartz9000 5W-40

Total Quartz 9000 5W-40

Коли робити заміну моторного масла на Дастера?

Згідно регламентам ТО Дастер, заміна моторного масла повинна відбуватися кожні 15 тис. Км пробігу на бензинових двигунах, і кожні 10 тис. Км - на дизельних агрегатах, але якщо орієнтуватися на поправку щодо умов експлуатації та мото-годин, то рядків доводиться скорочувати до 10 і 7 тис. км відповідно. У офіційного дилера середня ціна на дану процедуру - 8 тис. Руб (без урахування ціни масла і масляного фільтра, який теж завжди змінюється разом з маслом). Про необхідність заміни масла сигналізує спеціальний датчик на приладовій панелі. Після проведення ТО його необхідно обнулити. Для цього потрібно включити запалювання, затиснути педаль акселератора на 10 сек, і в це момент три рази натиснути педаль гальма.

Виробник не рекомендує робити промивання двигуна різними промивальним рідинами. Також категорично забороняється використовувати для масла двигуна різні присадки, які повинні покращувати його експлуатаційні характеристики.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found