Заміна масла в коробці ВАЗ 2110. Інструкція як поміняти масло в КПП

Трансмісійне масло вважається найважливішим допоміжним елементом, завдяки якому радикально знижується рівень тертя і, відповідно, знос металевих елементів коробки передач. Саме тому фахівці рекомендують міняти масло всередині КПП ВАЗ 2110 не рідше одного разу на п'ять років, або кожні 75000 км пробігу, в залежності від того, що настане раніше.

Процес заміни нескладний і займає приблизно від 30 хвилин до 1 години. Важливий нюанс полягає в тому, що якщо приступати до заміни на холодну - все масло не зіллється. Тому спочатку потрібно проїхати 15-20 км, щоб масло в коробці передач розігрілося.

зміст:

  • Підготовка до заміни
  • Яке лити масло
  • Етапи заміни масла в КПП

Підготовчі роботи

Через розташування зливного отвору заміна масла коробки передач ВАЗ 2110 можлива тільки при наявності естакади або спеціальної оглядової ями. Теоретично, можна обійтися і домкратом з цеглою, але краще заздалегідь домовитися з сусідами або друзями, у яких є хоча б мінімально обладнаний гараж.

З допоміжних інструментів знадобиться:

  • звичайна воронка зі шлангом 10-12 мм або спеціальний шприц;
  • ключ на «17»;
  • п'ятилітрова ємність (старий тазик або відро, так і не знадобилися в господарстві);
  • ганчірки для очищення поверхонь від слідів масла.
Будьте вкрай обережні під час зливу трансмісійного масла! Випадкове потрапляння в'язкої рідини на шкіру може привести до серйозних опіків, тому що температура масла, в перші кілька хвилин після зупинки автомобіля, може наближатися до сотні градусів за Цельсієм.

Яке масло заливати в трансмісію ВАЗ 2110

Трансмісійне масло ZIC 75W-85

Для КПП Лади 2110 можна вибрати недороге, але якісне масло. Головне підбирати рідина з допуском API SG, SH, SJ. Оптимальна в'язкість для механічної коробки передач Ваз 2110 - 75W-90 GL-4. Також допустимі варіанти масла 75W-85 і 80W-85.

Виробника кожен автомобіліст визначає щодо свого бюджету. Можна віддати перевагу більш дорогим маркам Liqui Moly (близько 1600 р) і Shell (більше 2500 р). Найдешевшими виробниками є марки «ТНК» і «Лукойл».

Більшість власників вибирають трансмісійне масло ZIC G-FF 75W-85, як найкращий і найдоступніший варіант. Вартість пластикової каністри 4 л - близько 1100 р. Дане масло здатне зберігати свої властивості при температурі в -40 градусів.

Заміна масла в коробці передач ВАЗ 2110 покроково

Отже, для початку встановлюємо автомобіль строго горизонтально над оглядовою ямою. Якщо її немає, то доведеться підняти «Ладу» домкратом і поставити на кілька цеглин, щоб під днищем з'явився вільний простір.

Ставимо точно під зливний отвір заздалегідь підготовлену ємність. Вона повинна бути обсягом не менше 4 літрів. Підійде широкий таз або НЕ діряве відро, якщо машина піднята досить високо. Беремо гайковий ключ і дуже акуратно, не поспішаючи, відкручуємо замикає гайку.

У перші секунди натиск трансмісійного масла зачепить бризговики . Щоб цього не сталося залізо можна заздалегідь відігнути або вчинити як все - забити і не звертати увагу.

Якщо в злитої відпрацювання темного кольору виявляться металеві вкраплення, то коробку передач доведеться промивати. Чи не найскладніше завдання. Просто залийте в картер КПП літр промивного масла і заведіть двигун, попередньо піднявши передні колеса. Увімкніть першу передачу і дайте автомобілю попрацювати кілька хвилин.

Через 5 хвилин заглушите мотор, опустіть передні колеса і акуратно злийте промивне масло по вищеописаної схемою. А на його місце, за допомогою воронки або технічного шприца, залийте необхідну кількість (три літри) новенького, трансмісійного.

Пам'ятайте, що зливати масло з коробки передач ВАЗ 2110 необхідно відразу після того, як машина проїхала кілька кілометрів. Інакше, холодне масло буде занадто в'язким і фізично не зможе стекти до кінця.

Для наочності процесу заміни масла в коробці передач додаються картинки:

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found