Чим змастити приводний ремінь. Краща мастило для ременя генератора від свисту

Кондиціонер приводних ременів дозволяє позбутися від свисту, який вони часом створюють і продовжити їх загальний ресурс. Такий засіб розм'якшує задубілий гумовий шар, зменшує інтенсивність його зносу, а також створює на поверхні шар з високим коефіцієнтом тертя.

Однак необхідно розуміти, що використання кондиціонера гумових приводних ременів - це лише тимчасовий захід, і щоб усунути писк і / або його недостатнє натяг необхідно вирішувати задачу кардинально, тобто, підтягнути провисання натяжителем або замінити ремінець.

зміст:

 • Як працює кондиціонер ременя
 • На що звертати увагу при виборі
 • Найбільш популярні кондиціонери
 • Використання силіконової змазки і каніфолі

Кондиціонер для приводних ременів

В кінці даного матеріалу наведено некомерційний рейтинг кондиціонерів і натяжителей, складений на описі виробників, а також знайдених в інтернеті відгуках і реальних тестах автолюбителів-ентузіастів. Коротенько він матиме табличний вигляд.

Назва засоби Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на весну 2019 року, російських рублів
Liqui Moly Keilriemen-Spray Одне з найбільш ефективних засобів у своєму сегменті. Підходить для ременів з різних матеріалів - гуми, шкіри, тканини. Може використовуватися для ремонту побутової техніки. Діапазон робочих температур - від -20 ° C до + 70 ° C. 400 840
Mannol Belt Tensioner Хороший засіб при низькій ціні за упаковку. Відгуки, в основному, позитивні. Тривалість дії триває кілька днів. 200 140
Hi-Gear Belt Dressing Може використовуватися як з клиноподібними, так і з полікліновіднимі ременями. Наносити засіб потрібно при заглушеному двигуні. Тривалість дії - кілька годин, потім писк ременя поновлюється. 198 450
XADO Verylube Володіє середньою ефективністю. Холодний ремінь буде продовжувати пищати, і писк пропаде тільки в міру його прогрівання. Термін дії - всього кілька годин. 320 300
Abro Belt Dressing & Conditioner Є відмінним універсальним засобом, який можна використовувати з ременями з самих різних матеріалів і різної форми. Можна використовувати для підтяжки ремінців побутової техніки. Також може використовуватися для обробки гумових ущільнювачів дверей, капота, багажника. 170 240
WURTH Кондиціонер можна використовувати для ременів з різних матеріалів. Ефективність його роботи і тривалість низька. З зубчастими ременями використовувати неприпустимо! 400 970

А ще є і народні засоби для ременів від свисту.

Коли можна використовувати засіб від свисту ременя

Приводний ремінь видає характерний писк по одній наступних причин:

 • Недостатнє натяг. Ремені мають властивість розтягуватися з часом, та й натяжна ролик може трохи попустило. Для усунення цієї причини досить лише заново натягнути ремінь до необхідного значення (перевіряти прогином зусиллям пальця).
 • Знос ременя. В процесі експлуатації ремінці стираються, зменшується площа зіткнення ременя з поверхнею приводних механізмів, і відповідно, збільшується на нього навантаження. В ідеалі, такий ремінь необхідно міняти на новий, оскільки їздити на ньому залишилося явно недовго.
 • Дублення гуми (висихання). Згодом гумовий ремінь втрачає свою еластичність, через що гірше прилягає до зчіпним поверхонь. Це, в свою чергу, призводить до зниження переданого зусилля. У цьому випадку також бажано поміняти ремінь на новий.

Натяжка або заміна навісного ременя в двигуні автомобіля - завдання нескладне. Однак в деяких ситуаціях це неможливо зробити, і автолюбитель змушений миритися з неприємним свистом ремінця. У цьому випадку на допомогу може прийти мастило кондиціонер для приводних ременів, яку ще іноді називають антискрип.

Засоби від свисту ременя виконують такі функції:

 • Розм'якшує задубілі гуму. Через це її верхній шар стає м'якше, що сприяє йому працювати з більшою ефективністю.
 • Підвищує коефіцієнт тертя на дотичних поверхнях ременя і приводних шківів за рахунок липкого нальоту (зазвичай чорного кольору під колір гуми). Ремінь стає дуже липким, що дозволяє надійно закріпитися на всіх приводних шківах і не прослизати на них. Іноді автолюбителі помилково вважають цей шар продуктом розкладання гуми, з якої зроблений ремінь, в результаті використання зазначених коштів.
 • Збільшує загальний ресурс приводного ременя. Зсохнувся ремінь схильний до постійного прослизанню, що збільшує його і так чималу температуру. Через це в його структурі з'являються мікротріщини. Розм'якшення і створення захисного шару на поверхні ременя зменшує його знос, і відповідно, подовжує загальний ресурс роботи.

Однак при всіх описаних переваги використання засобу кондиціонера для ременів є лише тимчасовим заходом, здатної ненадовго продовжити ресурс ременя. Так як дуже швидко ремінь покривається пилом і зчеплення пропадає. Відповідно, при найближчій нагоді необхідно виконати натяжку або заміну ремінця.

Як вибирати кондиціонер для приводних ременів

Існує кілька нескладних правил і якщо їх дотримуватися буде простіше визначитися з вибором кондиціонера для ременів.

 1. Область використання . Багато виробників випускають універсальні засоби, за допомогою яких можна відновити не тільки традиційні гумові клинові або поліклинові ремені, а й аналогічні вироби з інших матеріалів. Відновлення шкіри, тканини, синтетики. Такі засоби хороші в побуті, однак чим ширше спектр дії, тим менше воно добре впорається з ременем навісних агрегатів в автомобілі.
 2. Склад . Зазвичай склади восстановителей приводних ременів приблизно однакові у більшості виробників. Тому при вивченні складу необхідно звертати увагу на те, чи не зашкодить засіб окремими матеріалами, а тим більше людському організму (чи можна допускати потрапляння на шкіру, в дихальну систему).
 3. Обсяг упаковки . З огляду на те, що багато кондиціонери для приводних ременів мають нетривалим терміном дії, то потрібно дивитися і на обсяг упаковки. Крім цього, потрібно враховувати, як скоро планується виконати натяжку / заміну ременя, і відповідно, відмовитися від використання кондиціонера.
 4. Співвідношення ціни, якості . Так як всі кондиціонери-відновники володіють приблизно однаковою ефективністю використання, то краще за все купувати товари з середньої цінової категорії.
 5. Виробник . Ринок представлений десятками різних подібних засобів, тому має сенс звертати увагу на опис товарів, а також на відгуки про засобі.

Рейтинг кондиціонерів для приводних ременів

У мережі інтернет багато відгуків і реальних тестів кондиціонерів-відновників приводних ременів, що проводяться різними автолюбителями-ентузіастами. На основі зібраних даних було створено некомерційний рейтинг найбільш популярних із засобів. В описі представлені особливості використання і дії.

Liqui Moly Keilriemen-Spray

Кондиціонер-відновник ременів Liqui Moly Keilriemen-Spray - це один з кращих засобів в своєму сегменті ринку. В його основі лежать біологічно активні змащувальні речовини, розчинені в бензині, які підвищують коефіцієнти тертя і корисної дії ременя, а також збільшують його загальний ресурс. Може використовуватися з клиновими і поліклинові паси. Кондиціонер для приводних ременів «Ликви Моли» захищає поверхню ременів, запобігає їх прослизання, забезпечує еластичність, збільшує передане зусилля. Відрізняється тим, що може застосовуватися для ременів з різних матеріалів - гуми, шкіри, балата та іншого. Відповідно, його можна використовувати не тільки в автомобільній, але і в побутовій техніці.

Наносити на поверхню з відстані 20 см. Використовувати ремінь можна через 10 хвилин після нанесення. Діапазон робочих температур - від -20 ° C до + 70 ° C. Реалізується в аерозольному балончику об'ємом 400 мл. Артикул такої упаковки - 4085. Ціна навесні в 2019 році становить близько 840 рублів.

1

Mannol Belt Tensioner

Засіб Mannol Belt Tensioner позиціонується виробником як мастило для приводних ременів. Може використовуватися не тільки в автомобільній техніці. Основні функції - усунення писку і прослизання привідних ременів, збільшення їх загального ресурсу. Крім цього, добре захищає від забруднень, а також надає еластичність, оберігає від розтріскування.

Відгуки про кондиціонер для ременів «Маннол» досить непогані. Реалізується в аерозольному балончику об'ємом 200 мл. Середня ціна 140 рублів за упаковку. Купити можна по артикулу 2142.

2

Hi-Gear Belt Dressing

Кондиціонер Hi-Gear Belt Dressing підходить для роботи з клиноподібними і поліклинові паси. В інструкції вказується, що відмінно підходить для використання зі старими ременями, збільшуючи термін їх служби в 1,5 ... 2 рази (що вельми перебільшена).

Охороняє ремені від висихання і розтріскування. Перед нанесенням балон слід добре струснути, після цього нанести на внутрішню поверхню шківів. Наносити потрібно при заглушеному двигуні, а після дати двигуну попрацювати кілька хвилин.

Реальні відгуки показують, що ефективність кондиціонера ременів «Хай Гір» середня. У більшості випадків відзначається, що дії засобу вистачає всього на кілька днів. Після цього скрип ременя поновлюється. Однак кондиціонер цілком можна використовувати щоб трохи відтягнути процедуру натяжки / заміни.

Купити Hi-Gear Belt Dressing можна в аерозольному балоні об'ємом 198 грамів по артикулу HG5505. Ціна однієї упаковки складає близько 450 рублів.

3

XADO Verylube

Під торговою маркою XADO Verylube випускається спеціальний спрей для догляду за привідними ременями. За своїми властивостями та характеристиками він повністю аналогічний іншим подібним складам. Тобто, призначений для запобігання розтріскування ременів, їх висихання, продовження терміну служби, очищення робочих поверхонь ременя і шківів (роликів). Перед використанням балон потрібно струсити і нанести на робочу (клинову) частина ременя.

Відгуки і тести показали, що при запуску в холодній температурі ремінь продовжує пищати, і писк пропадає тільки в міру прогрівання самого ременя. Що стосується тривалості дії, то вона невелика, і знаходиться в межах від декількох годин до декількох днів. Однак з огляду на відносно невисоку ціну кондиціонера «Верілюб» його цілком можна використовувати як ремонтне засіб перед заміною / регулюванням натяжки ременя.

Реалізується спрей для ременя в аерозольному балоні об'ємом 320 мл. Артикул - XB40015. Його ціна становить близько 300 рублів.

4

Abro Belt Dressing & Conditioner

Abro Belt Dressing & Conditioner позиціонується виробником як засіб для ременя «Антискрип». Призначено для обробки приводних ременів, в тому числі для побутової техніки. Так, його можна використовувати з ременями з різних матеріалів - гуми, шкіри, тканини, а також різної форми - V-подібні, плоскі, круглі, зубчасті. Відновлює працездатність ременів, збільшує їх ресурс, запобігає розтріскування.

Кондиціонер може бути використаний для обробки гумових ущільнювачів дверей, капота, багажника, для усунення скрипів в них і додання еластичності гумовим ущільнювачам. Безпечно для лакофарбового покриття кузова автомобіля.

Відгуки вказують, що засіб дійсно є універсальним. При використанні на автомобільних приводних ременях ефект буде короткочасним. Однак для використання в побуті або для обробки гумових ущільнювачів в автомобілі кондиціонер «АБРО» цілком можна використовувати. Реалізується в балончику об'ємом 170 мл. Купити його можна по артикулу BD100. Ціна однієї упаковки складає близько 240 рублів.

5

WURTH

Спрей для клинового ременя є і під торговою маркою WURTH. Може використовуватися для ременів з різних матеріалів - гуми, шкіри, тканини. Що стосується форми ременів, то його можна використовувати з усіма ременями, крім зубчастих! Кондиціонер захищає від зносу, усуває скрип, запобігає розтріскування. Можна наносити на зупиненому або працюючому двигуні.

Відгуки про кондиціонер для ременів «Верт» вельми суперечливі. Відзначається, що незважаючи на високу ціну ефективність його досить низька. Так що для використовувати чи ні для короткочасного ефекту - вирішувати тільки автовласникові.

Реалізується кондиціонер в аерозольному балоні об'ємом 400 мл. Його ціна становить 970 рублів. Купити кондиціонер можна по артикулу - 893230.

6

Чим можна замінити кондиціонер для ременів

Перераховані вище засоби є професійними кондиціонерами натяжителями ременя генератора (приводного ременя), які розроблялися для цієї мети. Однак багато автолюбителів, щоб не купувати подібні засоби, використовують інші підручні склади. Зокрема, багатьох цікавить питання про те, чи можна змащувати приводні ремені силіконовою змазкою або відомим спреєм WD-40?

Як показує практика, зазначені склади дійсно можна взяти для змащування привідних ременів двигуна, однак тут є пара нюансів. Перший полягає в тому, що тривалість їх дії вкрай мала. Зокрема, писк буде усунутий буквально на кілька годин, в кращому випадку - днів.

Це обумовлено тим, що силіконова змазка , як і WD-40 , розм'якшує гуму, однак залишає на ній жирну плівку, яка дуже довго тримається. Відповідно, з їх допомогою можна позбутися від Дубеня гуми, яке і призводить до свисту, витіснити вологу.

У довгостроковій перспективі користуватися силіконовою змазкою або ведешкой не варто. Справа в тому, що з постійного примусового розм'якшення гума надмірно розм'якне, а це призведе до розтягування ременя, зниження його ресурсу і повного виходу його з ладу!

Існує ще один «народний» метод для збільшення коефіцієнта тертя ременя без збільшення зусилля його натягу. Так, для цього використовують каніфоль , розведену в етиловому спирті. Порошок розчиняють у спирті (застосовується при пайку електроніки). Розчин повинен мати середню консистенцію, не надто рідку, але і не густу. Далі цей самий розчин необхідно нанести на внутрішню поверхню ременя. Метод перевірений роками, і він усуває писк на кілька днів. Однак, як і зазначені вище кошти, каніфоль може бути використана лише як тимчасовий засіб усунення сторонніх шумів.

висновок

Аерозоль кондиціонер для ременя генератора або приводного ременя - це лише тимчасовий засіб, за допомогою якого можна в короткостроковій перспективі позбутися неприємних свистячих звуків, що видаються цими вузлами. Ними можна користуватися, наприклад, якщо в якийсь момент часу немає можливості виконати заміну ременя, а чути писк не хочеться.

Небажано користуватися для аналогічних цілей різними силіконовими мастилами або відомим засобом WD-40. У них час роботи надзвичайно малий. Тому при виявленні проблем з приводним ременем потрібно виконати або його підтяжку до потрібного зусилля, або ж повну заміну.

А ви користувалися кондиціонерами для приводних ременів? Напишіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found