Як перевірити струм витоку на автомобілі? Перевірка витоку струму. Поради та рекомендації як правильно перевіряти струм витоку акумулятора на автомобілі

Перевірка витоку струму потрібно не тільки на автомобілях з великим терміном експлуатації, але і новіших. Від того, що одного ранку двигун не зможе запуститися через посадженого акумулятора не застраховані ті водії, які не стежать за станом проводки, підключеними споживачами і вузлами бортовий електроланцюзі в цілому.

Найчастіше проблема втрати / витоку струму виникає в старих машин. У зв'язку з тим, що наші умови, як кліматичні, так і дорожні, призводять до руйнування, розтріскування і перетирання шару ізоляції проводів, а також до окислення гнізд підключення електроніки і контактів клемних колодок.

зміст:

 • Який струм є нормою
 • Чим заміряти краще
 • Основні причини витоку
 • Як потрібно шукати

Для перевірки вам буде необхідний всього лише мультиметр. Завдання полягає в тому, щоб методом виключення виявити ланцюг споживання або конкретне джерело, який навіть в стані спокою (при вимкненому запаленні) садить АКБ. Якщо ви хочете дізнатися як перевірити витік струму, який струм можна вважати нормою, де і як необхідно шукати, то читайте статтю до кінця.

Такі витоку в системі електрообладнання авто можуть привести до розряду акумулятора, а в крайніх випадках - до короткого замикання і займання. У сучасному автомобілі, при наявності безлічі електроприладів, ризик такої проблеми підвищується.

Норма струму витоку

Ідеальні показники повинні бути рівні нулю, а мінімальний і максимальний показники 15 мА і 70 мА відповідно. Однак, якщо ваші параметри були, наприклад 0,02-0,04 А - це нормально (допустима норма струму витоку), так як показники коливаються в залежності від особливостей схем електроніки вашого авто.

У легкових авто нормальної можна вважати витік струму в 25-30 мА , максимум 40 мА . Важливо враховувати, що даний показник є нормою, якщо в машині працює тільки штатна електроніка. Коли встановлюються додаткові пристрої, то допустима витік струму може доходити до 80 мА . Найчастіше такою апаратурою є магнітоли з мультимедійним дисплеєм, колонки, сабвуфери та позаштатні системи сигналізації.

Якщо ви виявили, що показники вище максимально допустимої норми, то це витік струму в автомобілі. Обов'язково потрібно виявити в який саме ланцюга відбувається цей витік.

Прилади для перевірки витоку струму

Перевірка і пошук струму витоку не вимагає ніякого спеціального обладнання, а всього лише амперметр або мультиметр, які можуть вимірювати постійний струм до 10 А. Також досить часто застосовують для цього спеціальні струмові кліщі.

Режим вимірювання струму на мультиметри

Незалежно від того який прилад застосовується, перед тим, як шукати витік струму в автомобілі, вимикають запалювання, і потрібно не забути закрити двері, а також поставити машину на сигналізацію.

Міряючи мультиметром, виставляють режим вимірювання "10 А". Від'єднавши мінусову клему від АКБ, докладаємо червоний щуп мультиметра до клеми. Чорний щуп фіксуємо на мінусовому контакті акумулятора.

Мультиметр точно показує, скільки струму споживається в стані спокою і він не вимагає обнулення.

Перевірка витоку струмовими кліщами

Струмові кліщі простіше у використанні, оскільки дають можливість виміряти струм без зняття клем і без контакту з проводами, на відміну від мультиметра. Якщо на пристрої показаний не "0", то потрібно натиснути кнопку обнулення і зробити вимір.

Щипцями кліщів беремо в кільце мінусовій чи плюсової провід і дивимося показник витоку струму. Також кліщі дозволяють перевіряти струм споживання кожного джерела при включеному запалюванні.

Причина витоку струму

Витік струму через корпус акумулятора

Існує кілька причин, за якими може відбуватися витік струму. Найчастіша - це недоглянутий акумулятор . Крім окислення контактів, часто в АКБ відбувається випаровування електроліту. Помітити це можна по волозі, яка виступає у вигляді плям уздовж з'єднань корпусу. Через це акумуляторна батарея може постійно розряджатися, тому важливо знати як перевірити струм витоку АКБ, про яку буде розказано нижче. Але крім стану батареї на машинах, серед найбільш частих причин, можна відзначити некоректно підключені прилади (магнітоли, телевізори, підсилювачі, сигналка), що не входять в базову комплектацію машини. Вони актуальні коли є великий струм витоку в автомобілі. Але є й інші місця, де також варто пошукати.

Витік струму в авто причини має наступні:

Окислення контактів - одна з поширених причин витоку струму

 • неправильно підключений кабель живлення магнітоли в замку запалювання;
 • підключення не за інструкцією відеореєстратора і автосигналізації;
 • окислення клемних колодок та інших з'єднань проводів;
 • ушкодження, розшарування дротів;
 • оплавлення проводки поблизу двигуна;
 • коротке замикання додаткових пристроїв;
 • залипання реле різних потужних електроспоживачів (наприклад обігріву скла або сидінь);
 • несправний кінцевик двері або багажника (через що не тільки сигналка тягне додаткову енергію але і може світиться лампочка підсвічування);
 • несправність генератора (пробитий один з діодів) або стартера (десь коротить).

При щоденному використанні авто, струм витоку компенсується зарядкою акумулятора від генератора , але якщо машина тривалий час не використовувалася, то в подальшому при такому витоку акумуляторна батарея просто не дасть завестися мотору. Найчастіше такий витік відбувається в зимовий період, так як при низьких температурах акумулятор не в змозі довго підтримувати свою номінальну ємність.

Коли ланцюг розімкнути, акумулятор поступово розряджається на 1% на добу. З огляду на, що клеми автомобіля постійно підключені, самостійний розряд АКБ може досягати 4% на добу.

За рекомендаціями багатьох фахівців слід періодично проводити перевірку всіх електроприладів, щоб виявити можливий витік струму на автомобілі. І так, як же перевірити струм витоку на автомобілі?

Як знайти витік

Перевірка витоку струму шляхом від'єднання запобіжників

Шукати витік струму в автомобілі необхідно методом виключення джерела споживання з ланцюга бортової мережі. Заглушивши двигун і вождів 10-15 хвилин (щоб всі споживачі пішли в режим очікування), скидаємо клему з акумулятора, підключаємо вимірювальний прилад в розриві ланцюга. За умови, що ви виставили мультиметр в режим вимірювання струму в 10A, показник на табло і буде тією самою витоком.

Під час перевірки витоку струму мультиметром потрібно стежити за показниками, по черзі виймаючи з блоку запобіжників все плавкі вставки. Коли при знятті одного із запобіжників, показники на амперметр опустяться до допустимої норми - це свідчить про те, що Ви виявили витік струму . Щоб усунути її, слід уважно перевірити всі ділянки цьому ланцюзі: клеми, проводи, споживачі, гнізда і так далі.

Якщо і після зняття всіх запобіжників струм залишився на колишній позначці, то перевіряємо всю проводку: контакти, ізоляцію проводів, доріжки в блоці запобіжників. Перевірте стартер, генератор і додаткове обладнання: сигналізацію, магнітолу, так як найбільш часто саме ці прилади стають причиною витоку струму.

Перевірка струму на акумуляторі мультиметром

Схема підключення мультиметра

Навіть, якщо при перевірці витоку струму в автомобілі мультиметром, вам здається, що дані незначно перевищують нормальні показники, не варто не звертати на це увагу, так як акумулятор почне втрачати свій обсяг заряду швидше, ніж буде отримувати від генератора , що стане більш помітним при коротких поїздках в міських умовах. А в зимовий час така ситуація може стати критичною для акумуляторної батареї.

Як перевірити витік струму мультиметром і кліщами, показано на відео.

Пошук витоку струму. приклад

При будь-яких вимірах важливо глушити мотор! Тільки перевірка витоку струму в автомобілі з заглушеним двигуном дасть результат і тестер покаже об'єктивні значення.

Під час перевірки витоку струму тестером необхідно по черзі відстежити всі можливі місця витоку, починаючи від нештатних пристосувань, закінчуючи місцями можливого замикання проводки. Насамперед в перевірці витоку струму в автомобілі, потрібно провести ревізію підкапотного простору, а потім просуватися далі до приладів і проводів в салоні.

Перевірка акумулятора на витік струму

Перевірка корпусу АКБ на витік струму

Є простий спосіб як перевірити акумулятор на витік струму. Необхідно виміряти наявність напруги не тільки на клемах акумуляторної батареї, а й на її корпусі.

Спочатку заглушите мотор і підключіть червоний контакт мультиметра до плюсової клеми, а чорний щуп - до мінусової. При перемиканні тестера в режим вимірювання до 20 В показник буде в межах 12,5 В. Після цього плюсовій контакт залишаємо на клеми, а мінусовій прикладаємо до корпусу АКБ, в місці з передбачуваним плямою від випарів електроліту або до пробок акумулятора. Якщо дійсно є витік через акумулятор, то мультиметр покаже близько 0,95 В (при тому що має бути "0"). Переключивши мультиметр в режим амперметра, прилад буде показувати близько 5,06 А витоку.

Щоб вирішити проблему, після перевірки витоку струму АКБ потрібно зняти і ретельно промити його корпус содовим розчином. Вона очистить поверхню від електроліту з шаром пилу.

Як перевірити генератор на витік струму

Коли проблем в АКБ не було виявлено, значить швидше за все відбувається витік струму через генератор. В такому випадку, щоб знайти витік струму в автомобілі і визначити працездатність елемента потрібно:

Перевірка генератора на витік струму

 • під'єднати щупи тестера до клем АКБ;
 • виставити режим вимірює напругу;
 • запустити двигун;
 • включити піч, ближнє світло, обігрів заднього скла;
 • дивитися на показник.

При перевірці витоку можна скористатися вольтметром. Даний спосіб допомагає визначити проблеми в генераторі так само точно, як і амперметр. Приєднавши контакти до клем, вольтметр показуватиме в середньому 12,46 В. Тепер заводимо мотор і свідчення будуть на рівні 14,40 - 14,43 В. Якщо при включених приладах вольтметр покаже менше 12,8 В, або при утриманні оборотів на рівні 1500 об / хв буде показувати більше 14,5 - значить проблема в генераторі.

Коли виявляється витік струму через генератор, причини швидше за все в пробитих діодах або котушці ротора. Якщо вона велика, близько 2-3 ампер (при перемиканні в режим вимірювання струму), то визначити це можна за допомогою звичайного гайкового ключа. Його потрібно докласти до шківа генератора і якщо він сильно прімагнітілась, то діоди і котушка пошкоджені.

Витік струму на стартері

Перевірка стартера на витік струму відключенням силовий дроти

Буває так, що під час перевірки витоку струму на авто ні АКБ з генератором, ні інші споживачі не є джерелами проблеми. Тоді причиною витоку струму може бути стартер. Найчастіше його визначити найскладніше, оскільки багато хто грішить відразу на акумулятор або проводку, а перевіряти стартер на витік струму нікому не спадає на думку.

Як знайти витік струму мультиметром вже описано. Тут діємо за аналогією виключення споживача. Відкрутивши силовий "плюс" з стартера, прибираємо так, щоб не торкнутися їм "маси", щупами мультиметра підключаємося до клем. Якщо при цьому відбулося зниження струму споживання, - міняйте стартер.

Перевірка стартера на витік струму

Більш точно визначити, витікає чи ток через стартер, можна струмовими кліщами. Щоб перевірити струм витоку кліщами вимірюють провід мінусовій клеми акумулятора при запуску двигуна. Розмістивши щипці кліщів навколо дроти, заводимо двигун 3 рази. Прилад покаже різні значення - від 143 до 148 А.

Піковим в момент старту двигуна легкового автомобіля вважається значення 150 А. Якщо дані будуть значно нижче зазначених - значить стартер і є винуватцем витоку струму на автомобілі. Причини можуть бути різні, але однозначно варто знімати і перевіряти стартер. Докладно розказано про перевірку стартера на цьому відео:

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found