Як позбутися від запаху бензину в салоні? 9 основних методів

Як прибрати запах бензину в салоні автомобіля? Таке питання часто виникає після того, як знайдена причина і усунена несправність, яка призвела до виникнення запаху бензину в салоні. Насправді зробити це не так просто, оскільки пари бензину мають дуже їдким ароматом, який вивести надзвичайно складно. Однак зробити це потрібно в будь-якому випадку, оскільки їздити в машині, в якій пахне бензином, не тільки неприємно, але й просто небезпечно. Існує кілька методів як позбутися неприємного запаху бензину в салоні.

Що допоможе прибрати запах бензину:

  • ароматизатори
  • мийка шампунем
  • Харчова сода
  • оцет
  • Мелену каву
  • Засіб для миття посуду
  • Хімчистка салону
  • Озонова чистка салону

Як позбутися від запаху бензину в салоні

провітрювання

Найпростіший, проте і не завжди працює метод, полягає в банальному провітрюванні. Для цього потрібно на закритій території, що залишити машину на ніч (або на добу) з відкритими дверима салону, капотом і кришкою багажника (або тільки частину з перерахованого, залежить від того, де був витік бензину). При гарній вентиляції і несильному забрудненні просте провітрювання може допомогти. Однак перед цим потрібно обов'язково усунути несправність. Якщо є можливість, то можна придумати якийсь метод з примусовою вентиляцією, наприклад, використовувати вентилятор.

ароматизатори

Вони ж освіжувачі. Їх вибір в даний час на полицях магазинів надзвичайно великий. Вони являють собою невеликий предмет (різної форми), який вішається під дзеркало заднього виду або встановлюється на торпедо. Усередині нього знаходиться губка з ароматичною речовиною різних ароматів (їх вибір також величезний). Однак проблема в тому, що ароматизатори в даному випадку є малоефективними. Їх можна використовувати хіба що на фінальному етапі, коли залишилося зовсім небагато запаху, і є бажання просто освіжити повітря.

Якщо ж бензин пахне дуже стійко, то використовувати ароматизатори не рекомендується. По-перше, вони не усувають запах, а лише додають свій аромат. А по-друге, суміш двох запахів буде відчуватися ще неприємніше, ніж один з них.

мийка шампунем

Використання засобу для очищення салону має сенс, якщо запах з'явився внаслідок попадання бензину на крісла або інші елементи салону. У такому випадку достатньо скористатися типовими фабричними засобами для миття замазати місця, а разом з мийкою усунеться і неприємний запах. Більшість шампунів використовується однаково. Для цього треба нанести засіб на поверхню, дати йому постояти кілька хвилин, а після цього змити за допомогою губки або дрантя. Однак в будь-якому випадку перед застосуванням того чи іншого засобу для чищення уважно ознайомтеся з інструкцією по його застосуванню.

Харчова сода

Соду можна використовувати в аналогічному попередньому випадку, тобто, якщо бензин потрапив на елементи салону, зокрема, на сидіння. Уражене місце необхідно рясно посипати харчовою содою з тим, щоб вона ввібрала неприємний запах. Зверніть увагу, що сода не повинна перебувати на поверхні довше 24 годин! Після цього її потрібно видалити за допомогою пилососа. За цей час запах повинен піти. Якщо цього не відбулося можна спробувати повторити операцію по використанню соди. Якщо це не допомагає - використовуйте шампунь для чищення салону.

оцет

Звичайний оцет володіє непоганим ефектом щодо усунення неприємних запахів. Крім цього, він ще має і дезінфікуючі засоби. Якщо бензином були пошкоджені ті деталі салону, які можна витягнути з салону, то краще обробити їх поверхню розчином оцту з водою. Для цього потрібно скористатися пляшкою з розпилювачем, в яку набрати розчин з одного обсягу оцту і двох обсягів води (наприклад, 100 мл оцту і 200 мл води). За допомогою розпилювача нанести склад на місце забруднення.

Якщо ж забруднено ті елементи салону, які не можна демонтувати назовні, то забруднені місця можна обробити як чистим оцтом, так і згаданим вище розчином. Однак після цієї процедури обов'язково потрібно провітрити салон, залишивши двері відчиненими на кілька годин (залежить від кількості використаного оцту і вентиляції в салоні). Запах оцту також не тільки неприємний для людського нюху, а й шкідливий для здоров'я. Тому провітрювати потрібно ретельно.

Мелену каву

Вельми екзотичний варіант - використання меленої кави для усунення запаху бензину в салоні машини. Алгоритм його використання аналогічний застосуванню соди. Тобто, порошком кави потрібно щедро посипати забруднене місце в салоні автомобіля, і залишити на кілька годин. Масла, які знаходяться в складі кавового порошку, поглинуть неприємний запах як абсорбенти. Видаляти використану каву краще за допомогою пилососа.

Засіб для миття посуду

Побутове засіб для миття посуду часом здатне позбавити салон від неприємного запаху бензину в ньому. Зокрема, це актуально, якщо бензин потрапив на гумові килимки або на сидіння. Справа в тому, що засіб для миття посуду не тільки має в своєму складі елементи, які здатні розщеплювати жири, але і мають ароматизатори, які вбереться в забруднені місця, витісняючи тим самим бензиновий аромат. Використовувати засіб для миття посуду потрібно аналогічно шампуню для чищення салону. Тобто, нанести деяка його кількість на забруднене місце, почекати кілька хвилин, і змити з допомогою губки або ганчірки.

Хімчистка салону

Хімічна чистка елементів салону - це найефективніший метод, позбавиться від запаху бензину в салоні. Процедура виконується в спеціалізованому центрі, оскільки для цього потрібно застосовувати не тільки спецобладнання, а й додаткові хімічні засоби. Хімчистка гарантовано дозволяє позбутися від найстійкіших ароматів і сильних забруднень на поверхнях елементів салону.

Як правило, подібна чистка проводиться в кілька етапів. Так, на початку виконується звичайне прибирання за допомогою пилососа. Далі на поверхню елементів салону наноситься спеціальне дезінфікуючий засіб, а після нього активну очищувальну піну. Далі все це видаляється, і паралельно очищається салон. На фінальному етапі проводиться сушка, а також для відновлення початкового вигляду пластмасових деталей салону застосовують поліролі для чорного пластику.

Озонова чистка салону

Озонова чистка салону

Озонова чистка салону

Озонова чистка також проводиться в спеціалізованих центрах. Для цього використовують спеціальне обладнання, що виробляє озон - трьохатомний кисень. Цей елемент володіє відмінними дезинфікуючими і очисними властивостями, тому з його допомогою можна не тільки очистити поверхню забруднених елементів салону, а й позбутися від неприємних запахів. Таким чином, в салоні будуть знищені хвороботворні бактерії, цвіль, а також будуть видалені присутні неприємні запахи. Замість цього тривалий час повітря буде володіти приємним ароматом. Крім усього іншого, озон ще й корисний для людського організму.

висновок

Кожен з перерахованих методів щодо усунення бензинового запаху має свої переваги і недоліки. Однак, як показала практика і численні відгуки автовласників, все ж найефективнішим і якісним засобом з видалення неприємних стійких запахів, що утворилися в салоні машини (не обов'язково бензину, а й інших речовин) є хімічне очищення салону в автосервісі з використанням спецзасобів і препаратів. У деяких випадках також допомагає озонова чистка. Інші способи навряд чи будуть такими ж ефективними. Їх можна використовувати хіба що в разі, коли аромат не дуже стійкий, і не має сенсу витрачати гроші на дорогу чистку, а замість цього можна скористатися доступними народними засобами. Який метод використовувати вирішувати тільки автовласникові.

Додаткові матеріали по темі:

  • Запах бензину в салоні
  • Як за допомогою господарського мила усунути запах бензину в салоні

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found