7 кращих присадок в масло щоб не диміла машина

Що залити в двигун щоб він не димів? Таким питанням частіше задаються автовласники при продажу машини. І їм, такі ж ділки, пропонують обдурити покупця за допомогою присадки «Антіда». Проблему з мотором можуть приховувати і від халепи авто, сподіваючись, що пропаде не тільки ознака, а й сама причина. Хоча це зовсім не так, даний засіб прибирає ненадовго симптом, але не лікує!

Присадка для двигуна Антіда дозволяє на час позбутися від значної кількості вихлопних газів, а також сильного шуму, що виникає при роботі двигуна внутрішнього згоряння. Однак такі кошти не є ремонтними, а скоріше «маскувальними», які найчастіше використовують при продажі старих машин. Якщо ж мова йде про справжній ремонті машини, яка сильно димить, то необхідно в першу чергу поміряти компресію двигуна і скористатися засобами для раскоксовкі. Подальші роботи залежать від стану двигуна.

зміст:

 • Чому димить движок
 • Як працюють присадки Антіда
 • Лити або не лити присадки
 • Рейтинг популярних присадок

Антіда

Що стосується так званого антідима в масло, то в даний час на прилавках автомагазинів можна зустріти подібні засоби від багатьох популярних виробників, наприклад, Liqui Moly, Xado, Hi-Gear, Mannol, Kerry та інших. В інтернеті можна знайти багато суперечливих відгуків про ті чи інші засоби. І залежить це від двох чинників. Перша - наявність у продажу підробок, друга - різна ступінь «занедбаності» двигуна. Однак якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання будь-яких засобів «Антіда», напишіть, будь ласка, про це в коментарях. Це додасть об'єктивності цього рейтингу.

Назва присадки Опис, особливості Ціна за станом на літо 2018 року, рублів
Liqui Moly Visco-Stabil Дуже хороший засіб, дійсно знижує задимленість, а також знижує витрату масла на чад 460
RVS Master Досить ефективний засіб, проте його можна використовувати лише в двигунах, у яких залишилося не менше 50% ресурсу. Крім того, для кожного типу двигуна потрібно підбирати свій склад 2200
XADO Complex Oil Treatment Досить ефективне і відносно недороге засіб, скоріше підходить як профілактичний 400
Kerry KR-375 Середня ефективність, підходить для не дуже зношених двигунів із середнім пробігом, відрізняється низькою ціною 200
MANNOL 9990 Motor Doctor Низька ефективність, може використовуватися лише з двигунами, що мають невеликий пробіг, задимленість і масложор практично не усуває, так як дія спрямована в основному на захист 150
Hi-Gear Motor Medik Дуже низькі результати тестів, особливо в умовах морозу і високій вологості 390
Runway Антіда Показав одні з найгірших результатів тестування, підходить для двигунів з невеликим пробігом або як профілактичний засіб 250
Bardahl No Smoke Позиціонується як тимчасовий засіб для зменшення задимлення в екологічних цілях 680

Причини збільшення задимлення двигуна

Перш ніж перейти до огляду характеристик і ефективності конкретних засобів, коротко зупинимося на механізмі роботи присадок від диму, оскільки більшість з них дуже схожі, як за складом, так і по впливу на двигун. Але щоб правильно вибрати присадку яка допомогла б проти диму, необхідно з'ясувати, чому ж з вихлопної труби машини може виходить густий чорний або синій дим. Так, причиною значного задимлення може бути:

 • Знос елементів циліндро-поршневої групи двигуна . Зокрема, мова йде про пробитті прокладки ГБЦ, знос маслос'емних кілець, зміна геометрії циліндрів і інші несправності, через які масло потрапляє в камери згоряння і спалюється разом з паливом. Через це вихлопні гази стають темними, а їх кількість зростає.
 • Старіння двигуна . При цьому зростають зазори і люфти між окремими елементами ЦПГ і інших систем. Це також може привести до ситуації, коли мотор буде «під'їдати» масло, і аналогічно буде велика кількість чорних (або синіх) вихлопних газів.
 • Неправильний підбір моторного масла . Зокрема, якщо воно дуже густе і / або старе.
 • Текти сальників . Через це масло також може потрапляти в камеру згоряння або просто на гарячі елементи движка і смажитися. Однак в цьому випадку дим буде йти, швидше за все, з підкапотного простору.

Як правило, збільшення кількості вихлопних газів (як у бензинових, так і у дизельних двигунів) буває у старих і / або дуже поношених моторів (з великим пробігом). Тому за допомогою присадок можна лише тимчасово «замаскувати» поломку, проте не позбутися від неї.

Як працюють присадки від диму

У двох словах можна сказати, що протидимні присадки - це так звані загусники масла. Тобто, вони підвищують в'язкість мастила, через що її менша кількість потрапляє в поршневу і, там, згорає. Однак мала кількість мастила в двигуні і недостатнє його протікання призводить до значного (а часом і критичного) зносу окремих деталей і двигуна в цілому. В таких умовах він працює «на знос», при підвищеній температурі і майже «на суху». Ественной, що це різко знижує його загальний ресурс. Тому використання такої присадки може не тільки прибрати симптом, але вивести з ладу мотор повністю.

Більшість антідимних присадок працюють за однаковим принципом, мають схожий склад, незалежно від виробника і / або торговою маркою, під якою вони випущені. Так, в їх склад часто входить дисульфід молібдену, мікрочастинки кераміки, миючі сполуки (поверхнево-активні речовини, ПАР) і інші хімічні сполуки. Завдяки таким елементам можливе вирішення наступних трьох задач, які і коштують перед присадками:

 • створення полімерної захисній плівці на поверхні оброблюваних деталей двигуна, тим самим продовжуючи термін експлуатації як деталей зокрема, так і мотора в цілому;
 • заповнення складом дрібних пошкоджень, раковин, зносів, і відновлення тим самим нормальної геометрії деталей двигуна, що призводить до зменшення люфту, і як наслідок, задимлення;
 • очищення масла і поверхні деталей двигуна від різних забруднень (чистячі властивості).

Багато виробників присадок Антіда заявляють про те, що їх продукція здатна забезпечити економію палива, відновити (підвищити) компресію, а також збільшити загальний ресурс двигуна. Однак насправді більшість з них істотно не впливають на роботу двигуна , і лише за допомогою хімічних сполук, наявних в їх складі, нейтралізують надмірну задимлення в поношених моторах. Тому не слід чекати від присадки чуда, що полягає у відновленні двигуна, а тим більш тривалого ефекту (в 100% випадків дію присадки буде лише короткочасним).

Так що перед вибором завжди потрібно зважити всі плюси і мінуси використання антідима.

Переваги і недоліки використання присадки Антіда

Що стосується переваг, то до них належить:

 • зменшується тертя на робочих поверхнях деталей двигуна, що призводить до збільшення їх ресурсу і загального ресурсу силового агрегату;
 • зменшується кількість вихлопних газів (диму);
 • зменшуються шуми при роботі двигуна;
 • ефект досягається незабаром після заливки присадки в масло.

До недоліків антідима відноситься:

 • Найчастіше ефект від їх використання непередбачуваний. Бували випадки, коли дуже зношений мотор після додавання такого засобу через деякий час повністю виходив з ладу.
 • Ефект від присадки Антіда завжди носить нетривалий характер.
 • Хімічні компоненти, що входять до складу антідима, залишають на поверхні деталей двигуна нагар, який дуже, а часом і неможливо, видалити.
 • Деякі присадки своїм хімічним впливом можуть критично пошкодити деталі двигуна, після чого відновити їх буде неможливо.

Таким чином, використовувати присадки чи ні - вирішувати виключно кожному автовласнику. Однак заради об'єктивності варто зазначити, що присадки від диму має сенс застосовувати як тимчасову міру, не знімає причину поломки. І щоб залити її в двигун, здатні хіба що перед продажем, щоб він тимчасово не димів (витрата масла ж не впізнати за такий короткий проміжок). Розумна людина пам'ятає про ризики, якими супроводжується використання подібних засобів.

Для зменшення димності замість присадки на поношених автомобілях можна використовувати моторні масла з великою в'язкістю, наприклад Mobil 10W-60 (або інших торгових марок). Використання більш густого масла дозволить вам продати стару машину більш «чесно», бажано повідомивши майбутньому господарю про стан її двигуна.

Рейтинг популярних присадок

На підставі аналізу численних відгуків і тестів різних присадок Антіда, виконаних приватними автовласниками, нами був складений рейтинг найбільш популярних і дієвих з них. Список не носить комерційного (рекламного) характеру, а навпаки, ставить собі за мету виявити, які краще присадки Антіда, наявні в даний час у продажу.

Liqui Moly Visco-Stabil

Liqui Moly Visco-Stabil

Є сучасною багатофункціональною присадкою, що додається в моторне масло з метою стабілізації його в'язкості. Крім цього, призначена для захисту деталей двигуна і складу масла (зокрема, при попаданні палива в масляну систему). Склад присадки заснований на полімерних хімічних речовинах, які підвищують індекс в'язкості. Відповідно до офіційного описом виробника присадка Ликви Моли Веско-Стабіл захищає елементи двигуна навіть в екстремальних умовах експлуатації (в тому числі в мороз і спеку).

Реальні тести автовласників показують, що в порівнянні з багатьма іншими аналогічними складами присадка показує непогані результати (хоч і не такі чарівні, про які мова йде в рекламних описах). Після заливання присадки в картер двигуна дійсно димність вихлопної системи значно знижується. Однак це залежить від загального стану мотора і зовнішніх чинників (температури повітря і його вологості). Тому дана присадка і була поміщена на умовне перше місце, тобто, завдяки більшій, ніж у інших, ефективності.

Реалізується в балончику об'ємом 300 мл, вміст якого вистачає для масляної системи об'ємом 5 літрів. Артикул такого балончика - 1996. Його ціна за станом на літо 2018 року становить близько 460 рублів.

1

RVS Master

RVS Master

Продукція, випущена під торговою маркою RVS, є вітчизняним аналогом імпортних присадок (РВС розшифровується як ремонтно-відновлювальні системи). Існує ціла лінійка різних відновлювальних засобів, призначених для бензинових і дизельних двигунів з різними обсягами масляних систем. За запевненнями виробника, всі вони забезпечують збільшення компресії двигуна, компенсують знос матеріалу на деталях, створюють на їх поверхні захисний шар.

Однак виробник відразу обумовлює, що дані склади можна використовувати в двигунах, які зношені більш ніж на 50%. Якщо в маслі є активні тефлонові, молібденові або інші присадки, двигун потрібно ретельно промити перед обробкою і замінити на масло без зазначених присадок. При цьому масло, в яке планується додати присадку, повинно мати не менше 50% ресурсу (середина міжсервісний інтервалу). В іншому випадку потрібно відразу поміняти масло і масляний фільтр.

До кожного купленого засобу здійснюється докладна інструкція по використанню! Обов'язково дотримуйтесь вказаною там алгоритму, оскільки заливати (використовувати) присадку потрібно в два (а іноді і в три) етапу!

Якщо дотримати вимоги, то реальні тести автовласників показують, що РВС Майстер дійсно знижує задимленість вихлопних газів, надає двигуну потужність, знижує витрату палива. Тому подібні склади однозначно рекомендовані в якості антідимних присадок.

Як зазначалося вище, існує кілька подібних складів. Наприклад, RVS Master Engine Ga4 використовується для бензинових двигунів з об'ємом масляної системи до 4 літрів. Має артикул - rvs_ga4. Ціна упаковки складає 1650 рублів. Що стосується дизельних двигунів, то його назва - RVS Master Engine Di4. Теж призначена для двигуна з об'ємом масляної системи 4 літри (існують інші аналогічні упаковки, останні цифри в їх назві символічно вказують на обсяг масляної системи двигуна). Артикул упаковки - rvs_di4. Ціна становить 2200 рублів.

2

XADO Complex Oil Treatment

XADO Complex Oil Treatment

Позиціонується як антідимная присадка з ревіталізантом, або відновник тиску масла. Крім цього, як і її інші аналоги, знижує витрату масла на чад, збільшує температурну в'язкість моторного масла, знижує знос двигуна, продовжує його загальний ресурс, підходить для всіх моторів зі значним пробігом.

Зверніть увагу, що заливати сам засіб потрібно в розігрітому стані до температури + 25 ... + 30 ° С і в розігріте масло. При роботі дотримуйтеся обережності, щоб не отримати опік!

Продукція, випущена під торговою маркою Хадо, давно зарекомендувала себе серед автовласників з позитивного боку. Антіда не став винятком. За умови, що двигун не зношений до критичного стану, використання даної присадки дозволяє значно знизити димність і підвищити питому потужність двигуна. Однак більш ефективно дану присадку можна використовувати в якості профілактики (проте не зовсім нових двигунів, щоб не загущать нове масло).

Реалізується у флаконі об'ємом 250 мл, якого вистачає для масляної системи об'ємом 4 ... 5 літрів. Артикул даного товару - XA 40018. Ціна становить близько 400 рублів.

3

Kerry KR-375

Kerry KR-375

Даний засіб позиціонується виробником як високоефективна протидимна присадка, спеціально розроблена для автомобілів з істотним пробігом. Цей продукт являє собою суміш етилену і пропилену, аліфатичних, ароматичних і нафтенових вуглеводнів. Може використовуватися як в бензинових, так і в дизельних двигунах, в тому числі, малорозмірних. Одного флакона вистачає для двигуна, масляна система не більш як 6 літрів.

Реальні тести показали, що присадка Керрі Антіда насправді не так ефективна, як про це пишуть в рекламних буклетах, проте в деяких випадках (наприклад, якщо двигун не дуже зношений), то її цілком можна використовувати, наприклад, в якості профілактики, особливо враховуючи її невисоку ціну. Може використовуватися при температурі від -40 ° С до + 50 ° С.

Фасується в упаковку об'ємом 355 мл. Артикул такої упаковки - KR375. Середня ціна становить 200 рублів за упаковку.

4

MANNOL 9990 Motor Doctor

MANNOL 9990 Motor Doctor

Присадка для зменшення витрати масла в двигуні, зменшення шуму роботи мотора і задимленості вихлопних газів. За всіма параметрами є аналогом перерахованим вище складам, по суті є загустителем масла. За твердженнями виробників, її склад утворює на поверхні деталей захисний шар, який не тільки надійно захищає двигун навіть при значних навантаженнях, але і допомагає безвідмовно запустити мотор в мороз.

Реальні тести даного засобу дуже суперечливі. Можна відзначити, що якщо двигун в більш-менш хорошому стані, то дана присадка дійсно знижує гучність роботи мотора. Однак що стосується «масложор» і зниження задимленості, то результат швидше негативний. Таким чином, присадка підійде скоріше для моторів з невеликим пробігом і / або більшої зношеністю, тобто, в профілактичних цілях, ніж як спосіб прибрати маслянистий дим.

Фасується в баночки об'ємом 300 мл. Артикул даного товару - 2102. Ціна однієї банки становить близько 150 рублів.

5

Hi-Gear Motor Medik

Hi-Gear Motor Medik

Відповідно до опису виробників, є високоякісною присадкою для бензинових і дизельних двигунів, призначеної для стабілізації в'язкості моторного масла. Також вона підвищує компресію, знижує чад масла, задимлення і гучність роботи двигуна.

Щоб зрозуміти наскільки воно ефективно саме в якості присадки щоб не диміла машина, досить побачити, що ця присадка поміщена в самий кінець списку. Так, реальні тести використання присадки Хай-Гір Антіда показали, що працює вона не так добре, як про це зазначено в описі . Зокрема, якщо мотор має значний знос, то вона допомагає незначно, тобто, вона скоріше підходить в якості профілактичного складу для більш-менш нових двигунів. Відзначається, що результат використання також дуже залежить від умов навколишнього середовища.

Наприклад, в теплу пору року присадка дійсно показує непогані результати, зокрема, знижує задимленість. Однак при температурі нижче нуля за Цельсієм ефект зводиться "нанівець". Те ж можна сказати і про вологість. При сухому повітрі ефект зниження кількості диму має місце. Якщо ж повітря досить вологий (зима і осінь, а тим більше прибережні райони), то і ефект буде незначний (а то і нульовий).

Реалізується в упаковці об'ємом 355 мл. Артикул цього товару - HG2241. Ціна каністри станом на літо 2018 року становить 390 рублів.

6

Runway Антіда

Runway Антіда

Аналогічна перерахованим вище присадка, до завдань якої відноситься зменшення задимленості вихлопних газів, збільшення потужності двигуна і компресії. Позитивним моментом є його відносно низька ціна.

Однак реальні випробування показали, що Антіда Ранвей насправді показує одні з найгірших результатів серед перерахованих вище аналогів. Хоча це, звичайно, залежить від умов застосування, стану двигуна і інших складових. Тому користуватися чи ні присадкою Антіда Runway - вирішувати виключно конкретному автовласнику.

Фасується в упаковки об'ємом 300 мл. Артикул такої упаковки RW3028. Її середня ціна складає близько 250 рублів.

7

Bardahl No Smoke

Поза рейтингом коротко варто згадати про Антіда Bardahl No Smoke . За рамками рейтингу він опинився тому, що сам виробник на офіційному сайті заявляє про те, що засіб призначений лише для зменшення кількості шкідливих речовин, що знаходяться у вихлопних газах (такий стан справ викликаний жорсткими вимогами, що стосуються екологічності сучасних машин, що використовуються на території Європи). Тому її призначення полягає в короткочасному зменшенні шкідливих вихлопів, і їзди з такими параметрами до ремонтного пункту, а не для усунення симптомів несправності двигуна. Так що радити його, як це зустрічається на деяких форумах, ніяк не можна

Що стосується відгуків про реальний використанні присадки Бардаль Антіда, то в більшості випадків дійсно присутній ефект, що полягає в зменшенні кількості задимлення вихлопних газів. Довгостроковість ефекту залежить від обсягу масляної системи, чим вона менша - тим швидше проходить ефект, і навпаки. В цілому ж, присадку цілком можна купити для короткочасного видалення надзвичайної задимленості двигуна. Зверніть увагу, що додавати присадку потрібно лише в свіже (або щодо свіже) масло . В іншому випадку ніякого ефекту не буде, а навпаки, на поверхні деталей може утворитися важковидаляємий наліт .

Однак для автовласників, які бажають купити присадку Bardahl No Smoke, повідомляємо її торгову інформацію. Так, вона реалізується в упаковці об'ємом 500 мл (для двигуна з об'ємом масла 4 літри вистачить на 2 рази). Артикул товару - 1020. Середня ціна за станом на вказаний період становить близько 680 рублів.

висновок

Пам'ятайте, що будь-яке засіб ви не вибрали, його склад призначений лише для «маскування» наявних в двигуні несправностей. Тому подібними присадками має сенс користуватися для короткочасного видалення диму і значного шуму мотора. А по хорошому, необхідно виконувати діагностику мотора, і на її підставі проводити відповідні ремонтні роботи.

Найкращий рецепт присадки простий: беруться поршня і жменю кілець, додається щіпку МСК і мисочка сальників. Після цього не забути в движку глянути на поршня і вкладиші. Зібравши всі інгредієнти, перемішати їх з двигуном, і потім підлити хороше маслечко. А як буде все готово, то рухатися тихенько і не шуміти більше 3 тисяч обертів на хвилину протягом 5 тисяч кілометрів пробігу, інакше зілля не подіє. Це оптимальний рецепт, оскільки найкраща присадка від того щоб машина не диміла - це гайковий ключ і усунення несправності шляхом заміни зламаної деталі!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found