P0135: обрив ланцюга підігріву датчика кисню. Чому вискочила помилка р0135 ДК1?

P0135 - це помилка несправність кіл підігріву кисневого датчика (bank 1, датчик 1). Такий код помилки говорить водієві що з'явилися збої механізму обігріву першого лямбда зонда, той що встановлений до нейтралізатора. Помилку р0135 можуть визначити за допомогою Автосканер або ж самодіагностики (за допомогою скріпки і підрахунку моргань значка чека на панелі приладів). Так як інших симптомів вказують на проблему з підігрівом кисневого датчика може і не виявитися.

P0135 - несправність ланцюга підігріву кисневого датчика

Поведінки автомобіля, з виникненням несправності 1-й лямбда, може ніяк не позначитися на роботі двигуна. Про це лише засігналізірует індикатор "CHECK ENGINE". Витрата палива як правило не збільшується, або піднімається, але незначно (на відміну від помилки ДК2, код P0136), хіба що з'явиться невелика втрата динаміки і трохи більше надривного звуку вихлопу, а також їдкість запаху. Все може залежати від марки автомобіля і особливостям контролера управління.

Помилка p0135 записується в пам'ять ЕСУД при працюючому двигуні, коли температура нейтралізатора значно вище покладеної, а опір кисневого датчика більше необхідного. Даний код записується в архів подій ЕБУ і може висвітлюватися навіть якщо проблема усунена, тому, щоб встановити наявність в системі реальної проблеми, потрібен режим не тільки самодіагностики, а й режим тестування, а наявні записи в архіві скинути.

Причини виникнення помилки P0135

Несправностей виникли з нагрівачем кисневого датчика не так вже й багато і методом перевірки мультиметром їх можна без проблем визначити самостійно:

  1. Поганий контакт в колодці живлення датчика (оксиди);
  2. Розрив проводки / коротке замикання в ланцюзі підігрівача;
  3. Вихід з ладу ДК;
  4. Наявність інших помилок які спричинили збій.

Таким чином щоб усунути причину вискакування помилки нагрівача вихлопних газів потрібно по черзі провести перевірку лямбда зонда.

Усунення помилки в ланцюзі підігріву

Спочатку переконуємося в цілісності проводки датчика, а потім перевіряємо стан контактної фішки (очищаємо окислення). Після чого логічним буде перевірити опір підігріву лямбда. На прогрітому двигуні, при норм температурі 20 ° С скидаємо фішку з датчика і заміряємо опір між двома однакового кольору дроти (саме на них підключений до джерела живлення 12В).

Якщо опору відсутня або значно вище, ніж належить (≈3-9 Ом, може відрізнятися, в залежності від тех.характеристики), ДК слід міняти на новий.

Крім опору також можна перевірити кількість відхилень стрілки вольтметра за 10 сек. і якщо показання датчика без змін, то в такому б випадку в пам'яті присутній код помилки p0134 (немає активності сигналу датчика).

Перевірка опору першого датчика кисню (B1S1)

Проробивши все вищесказане, почистивши контакти або замінивши датчик, помилка P0135, після кілька хвилин роботи двигуна повинна пропасти. Маючи під рукою комп'ютер, з встановленої спецпрограмою, можна це перевірити, а занесене подія в архіві видалити. Скинути помилку також можна зняттям клеми з акумулятора. Але найпростіше скористатися смартфоном з встановленим діагностичним додатком, для елементарної задачі вважати / скинути помилки вистачає будь-якої програми і сумісного сканера на 8-ми бітному чипі.

Але якщо проблема так просто не усувається, то бажано мати розширений функціонал. Найдоступніша пристрій, який може дати таку можливість, це OBD-2 сканер Scan Tool Pro Black Edition в парі з програмою Torque Pro .

Завдяки 32-х бітного чіпу Scan Tool Pro він дозволить в режимі реального часу стежити за функціонуванням як датчика кисню так і будь-якого іншого в блоці двигуна, коробки передач, трансмісії або будинок системі АБС і ESP. Підключається до ЕБУ по Bluetooth або Wi-Fi без втрат зв'язку. Щоб з'ясувати чи функціонує підігрів лямбда потрібно відстежити свідчення синусоїдного сигналу на холодному і гарячому двигуні, стежити за напругою датчика, оборотами двигуна і витратою палива.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found