Які гальмівні колодки краще поставити на свій автомобіль. Ferodo, Textar, Bosch, ATE, Lucas, TRW - якої фірми найкращі гальмівні колодки

Колодки є важливою складовою гальмівної системи і відіграють велику роль у безпеці руху, тому їм, так само як і гальмівної рідини, варто приділити належну увагу при виборі, щоб поставити на свій автомобіль кращі гальмівні колодки.

Які гальмівні колодки краще поставити

Ці пункти допоможуть вибрати найкращі колодки:

 • Види гальмівних колодок
 • Гальмівні колодки за категоріями
 • Технічні характеристики
 • Як вибрати гальмівні колодки
 • Які гальмівні колодки краще

Основне правило при виборі кращих гальмівних колодок - це слідувати рекомендаціям виробника авто і вже тільки потім розглядати варіанти з покупкою інших колодок

Автомобільний ринок переповнений різними варіантами, які може вибрати автовласник, виходячи зі своїх потреб і можливостей, і такий достаток викликає труднощі, тому що в голові відразу виникає багато питань: як вибрати, якої фірми краще, краще оригінал або можна купити аналог, і тому подібні . А щоб полегшити такий складний вибір, ми і написали цю статтю.

Види гальмівних колодок

Всі гальмівні колодки виробляються з фрикційного матеріалу і металевої пластини. Фрикційне суміш може включати в себе більше 10 різних компонентів. Як армуючої складової застосовується замінник азбесту, також в складі є оксиди різних металів і графитной пилу, пов'язані між собою високотемпературної смолою. Метали і їх кількість визначають коефіцієнт тертя, а графіт потрібен, щоб запобігати прихоплювання колодки до диска. Залежно від складових компонентів і їх пропорційним співвідношенням гальмівні колодки поділяються на 4 основні види :

Напівметалеві колодки складаються до 65% з металу, як чорного, так і кольорового, перемішаного разом з графітом і неорганічними наповнювачами. Такі гальмівні колодки добре відводять тепло, але за рахунок своєї твердості в більшій мірі піддають зносу гальмівний диск, тому відрізняються підвищеною гучністю і не оптимальною роботою при низькій температурі.

Нізкометаліческіе можуть мати в складі не більше 30% сталі або міді, а основна складова - органічні матеріали.

Органічні колодки виробляються з матеріалів органічного походження, такого як скло, вуглець, кевлар, а також не більше 15% металу. Вони значно м'якше, швидше зношуються, і пил, яка при цьому утворюється, може забивати отвори вентильованих дисків; при агресивній їзді їх краще не використовувати, але зате вони відрізняються тихою роботою і швидкої хваткою початкового гальмування.

Керамічні гальмівні колодки найбільш дорогі, але мають найкращі показники при інтенсивній їзді. Слідуючи з їх назви, відразу можна зрозуміти, що їх складова - керамічні волокна, і так само, як наповнювач, є кольорові метали або синтетичний каучук. Керамічна колодка забезпечує стабільний коефіцієнт тертя (на відміну від напівметалевих, в якій він змінюється в залежності від температури). Вони менш інтенсивно стираються і не так піддають зносу гальмівний диск. Такі гальмівні колодки будуть кращим вибором при агресивному міському експлуатації.

Всі виробники мають свою особливу технологію виготовлення гальмівних накладок і, в залежності від вимог і призначення, застосовують свої компоненти, яких може бути близько трьох сотень.

Як влаштовані гальмівні колодки

Заміна гальмівних колодок

Детальна графічна інструкція як поміняти передні і задні гальмівні колодки своїми руками. Самостійна заміна гальмівних колодок на автомобілі

Детальніше

Мастило для супортів і напрямних

Кращі мастила для супортів і напрямних. Яку вибрати при заміні колодок. Огляд та відгуки про найпопулярнішою мастилі для деталей супорта.

Детальніше

Гальмівні колодки на Форд Фокус 2

Розміри, ціни, каталожні номери передніх і задніх гальмівних колодок Ford Focus 2. Оригінальні колодки діляться на два типи комфорт і економ, що відрізняються ...

Детальніше

Гальмівні колодки за категоріями

При питанні, які гальмівні колодки краще, під час їх вибору врахуйте, що колодки діляться на 3 категорії :

 • 1-я - поставляються на конвеєр;
 • 2-я - йдуть на ринок автозапчастин;
 • 3-тя - сама бюджетна, так як поставляються в країни, що розвиваються.

Конвеєрні гальмівні колодки відповідають всім стандартам і є оригінальними. Ціна на такі запчастини, як правило, в два рази дорожче інших. Такі колодки автовиробник упаковує в фірмову упаковку, хоча насправді вони зроблені якийсь авторитетної фірмою, і такі ж колодки, але в іншій упаковці і іншим каталожними номером, можна купити дешевше ніж «оригінал».

Ринкові AfterMarket, так звані «неоригінальні колодки» найбільш поширені на полицях магазинів за рахунок більш доступної ціни (на третину дешевше), яка досягається через зниження якості використовуваних матеріалів.

Експортні в країни, що розвиваються характеризуються більш низькими стандартами якості, тому виробляються не тільки з менш надійних матеріалів, але і не проходять необхідних випробувань, оскільки призначені для продажу в країнах з нижчими вимогами нормативів. Ціна таких запчастин становить лише третину від вартості оригіналу, але заміну колодок доведеться виробляти частіше.

Всі колодки, якими б вони не були або з яких матеріалів не були б зроблені, повинні мати маркування, яке вказує робочу температуру і коефіцієнт тертя. Ці цифри грають не останню роль при виборі гальмівних колодок, так як будуть характеризувати умови їх експлуатації.

Головні параметри колодок

В першу чергу гальмівні колодки характеризуються робочою температурою , і якщо у вас не гоночний автомобіль, то для помірно швидкої їзди і руху по місту не потрібно брати занадто дорогі. Колодок витримують температуру 300 - 350 ° C вам цілком вистачить. При цьому гальма спортивних машин мають колодки здатні витримувати до 900 ° C, причому нормальна їх робота починається тільки після розігріву понад 100 градусів. Тобто в міських умовах руху такі дорогі гальма практично не приносять користі, оскільки тільки на гарячу у них коефіцієнт тертя не менше 0,5 одиниць, а при робочій температурі в 150 градусів, всього лише 0,2 одиниці, хоча стандартні показники оригінальних колодок, яких цілком вистачає для нормальної експлуатації, становить від 0,3 до 0,5.

Колодки, розраховані для продажів на вторинному ринку, йдуть з коефіцієнтом 0,25 - 0,35 одиниць, яких достатньо, щоб швидко знерухомити автомобіль при неагресивної їзді. Тому, для повсякденної їзди по місту, вам не потрібно ставити дорогі спортивні колодки (такі як Brembo), які будуть скрипіти і свистіти, що дуже дратує, а краще вибрати гальмівні колодки іншої фірми з другої або навіть третьої категорії. Хоча є одне «АЛЕ» при виборі колодок, якщо покладатися на робочу температуру і коефіцієнт тертя - при однакових показниках може бути і різна ступінь зносу .

Коли ви вирішили вибирати гальмівні колодки за необхідними технічними характеристиками, то дивіться і на показник зносу, адже якщо вони з лишком м'які, то такі колодки міняти потрібно буде частіше, а надто тверді можуть швидше прати гальмівний диск, в результаті може виникати навіть вібрація при гальмуванні .

Основне правило підбору

3 основних правила вибору колодок:

 • щоб уникнути виникнення сторонніх звуків після заміни, підбирайте колодки однієї марки / серії та / або за складом суміші разом з гальмівними дисками;
 • купуйте гальмівні колодки належать до перших двох категорій;
 • підбір потрібно робити з урахуванням манери водіння і умов експлуатації.

Але крім цих умов потрібно не забувати, що ринок кишить підробками і сумнівної якості витратними матеріалами гальмівної системи.

Як відрізнити підробку гальмівних колодок

Як відрізнити підробку гальмівних колодок

Як не купити підробку

Покупку краще робити в перевіреному магазині, і вибирати гальмівні колодки потрібно з зовнішнього вигляду, як коробки, так і самих колодок. Ось кілька порад:

Маркування гальмівних колодок

Маркування гальмівних колодок

 • обов'язково повинен бути присутнім сертифікаційний знак (R90 або 90R);
 • на накладці не повинно бути ніяких сторонніх предметів (маленькі мікровідколи допускаються);
 • крім основи і фрикційної частини може бути додаткова прошарок , не варто цього лякатися, колодки фірми Ferodo роблять це щоб відводити тепло від супорта і ТЖ;
 • звертайте увагу на цифри робочої температури - чим показник вище, тим колодки будуть краще гальмувати;
 • в коробці поважаючого себе виробника, як правило, повинні бути і паспорт , і сертифікат якості , і гарантійний талон , і навіть інструкція по установці.

Найсучасніший спосіб захисту - це унікальний код товару (набір букв і цифр який ніколи не повторюється), тому якщо хочете перевірити сподобалися гальмівні колодки перед тим як купити, можна звірити останні 4 символи номера партії на упаковці, або ж «пробити» код на сайті виробника.

Які гальмівні колодки краще

Для початку варто пам'ятати, що дешеве - хорошим не буває

Як вибрати хороші передні гальмівні колодки

Не варто купувати колодки, вартість яких значно нижче за середню ціну в автомагазинах, така приваблива ціна може якраз і свідчити, що для їх виробництва використовувалися дешеві фрикційні суміші, які не здатні забезпечити ефективну роботу.

Які гальмівні колодки краще вибрати, досить риторичне питання, якщо він стосується вибору конкретної марки виробника, адже, як уже розібралися раніше, існує багато тонкощів завдання підбору найоптимальнішого варіанта.

Який фірми гальмівні колодки краще

Фірму виробника, на сьогоднішній день, можуть рекомендувати виключно в рекламних цілях, але, тим не менше, все ж є такі, на які варто звернути увагу при виборі кращих гальмівних колодок для свого авто. Найавторитетніші з них:

Результати випробувань гальмівних колодок

Тест гальмівних колодок

Ferodo, Brembo, Textar, Bosch, ATE, Lucas, TRW, Remsa, Jurid, PAGID . У кожного з цих брендів є свої переваги і своя споживча ніша.

Колодки від фірм Ferodo і Brembo встановлюють на автомобілі зі спортивним стилем їзди.

ATE так само ставлять в супорта швидких і тюнінгових автомобілів, оскільки, за словами виробника, вони здатні добре працювати навіть при температурі близько 800 градусів.

Гальмівні колодки Lucas і TRW виробляються саме для звичайної міської їзди, де вимоги до експлуатації скромніше.

Remsa входить до складу концерну TRW, і виробляє не тільки колодки, але і гальмівні диски. Їх демократична ціна не позначається на ефективності характеристик.

Один з лідерів авторинку фірма Bosch раніше поставляла свої колодки в якості аналога до японських машин, але зараз здала свої позиції, і їх в якості базового варіанту використовує тільки пара німецьких фірм.

Колодки Pagid встановлюються на преміальні автомобілі.

Jurid - це американська фірма, що спеціалізувалася виключно на гальмівних колодках, тому її запчастини призначені для поставки на складальне виробництво автомобільних заводів як легковий, так і вантажний техніки, як «оригіналу» (такі колодки позначаються індексом «J»), хоча можуть зустрічатися на полицях і вторинного авторинку з індексом «D». Продукт цієї фірми може бути представлений на ринку також під марками FRAMR, BendixR, PrestoneR і деякими іншими.

STS , російський бренд, який можна розглядати в якості більш-менш хорошого варіанту, щоб встановити в супорт бюджетного або вітчизняного автомобіля.

На гальмівній системі свого автомобіля економити не можна, краще віддавати перевагу якості, яке підійде саме вашій машині. Від покупки недорогих гальмівних колодок, вартість яких значно нижче за середню ціну в автомагазинах, краще утриматися. Низька ціна, найчастіше, свідчить про те, що при виробництві колодок до складу фрикційної суміші додавалися дешеві складові, які не зможуть забезпечити ефективну роботу.

Тема вибору «які гальмівні колодки краще» досить спірна і велика, кожен автовласник завжди залишається при своїй думці, з цього, якщо хочете купити найоптимальніші гальмівні колодки для свого автомобіля, виходячи з умов його експлуатації, завжди додатково цікавтеся тестами колодок і читайте відгуки.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found