Немає іскри, перевіряємо працездатність вузлів. Алгоритм пошуку іскри на свічках і котушці запалювання

Коли пропала іскра автомобіль вам, звичайно ж, ні за що не завести, і в такій ситуації, в першу чергу, потрібно перевіряти систему запалювання.

Система запалювання автомобіля грає ключову роль в його експлуатації. Якщо при багатьох інших несправності автомобіль можна своїм ходом доставити до СТО, то при проблемах з запалюванням навряд чи взагалі вийде завести двигун.

зміст:

 • способи перевірки
 • Причини відсутності іскри
 • Якщо пропала іскра на інжекторі
 • Перевірка котушки запалювання

Як перевірити іскру

Перевірку іскри на свічці можна здійснити кількома способами:

 1. Перевірка на масу (корпус свічки притискається до двигуна і при обертанні стартером аналізується іскра).
 2. Перевірка свічки мультиметром (можна визначити пробою свічки).
 3. Діагностика тестером на основі п'єзоелектричного елемента (принцип перевірки схожий з методом пробою на масу, визначається наявність іскри і застосовується в основному на інжекторних автомобілях).

Основні причини чому немає іскри

 • проблема зі свічками запалювання (залило або вийшли з ладу);
 • пробою високовольтних проводів або втрата контакту;
 • причина в датчику клонували (потрібна перевірка мультиметром);
 • несправність в модулі запалювання;
 • вихід з ладу котушки запалювання;
 • проблема в комутаторі;
 • несправність трамблера (Пригара контактів, втрата зазору);
 • поганий контакт масового проводу;
 • вихід з ладу або неправильне функціонування ЕБУ.

Немає іскри інжектор

З перевіркою іскри на інжекторних автомобілях потрібно бути дуже акуратним (особливо стосується іномарок - можна спалити електронний блок).

Рекомендується застосовувати розрядник, щоб зрозуміти на якому етапі немає іскри на свічках (немає з розподільника, немає з котушки або вже безпосередньо з самої свічки).

У разі відсутності іскри одночасно у всіх циліндрах, винуватців може бути кілька:

 • контролер;
 • весь модуль;
 • котушка або центральний провід.
Всю процедуру перевірки варто починати з цілісності запобіжників, стану контактів маси і контактів на високовольтних дротах.

Якщо немає іскри з котушки запалювання, то причина може ховатися в багатьох місцях. Перш за все, потрібно перевірити високовольтний бронепровода, який повинен бути в ідеальному стані і без порушення ізоляції. В іншому випадку, провід потрібно замінити.

Немає іскри, перевірка свічки

Якщо проблема не вирішилася, то перевіряємо свічки запалювання. Контакти свічок повинні бути чистими. У тому, що немає іскри , можуть бути винні саме забруднені контакти свічок запалювання. Найкраще свічки замінити, але можна і почистити контакти. Але перед тим, як міняти свічки, перевірте, чи доходить розряд до самих свічок. Для цього зніміть свічковий провід і підведіть до корпусу автомобіля на відстань 0,5 см. Прокрутіть кілька разів стартер і подивіться, чи є іскра між дротом і корпусом. Іскра повинна бути білою з легких блакитним відтінком. При її відсутності або наявності, але з іншим відтінком, можна говорити про те, що свічки в порядку, а проблема саме в серце системи запалювання автомобіля - котушці.

Як перевірити іскру на котушці запалювання

Щоб переконатися, чи працює взагалі котушка, витягніть провід з розподільника-переривника, який йде від котушки. З ним проводять той же тест, що і з проводами свічок, а саме - підводять провід на відстань 0,5 см і прокручують стартер. Тепер, незалежно від результату, ми можемо точно говорити про причини поломки.

Якщо іскра є, то проблема в розподільнику-переривнику, якщо іскри немає, то несправна котушка запалювання.

Перевірка котушки запалювання

У першому випадку потрібно перевірити контакти в розподільнику-переривнику на предмет окислення, порушення ізоляції, а також перевірити справність ротора. У разі, якщо немає іскри з-за нього, то ротор підлягає заміні.

Перевірка котушки запалювання також полягає в огляді цілісності обмоток на наявність фізичних пошкоджень, а також прогорілих точок, які свідчать про коротке замикання в котушці. У цих випадках котушка або підлягає ремонту, або заміни.

Якщо після перевірок ви розумієте, що в автомобілі іскра є, але не заводиться він, тоді, можливо, заміни потребує замок запалювання.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found