Як виставити запалювання на ВАЗ 2105

Я впевнений, що багатьох цікавить конструкція системи запалювання автомобілів ВАЗ (2101-2107 і ВАЗ 2121), до 2004 року вона була контактна. Дана система запалювання складається з: котушки запалювання, трамблера, свічок запалювання і високовольтних проводів.

Складові системи запалювання ВАЗ 2105

Конструкція системи запалювання автомобілів ВАЗ

(1) трамблері встановлюється з зазором в контактах 0,35-0,45 мм, його марка - 30.3706., Кут замкнутого стану контактів становить 52-58 град.

(2) Марка котушки запалювання Б-117, дана котушка Маслонаповнене, з двома висновками Б-15 і з розімкненим магнітопроводом.

(3) Транзисторний комутатор 76.3734.

(4) Комплекти проводів з'єднувальних.

(5) Високовольтні дроти мають реактивний опір.

(6) Свічки запалювання використовуються А17ДВ-10, А17ДВ зазор між електродами на яких дорівнює 0,6 мм.

схема запалювання

схема запалювання

Але навіть дізнавшись всі ці дані по зазорам контактів вам мало чим допоможе виставити запалювання на ВАЗ 2105 якщо ви не знаєте як це робиться. Хоча насправді все досить просто, навіть в тому випадку якщо ви зняли трамблер і не відзначили як він стояв (положення бігунка).

Ознаки збитого запалювання

Про те що запалювання виставлено неправильно можна дізнатися за такими непрямими ознаками. Першими розглянемо ознаки раннього запалювання:

 1. Стук пальців і детонація при розгоні;
 2. Зворотній віддача при прокручуванні клонували стартером;
 3. Тряска при збільшенні оборотів;
 4. Плавання холостих обертів.

Якщо запалювання пізніше то в автомобілі з'явиться:

 1. Ляскання в карбюраторі або глушнику;
 2. Провал при натисканні на педаль акселератора;
 3. Спад потужності мотора;
 4. Підвищене нагрівання двигуна.

Так що якщо ваш автомобіль веде себе якимось з вище перерахованих чином має сенс перевірити мітки і правильний момент запалювання. На сервісі за таку процедуру попросять скромну плату, в районі 100-200 рублів, але туди ще потрібно доїхати. Так що якщо немає такої можливості беріться за установку запалювання своїми руками.

Установка запалювання з будь-якого циліндру

Як правильно виставити запалювання на ВАЗ 2105

Для успішної установки моменту запалювання, запуску двигуна і стабільної його роботи слід запам'ятати що:

 • виставити запалювання на класиці (ВАЗ 2105, 06, 07) можна за першим або 4-му циліндрах;
 • дізнатися становище такту можна заткнувши отвір свічки пальцем або пробкою (викрутивши попередньо свічку) і прокричав за шків КВ ключем або стартером;
 • розподільник запалювання рухається за годинниковою стрілкою або проти буквально по 2 міліметри;
 • при виставленому запалюванні бігунок повинен дивитися на перший циліндр, а початкове положення перпендикулярно двигуну;
 • оптимальний кут випередження для ВАЗ 2105 близько 5-7 градусів (буде залежати від якості палива, що заправляється).

Виставити і відрегулювати систему запалювання можна чотирма способами, але найбільш практичний і швидкий це - поєднання двох методів, а саме: установки по мітках і доведення результату до оптимального, використовуючи досвід, на слух при працюючому двигуні. Адже не кожен має під рукою стробоскоп або лампочку з проводками.

Установка запалювання ВАЗ 2105

Установка запалювання ВАЗ 2105

регулювання запалювання

Щоб виставити момент запалювання , потрібно ознайомитися з нижче вказаними пунктами.

 1. Для початку, потрібно викрутити свічку запалювання першого циліндра, отвір потрібно заткнути не тугою пробкою або пальцем і, провертати коленвал ключем, потрібно знайти такт стиснення.
 2. Мітка на шківі коленвала повинна поєднатися з міткою на передній кришці.
 3. Трамблер потрібно встановити так, щоб сам бігунок «дивився» на висновок кришки трамблера, до якого повинен підключатися високовольтний провід.
 4. Іскра повинна з'являтися на завершення такту стиснення. Її можна побачити або приклавши ВВ провід до корпусу або між контактів переривника.

Після завершення установки, ключем на «13», трамблер міцно фіксуємо, що б він не переміщався по осі.

Регулювання запалювання вважається успішною якщо на швидкості 40 км / год при перемиканні на 4-ю передачу не чути дзвінкого перестукування.

Зараз в магазинах можна знайти набори безконтактного запалювання. Переобладнання не змусить Вас витратити величезну кількість часу, але зате з ним немає багато проблем, які виникають при використанні контактного запалювання, тому безконтактне запалювання є більш надійним.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found