Ремінь генератора: як натягнути, яка натяжка повинна бути і як перевірити

Як натягувати ремінь генератора

Багатьох автовласників цікавить питання - як натягнути ремінь генератора ? Адже від цього залежить рівень заряду акумулятора і напруга в електромережі автомобіля. Також від того, як натягнутий ремінь генератора залежить і стан самого ременя, а також стан підшипників коленвала і вала генератора. Далі розберемо детально, як правильно натягнути ремінь генератора з конкретним прикладом.

Важливість рівня натяжки і його перевірка

Розглянемо, до яких неприємних наслідків призведе невірний рівень натяжки. Якщо він ослаблений, то велика ймовірність виникнення проковзування . Тобто, привід генератора не працюватиме на номінальних оборотах, що в свою чергу призведе до того, що рівень вироблюваного їм напруги буде нижче норми. Як наслідок - недостатній рівень зарядки акумулятора, недостатня кількість електрики для живлення систем автомобіля, робота електросистеми з підвищеним навантаженням. Крім цього, при прослизанні температура самого ременя значно підвищується, тобто, він перегрівається, через що втрачає свій ресурс і може передчасно вийти з ладу .

Якщо ремінь натягнутий сильно, це теж може призвести до надмірного зносу самого ременя . А в гіршому випадку навіть до його обриву. Також надмірне натяг згубно позначається на підшипниках колінчастого вала і вала генератора, адже їм доводиться працювати в умовах підвищеної механічної навантаження. Це призводить до їх надмірного зносу і наближає термін їх виходу з ладу.

Перевірка натягу

Процес перевірки натягу

Тепер розглянемо питання про перевірку натягу. Відразу варто обмовитися, що значення зусиль унікальні, і залежать не тільки від марки і моделі машини, але і від використовуваних генераторів і ременів. Тому шукайте відповідну інформацію в мануалах до вашого автомобіля або в інструкції по експлуатації генератора або ременя. Також на це буде впливати наявність додаткового обладнання, встановленого в автомобілі - гідропідсилювача керма і кондиціонера. У загальних же рисах можна сказати, що якщо натиснути на ремінь на самому тривалому ділянці між шківами з силою близько 10 кг, то він повинен відхилитися приблизно на 1 см (наприклад, для автомобіля ВАЗ 2115 при прикладанні зусилля в 10 кг межі відхилення ременя складають 10 ... 15 мм для генераторів 37.3701 і 6 ... 10 мм для генераторів типу 9402.3701).

Часто, якщо ремінь генератора натягнутий слабо, він починає видавати свистячі звуки, а водій бачить несправності в роботі електрообладнання машини. У деяких випадках про проблеми вам підкаже лампочка розряду акумулятора. У такій ситуації рекомендуємо перевірити рівень натягу ременя генератора і збільшити його.

Якщо при перевірці ви виявили, що у вас слабо або сильно натягнутий ремінь генератора, необхідно виконати регулювання натягу. Це можна виконати двома способами в залежності від того, яка у вас машина - за допомогою регулювальної планки або за допомогою регулювального болта. Розглянемо їх по порядку.

Натяг за допомогою регулювальної планки

Кріплення генератора за допомогою планки

Цей метод використовується для старіших автомобілів (наприклад, "класичних" ВАЗів). Він заснований на тому факті, що генератор кріпиться до двигуна за допомогою спеціальної дугоподібної планки , а також болта з гайкою. Послаблюючи кріплення можна переміщати планку з генератором щодо двигуна на необхідну відстань, тим самим регулюючи рівень натягу.

Дії виконуються за наступним алгоритмом:

  • відкручуємо кріпильну гайку на дугоподібної планки;
  • за допомогою монтування регулюємо положення (відсуваємо) генератора щодо двигуна;
  • затягуємо гайку, фіксуючи нове положення генератора.

Процедура нескладна, її можна повторити в разі, якщо вам з першого разу не вдалося домогтися необхідного рівня натягу.

Натяг за допомогою регулювального болта

Регулювання болтом на ВАЗ-2110

Цей метод є більш прогресивним і використовується в більшості сучасних машин. Він заснований на використанні спеціального регулювального болта , прокручуючи який можна регулювати положення генератора щодо двигуна. Алгоритм дій в даному випадку буде таким:

  • послаблюємо кріплення генератора, його верхнє і нижнє кріплення;
  • за допомогою регулювального болта міняємо положення генератора;
  • фіксуємо і затягуємо кріплення генератора.

Рівень натягу ременя в даному випадку можна проводити в процесі регулювання.

Регулювання натягу за допомогою ролика

Регулювальні ролик і ключ до нього

У деяких сучасних машинах для регулювання натягу ременя використовуються спеціальні регулювальні ролики . Вони дозволяють швидко і просто виконати натяг ременя. Як приклад використання такого методу розглянемо регулювання ременя на автомобілі "Лада Пріора" з кондиціонером і Гуром, як одну з найбільш популярних машин в нашій країні.

Як натягнути ремінь генератора на "Пріорі"

Роботи по натягу ременя генератора на автомобілі "Лада Пріора" проводяться за допомогою спеціального натяжної ролика, який є частиною конструкції. Для роботи вам знадобиться ключ на 17, щоб відкрутити і зафіксувати знову згаданий ролик, а також спеціальний ключ для повороту регулювального ролика (представляє собою конструкцію з двох стержнів діаметром 4 мм, приварених до основи, відстань між стрижнями - 18 мм). Такий ключ можна купити в будь-якому автомагазині за символічну ціну. Деякі автовласники користуються в роботі вигнутими пассатижами або "качкодзьоба". Однак радимо вам все ж купити регулювальний ключ, з огляду на його невисоку ціну і зручність подальшої роботи.

Процес регулювання напруги

Для регулювання ключем на 17 необхідно трохи відкрутити фіксаційний болт, який утримує регулювальний ролик, після чого за допомогою спеціального ключа трохи провернути ролик з тим, щоб збільшити (найчастіше) або зменшити натяжку ременя. Після цього знову ключем на 17 зафіксувати регулювальний ролик. Процедура нескладна і з нею може впоратися навіть недосвідчений автовласник. Важливо лише правильно вибрати зусилля.

Після того як ви виконали натяг, необхідно виконати перевірку . Для цього запустіть двигун і включите максимальні споживачі електроенергії - дальнє світло, обігрів заднього скла, кондиціонер. Якщо вони працюють справно, і при цьому ремінь не видає свисту - значить, ви виконали натяжку правильно.

Автовиробник рекомендує виконувати підтяжку ременя через кожні 15 тисяч кілометрів пробігу, а його заміну - через кожні 60 тисяч. Також не забувайте періодично перевіряти натяг, так як ремінь має властивість розтягуватися.

Натяг ременя генератора на "Пріорі"

Ще один метод натяжки ременя генератора на "Пріорі"

Детальну інформацію про процес заміни ременя генератора на машині «Лада Пріора» ви знайдете у відповідному матеріалі.

Як натягнути ремінь генератора "Форд Фокус"

На різних модифікаціях автомобілів "Форд Фокус" використовується одна з двох систем регулювання натягу ременя - за допомогою автоматичного або за допомогою механічного ролика. У першому випадку експлуатація для власника набагато простіше, оскільки натяг ременя виконується за допомогою вбудованих пружин. Тому водієві необхідно проводити лише періодичну заміну ременя (самостійно або на СТО).

У разі механічного ролика натяг необхідно виконувати вручну, використовуючи слюсарні інструменти - монтировку і гайкові ключі. Конструкція роликового механізму також може відрізнятися. Однак суть процедури зводиться до того, що необхідно трохи послабити кріплення ролика, виконати натяжку і знову його зафіксувати. Також в деяких модифікаціях "Форд Фокус" (наприклад, "Форд Фокус 3") регулювання натягу немає . Тобто, в разі прослизання ременя необхідно проводити його заміну.

Зверніть увагу! Купуйте оригінальні ремені, так як часто неоригінальні мають трохи більший розмір, через що після установки він буде свистіти і грітися.

Пропонуємо вам ознайомитися з матеріалом, де представлена ​​процедура заміни ременя генератора на автомобілі «Форд Фокус 2» - стаття.

наостанок

Незалежно від того, яким методом ви користувалися для регулювання положення генератора, після проведення процедури потрібно 2-3 рази за допомогою ключа провернути колінчастий вал, після чого переконатися, чи не змінився рівень натяжки навісного ременя. Також радимо проїхати невелику відстань (1 ... 2 км), після чого виконати перевірку ще раз .

Якщо ви не знайшли інформацію про рівень натягу ременя генератора або не можете самостійно виконати цю процедуру, зверніться за допомогою на СТО. У разі, якщо регулювальні механізми встановлені в крайнє положення, а натяг ременя недостатнє, це говорить про те, що необхідно провести його заміну. Як правило, пробіг автомобіля між заміною ременя становить 50 ... 80 тисяч кілометрів в залежності від моделі та марки машини.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found