3 способу перевірити датчик швидкості. Поради по перевірці датчика швидкості (ДСА) своїми руками

Якщо двигун глухне в режимі холостого ходу , то, швидше за все, вам буде потрібно перевірка декількох датчиків (ДМРВ, ДПДЗ, РХХ, ДПКВ) щоб визначити винуватця. Раніше ми розглядали методи перевірки:

 • датчика положення коленвала;
 • датчика положення дросельної заслінки;
 • датчика холостого ходу;
 • датчика масової витрати повітря.

Тепер до цього списку додасться і перевірка датчика швидкості своїми руками.

Цей датчик при несправності передає помилкові дані, що і призводить до порушення роботи не тільки двигуна, а й інших вузлів автомобіля. Вимірювач швидкості автомобіля (ДСА) відсилає сигнали на датчик, який контролює роботу мотора на холостих обертах , а також, використовуючи РРХ, управляє потоком повітря, що обходять дросельну заслінку. Чим більше швидкість машини, тим більше частота цих сигналів.

зміст

 • Принцип роботи ДС
 • Як визначити несправність
 • Перевірка датчика швидкості
 • Перевірка приводу ДС
 • Перевірка ДС з язичковим перемикачем
 • Перевірка індукційного ДС

Датчик швидкості

Принцип роботи датчика швидкості

Пристрій датчика швидкості більшості сучасних автомобілів засноване на ефекті Холла. У процесі його роботи він передається на ЕБУ автомобіля частотно-імпульсні сигнали через короткі проміжки часу. Зокрема, за один кілометр шляху датчик передає близько 6000 сигналів. При цьому частота передачі імпульсів прямо пропорційна швидкості руху. Електронний блок управління на підставі частоти надходження сигналів автоматично обчислює швидкість пересування машини. Для цього в ньому закладена програма.

Ефект Холла - фізичне явище, що полягає в виникнення електричної напруги під час розміщення провідника з постійним струмом в магнітному полі.

Безпосередньо датчик швидкості розташований поруч з коробкою передач, зокрема, в механізмі приводу спідометра. Точне знаходження відрізняється у різних марок автомобілів.

Як визначити, що датчик швидкості не працює

Відразу варто звернути увагу на такі ознаки несправності як:

 • відсутня стабільність холостого ходу;
 • неправильно функціонує або взагалі не функціонує спідометр;
 • збільшена витрата палива;
 • знижена тяга двигуна.

Також бортовий комп'ютер може видавати помилку про відсутність сигналів на ДСА. Природно, якщо БК на машині встановлено.

Датчик швидкості

Датчик швидкості

Розташування датчика швидкості

Розташування датчика швидкості

Найчастіше несправність викликається розривом ланцюга, тому, перш за все, потрібно продіагностувати її цілісність. На початку потрібно від'єднати харчування і оглянути контакти на предмет окислення і бруду. Якщо вона є, то потрібно зачистити контакти і нанести Литол.

Часто дроти піддаються розриву близько штекера , тому як саме там вони згинаються і ізоляція може перетерти. Також потрібно перевірити опір в ланцюзі заземлення, яке повинно дорівнювати 1 Ом. Якщо явище виникає надто часто була усунена, то варто перевірити датчик швидкості на працездатність. Тепер виникає питання: як перевірити датчик швидкості?

На автомобілях ВАЗ, та й на інших теж, часто встановлений датчик, який працює відповідно до ефекту Холла (як правило, видає 6 імпульсів за один повний оборот). Але є і датчики іншого принципу: язичкові і індуктивні . Першим розглянемо перевірку найбільш популярного ДСА - заснованого на ефекті Холла. Він датчик оснащений трьома контактами: заземлення, напруга і імпульсний сигнал.

Перевірка датчика швидкості

Спочатку потрібно з'ясувати, чи є заземлення і напруга 12 В в контактах. Ці контакти прозваниваются, а контакт з імпульсними сигналами тестується при крученні.

Напруга між висновком і масою повинно бути в діапазоні від 0,5 В до 10 В.

Спосіб 1 (перевірка вольтметром)

 1. Демонтуємо датчик швидкості.
 2. Використовуємо вольтметр. З'ясовуємо, яка клема за що відповідає. Під'єднуємо входить контакт вольтметра до клеми, що виводить імпульсні сигнали. Другий контакт вольтметра заземлюючих на двигун або корпус машини.
 3. Обертаючи датчик швидкості, визначаємо чи є сигнали в робочому циклі і заміряємо вихідна напруга датчика. Щоб це зробити, можна надіти шматок трубочки на вісь датчика (крутити зі швидкістю 3-5 км / год.) Чим швидше ви обертаєте датчик, тим вище повинна бути напруга і частота в вольтметрі.

Спосіб 2 (не знімаючи з автомобіля)

 1. Встановлюємо машину на домкрат так, щоб одне колесо не стосувалося поверхні землі.
 2. З'єднуємо контакти датчика з вольтметром.
 3. Обертаємо колесо і діагностуємо, з'являється напруга - якщо є напруга і частота в Гц, то датчик швидкості працює.

Спосіб 3 (перевірка контрольку або лампочкою)

 1. Від'єднуємо від датчика імпульсний провід.
 2. За допомогою контрольки шукаємо "+" і "-" (попередньо включивши запалювання ).
 3. Одне колесо вивішуємо як в попередньому способі.
 4. З'єднуємо контрольку в провід «Сигнал» та руками обертаємо колесо. Якщо на контрольку горить "-", то датчик швидкості робочий.
Якщо контрольки під рукою немає, то можна використовувати провід з лампочкою. Перевірка проводиться так: підключаємо одну строну дроти до плюса акумулятора. Інший до гнізда сигнал. При обертанні, якщо датчик працює, то лампочка буде моргати. Перевірка ДС

Схема підключення

Перевірка ДС контрольку

Перевірка ДС тестером

Перевірка приводу датчика швидкості

 1. Піднімаємо на домкрат машину, щоб вивісити будь переднє колесо.
 2. Шукаємо пальцями привід датчика, який стирчить з коробки.
 3. Ногою обертаємо колесо.
Привід датчика швидкості

Привід датчика швидкості

Перевірка приводу ДС

Перевірка приводу ДС

Пальцями відчуваємо, чи працює привід і чи працює він стабільно. Якщо все не так, то розбираємо привід і зазвичай знаходимо пошкоджені зуби на шестернях.

Перевірка ДС з язичковим перемикачем

Датчик подає сигнали на кшталт прямокутних імпульсів. Цикл становить 40-60%, а перемикання відбувається від 0 до 5 вольт або від 0 до напруги акумулятора.

Перевірка індукційного ДС

Сигнал, який приходить від обертання коліс, по суті, нагадує коливання хвильового імпульсу. Тому напруга змінюється в залежності від швидкості обертання. Все відбувається так само, як і на датчику кута повороту коленвала.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found