Повітряний фільтр нульового опору: доцільність установки і недоліки

Фільтр нульового опору являє собою різновид автомобільного повітряного фільтра з тканинним елементом, що фільтрує. Він призначається для установки на вході системи подачі повітря в двигун, замість стандартного блоку з паперовим фільтруючим елементом. Мета установки такого фільтру - збільшити інтенсивність подачі повітря в двигун з метою підвищення його потужності, що виправдано у випадку з форсованими силовими агрегатами, для досягнення максимальної продуктивності вимагають більше кисню, ніж може пропустити стандартний заводський фільтр.

«Нулевик» в середньому коштує 20-50 доларів , відрізняється простотою монтажу і непогано виглядає зовні. Це призвело до того, що такі фільтри почали монтувати не тільки там, де потрібно, а на всі машини без розбору. Мало хто враховує, що застосування цієї деталі переслідує конкретні цілі, і монтувати її доцільно не завжди.

Варто відзначити, що фільтр відкритого типу доставляє багато проблем в сиру погоду, дощ. Через попадання вологи - пропускна здатність істотно знижується, а це протилежний ефект заради чого цей фільтр ставилося.

Навіщо потрібен фільтр?

Головна функція звичайного паперового повітряного фільтра - якісна очистка повітря . Він зобов'язаний захищати циліндропоршневу групу мотора від проникнення всередину пилу, бруду та інших повітряних домішок. Але забезпечення якісного захисту накладає певні обмеження на пропускну здатність фільтра, через що потужність двигуна знижується через брак повітря.

Фільтр нульового опору сконструйований так, щоб мінімізувати опір фільтруючого елемента на впуску, але забезпечувати досить високу фільтруючу здатність, що дозволяє наростити потужність двигуна. Слід зазначити, що істотне збільшення потужності буде спостерігатися тільки тоді, коли двигун був вдосконалений і вимагає більшого припливу повітря. Стандартний мотор з «нулевиком» також додасть, але всього на кілька кінських сил, що навряд чи можна буде відчути без приладового тестування.

Саме з цієї причини авто виробники не встановлюють за замовчуванням фільтри нульового опору на всі моделі - для стандартного мотора цілком достатньо продуктивності простих паперових фільтрів, а фільтрують повітря вони все ж дещо краще.

Фільтр нульового опору на Форд Фокус 2, двигун 2.0

Фільтр нульового опору Zero 1000

Конструктивні відмінності між «нулевиком» і стандартним повітряним фільтром

В основі паперового фільтра лежать спресовані волокна паперу, через які просочується повітря, залишаючи на поверхні все частки забруднення. В результаті це призводить до засмічення фільтра, посилення опору повітряному потоку і зниження пропускної здатності. Результат - падіння потужності двигуна і зростання витрати палива.

Фільтр нульового опору ґрунтується на більш досконалому фильтрующем матеріалі. Тут застосована складена в велику кількість шарів і змазана спеціальним складом бавовняна тканина, захоплююча частки бруду. Вони також чіпляються за волокна, але оскільки тут набагато більша площа поверхні, що фільтрує , забивається такий фільтр набагато довше, а падіння пропускної здатності відбувається більш плавно. З цієї ж причини фільтр спочатку пропускає більше повітря, фільтруючи його практично також якісно, як і паперовий.

особливості обслуговування

Суттєва перевага «нулевика» перед паперовим фільтром полягає в тому, що його не потрібно викидати через 15-20 тисяч кілометрів пробігу, а можна просто чистити , причому до 20 разів. Навіть якщо чистку виконувати кожні 5 000 кілометрів (допустимо і кожні 10 000 км), сукупний пробіг на одному фільтрі складе 100 000 кілометрів, тобто вигода очевидна. Саме обслуговування складним не є і виконується в кілька етапів:

  • зняття фільтра і його очищення від пилу за допомогою м'якої щітки;
  • обробка фільтра спеціальним миючим засобом;
  • промивка фільтруючого елемента водою;
  • просушка;
  • огляд на предмет якості очищення і установка назад на двигун.
Фільтр повинен висохнути природним способом - нагрівати і охолоджувати його теплим повітрям не можна.

доцільність застосування

Крім переваги в обслуговуванні, фільтр нульового опору володіє і іншими достоїнствами:

  • якщо на двигуні замінити тільки стандартний фільтр на «нулевик», це дасть приблизно 2-5% приросту потужності, що само по собі не суттєво, тобто його застосування без іншого тюнінгу мотора не надто ефективно в плані форсування;
  • під капотом автомобіля з'явиться більше індукційного шуму, тобто двигун буде звучати трохи агресивніше;
  • на малих і середніх оборотах відчутно збільшиться крутний момент.

При цьому слід пам'ятати, що з «нулевиком» двигун буде засмічуватись все ж швидше , ніж зі звичайним паперовим фільтром, тому встановлювати його просто «з любові до мистецтва» не раціонально. Ефективна прибавка потужності буде там, де стандартний двигун комплексно допрацьовується і удосконалюється, і йому потрібно більше повітря для досягнення максимальної потужності.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found