Причини і усунення помилок регулятора ХХ (Р1505 і P1507)

Помилка P1505 говорить від тому, що низький рівень сигналу на обмотці № 1 регулятора холостого ходу. Тобто виникає неправильне положення заслінки через несправність регулятора холостого ходу (РХХ). Причинами її появи може бути поломка регулятора холостого ходу (несправний сервопривід регулятора або тріщина в корпусі), забитий паливний фільтр і ще кілька.

зміст:

 • Умови формування помилки
 • поведінка автомобіля
 • Основні причини виникнення
 • Методи перевірки і рішення

Помилка P1505

Якщо пояснювати в двох словах чому виникла несправність «датчика» холостого ходу і виникла помилка з кодом P1505, то можна сказати так: «Одна з котушок актуатора холостого ходу дурить, що може бути пов'язано як самої котушкою або забрудненням непосредственноактуатора, так і поганим контактом роз'єму ».

Зауважте, що помилку Р1505 просто так не можна стерти з пам'яті ЕБУ, тобто не усунувши несправність.

РХХ складається з двох котушок: обмотка №1 - працює на відкривання клапана; обмотка №2 - відповідає за закриття заслінки. Тому якщо стався збій в роботі регулятора ХХ, то може виникнути один з двох діагностичних кодів:

 • P1505 - сигнал низького рівня в ланцюзі сервоприводу регулятора обертів холостого ходу обмотка 1.
 • P1507 - сигнал низького рівня в ланцюзі сервоприводу регулятора обертів холостого ходу обмотка 2.

Оскільки найчастіше автовласники стикаються саме з першою проблемою, розглянемо більш детальніше коли виникає помилка холостого ходу з кодом 1505, а також підкажемо де потрібно шукати причину і як її усувати.

Умови формування помилки 1505

Помилки 1 505 і 1 507 з'являються в разі, якщо виникають проблеми з положенням дросельної заслінки і / або регулятора холостого ходу. Зокрема, ланцюг котушки сервоприводу розірвана або в ній має місце коротке замикання на масу. У групі «P» кодів DTC відповідають за роботу систем двигуна і КПП, 15 - помилки холостого ходу. Де: 05 - немає сигналу на 1-й котушці; 07 - відсутній сигнал на котушці №2.

Умовами формування помилки P1505 є:

 • значення напруги в бортовій мережі знаходиться в межах від 11 до 16 Вольт; протягом 2 секунд і більше;
 • керуючий вихідний сигнал PWM (широтно-імпульсна модуляція) знаходиться в межах від 20% до 80%;
 • є обрив або коротке замикання в ланцюзі сервоприводу на масу.

Примітно, що у різних автовиробників оригінальна назва помилки P1505 англійською мовою, як правило, відрізняються. Але, незважаючи на це, суть назви завжди зводиться до того, що виникла помилка датчика холостого ходу. Далі наведені офіційні назви помилки для різних автовиробників :

 • BMW - Idle Air Control (IAC) system at adaptive clip;
 • Chrysler - Vehicle Speed ​​Output Circuit High;
 • Daewoo - KICK DOWN SWITCH;
 • Ford - Idle Air Control System at Adaptive Clip;
 • General Motors - Vehicle Speed ​​Output Circuit;
 • Honda - Positive Crankcase Ventilation (PCV) Air Leakage;
 • Hyundai - Низький рівень сигналу на обмотці № 1 регулятора холостого ходу;
 • Kia - Idle Air Control Valve Opening Coil Voltage Low;
 • Lincoln, Mazda, Mercedes-Benz, Mercury - Idle Air Control System at Adaptive Clip;
 • Peugeot, Citroen - Default airbag switch;
 • Toyota - Switch Signal Malfunction;
 • Автомобілі концерну VAG (Audi, Volkswagen. Skoda, Seat) - Датчик положення дросельної заслінки (вимикач) -F60: не замикається / обрив ланцюга;
 • Volvo - Idle air control (IAC) valve opening signal.

При цьому сама по собі помилка не є критичною, і в більшості випадків автомобілем можна користуватися (звичайно, за винятком тих випадків, коли двигун глухне прямо під час руху). Однак в таких умовах водити машину складно, тому при найменшій можливості необхідно виконати відповідні діагностичні і ремонтні роботи.

поведінка автомобіля

За статистикою з помилкою P1505 частіше за інших стикаються власники таких марок автомобілів: Кіа, Хюандай, Субару, Ауді, Хонда, Пежо, а також ВАЗ Пріора. Поведінка автомобіля залежить від причини, за якими виникла помилка Р1505. Однак, судячи з відгуків автовласників, відзначаються такі варіанти її прояву:

 • При роботі на холостих обертах (або оборотах, трохи вище неодружених, наприклад, при прогріванні двигуна в мороз) машина раптово глухне, на приладовій панелі активізується сигнальна лампа Check Engine. При спробі знову запустити двигун це не представляється можливим.
 • Машина може стихнути прямо на ходу. Це дуже неприємна ситуація, особливо далеко від гаража або автосервісу.
 • При роботі на холостому ходу відзначається, що значення оборотів «плаває» аж до повної зупинки двигуна.
 • При опусканні кількості оборотів до 1000 в хвилину виникає сіпання автомобіля. Ситуація виправляється додаванням газу за допомогою педалі акселератора.
 • Можливі варіанти, коли при натисканні на педаль акселератора кількість оборотів не піднімається, а падає до певного рівня, наприклад, до 800 ... 900 оборотів в хвилину (залежить від ситуації і моделі автомобіля).

У деяких випадках двигун автомобіля може троить, і складається враження, що один з циліндрів не працює зовсім. Як показує практика, симптоми поведінки у машин з даної помилкою найчастіше індивідуальні.

Основні причини виникнення

Причин, за якими може виникнути несправність датчика холостого ходу P1505, насправді багато. Так, до них належить:

 1. Вихід з ладу запобіжника регулятора (наприклад, зазначалося на автомобілях Пежо).
 2. Обрив проводки від датчика до електронного блоку управління двигуном або поява короткого замикання на масу.
 3. Забитий паливний фільтр (через нього в систему потрапляє мало палива і машина просто глухне, може також супроводжуватися виникненням помилки P0089 - малий тиск в паливній системі).
 4. Вихід з ладу безпосередньо датчика холостого ходу (або його окремих частин, контактів).
 5. Лопнув корпус регулятора холостого ходу.
 6. Залипання датчика ХХ в одному положенні, через що він не дозволяє двигуну набирати обертів.
 7. Поганий контакт на фішці датчика холостого ходу (в тих моделях автомобілів, де вона є).
 8. Перебитий (перетертий) провід живлення від акумулятора (зокрема, якщо дроти йдуть в косі, то один або кілька проводів можуть перетертися, а це може позначитися на роботі як регулятора холостого ходу, так і датчика абсолютного тиску, якщо це встановлено на машині).
 9. Збільшене опір сенсора регулятора холостого ходу, що призводить до видачі їм невірної інформації на ЕБУ.
 10. Несправність сервоприводу регулятора холостого ходу (наприклад, забруднення актуатора, поганий контакт роз'єму і так далі).
 11. Проблеми з електронним блоком управління двигуном.

Як показує практика, найчастіше автомобілісти стикаються або з проблемами в регуляторі холостого ходу, або в поганому електричному контакті з ним або на іншій ділянці проводки.

Методи перевірки і рішення

Природно, що метод усунення причин несправності, за якими була сформована помилка Р1505, повинен вибиратися на підставі діагностики. Так, необхідно перевірити перераховані в попередньому розділі вузли, «продзвонити» схему від датчика холостого ходу до ЕБУ, провести ревізію стан паливного фільтра, перевірити працездатність запобіжником, що відповідає за роботу регулятора холостого ходу. Далі, для ремонту потрібно виконати одну або кілька із запропонованих дій:

чистка датчика

 • Діагностика РХХ . Найпростіше знайти аналогічний датчик, встановити його замість старого і подивитися на результат. Відзначається, що найчастіше допомагає звичайна мийка, в тому числі, за допомогою спеціальних засобів для чищення - карбклінеров. Після чищення необхідно дати пристрою добре підсохнути. Також має сенс продзвонити його проводку (якщо корпус датчика дозволяє це зробити). В процесі промивки необхідно домогтися ситуації, щоб так звані шторки регулятора гойдалися без найменших затримок.
 • Ревізія проводки регулятора ХХ . Пошкодження її ізоляції є дуже частою причиною проблем як з самим датчиком, так і з поведінкою машини. Зокрема, потрібно за допомогою мультиметра продзвонити живлять і контрольні дроти, що йдуть від регулятора холостого ходу до електронного блоку управління двигуном. Також бажано виміряти значення опору ізоляції проводів (адже навіть якщо провід не розірваний, то погана ізоляція може бути причиною поломки). У процесі ревізії не забудьте перевірити місця з'єднання проводів (болтові з'єднання, місця пайки).
 • Перевірка корпусу РХХ . У деяких випадках (наприклад, в результаті механічних пошкоджень, постійної вібрації, регулярним поїздкам по поганих дорогах, особливо на високій швидкості) в корпусі датчика можлива поява тріщини. Найчастіше вона має дуже малі розміри і її важко візуально знайти. Однак саме через неї в систему може потрапляти повітря, а це, в свою чергу, може стати причиною того, що будуть плавати обороти двигуна, в тому числі в холостому режимі. Отже, необхідно перевірити цілісність корпусу. Найпростіше знайти аналогічний пристрій, встановити його на машину і подивитися результат. Можна замазати щілину герметиком. При необхідності можна буде в подальшому замінити згаданий вузол на новий.
 • Ревізія фішки підключення . У більшості випадків корпус фішки виконаний з пластмаси, яка з часом розтріскується від високої температури і вібрації. Особливо це стосується засувки, завдяки якій забезпечуються силові й сигнальні контакти. Якщо з фішкою трапилася поломка, то можна або замінити її на нову або скористатися чимось на зразок пластикових стяжок, за допомогою яких забезпечити надійний електричний контакт, необхідний для нормальної роботи електричної схеми регулятора холостого ходу двигуна.
 • Перевірка електричного опору . Робиться це за допомогою мультиметра, перемикання в режим омметра. Так, розберемо ситуацію на прикладі популярного автомобіля Kia Rio. В офіційній документації повідомляється, що опір між першим і другим контактом має дорівнювати 10,5 ... 14 Ом, а між другим і третім контактом - 10 ... 12,5 Ом. При старінні датчика і / або його природному забрудненні значення зазначених опорів буде рости. І чим більше воно росте - тим більше некоректну інформацію передає датчик на ЕБУ. Ремонт пристрою в даному випадку неможливий, тому необхідно виконати покупку нового вузла і його заміну.
 • Ревізія сервоприводу РХХ . Причому бажано виконувати ревізію обох сервоприводів, як забезпечують закриття дросельної заслінки, так і її відкриття (помилки Р1505 і Р1507).
 • Частковий вихід з ладу ЕБУ . Це досить рідкісний випадок, проте якщо всі перераховані вище поради не мали успіху, то має сенс також перевірити нормальну роботу електронного блоку управління двигуном. У разі, якщо він "заглючить", то він може видавати інформацію про неіснуючі помилки. Зазвичай це буде цілий список несправностей, тому однією Р1505 напевно не обійдеться. Діагностика електронного блоку виконується тільки в сервісних центрах з використанням спеціального апаратного та програмного забезпечення.
В одному з найпростіших випадків, коли пропадає електричний контакт на заслінці, досить посмикати штекер з контактом. Однак це допомагає далеко не завжди, і може використовувати просто як ідеї.

Цікаво, що в більшості випадків помилка P1505 з'являється не одна, а в компанії декількох інших поломок зі схожими кодами. Найчастіше це P1506 і P1507 (замикання на землю ланцюга електроприводу дросельної заслінки і відсутність сигналу в ланцюзі сервоприводу закриття дроселя). Однак можливі й інші варіанти. Зверніть увагу, що багато автомобілістів, які в різний час стикалися з описаними проблемами, відзначають, що їх причинами може бути зовсім не датчик холостого ходу.

Після виконаного ремонту завжди видаляйте помилки в пам'яті ЕБУ. У деяких випадках інформація зникає сама, однак це відбувається не завжди. І якщо цього не зробити, то якийсь час, поведінки автомобіля може не як не змінитися навіть якщо проблема усунена. очистити коди DTC можна або програмно, або скинувши клему АКБ на деякий час.

висновок

Помилка з кодом P1505 не є критичною, проте вона призводить до вельми неприємних наслідків і умов водіння машини. Так що користуватися автомобілем при несправної роботі регулятора обертів холостого ходу небажано.

Плаваючі обороти і втрата динамічних характеристик не тільки знижує комфорт водіння, але і може привести до створення аварійної ситуації на дорогах. Отже, при найменшій можливості необхідно виконати відповідні діагностичні процедури з виявлення причин поломки і їх усунення помилки низького рівень сигналу на обмотці №1 РХХ.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found