Биття на кермі. Основні причини вібрації в кермо на швидкості і при гальмуванні

Биття керма є одним з найбільш дратівливих і неприємних факторів при експлуатації авто. До того ж вона не тільки може вивести з себе будь-якого водія, та ще й в деяких случаяx, биття на кермі , стає причиною створення аварійної ситуації.

биття на кермі

Вібрація на кермі може бути двох типів:

 • Вібрація на швидкості;
 • Вібрація при гальмуванні.

Вогнища виникнення цих двох типів вібрації різні, як власне і сам її характер.

Проблема, пов'язана з вібрацією керма на швидкості (або ж при русі) досить часто з'являється у автовласників після сезонної зміни шин, а так само внаслідок наїзду на яму на швидкості. Причому биття може бути як постійного характеру, так і виникає на певній швидкості (в основному це від 80 км і до 100 км / год), хоча бувають випадки, коли биття не піддається аналізу, коли воно починається на різних швидкостях і різних дорожніх покриттях.

Порушення балансування як одна з основних причин биття

Грижа може створювати серйозне биття на кермі

Можна довго гадати через що проблема, але ясно одне, в більшості випадків - це порушення балансування маси одного або ж кількох коліс . Розглянемо ці, та інші причини, які, як правило, ще й доповнюють один одного.

Причини биття керма на швидкості

 1. Забруднене диск;
 2. Порушено балансування коліс;
 3. Порушення геометрії шини або диска;
 4. Деформація маточини або всієї підвісці (в основному це порушення параметрів важелів);
 5. Невідповідний диск параметрам маточини (порушена установка колеса). До цієї причини також відноситься неправильна затяжка болтів колеса, які мають конусний підставу. Затягування гайок повинна відбуватися вручну на вивішеному колесі при цьому чергуючи послідовність протилежних болтів.
Висновок з усього сказаного один, потрібно робити балансування в перевірених СТО, стежити за станом колісних дисків і шин і акуратно водити автомобіль. Проводити правильну установку шин і дисків в соответствии с тех. характеристиками.

Зношені або пошкоджені гальмівні колодки

Знос, вироблення на гальмівному диску

Проблема з вібрацією керма при гальмуванні полягає або в колісних дисках, або гальмівних колодках. Точний діагноз можна поставити, лише розібравши супорт і перевіривши стан колодок і гальмівних дисків. Також подібний ефект дають розбиті кермові тяги і люфт рульової рейки.

Причини биття керма при гальмуванні

 1. Зношені гальмівні колодки «в нуль»;
 2. Розшарування колодок;
 3. Вироблення гальмівного диска;
 4. Порушення геометрії диска або гальмівного барабана;
 5. Порушена робота гальмівного супорта (підклинювання напрямних, погане спрацьовування поршня);
 6. Кермові тяги і рульова рейка мають значний люфт.
З усього вищесказаного робимо висновок, що ліками, від биття в кермі при гальмуванні, є якісна перебирання гальмівного механізму, причому як переднього, так і заднього. Своєчасна заміна гальмівних колодок, гальмівних дисків і профілактика супортів.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found