Перевірка дизельних форсунок в домашніх умовах на слив в обратку і на стенді

Форсунки дизельного двигуна, також як і інжекторного, періодично забруднюються. Тому багато власників машин з дизельним двигуном задаються питанням - як перевірити форсунки на дизелі? Як правило, в разі їх засмічення паливо несвоєчасно подається в циліндри, і виникає підвищена витрата пального, а також перегрів і руйнування поршня. Крім цього, можливий прогар клапанів, і вихід з ладу фільтр сажі.

Розглянуті процедури:

 • Як можна перевірити форсунки дизеля самому
 • Перевірка форсунок дизельного двигуна на слив в обратку
 • Перевірка приладами
 • чистка форсунок
 • ймовірні несправності

дизельні форсунки

Форсунки дизельного двигуна

Перевірка дизельних форсунок в домашніх умовах

У сучасних дизельних двигунах повсюдно можуть використовуватися одна з двох відомих паливних систем Common Rail (із загальною рампою) і насос-форсунки (де на на кожен циліндр окремо підводиться своя форсунка).

Види систем харчування дизельного двигуна

Вони обидві здатні забезпечити високу екологічність і ККД двигуна. Оскільки ці дизельні системи функціонують і влаштовані так само, але Коммон Реїльйо більш прогресивна з погляду ефективності і гучності роботи, хоча і програє в потужності, стала дедалі частіше використовуватися на легкових авто, то далі будемо говорити про неї. А про роботу, несправності і перевірку насос форсунок розповімо окремо, адже це не менш цікава тема, особливо для власників автомобілів VAG групи, оскільки там досить не складно проводиться програмна діагностика.

Найпростіший метод обчислення забитої форсунки такої системи можна провести за таким алгоритмом:

Форсунка Common Rail

Форсунка Common Rail

 • на холостому ходу довести обороти двигуна до того рівня, коли проблеми в роботі двигуна чути найвиразніше;
 • кожну з форсунок відключають шляхом ослаблення накидної гайки в місці кріплення магістралі високого тиску;
 • коли ви відключаєте нормальну робочу форсунку, то робота двигуна змінюється, якщо ж форсунка проблемна, то двигун продовжить працювати в такому ж режимі і далі.

Крім цього, перевірити форсунки своїми руками на дизельному двигуні можна шляхом промацування паливопроводу на наявність поштовхів. Вони будуть результатом того, що ТНВД намагається нагнітати паливо під тиском, проте в силу затурканості форсунки виникають складнощі з його пропуском. Проблемний штуцер також можна визначити за завищеною робочій температурі.

Перевірка дизельних форсунок на перелив (слив в обратку)

Перевірка обсягу зливу в обратку

У міру зношування дизельних форсунок з часом виникає проблема, пов'язана з тим, що паливо з них потрапляє назад в систему, через що насос не може нагнітати потрібного робочого тиску. Наслідком цього може бути проблеми з запуском і роботою дизельного двигуна.

Перед перевіркою вам необхідно буде купити медичний шприц об'ємом 20 мл і систему для крапельниць (для підключення шприца вам знадобиться трубочка довжиною 45 см). Щоб знайти форсунку, яка скидає в обратку більше палива, ніж їй належить, необхідно скористатися наступним алгоритмом дій:

 • вийняти поршень зі шприца;
 • на запущеному двигуні за допомогою системи підключити шприц до "обратке" форсунки (трубочку вставити в шийку шприца);
 • протягом двох хвилин тримати шприц, щоб в нього набиралося паливо (за умови що воно буде набиратися);
 • повторювати процедуру по черзі для всіх форсунок або спорудити систему для всіх відразу.

На підставі інформації про кількість палива в шприці можна зробити відповідні висновки:

Перелив в обратку

Перевірка переливу в обратку

 • якщо шприц порожній - значить, форсунка повністю справна;
 • кількість палива в шприці об'ємом від 2 до 4 мл також в межах норми;
 • в разі, якщо обсяг палива в шприці перевищує 10 ... 15 мл, це означає, що форсунка частково або повністю вийшла з ладу, і її необхідно замінити / відремонтувати (якщо ллє 20 мл, то ремонтувати марно, оскільки це говорить про знос сідла клапана форсунки), так як вона не тримає тиск палива.

Однак така проста перевірка без гідростенд і тест плану не дає повної картини. Адже насправді при роботі двигуна кількість скидається палива залежить від багатьох факторів, вона може бути забита і її потрібно чистити або вона підвисає і потрібно в ремонті або заміні. Тому даний спосіб перевірки форсунок на дизелі в домашніх умовах дозволяє лише судити лише про їх пропускних спроможностях. В ідеалі кількість пропускається ними обсягу палива повинно бути однаковим і перебувати в межах до 4 мл за 2 хвилини.

Точний обсяг палива, яке може подавати в зворотну магістраль ви можете знайти в мануалі свого автомобіля або двигуна.

Для того, щоб форсунки експлуатувалися як можна довше, заправляйтеся якісним дизельним паливом. Адже воно безпосередньо залежить від на роботу всієї системи. Крім цього, ставте оригінальні паливні фільтри і не забувайте вчасно їх міняти.

Перевірка форсунок за допомогою спеціальних приладів

Більш серйозна перевірка форсунок дизельного двигуна проводиться за допомогою приладу під назвою максиметра . Під цією назвою мається на увазі спеціальна зразкова форсунка з пружиною і шкалою. З їх допомогою виставляється тиск початку впорскування дизельного палива.

Інший метод перевірки - використання контрольної зразковою робочої форсунки , з якої порівнюються експлуатовані в двигуні пристрою. Всю діагностику виконують при запущеному двигуні. Алгоритм дій такий:

максиметра

максиметра

 • виконують демонтаж форсунки і паливопроводу з двигуна;
 • на вільний штуцер ТНВД підключають трійник;
 • виконують ослаблення накидних гайок на інших штуцерах ТНВД (це дозволить паливу поступати лише на одну форсунку);
 • до трійника під'єднують контрольну і тестируемую форсунки;
 • активують Декомпресійний механізм;
 • обертають колінчастий вал.

В ідеалі контрольна і тестована форсунки повинні показувати однакові результати в питанні одночасного початку впорскування палива. Якщо є відхилення - значить, треба регулювати форсунку.

Метод з використанням контрольного зразка зазвичай займає більше часу, ніж використання максиметра. Однак він більш точний і надійний. Також можна перевірити роботу двигуна і форсунок дизельного двигуна і ТНВД на спеціальному регулювальному стенді. Однак вони є лише на спеціалізованих СТО.

Чистка форсунок дизеля

Чистка форсунок дизеля

Чистка форсунок дизеля

Виконати очищення форсунок дизельного двигуна можна самостійно. Роботи необхідно виконувати в чистоті і при хорошому освітленні. Для цього форсунки знімають і промивають або в гасі, або в дизельному паливі без домішок. Перед зворотного складанням потрібно обдути форсунку стисненим повітрям.

Також важливо перевірити якість розпилення палива, тобто форму "факела" форсунки. Для цього існують спеціальні методики. В першу чергу потрібен випробувальний стенд. Там підключають форсунку, подають на неї паливо і дивляться на форму і силу струменя. Найчастіше для випробувань використовують чистий аркуш паперу, який підкладають під неї. На аркуші будуть чітко видні сліди попадання палива, форма факела і інші параметри. Відповідно до цієї інформацією можна буде в подальшому провести необхідні коригування. Для чищення сопла іноді використовують тонку сталеву дріт. Її діаметр повинен бути мінімум на 0,1 мм менше, ніж діаметр безпосередньо сопла.

Якщо діаметр сопла збільшений в діаметрі на 10 або більше відсотків, то він підлягає заміні. Також розпилювач замінюють в разі, якщо різниця в діаметрах отворів буде більше 5%.

Можливі несправності дизельних форсунок

Найбільш частою причиною несправності є порушення щільності посадки голки в направляючої втулці форсунки. Якщо її значення зменшено, то через новий зазор протікає велика кількість палива. Зокрема, для нового інжектора допускається витік в обсязі не більше 4% від робочого палива, яке потрапляє в циліндр. В цілому ж, кількість палива з форсунок повинно бути однаковим. Виявити витік палива на форсунки можна наступним чином:

 • знайти інформацію про те, який тиск має бути при відкритті голки на соплі (для кожного двигуна він буде різним);
 • зняти форсунку і встановити її на випробувальний стенд;
 • створити свідомо високий тиск на форсунки;
 • за допомогою секундоміра виміряти час, через яке тиск впаде на 50 кгс / см2 (50 атмосфер) від рекомендованого.
Перевірка на стенді

Перевірка форсунки на стенді

Це час також прописано в технічній документації до двигуна. Зазвичай для нових форсунок воно становить від 15 секунд і більше. Якщо форсунка поношена, то цей час може скоротитися до 5 секунд. Якщо час менше 5 секунд, значить форсунка вже знаходиться в неробочому стані. Додаткову інформацію про те, як ремонтувати дизельні форсунки (виконувати заміну розпилювачів) ви можете почитати в додатковому матеріалі.

При зносі сідла клапана форсунки (не тримає необхідного тиск і відбувається надмірний слив) ремонт даремний, обійдеться більше половини вартості нової (а це близько 10 тис. Руб).

Іноді дизельний інжектор може давати невелику або рясну текти пального. І якщо в другому випадку необхідний лише ремонт і повна заміна форсунки, то в першому випадку можна обійтися власними силами. Зокрема, необхідно притертися голку до сідла. Адже основна причина підтікання - порушення ущільнення на торці голки (інша назва - ущільнюючий конус).

Заміна однієї голки в форсунки без заміни втулки не рекомендується, оскільки вони підганяються один під одного з високою точністю.

Для видалення підтікання дизельної форсунки часто використовують тонку шліфувальну пасту ГОІ, яку розводять з гасом. Під час притирання необхідно стежити за тим, щоб паста не потрапила в зазор між голкою і втулкою. Після закінчення робіт усі елементи промивають в гасі або солярці без домішок. Після цього потрібно обдути їх стисненим повітрям з компресора. Після складання знову перевірити на наявність течі.

висновки

Частково вийшли з ладу форсунки є не критично, проте вельми неприємною поломкою . Адже їх неправильна робота веде до значного навантаження на інші вузли силового агрегату. В цілому ж, машину при забитих або не настроєних форсунках експлуатувати можна, проте бажано якомога швидше виконати ремонт. Це дозволить зберегти в працездатному стані двигун автомобіля, що позбавить вас від ще більших грошових витрат. Так що при прояві перших же симптомів нестабільної роботи форсунок на вашому дизельному автомобілі рекомендуємо хоча б елементарним способом перевірити працездатність форсунки, яку як бачите цілком під силу зробити кожному в домашніх умовах.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found