Чому Пітніють Скло в Машині? Причини і 10 відповідей що робити

З настанням холодної пори, коли в повітрі надмірна кількість вологи і великі перепади температури, однією з найпоширеніших проблем, яка виникає у водіїв, - запотівання скла в машині. Виникає це явище при зниженні температури навколишнього середовища, внаслідок чого відбувається охолодження скла. Відповідно, оскільки в салоні тепло і волога не випаровується , а охолоджується біля скла, то вона осідає на ньому у вигляді дрібних крапельок. У машині досить посидіти всього 2-3 хвилини щоб вікна вкрилися дрібними краплями.

зміст

 • Як проявляється запотівання
 • Чому і як запотівають вікна
 • Причини запотівання скла автомобіля
 • Що можна зробити, щоб стекла не потіли

потіють скла

Яким чином проявляється запотівання

Звичайно ж при цьому видимість різко погіршується, а скло змінюється з прозорого на матово-каламутне. Водій перестає бачити навколишнє оточення, і більш того, він ще й відволікається, щоб на ходу протерти скло, підвищуючи цим ризик потрапляння в аварійні ситуації. Якщо лобове і два передніх бокових скла ще хоч якось рятує обдув і підігрів, то задні просто «гинуть».

Більшість автовласників з досвідом на цей рахунок дають багато різних рад, які, зводяться до одного - треба міняти салонний фільтр. Але чи так це насправді? Через що відбувається запотівання вікон в машині?

Чому пітніють скла

Конденсат на бічному склі

Конденсат на внутрішній поверхні скла з'являється при навіть незначній різниці температури з однієї й іншої сторони поверхні. Навіть на один-два градуси за Цельсієм. А чим більше ця різниця - тим швидше і в більшому обсязі з'являється конденсат .

Так, він може з'явитися не тільки в самому поширеному випадку, коли водій та / або пасажири сідають в холодний салон, і внаслідок їх дихання на стеклах з'являється згаданий конденсат. Таке явище також може мати місце в разі, наприклад, проїзду в холодних тунелях або під естакадами, тобто там, де навколишня температура повітря нижче.

Фізика тут проста. При температурі повітря + 20 ° С і відносній вологості 60% кількість вологи становить 9,6 г / м³. Однак якщо знизити температуру до + 9 ° С з тією ж концентрацією вологи, відносна вологість зросте до 100%. А це є прямою причиною появи конденсату на поверхні стекол в машині.

У деяких сучасних машин виробники використовують апаратне рішення для того, щоб не потіли скла. Зокрема, використовують екстрений обдув скла або систему клімат-контролю. Однак в рамках даного матеріалу ми не будемо розглядати це питання.

причини запотівання

Можна виділити кілька основних причин, через які потіють скла. Причому кожен фактор може впливати як на загальну ситуацію запотівання, так і на те, що буде більше потіти лобове, тільки бічне або заднє скло. Зробимо це у вигляді таблиці.

Які чинники впливають на запотівання вікон лобове водійське бічні задні
Салонний фільтр
Мокрі сидіння
неправильний обдув
перегар
Відмова грубки і / або внутрішньої вентиляції

Забитий або занадто щільний салонний фільтр

Салонний фільтр

У зв'язку з тим, що він не справляється зі своїми функціями, в салоні утворюється закритий повітряний простір без вентиляції. Температура згодом піднімається, повітря нагрівається і скла в машині зсередини потіють по вищеописаному фізичне явище.

Тут же варто відзначити, що салонний фільтр може бути не тільки забитим, а й просто неправильно підібраним, зокрема, занадто щільним. Його матеріал не справляється з пропущенням достатньої кількості повітря і волога залишається в салоні. З цієї ж причини потіють вікна в машині при включенні грубки. У зв'язку з цим багато автомобілістів радять встановлювати в холодну пору року стандартний фільтр , а в теплу пору року - вугільний фільтр. Стандартний має не таку велику щільність, і відповідно, краще пропускає повітря через себе.

Вологі сидіння в салоні машини

Основна причина того, що сидіння стають вологими, полягає в тому, що деяка кількість вологи потрапляє в салон і вбираються паралоновою сидушкой. У свою чергу це явище може бути викликано наступними факторами:

 • знаходження пасажирів і / або водія в салоні в мокрій верхньому одязі (після снігу, дощу);
 • погані (старі, Трухлого) гумки-ущільнювачі на стеклах або дверях автомобіля;
 • тривале перебування машини з відкритими дверима у вологому приміщенні;
 • під впливом води на сидіння (банальне розлиття води або іншої рідини, через що вона вбралася і довго може перебувати всередині сидіння).

Тут же варто відзначити, що вологість в салоні може підвищитися і від того, що машина тривалий час стоїть на холоді, а потім різко переміщається в теплу атмосферу.

Волога під килимками

Мокрі килимки також основне джерело вологи в салоні автомобіля взимку і восени. І в свою чергу є причиною значного запотівання вікон. Причин того, чому накопичується волога на або під ними кілька:

 • забиті дренажні отвори в підлозі;
 • нанесений і згодом розтанув сніг взимку або мокра взуття пасажирів / водія під час дощу;
 • протікає (навіть незначно) грубка або її магістралі.

Неправильний обдув стекол

Зазвичай це явище виникає через проблеми з внутрішньою вентиляцією. Скло не потіють при правильно включеної вентиляції повітряних мас. Виняток - заднє скло при температурі -15 ° C. Як правило, винні забиті вентиляційні канали або рециркуляционний клапан. Крім того, якщо машина старенька, то можливо, що вентиляційні трубки просто продірявилися, і в них утворилися отвори. Також пам'ятайте, що для обдування вікон від запотівання необхідно брати повітря зовні , тобто, відключити внутрішню рециркуляцію повітря.

Скло не потіють при правильно включеної вентиляції повітряних мас.

Потоки повітря при прогріванні салону

На початку руху весь потік повітря спочатку направляти на лобове скло , потім на передні бічні стекла, а після і на задні стекла. Режим вентиляції та опалення регулюється не в сервісі, а під час руху в залежності від стану салону і зовнішніх чинників, які змінюються кожні кілька хвилин. Для початку потрібно взяти в руки інструкцію до автомобіля і прочитати розділ «Опалення та вентиляція».

Досить часто буває так, що водій навіть і не підозрює що клапан рециркуляції зламаний, а продовжує їздити, і дивується, чому ж занадто швидко стає важким повітря в салоні, або з'являється запах вогкості (в такій ситуації допомагає або виправити поломку, або тимчасово вийняти салонний фільтр, якщо звичайно ж він недавно змінювався, а запах все одно є).

алкогольний перегар

Запотівають вікна в машині і від перегару пасажирів. Це цікаве фізичне явище, чому потіють скла, засноване на тому, що етиловий спирт здатний розігрівати і притягувати до себе водяну пару. Через це виходить ситуація, коли наявна в салонному повітрі волога стає більш концентрованою, і в такому вигляді ще більш щільно осідає на внутрішній поверхні скла автомобіля саме коли вип'єш.

відмова грубки

В даному випадку мається на увазі протікання або повний вихід з ладу печі. У першому випадку волога з неї може потрапити на килимок, утворюючи додаткову вологу в салоні. У другому повна поломка призводить до того, що повітря і рідина не будуть грітися, тому не буде відбуватися осушення повітря в салоні, а значить і запотівання триватиме.

Що робити якщо потіють скла

Вірним способом боротьби з запотівання все ж буде усунення самої причини, тому варто нагадати і перерахувати на що потрібно дивитися і налаштовувати в першу чергу.

Існує 10 корисних рекомендацій, які допоможуть боротися з ситуацією, коли пітніють скла в машині. До них відноситься:

 1. Усередині салону скла повинні бути завжди чистими , торкатися руками до них не можна, необхідно мити з використанням миючих засобів, а після насухо витирати чистим матеріалом. При температурах нижче 25 градусів морозу і при поїздках з пасажирами корисно обробити скла від замерзання.
 2. Використовувати засіб щоб не потіли скла в машині, так звані антизапрівач . Це може бути як народне, так і магазинне. Обробка їм дозволить в сиру і зимову пору значно знизити або прибрати повністю (в залежності від вологості і температури) туман на внутрішній поверхні скла.
 3. Необхідно стежити за станом салонного фільтра й грубки . Їх правильне функціонування дозволить швидко позбавиться від запотівання при вже запущеному двигуні автомобіля.
 4. Дотримуватися послідовність прогріву . Обдув теплим повітрям потрібно направляти спочатку на лобове скло, потім на бічні, а лише в останню чергу на заднє скло.
 5. Налаштувати правильний забір повітря . Він повинен надходити ззовні, оскільки саме зовнішнє повітря не такий вологий, як всередині салону.
 6. Стежити за станом вентиляції салону . При необхідності перевірити і прочистити дренажні канали.
 7. Включати не тільки піч, а й кондиціонер (якщо такий є). Використовувати автокондиціонер потрібно як в спеку, так і холод. З його допомогою можна швидко позбутися від запотівання шляхом його включення на теплий режим (за умови справної системи кондиціонування). Він добре сушить повітря.
 8. Просушити салон . Рідко потіють скла, коли машини зберігається в теплому гаражі. При висушуванні бажано відкрити всі двері в теплому і сухому приміщенні.
 9. Необхідно відключити систему клімат-контролю.
 10. Перевірити клапан рециркуляції повітря.
Бажано періодично, хоча б при зміні сезонів, перевіряти і змінювати повітряні фільтри (зокрема салонний фільтр, якщо є), прочистити вентиляційні канали, очищаючи їх від дрібного сміття і пилу, перевіряти клапан рециркуляції повітря (якщо такий є), через який і потрапляє відфільтрований зовнішнє повітря в салон.

Також допоможе позбутися від проблеми, через яку в машині потіють скла, періодична перевірка негерметичних місць автомобіля, такі як: гнізда антен, регулятори дзеркал і ущільнювачі стекол, щоб запобігти попадання опадів в салон.

Просуваючись у вирішенні проблеми автолюбителі застосовують безліч різних хитрих способів і методів усунення запотівання скла. Все починається з «відкриття» вікна, щоб міг вчинити свіже повітря в салон, тоді проблема вирішується сама собою - хтось користується різними спреями, «Антизапотівателі», широкий вибір яких пропонує ринок. Але всі ці методи на самий крайній випадок або як тимчасове рішення проблеми.

Перераховані вище процедури дозволять частково або повністю позбутися від ситуації, коли пітніють скла в машині. Це залежить від комплексу вжитих заходів, а також конкретної ситуації (рівня вологості в салоні, справності вентиляції, грубки і інших перерахованих апаратних засобів).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found