Як розібрати, перевірити і відремонтувати двигун на ВАЗ 2112 своїми руками

Якщо двигун на ВАЗ 2112 почав працювати «дивно», і Ви вирішили зробити ремонт, то насамперед потрібно зняти його, так як зробити повноцінний ремонт мотора, який стоїть в автомобілі, неможливо. Двигун 2112 розташований на чотирьох опорах. Права та ліва опори схожі з опорами ВАЗ 2110 і 2111, а задня і передня схожі на штанг, з резинометаллическими подушками.

Розбирання і деффектовка двигуна

У разі, якщо гидротолкатели вийшли з ладу то необхідний ремонт. Після демонтується пластикова кришка і ресивер. Перед ремонтом потрібно прикрити чимось все отвори впускного колектора, щоб уникнути попадання сміття в них. При наявності потрібно зняти модуль запалювання. Модуль запалювання, демонтується за допомогою головки на 10 мм. Після потрібно прибрати шланг вентиляції картера з кришки ГЦ. За допомогою головки на 10, вивертається болт, яким кріпиться джгут проводів форсунок.

Тепер потрібно викрутити 15 болтів з кріплень кришки ГБЦ, як тільки вони будуть викручені, знімаємо її.

Потрібно провести перевірку гидротолкателям, натискаємо на нього викруткою, в разі, якщо гидроштовхачі робочий, то він буде протискуєте при значному зусиллі. У тому випадку, якщо він не справний, його потрібно замінити.

Беремо в руки головку «на 8» і відкручуємо 20 болтів, на які кріпиться корпус підшипників распредвалов. Не забудьте відкрутити болт кріплення штанги до задньої опорі силового агрегату.

Головкою «на 15» викручуються 3 гайки, на які кріплять кронштейн задньої опори, після знімаємо.

Потрібно дістати свічки запалювання.

Далі необхідно демонтувати дві «задні» заглушки ГЦ і звичайно ж сам корпус підшипників распредвалов.

Новий гидроштовхачі ставиться в гніздо. Перед тим, як приступити до складання, потрібно акуратно почистити ГЦ від залишків олії і герметика. Опорні кулачки і шийки обов'язково потрібно змастити маслом, далі встановлюються вали в опори ГБЦ. Ставиться корпус підшипників, після чого, рівномірно закручуються болти кріплення.

Не забудьте, що кільця ущільнювачів напрямних труб теж потребують мастилі, труби встановлюються в отвори ГЦ.

Запресовуються новенькі сальники розподільних валів. На зворотну сторону головки блоку циліндрів запресовуються заглушки. Все, можна сказати, що ремонт двигуна ВАЗ 2112 завершено. Подальша збірка проводиться в зворотній послідовності.

Перед тим, як встановити кришку ГБЦ потрібно нанести герметик на місце стику кришки і нової прокладки, герметик потрібно використовувати, тільки той, який стійкий до високих температур.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found