Заміна задніх пружин на ВАЗ 2101-2107 Класика

Пружина для ВАЗ 2101 - 2107

Вірною ознакою необхідності заміни задніх пружин на ВАЗі Класика (2107, 2106, 2105, 2104, 2101) є просідання задньої частини кузова. Причому дорожній просвіт значно зменшується навіть при мінімальних навантаженнях.

Розберемо наочно весь процес установки стандартних пружин із середніми проставкамі. Можна також трохи поекспериментувати, і поставити пружини з високими проставкамі, але це дозволено робити в тому випадку, якщо будете встановлювати прості пружини від 2101, їх артикул 21010-2912712-01, а не посилені від 2102, артикул - 2102-2912712. Про те, які краще пружини поставити на автомобілі ВАЗ, розказано тут.

Задня пружина на Жигулі з проставкой

Пружини від 2102 набагато вище стандартних, якщо їх використовувати в комплектації разом з високими, або ж середніми проставкамі, то вони, швидше за все, дуже сильно піднімуть автомобіль. Отже, ходу стандартних «вазовских» амортизаторів не вистачить, що означає, Вам доведеться ще й поміняти амортизатори, на довші, наприклад москвичевских. Артикул запчастини - 402-2915006-А. Додатково необхідно буде провести зварювальні роботи по наварювання додаткових кілець на сам амортизатор. Але заміна звичайних пружин на вантажні необхідна в тих випадках, якщо Ви щодня завантажуєте свій Жигуль.

Інструмент, який нам знадобиться для проведення роботи:

  • два домкрата, наприклад, «трапеція» і «жаба»;
  • велика викрутка;
  • два ключа на 19;
  • балонний ключ.

Заміна задніх пружин на ВАЗ 2101 - 2107

Робота по заміні пружин зазвичай проводиться на естакаді.

Інструмент для заміни задніх пружин ВАЗ Класика

Колісні болти відпускаються і відкручуються знизу.

Відкручування колісних болтів

Нижній болт заднього амортизатора виймається, після відкручується, і виймається болт короткої реактивної тяги.

Відкручування болта заднього амортизатора на Жигулях Відкручування болта заднього амортизатора на Жигулях

Після, кузов автомобіля піднімаємо домкратом, колесо залишиться на землі, так як амортизатор віднято, далі домкрат трапеція ставиться під панчіх заднього моста, колесо піднімається.

Підняття кузова автомобіля домкратами Підняття кузова автомобіля домкратами

Як тільки колесо знято, потрібно за допомогою «трапеції» опускати задній міст, при цьому, потрібно уважно спостерігати за станом пружини. Ви відразу побачите, коли вона вийде з посадкового місця. Не забувайте про гальмівний шланг - Ви можете його випадково порвати.

Розташування гальмівного шланга

Після пружина знімається, а старі проставки витягуються.

Зняття старих проставок Зняття старих проставок

Перед тим, як зайнятися установкою пружин, бажано прив'язати проставки до самих пружин, користуючись ізоляційною стрічкою або скотчем.

Під час установки пружини, нижній кінець направляється точно в поглиблення чашки заднього моста.

Установка нової пружини

Після того, як пружина встановлена, можна ставити колесо.

Замір рулеткою після установки нової пружини

Після чого, автомобіль опускається на землю і закріплюється задній амортизатор і коротка реактивна тяга. Можна заміряти рулеткою результат виконаної роботи.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found