Змащуюча присадка для дизельних систем і ТНВД в паливо. Яка краще (ТОП5)

Змащувальні присадки , що додаються в дизельне паливо, покращують його експлуатаційні характеристики, зокрема, вони служать для збільшення терміну експлуатації окремих елементів паливної системи. Основне хімічна речовина, яка довгий час використовувалося як змащуючого елемента, була сірка, яка перебуває в складі солярки. Однак в даний час екологічні стандарти і деякі вимоги автовиробників привели до того, що виробники дизельного палива змушені обмежувати її зміст в складі солярки. Замість цього в якості мастила використовуються змащувальні присадки для дизельного палива.

зміст:

  • Змащувальні властивості дизельного палива
  • Використовувати присадку чи ні?
  • Рейтинг популярних змащувальних присадок

Змащувальні присадки для ТНВД

У продажу є досить багато різних змащувальних присадок для дизельних систем. Вони діляться на професійні і призначені для рядових автовласників. Професійні склади застосовуються на нафтопереробних заводах при виробництві дизельного палива, тому зі зрозумілих причин їх розглядати ми не будемо. Замість цього докладно зупинимося на присадки, що реалізуються на полицях автомагазинів, тобто, тих, які автовласники можуть самостійно купити і залити в паливну систему автомобіля. В кінці даного матеріалу наведено некомерційний (тобто, не рекламного) рейтинг змащувальних присадок. Він складений на основі знайдених в мережі інтернет відгуків і реальних тестів.

Назва змазує присадки Короткий опис і характеристики Обсяг реалізованої упаковки, мл / мг Ціна упаковки станом на зиму 2018/2019 років
Змащуюча присадка для дизельних систем Liqui Moly Diesel Schmier-Additiv Присадка призначена для змащування елементів паливної системи, зокрема, насоса високого тиску, як найбільш дорогого і складного устаткування в ній. Засіб може використовуватися в будь-яких дизельних двигунах, в тому числі Common Rail, з каталітичними нейтралізаторами і так далі. Температура застигання присадки становить -34 ° С. Тому її можна використовувати навіть в північних широтах. 150 400
Змащуюча присадка для дизельних систем ASTROhim Змащуюча присадка «Астрохім» здатна збільшити змащувальні здатності дизельного палива на 20%. Може використовуватися з будь-якими дизельними двигунами, а також дизельним паливом. Проведена за німецькою технологією з сировини компанії BASF. Може також використовуватися для позашляховиків і комерційного транспорту. 300 140
Триботехнический склад Супротек ТНВД Присадка призначена для обробки насосів високого тиску легкових автомобілів. Може застосовуватися для моторів різних конструкцій і типів, в тому числі сучасних Common Rail. Механізм роботи захисної присадки «Супротек» має на увазі створення умов, коли на поверхні працюючих деталей виникає захисний металевий шар. Завдяки цьому зберігається ресурс плунжерних пар і в цілому насоса високого тиску. 100 1250
Змащуюча добавка для ТНВД «ВМП Авто» Змащуюча добавка для паливного насоса високого тиску «ВМПАвто» дозволяє знизити знос ТНВД на 30%. Рекомендується використовувати присадку перед кожною заправкою паливного бака при температурі навколишнього повітря не нижче -10 ° С. Може використовуватися з будь-якими дизельними двигунами. 150 160
Змащуюча присадка для дизельних двигунів «Тотек Пульс-Д» Популярна вітчизняна присадка для дизельних двигунів. Добре показала себе в різних умовах і при роботі на різних моторах. Її також рекомендується використовувати, якщо в дизельне паливо попередньо був доданий гас або бензин (так самостійно роблять зимову солярку). Не можна допускати попадання засобу на лакофарбове покриття автомобіля. 500 380
XADO Fuel Pump Protect Diesel Комплексна присадка, яка призначена для захисту елементів паливної системи дизельного двигуна. Це означає, що засіб призначений не тільки чищення ТНВД, але і для збільшення ресурсу паливної системи в цілому і її окремих елементів зокрема. Можна використовувати не тільки для легкового, але і для комерційного транспорту. Передбачено застосування не при кожній заправці, а один раз через кожні 10 тисяч кілометрів пробігу автмобиля. 250 270

Що таке змащувальні властивості дизеля

Як відомо, в паливній системі дизельного двигуна завжди є обов'язковий елемент під назвою паливний насос високого тиску (або скорочено - ТНВД). Він являє собою механізм, де відстані між труться парами дуже мало. При цьому насос Canon та моторним маслом, подібно деталям безпосередньо двигуна. Замість цього в якості мастила в даному випадку традиційно використовувалася сірка, яка завжди в невеликих кількостях має місце в дизельному паливі.

Однак з розвитком технологій і прийняттям суворих екологічних стандартів автовиробники повинні були змінити конструкцію двигунів, а виробники палива значно зменшити вміст сірки в солярці. У першому випадку це стосується застосування паливної системи Common Rail, де управління паливною системою відбувається за допомогою електроніки, а самі зазори в магістралі мають дуже малі розміри.

Що стосується виробників дизельного палива, то зменшення вмісту сірки в ній обумовлено, в першу чергу, міркуваннями екологічності. Також зменшення сірки в паливі сприятливо позначається на кількості нагару, підвищенні потужності і збільшення коефіцієнта корисної дії двигуна.

Однак такий підхід має і «зворотний бік медалі». Справа в тому, що якщо в солярці буде мало сірки, то і змащувати елементи паливної системи вона буде погано. Як результат - більш часто виникають несправності ТНВД. Крім цього, при поганих змащувальних властивості дизельного палива страждають також плунжерні пари, які надмірно зношуються, збільшується знос паливних форсунок, що, в свою чергу, призводить до збільшення гучності роботи двигуна. Також погіршуються параметри вихлопних газів (вони стають більш токсичними, чорними), знижується сгораемость палива (читай, перевитрата солярки). У найкритичніших випадках все це може привести до часткового або повного виходу з ладу дорогого паливного насоса високого тиску.

У вітчизняній солярці, що випускається багато років тому, сірки завжди було багато, вона була в неї з надлишком. Тому автолюбителі-дизелісти навіть намагалися боротися з нею. Але тонкість тут полягає в тому, що таке дизельне паливо може бути безпечно для двигунів старої конструкції, де в їх роботу не втручалася електроніка. У теперішній же час в солярці сірки стало мало, і її недостатньо для повноцінного змазування елементів паливної системи автомобіля. Крім цього, під використання саме такої солярки розраховані сучасні мотори, в тому числі, горезвісні Common Rail. Тому, щоб підвищити змащувальні властивості сучасного дизельного палива і використовують змащувальні присадки для дизельного палива «Коммон Рейл». Вони дозволяють зменшити значення тертя між робочими парами приблизно на 20 ... 30%,тим самим не тільки підвищивши ККД двигуна, але і збільшивши його ресурс і ресурс паливної системи в цілому.

Чи використовувати змазує присадку

Багатьох автолюбителів цікавить питання про те, чи має сенс використовувати змащувальні присадки для ТНВД дизельного двигуна чи ні. Насправді це залежить від декількох факторів. В першу чергу їх бажано застосовувати в разі, якщо автовласник заливає в бак автомобіля сучасне якісне дизельне паливо з низьким вмістом сірки (що відповідає європейським стандартам). Особливо це актуально, якщо в машині використовується сучасний двигун під управлінням електроніки і з вузькими паливними магістралями (зокрема, двигуни з системою Common Rail).

Якщо мова йде про машину з двигуном старої конструкції (без управління електронікою), яку заправляють дешевим вітчизняним дизелем, в якому і так багато сірки, то використання присадок, за великим рахунком, не потрібно.

У мережі інтернет можна знайти багато відгуків про те, що використання якісних присадок для змащення ТНВД дозволяє продовжити термін служби цього вузла приблизно в два рази. Однак цей момент залежить від ряду інших факторів, таких як загальний стан двигуна, що використовується паливо, стан паливного фільтра і так далі. Із загальних міркувань можна стверджувати, що присадки більше має сенс використовувати в якості профілактичного заходу на новому (відремонтованому) двигуні.

Рейтинг популярних змащувальних присадок

Асортимент змащувальних мастил для дизельного палива в даний час не такий вже і великий. Однак з часом напевно він буде збільшуватися, оскільки попит серед автолюбителів на ці кошти є, і він постійно зростає. В даному розділі представлений некомерційний (тобто, не рекламує жодна з представлених в ньому коштів) рейтинг, метою якого є дати вичерпну інформацію про наявні на сьогоднішній день у продажу змащувальних присадках для дизельних двигунів. Рейтинг був складений на основі тестів змащувальних присадок, які виконуються ентузіастами з числа автолюбителів, а також експертів, які професійно займаються оцінкою різної автохімії, що є у продажу.

Змащуюча присадка для дизельних систем Liqui Moly Diesel Schmier-Additiv

Змащуюча присадка для дизельних систем Liqui Moly Diesel Schmier-Additiv призначена для змащування елементів паливної системи, зокрема насоса високого тиску. Вона може бути використана в будь-яких автомобільних двигунах, розрахованих на роботу з низькосірчисті дизельним паливом. Дуже добре впливає на ТНВД, зокрема, продовжуючи термін його експлуатації, тобто, ресурс. Крім безпосередньо змазування присадка «Ликви Моли» також захищає металеві елементи паливної системи від корозії, перешкоджає падінню тиску в паливній системі, знижує шум роботи і вібрацію насоса високого тиску. Змащуюча присадка Liqui Moly Diesel Schmier-Additiv також може бути використана в автомобілях, оснащених нейтралітіческімі каталізаторами. Температура замерзання складу - -34 ° С. відповідно,присадку можна використовувати навіть при значних морозах в північних регіонах.

В інструкції вказується, що присадку бажано заливати при кожній заправці. Особливо актуально для нових двигунів або моторів, тільки що пройшли капітальний ремонт. Якщо ж машину планується на тривалий час поставити на консервацію (не користуватися нею), то бажано додати в бак присадку в обсязі близько 1% від обсягу що знаходиться в баку палива. Це забезпечить легкий запуск двигуна в подальшому.

Реальні тести, проведені автолюбителями, а також їхні відгуки дозволяють говорити про те, що даний засіб є досить ефективним, тому воно може бути рекомендовано для всіх автовласників машин з дизельними двигунами. Крім легкових автомобілів це може стосуватися також власників вантажних автомобілів (незалежно від вантажопідйомності), а також автобусів (тобто, комерційного транспорту). Однак необхідно пам'ятати про дозування! Єдиним недоліком присадки в даному випадку можна вказати порівняно високу ціну в порівнянні з аналогічними складами інших торгових марок.

Змащуюча присадка Liqui Moly Diesel Schmier-Additiv реалізується в невеликому балончику об'ємом 150 мл. У комплекті йде носик-подовжувач, який полегшує заливання кошти в паливний бак автомобіля. Зазначеного обсягу вистачає для розведення в 80 літрах дизельного палива. Артикул такого балона - 7504. Його середня ціна за станом на зиму 2018/2019 років становить близько 400 рублів.

1

Змащуюча присадка для дизельних систем ASTROhim

Змащуюча присадка для дизельних систем ASTROhim також є вельми популярним засобом серед автолюбителів, чиї машини обладнані дизельними двигунами. Ця популярність обумовлена ​​її високою ефективністю, а також низькою ціною. В інструкції зазначено, що змазує присадка «Астрохім» здатна збільшити змащувальні здатності дизельного палива на 20%. Це дозволяє значно підвищити ресурс паливної системи, і особливо насоса високого тиску. Також захищає металеві деталі паливної системи від впливу на них корозії. Присадка може застосовуватися для будь-якої солярки і будь-якого ж дизельного двигуна. При цьому не змінює низькотемпературні властивості дизеля (не підвищує значення температур прокачуваності і фільтрованості), не змінює значення цетанового числа, стійка до окислення. Чи не завдає шкоди паливним фільтрам,а також каталітичними нейтралізаторами (може використовуватися у відповідних автомобілях). Проведена за німецькою технологією з сировини компанії BASF.

Реальні тести вітчизняних автолюбителів і численні відгуки про цю присадці дозволяють стверджувати, що вона дійсно є одним з лідерів на вітчизняному ринку в своєму сегменті. Змазує присадку для дизеля ASTROhim застосовують як в легкових автомобілях, так і в позашляховиках, а також комерційної техніки (вантажівки, автобуси). Вона всюди показує високі результати по захисту двигуна від шкідливих впливів низькосірчистого дизельного палива.

Змащуюча присадка ASTROhim реалізується в балончику об'ємом 300 мл, чого вистачає для розведення в 80 літрах дизельного палива. Артикул такої упаковки - AC1935. Ціна за станом на вказаний вище період становить близько 140 рублів.

2

Триботехнический склад Супротек ТНВД

Присадка Suprotec призначена для обробки паливних насосів високого тиску в дизельних двигунах легкових, вантажних і комерційних автомобілів. За своїм діям і характеристикам вона подібна описаним вище аналогам. Так, засіб може використовуватися для самих різних насосів - рядних паливних насосів, розподільних паливних насосів, магістральних паливних насосів (зокрема, використовуваних в системах Common Rail). Механізм роботи захисної присадки «Супротек» має на увазі створення умов, коли на поверхні працюючих (що труться між собою) деталей виникає захисний металевий шар. Він дозволяє відновити знос деталей насосів та продовжити їх працездатність. Особливо це актуально для плунжерних пар, які схильні до значного зносу.

Завдяки цьому досягається два позитивних ефекту. Перший полягає в тому, що відновлюється тиск в паливній системі. Це дає можливість палива без праці надходити в камеру згоряння, тобто, двигуну працювати в нормальному режимі. Другий полягає в зниженні шуму роботи і вібрації рядних і розподільних насосів. У тому числі зниження вібрації плунжерних пар, що дозволяє значно збільшити ресурс їх роботи.

Реальні тести змазує присадки для дизеля «Супротек» показали, що володіє досить непоганими характеристиками. Відповідно, її використовують багато автолюбителів, чиї машини оснащені дизельними двигунами. У деяких випадках її навіть використовують на комерційному транспорті, однак там, де об'єм двигуна невеликою. Відповідно, змазує присадка Suprotec для дизеля цілком рекомендована до покупки. Єдиним її недоліком є ​​досить висока ціна в порівнянні з аналогами.

Що стосується використання даного засобу, то воно стандартне. Перед використанням флакон з вмістом необхідно гарненько збовтати з тим, щоб підняти з дна тверді фракції. Далі потрібно додати склад бажано в порожній (або майже порожній) паливний бак, після чого залити туди дизельне паливо. Дозування потрібно виконувати з розрахунку 1 мл засобу на 1 літр палива. Важливо дотримуватися дозування для уникнення неприємностей в роботі паливної системи. Якщо ви знаєте, скільки палива буде додано в порожній бак, то краще попередньо відміряти заливається обсяг присадки за допомогою мірної ємності (переважно малих обсягів).

Реалізується у флаконі об'ємом 100 мл. Артикул такої упаковки - 121113. Її середня ціна складає близько 1250 рублів.

3

Змащуюча добавка для ТНВД «ВМП Авто»

Змащуюча добавка для паливного насоса високого тиску «ВМПАвто» дозволяє знизити знос ТНВД на 30%. При цьому вона значно покращує змащувальні характеристики паливної системи дизельного двигуна. Може використовуватися з будь-якими типами солярки (річної, всесезонной, зимової). При цьому спалювання присадки ніяк не впливає на роботу системи вихлопу, каталітичного нейтралізатора, а також двигуна в цілому. В інструкції вказується, що присадку «ВМП Авто» необхідно додати в паливний бак перед черговою заправкою при температурі навколишнього повітря не нижче -10 ° С. Рекомендується використовувати засіб на постійній основі. Це дасть можливість збільшити ресурс двигуна і його паливної системи. Особливо це актуально для нових двигунів.

Тести і відгуки про змазує присадці «ВМП Авто» вказують, що даний засіб досить рекомендовано для використання в будь-яких дизельних автомобілях, в тому числі в сучасних системах Common Rail. Це стосується не тільки легкового, але і комерційного транспорту. Разом з позитивними експлуатаційними характеристиками необхідно відзначити, що черговим перевагою даного засобу є його відносно низька ціна і повсюдна доступність в вітчизняних автомагазинах, що реалізують автохімію.

Реалізується у флаконі об'ємом 150 мл, якого вистачає для розведення в 60 ... 80 літрах дизельного палива. Артикул такої упаковки - 9503. Її ціна за станом на зиму 2018/2019 років становить 160 рублів.

4

Змащуюча присадка для дизельних двигунів «Тотек Пульс-Д»

Змащуюча присадка для дизельних двигунів «Тотек Пульс-Д» - це сучасна вітчизняна розробка, яка використовується для поліпшення характеристик дизельного палива, зокрема, для підвищення його змащувальних властивостей. За своїм застосуванню аналогічна описаним вище засобів. Присадку рекомендується використовувати на постійній основі перед кожною новою заправкою паливом (попередньо заливати в паливний бак). При цьому важливо правильно розрахувати дозування. Так, на 1 літр солярки необхідно використовувати 2 мл присадки. Тобто, наприклад, перед заправкою 50 літрів палива в бак потрібно залити 100 мл присадки. Однак допускається невелика передозування. Якщо вона сталася, то ніяких додаткових заходів вживати не потрібно, для двигуна це не створить жодних загроз. Крім цього, якщо є підозра,що до складу дизельного палива був подмешан гас або бензин (так роблять, щоб взимку знизити температуру прокачуваності і фільтрованості солярки), то дозування навпаки необхідно збільшити приблизно в два рази.

В інструкції зазначено, що не можна допускати попадання присадки на лакофарбове покриття автомобіля. Якщо це сталося, потрібно якомога швидше видалити його з поверхні за допомогою серветки, просоченої миючим засобом. Засіб є пожежонебезпечним, тому його потрібно зберігати подалі від відкритих джерел вогню і при невисокій температурі (кімнатної). Реальні тести змазує присадки «Тотек Пульс-Д» показали її високу ефективність. Також до достоїнств варто віднести невисоку ціну в перерахунку на обсяг палива, на який розрахована одна упаковка.

Реалізується в пляшці обсягом 500 мл, якої вистачає для розведення в 250 літрах дизельного палива. Артикул такої упаковки - PULD05250. Її середня ціна складає близько 380 рублів.

5

XADO Fuel Pump Protect Diesel

Присадка XADO Fuel Pump Protect Diesel - це комплексна присадка, яка призначена для захисту елементів паливної системи дизельного двигуна. Її відмінною рисою є наявність в його складі атомарного ревіталізанта, завдання якого полягає в запобіганні зносу плунжерних пар, нагнітальних клапанів і повідків плунжеров. Це дає можливість надійно захистити паливний насос високого тиску. Захисна дизельна присадка «Хадо» дуже ефективна при використанні з соляркою, що містить низький рівень сірки. Крім цього, надійно захищає металеві деталі паливної системи від корозії, що дає можливість значно продовжити ресурс як паливної системи зокрема, так і двигуна в цілому.

Відповідно до інструкції одного флакона достатньо для розведення в 40 ... 60 літрах дизельного палива. Однак на постійній основі цей засіб можна не використовувати. Так, одного разу достатньо для одноразового використання при пробігу через кожні 10 тисяч кілометрів. Реальні тести даного засобу показують, що дизельна присадка «Хадо», як і інші засоби цієї торгової марки, відрізняється досить високими експлуатаційними характеристиками. Відповідно, він рекомендований до покупки як рядовим автолюбителям, так і власникам комерційного транспорту.

Реалізується в балоні об'ємом 250 мл, його вистачає для розведення в 40 ... 60 літрах дизельного палива. Артикул такої упаковки - XB40188. Її ціна на вказаний вище період становить близько 270 рублів.

6

Як зазначалося вище, з часом асортимент змащувальних присадок буде лише розширюватися. Крім цього, на вибір впливає і логістична складова. Це означає, що в різних регіонах країни можуть бути представлені інші, які не ввійшли в рейтинг, засоби. Якщо у вас був досвід використання зазначених у списку або інших змащувальних дизельних присадок - поділіться своїм досвідом в коментарях. Іншим автолюбителям буде цікаво, чи допомагає та чи інша присадка і який від неї ефект.

висновок

Використання змащувальних присадок для ТНВД і в цілому паливної системи дизельного двигуна сприяє збільшенню їх ресурсу, а також загального ресурсу двигуна. Особливо це справедливо для сучасних дизельних двигунів Common Rail, що працюють під управлінням електроніки, і які працюють на сучасному низькосірчистому дизельному паливі. Ці засоби дозволяють підвищити ресурс зазначених деталей за рахунок забезпечення їх своєчасного і якісного змазування. Найбільший ефект від використання змащувальних присадок спостерігається на нових (або пройшли капітальний ремонт) двигунах. Якщо відразу ж при експлуатації машини почати користуватися подібними складами, то можна значно збільшити ресурс двигуна, а значить, і заощадити гроші на наступних ремонтах.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found