Перевірка гідрокомпенсатор двигуна Duratec 1.6 л Ford Focus 1, пробіг 300 тис. Км.

Перевірка працездатності гидрокомпенсаторов при положенні кулачка распредвала його потилиці до ролика рокера, рокер при погойдуванні піддається ворушінню, і зазору між потилицею РВ, і роликом рокера відсутня, не знімаючи рокер, можна натиснути через нього на гідроопори із зусиллям 10-20 кг утапливания штовхача гідроопори має відсутні. У положенні зупиненого двигуна з восьми опор можна перевірити 5-6 шт., Наступні опори необхідно перевірити після прокручування колінчастого вала до установки кулачка РВ в положення перевірки або просто вершина кулачка дивиться в верх !!!

Зняття рокера з положення після перевірки

Перевірка рокера на працездатність, здатність вибрати вільний хід до максимального контакту ролика рокера і потилиці вала

Багато радять подивитися нутрощі навіть справного гидрокомпенсатора, для розбору знадобиться подолати зусилля стопорного кільця для цього корпус через щільну ганчірку необхідно затиснути в лещатах штовхач також витягувати обхопивши його через тканину, зусилля обхвату необхідно зробити великим затискним ключам типу газовий ключ для труб, зусилля витягування необхідно створити важелем з опорою на лещата і корпус ключа, по моїх почуттів, посилення для витягування штовхача, знадобилося створити то 50 до 100 кг.

Загалом, процес розбору дуже трудомісткий і ризикований, якщо робити без лещат і великих затискачів.

Шановні читач, колеги, вибачте що ні надаю фото розбору гідроопори, просте витягування плоскогубцями не пішла успішно, довелося звернеться до сусіда по гаражу з проханням скористатися лещатами і газовим ключем, щоб не зловживати чуйністю довелося пожертвувати фотографуванням.

У моєму випадку при пробігу 300 тисяч км і за зовнішнім виглядом, цілком в чистому двигуні, розібравши один, я побачив чистий простір без твердих відкладень. Тому роблю висновок, що розбирати гідрокомпенсатор не обов'язково якщо він відповідає своє функції тримає тиск натискання.

Всі інші гідроопори перевірив простим випусканням масла , натисканням на запірний кулька мідним дротом (жила від мідного дроту 2,5 мм кв).

перевірка гидрокомпенсатора

Перевірку гидрокомпенсатора клапанів, зняття, промивання без розбору і перевірку плавності ходу опори і остаточне розрядження я проводив по одній гідроопори, і тільки після установки продіагностувати на своє місце, брався за таку. На приготованому листочку записував номер зробленої опори цифрами 1 і 2 відповідає першому циліндру і так до цифри вісім! Поверті на слово, можна заплутатися, звичайно оглянуту опору можна впізнати по легкості ходу, вона вити розряджена, але краще вести роботи не поспішаючи із записом зробленого операції!

Установку гідроопори на двигун необхідно провести в розрядженому стані!

Також, вважаю що більшість інформації про установки гідро компенсаторів в зарядженому стані, вважаю помилковою, досить зібрати клапан зі змазуванням поверхонь маслом, якщо ви провели промивку розчинником, шляхом декількох натискань зануривши гідроопори в промивну рідину, і випускаючи рідину натисканням на кульку, то останню промивку , необхідно виконати маслом, і випустити останнє з гідро опори, натискаючи на запірний кульку.

Ось в такому вільному стані гідроопри і встановлювати на двигун, також вважаю, при установці нових гідроопори , заводське масло необхідно випустити і встановлювати нові гидрокомпенсатори в вільною не зарядженому стані. Пуск двигуна перші 3-4 рази необхідно зробити на роботу по 1 хвилині, підвищений шум пропаде в міру наповнення замикаються порожнин маслом.

На своєму двигуні Форд Фокус Duratec 1,6 Rocam 99 к.с., я робив огляд гидрокомпенсаторов після заміни масла 1000 км пробігу. Масло в гідроопорах було чистим, випускання масла з гідро компенсатора виконував на чистий білий матеріал (ганчір'я), краплі вже були прозорими, зробив висновок - масло в подпорочном просторі гідроопори змінюється, і досить таки швидко, тобто на цій моделі двигуна, застою масла в гідроопори не спостерігається , як це може бути в інших моделях, що викликає масові відкладення і вихід з ладу, ось чому масла з підвищеною зольністю і пригаром в першу чергу вражають гідроопори, що може привести до прочинення клапанів і їх прогорання !!

Маючи сучасні засоби запису відео та звуку, Ви можете провести записи шумів свого двигуна, затримую камеру або диктофон в контрольних точках по 10-30 секунд, така статичність камери дозволити надалі порівняти звуки до і після ремонту, приблизний сценарій записи це 50 см від 1 циліндра - 20 сек, середина двигуна - 20 сек і закінчення двигуна район 4 циліндри - 20 сек.

У висновку, поміркувавши над перебігом, зносом і величиною робочих ходів гідроопр на моєму двигуні, прийшов до висновку, що гідроопори забезпечують роботу в самому висунутому положенні, тобто при вимірі розцяцькованої опори, мінімальна відстань було 36 мм, а максимальне - 39 мм, по мітці маркером при встановленому положенні і знятому рокера, штовхач опори піднявся всього на 1 мм і зупинився на своєму фиксаторе.

завмер ходу гидрокомпенсатора

Я вирішив підібрати нове положення робочих підпорів гідроопори , методом підкладання додаткового матеріалу на дно установочного місця гідроопори.

Практичним методом я обчислив що можна підкласти 1,2 мм і в цьому випадку положення рокера буде в допуску руху, і на просідання, і на підняття, звичайно на конвеєрі для прискорення робіт цей допуск більше, але я то можу і витратити час на підгонку потрібних зазорів. Для підкладкового матеріалу був обраний алюміній від АКБ-ноута, нарізані квадрати 12,2 мм кути обрізані, стопка затиснута в малі тісочкі і до круглоти підігнані напилком, точного дотримання розміру для підкладкових шайб не так важливо, діаметр корпусу опори 13 мм, щоб шайба вільно лягла на дно досить зменшити діаметр 13 мм. Товщина матеріалу 0,6 мм, підкладка з двох штук дала 1,2 мм додаткової висоти.

підкладки під гідрокомпенсатор

Після установки підкладок опор на місце, я кілька разів перевірив вільний хід не заряджених опор, якщо вільного ходу немає або він малий (менше 1 мм) то підкладку робити не треба.

Пам'ятайте відкритий клапан веде до прогорання, сильний вплив на прочинення має температура двигуна і його окремих деталей, а в наших умовах це мінус 30 (стоянка взимку) до плюс 400 (стрижні випускних клапанів!)

Загалом мій план підкладання вдався все клапана укладаються в робочі діапазони. Двигун зібраний і запущений, вихід і двигун став трохи тихіше працювати!

Маленький рада, створюючи архів відео і фото матеріалів ви зможете завжди порадитися якщо у вас виникли питання на просторах інтернету, і особливо на сайті etlib.ru максимально освітлений питання допоможе завжди дати більш правильну відповідь!

Далі набір фотографій зроблених при виконанні робіт:

Матеріал надано (?):Анатолій


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found