P0172: помилка занадто багатою суміші. Причини і усунення коду р0172 багата суміш

Помилка p0172 означає занадто багата суміш (або system too rich). Таким чином в циліндри згоряння подається переобогащенная паливна суміш. Як і код P0171, помилка багатою суміші - системна. Тобто не вказує на явну несправність датчиків, але параметри кількості палива виходять за граничне значення.

P0172 - занадто багата суміш

Діагностичний код помилки (DTC) P0172 стандарту OBD II.

Залежно від причини, яка викликала появи такого коду помилки, поведінки автомобіля теж буває різним. У деяких випадках з'явиться помітний витрата палива, а в деяких тільки захлинання на неодружених або плавання обертів або на гарячому двигуні, або коли він ще холодний.

Умови сигналізування про помилку

Двигун повинен бути запущений і подача палива відбувається зі зворотним зв'язком з датчиком кисню (лямбда-зонд), при цьому немає помилки від датчика ОЖ, датчика температури всмоктуваного повітря, абсолютного тиску (MAP - sensor), ДПРВ, ДПКВ і датчика положення дросельної заслінки. Коли середні сумарне значення короткостроковій і довгостроковій коригування подачі палива менше 33% протягом трохи більше 3-х хвилин з 7 випробувального періоду. Сигнальна лампа індикації на панелі приладів згасне лише в тому випадку якщо при трьох перевірочних циклах діагностика не визначити збій.

Можливі причини спричинили помилку p0172

Щоб зрозуміти, чим викликана помилка багатою суміші потрібно скласти для себе список причин, користуючись невеликим алгоритмом:

Збагачення суміші виникає через неповного згоряння (надмірна подача або нестача повітря):

 • коли паливо не згорає значить погано працюють свічки або котушки;
 • коли подається з надлишком - винен датчик кисню або форсунки;
 • не вистачає повітря - датчик витрати повітря дає неправильні дані.

Надлишок палива досить рідко може трапляться, а ось недостача повітря - типова проблема. Подача повітря в паливо відбувається на взаємозв'язку MAP сенсора і лямбда зонда. Але крім датчиків проблема також може бути викликана порушенням теплових зазорів (двигуни з ГБО), механічне пошкодження різних прокладок і ущільнювачів, порушення в роботі ГРМ або недостатньої компресією.

Щоб розібратися з усіма можливими джерелами, які призвели до збій перевірка проводиться за такими пунктами:

 1. Проаналізувати інформацію зі сканера;
 2. Зімітувати умови для появи даної несправності;
 3. Перевірити вузли та системи (наявність хороших контактів, відсутність підсосу, працездатність), які можуть призводити до появи помилки р0172.

причини помилки р0172

Виходячи з усього вище перерахованого, можна визначити основні причини:

 1. ДМРВ (витратомір повітря), його забрудненість, пошкодженість, втрата контакту.
 2. Повітряний фільтр, його засміченість або підсмоктування повітря.
 3. Кисневий датчик, його неправильне функціонування (деградація, пошкодження проводки).
 4. Клапана адсорбера, його неправильне функціонування впливає на уловлювання парів бензину.
 5. Тиск в паливній рампі. Підвищений тиск, може бути викликано несправним регулятором тиску, пошкодженої системою обратки палива.

Усунення помилки занадто багата суміш

Отже, щоб знайти винний вузол або систему потрібно перевірити мультиметром датчики MAF, ДТОЖ і лямбда-зонд. Потім перевірити свічки, ст проводу і котушки. Виміряти тиск палива манометром. Перевірити мітки запалювання. А також перевірити з'єднання на впуску повітря і на випускному колекторі на наявність підсосу повітря.

Усунувши проблему потрібно зробити скидання коригування подачі палива, щоб скинути довгострокову коригування до 0%.

Виконавши всі рекомендації вам напевно вдасться впорається з некоректною роботою двигуна і установкою коду помилки P0172 як на ВАЗі так і на іномарках на кшталт Toyota або Мерседес, а так само інших авто з електронним управлінням. Хоча найчастіше всі пункти виконувати не доводиться, в більшості випадків промиванням або заміною ДМРВ або кисневого датчика.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found