Код P0380. Причини і що робити для усунення помилки свічки розжарювання ланцюг А

Помилка свічок накалу з номером P0380 повідомляє про несправності в ланцюзі А свічок розжарювання (в англійській мові має назву - Glow Plug Heater Circuit A). Як правило, причинами виникнення подібної помилки може бути або частковий вихід з ладу згаданих свічок, які проблеми в блоці управління реле. Насправді помилка P0380 не є критичною, і при її появі машину можна використовувати. Однак краще все ж максимально швидко усунути її, особливо, якщо автомобіль експлуатується в холодну погоду, коли для роботи двигуна критично важливо застосовувати справні свічки напруження.

зміст:

 • Зовнішні ознаки помилки
 • Причини виникнення помилки
 • Як позбутися від помилки

Помилка p0380

Ознаки несправності свічок розжарювання

На більшості машин несправність в ланцюзі підігріву з кодом p0380 не має зовнішніх ознак. Більш того, на багатьох автомобілях навіть не активується сигнальна лампа на приладовій панелі Check Engine. Однак при виконанні сканування помилок в пам'яті електронного блоку управління за допомогою відповідних апаратних засобів помилка все ж видно. Тому багато автолюбителів називають дану поломку не помилка, а попередженням.

У такій ситуації двигун працює і запускається нормально навіть при незначних морозах. Якщо ж температура навколишнього повітря сильно опускається (приблизно до -10 ° С і нижче), то можливі проблеми з запуском силового агрегату. Однак це залежить від того, скільки свічок (або їх ланцюгів) пошкоджено. Якщо з ладу вийшла одна свічка, то, швидше за все, це ніяк не вплине на запуск двигуна. Якщо ж пошкоджених свічок кілька - то ймовірність складного запуску набагато гірше.

Виражатися помилка візуально може по-різному, і це залежить від конкретної марки автомобіля. Наприклад, в деяких випадках відзначається не тільки складний, але і галасливий запуск двигуна. Також можлива ситуація, коли з вихлопної труби виходить не чорний, а білястий дим (з елементами білого кольору). Це говорить про те, що паливо було недостатньо прогріте, і волога конденсувалась в процесі його спалювання.

У деяких автомобілів (наприклад, у Ford S-Max) електронний блок керування двигуном запрограмований таким чином, що в разі виникнення несправності з кодом р0380 двигун примусово переводиться працювати в аварійний режим. Зокрема, при цьому обмежуються його обороти до значення 3000 об / хв, знижується потужність двигуна і значення крутного моменту. Все це призводить до значного зниження динамічних характеристик мотора.

Причини виникнення помилки р0380

Причин, за якими в пам'яті електронного блоку управління формується помилка p0380, всього сім.

Несправні свічки напруження

Це може бути викликано перегоранням нагрівальної спіралі однієї або декількох свічок. Потрібно перевірити їх внутрішній опір, а також робоча напруга.

Пам'ятайте, що використання старих, що вийшли з ладу, свічок розжарювання загрожує великими поломками і дорогими ремонтами. Зокрема, розламуванням їх корпусу в голівці блоку циліндрів, потрапляння шматка нагрівального елементу в циліндри.

Проблеми з керуючим реле

Всі свічки напруження в автомобілі управляються за допомогою реле, з якого на нього подаються команди на включення / вимикання режим роботи. У разі, якщо на платі реле пропадає контакт або трапляється інша поломка, то команди управління на свічку (свічки) не надходитимуть. Відповідно, вони просто не будуть працювати або будуть працювати в аварійному режимі.

перегорання запобіжника

Однією з найпоширеніших причин в даному контексті є перегорання запобіжників свічок. У більшості реле кожної свічці відповідає свій запобіжник, що знаходиться на платі реле. І якщо свічка розжарення «коротить», то перегорає саме запобіжник. Відповідно, електричний ланцюг розмикається в примусовому порядку.

відсутність контакту

В даному випадку мова йде про роз'ємі в приєднанні фішки або в так званому «вусі» кріплення до маси корпусу. При відсутності контакту виникає відповідна помилка. Контакт може бути втрачений з різних причин:

 • фізична поломка кріплення контактної групи (так званої «фішки»);
 • ушкодження контактного проводу управління від реле до свічки (це може бути пошкодження ізоляції, перетирання, розрив).

Проблеми з догріву

На машинах, обладнаних свічками напруження з догріву, помилка може сформуватися в разі, не працює безпосередньо догрів. За його роботу відповідає блок управління свічками (реле). Для перевірки цієї гіпотези необхідно демонтувати датчик температури.

Несправний датчик температури

Це досить рідкісний випадок, проте при виході датчика температури з ладу, система підігріву / догрева палива на дизельному двигуні буде працювати неправильно. Особливо при сильних морозах. Це також може стати причиною виникнення помилки з кодом p0380.

Незаряджена акумуляторна батарея

У деяких випадках проблеми в роботі свічок накалу пов'язані з тим, що стартерний акумулятор автомобіля має слабкий заряд. Зокрема, в момент прокрутки стартером відповідне значення падає до 11 Вольт і навіть нижче. Однак це стосується тих свічок, для яких значення 11 Вольт є робочим. Якщо ж свічка призначена для роботи на більш низькій напрузі, то ця інформація неактуальна.

У першому ж випадку необхідно додатково зарядити акумуляторну батарею, або замінити її на нову, якщо вона не тримає заряд. Адже від акумулятора залежить вся роботи електросистеми автомобіля.

Як прибрати помилку свічки напруження

Перед тим як визначитися з питанням про те, як позбутися від помилки в пам'яті електронного блоку управління, необхідно попередньо розібратися, що ж саме стало причиною появи помилки. В першу чергу необхідно відкрити капот і поворушити проводи і роз'єми, що йдуть до свічок накалу. Якщо пошкодження незначне, то це може допомогти.

Можна також спробувати за допомогою додаткових програмних засобів видалити помилку з пам'яті керуючого пристрою. Або скинути її, просто від'єднавши на 10 ... 15 секунд мінусову клему акумулятора. Однак другим методом краще не користуватися, особливо якщо машина забезпечена великою кількістю додаткових електронних засобів управління. Такий метод дозволяє позбутися від так званих «глюків», які іноді виникають в ЕБУ, тобто від помилкових спрацьовувань системи. Наприклад, в деяких випадках помилка р0380 виникає при значних морозах, проте якщо при потеплінні скинути її програмно, то згодом вона не з'являється.

Проте як процедури усунення необхідно виконати кілька нескладних дій:

 • Перевірити свічки напруження . В першу чергу необхідно перевірити значення їх опору. В ідеалі необхідно знати, яким саме опором володіє свічка спочатку, по паспорту. Зазвичай воно становить близько 0,7 ... 1,8 Ома, в залежності від типу і стану свічки. Перевірку необхідно виконати за допомогою мультиметра, перемикання в режим омметра у відповідному діапазоні.
 • Перевірити цілісність проводів від реле до свічок. Для цього необхідно відключити дроти від свічок, від'єднавши «фішку», і від запобіжників (тобто, звільнити їх з обох сторін). Далі за допомогою мультиметра, включеного в режим «прозвонки» або вимірювання опору потрібно «продзвонити» відповідні дроти. У разі, якщо прилад покаже пошкодження одного або кількох з них, то можна піти двома шляхами. Перший - візуальний огляд і спроба ремонту. Другий - повна заміна пошкодженого дроти / проводів. Однак другий варіант кращий.
 • Перевірити роботу реле (запобіжники). Якщо свічки і дроти в порядку, - то має сенс перевірити стан запобіжників. Зазвичай вони знаходяться в корпусі керуючого реле, або включені в схему його роботи (залежить від конкретної конструкції автомобіля). Якщо запобіжник перегорів - необхідно просто замінити його. Також має сенс перевірити роботу самого реле в разі, якщо дроти, запобіжники і свічки цілі. Для цього його потрібно демонтувати. Однак перевіряти його потрібно на спеціальному стенді, тому краще звернутися за допомогою в автосервіс.
 • Перевірити контакти на фішці . Зробити це можна механічно, просто спробувавши, наскільки щільно фіксатор притискає контакти один до одного. Іноді буває, що пластмасове кріплення просто тріскається, і контакти відходять. Можна просто поворушити місце з'єднання, і подивитися на результат. Однак, якщо фішка поламана, то її краще замінити цілком на нову.
 • Перевірити, чи працює догрів . Розглянемо дану перевірку на поширеному автомобілі Opel Vectra. У інших машин перевірочні значення будуть іншими, однак процедура перевірки буде аналогічною. Отже, для перевірки необхідно прогріти двигун до такого рівня, щоб датчик температури показував +20 градусів за Цельсієм. Далі потрібно включити запалювання, дати свічок нагрітися, і запустити двигун. Після цього за допомогою вольтметра (електронного мультиметра) потрібно перевірити напругу на свічках. Значення напруги на них повинно бути близько 2,4 Вольта протягом 24 секунд. Якщо на свічках немає зазначеного напруги - догрів не працює. Потрібно виконувати додаткову діагностику - блоку управління і безпосередньо свічок.
 • Перевірити датчик температури . Для цього його потрібно демонтувати, щоб переглянути його внутрішній опір і / або видається їм напруга (залежить від конструкції датчика для різних автомобілів).
 • Перевірити рівень заряду акумуляторної батареї . Причому робити це потрібно не тільки при незапущених двигуні, але і в процесі пуску, оскільки саме в цей момент значення напруги падає. У разі необхідності слід зарядити акумуляторну батарею до номінального рівня.

В якості профілактики деякі автолюбителі рекомендують зробити ревізію «мінусових» контактів окремих вузлів двигуна (тобто, контакти «мас»). Це особливо актуально для машин мають значний вік, у яких виникає ризик появи іржі в місцях приєднання до елементів корпусу. Хороший рада полягає в тому, щоб не тільки почистити контакти, а й змастити їх графітової змазкою.

Справедливості заради варто відзначити, що багато автолюбителів взагалі не звертають уваги на цю помилку. Однак так можна чинити лише в разі, якщо була виконана величезна свічок накалу, перевірена цілісність їх проводів, працездатність «фішки», цілісність плавких запобіжників. Але за статистикою, найчастіше «винні» саме свічки накала.Так що краще як мінімум завжди зробити швидку перевірку на обрив нагрівального елементу за допомогою двох проводів і 12-ти вольтової лампочки (один кінець на "+" АКБ, лампочка в розриві, а другим по черзі торкаємося центрального контакту свічки).

Після виправлення всіх знайдених несправностей не забувайте скинути помилку в пам'яті електронного блоку управління. А після запуску двигуна потрібно перевірити, чи не з'являється помилка знову (або не з'являються помилки з іншими кодами).

висновок

Помилка з кодом p0380, що сигналізує про проблеми в електричному ланцюзі свічок накалу не є критичною. Так, в теплу пору року (при плюсовій температурі) у більшості автомобілів їх «поведінку» не змінюється. Однак при настанні холодів може гірше запускатися двигун, оскільки свічки напруження можуть дійсно не працювати. Тому, якщо на вулиці холодна погода, то з діагностикою і ремонтом краще не затягувати. Однак в теплу пору помилка не є критичною, і автомобілем цілком можна користуватися. Але пам'ятайте, що тривале використання несправних свічок накалу може привести до додаткових неприємностей, наприклад, проблем з їх подальшим демонтажем. Тому бажано від помилки позбутися заздалегідь.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found