Інструкція по самостійній заміні радіатора Opel Astra H. Заміна радіатора Астра Н своїми руками

Система охолодження Астра Н може працювати в одному з 3-х режимів. Спочатку, при запуску двигуна, поки температура ОЖ не піднялася до певного значення, рідина циркулює по малому колу, в обхід радіатора, а в міру прогріву відкривається клапан термостата і рідина починає надходити в радіатор охолодження двигуна. Охолоджуюча рідина проходить через радіатор зверху вниз і охолоджується в результаті обдування ребер зовнішнім повітрям.

Заміна радіатора Астра Н

Якщо ребра сильно пошкоджені або радіатор засмітився продуктами розкладання, в результаті довгої роботи, то циркуляцію буде порушена і температура підвищуватися далі, після досягнення температурою ОЖ чергового контрольного значення, активується регульований електро-вентилятор системи охолодження, що нагнітається яким додатковий повітряний потік значною мірою підвищує ефективність функціонування теплообмінника радіатора. Момент включення вентилятора і число його оборотів визначаються ЕБУ за допомогою даних, отриманих від датчика температури ОЖ. І коли цього вже не достатньо, то, як правило, знімають радіатор щоб промити або повністю замінити на новий. Саме в такому випадку і потрібно ця інструкція по зняттю і заміні радіатора охолодження Опель Астра Н.

Для демонтажу радіатора будуть потрібні такі інструменти:

  • ключі TORX M6, M8;
  • набір звичайних ключів;
  • плоскогубці;
  • нова ОЖ і каністра для б / у технічної рідини.
Роботу по зняттю / заміні радіатора або ремонту системи охолодження слід проводити на холодному двигуні.

Ця інструкція з керівництва і наочні фото заміни радіатора на Астри можуть впорається з завданням.

Заміна радіатора охолодження Опель Астра H

Короткий опис:

Рідина можна зливати відкривши краник або просто знявши нижній патрубок. Наступним етапом буде зняття решітки радіатора, її кріплять 2 гвинта зверху. Витягай грати акуратно щоб, не зламати фіксатор. Потім знімай верхню панель переднього фартуха (тримається шістьма болтами). Далі необхідно від'єднати всі хомути і проводку що кріпиться до обох радіаторів знизу, а заодно і відкрити доступ для виходу радіаторів вниз, між бампером і підрамником, від'єднавши середнє кріплення бампера до підрамника (там три кліпси). Від'єднуємо відповідні шланги до радіатора (знизу з двох сторін і один зверху, що йде від розширювального бачка). Витягнути радіатор через верх не вийде, а через низ вони витягуються елементарно, після відкручування вушок його кріплення до підрамника. Знімаємо спочатку радіатор кондиціонера,від'єднавши його від радіатора охолодження двигуна по кутах і від 2-х трубок. Ставимо все в зворотній послідовності, не поспішаючи, доливаємо охолоджуючу рідину в розширювальний бачок.

Як зняти радіатор Астра Н патрубок радіатора Зняття радіатора охолодження двигуна Астра H Вентилятор охолодження радіатора Заміна радіатора Астра Н

На додаток з інструкції також можна подивитися відео із заміни радіатора охолодження двигуна Опель Астра Н:


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found