Огляд який повітряний фільтр краще. ТОП 7 фірм

Який повітряний фільтр краще ? Цим питанням задаються багато автолюбителів, незалежно володарями яких марок машин вони є. При виборі фільтра необхідно враховувати два основні чинники - його геометричні розміри (тобто, щоб він щільно сидів на своєму посадковому місці), а також марку. Від того, якої фірми повітряний фільтр вибрав автовласник, залежать і його характеристики. Зокрема, основними з них є опір чистого фільтра (вимірюється в кПа), коефіцієнт пропуску пилу і тривалість роботи до критичної позначки.

зміст:

 • Для чого потрібен повітряний фільтр
 • За якими критеріями вибирати
 • типи фільтрів
 • Популярні повітряні фільтри
 • До питання про підробку

Для полегшення вибору редакцією нашого ресурсу був складений некомерційний рейтинг популярних фірм фільтрів. В огляді вказані їх технічні характеристики, а також особливостей використання і результати деяких тестів. Але, щоб дійти до етапу вибору фірми повітряного фільтра, для початку важливо розібратися з їх особливостями і критеріями за якими краще здійснювати підбір.

Функції повітряного фільтра

Двигун внутрішнього згоряння споживає приблизно в 15 разів більший об'єм повітря, ніж палива. Повітря мотору потрібен для утворення нормальної паливо-повітряної суміші. Пряма функція фільтра - відсівати пил та інші дрібні частинки сміття, що знаходяться в повітряній масі. Зміст яких зазвичай становить від 0,2 до 50 мг / м³ його обсягу. Таким чином, при пробігу 15 тисяч кілометрів в двигун потрапляє близько 20 тисяч кубометрів повітря. А кількість пилу в ньому може бути від 4 грам до 1 кілограма. Для дизельних двигунів з великим робочим об'ємом цей показник буде ще вище. Діаметр частинок пилу становить від 0,01 до 2000 мкм. Однак близько 75% з них мають діаметр 5 ... 100 мкм. Відповідно, фільтр повинен бути в змозі вловити такі елементи.

Чим загрожує недостатня фільтрація

Для того щоб зрозуміти, навіщо потрібно ставити хороший повітряний фільтр, має сенс описати неприємності, до яких може привести неправильний вибір і / або використання забитого фільтра. Так, при недостатній фільтрації повітряної маси велика кількість повітря потрапляє в двигун, в тому числі в моторне масло. Найчастіше при цьому частинки пилу з маслом потрапляють в такі критичні для двигуна місця, як зазор між стінками циліндрів і поршнями, в канавки поршневих кілець, а також в підшипники колінчастого вала. Частинки з маслом є абразивом, які значно зношують поверхні перерахованих вузлів, що призводить до зниження їх загального ресурсу.

Однак крім значного зносу деталей двигуна пил також осідає на датчику масової витрати повітря, що призводить до його некоректної роботи. Зокрема, в результаті цього на електронний блок управління подається неправдива інформація, що призводить до утворення паливо-повітряної суміші з неоптимальними параметрами. А це, в свою чергу, призводить до перевитрати палива, втрати потужності двигуна і надмірного викиду шкідливих речовин в атмосферу.

Таким чином, виконувати заміну повітряного фільтра необхідно за регламентом. А якщо автомобіль регулярно використовується для їзди по курних дорогах, то має сенс періодично перевіряти стан фільтра.

Деякі автолюбителі замість заміни фільтра виконують його витрушування. Насправді ефективність цієї процедури є вкрай низькою для паперових фільтрів і повністю нульова для нетканих.

На що звертати увагу при виборі

Сучасні автомобільні повітряні фільтри здатні очистити до 99,8% пилу у легкових машин і до 99,95% - у вантажних. Вони здатні працювати в будь-яких погодних умовах, і при цьому не допускається зміна складчастої структури фільтра (форми гофри) при попаданні води в фільтр (наприклад, при їзді автомобіля в дощову погоду). Крім цього, фільтр не повинен змінювати своїх експлуатаційних характеристик при попаданні в нього моторного масла, парів палива і картерних газів, які потрапляють в нього з повітря або внаслідок змішування при вимкненому двигуні. Також необхідною вимогою є його висока температурна стійкість, зокрема він повинен витримувати температуру до + 90 ° С.

Для того, щоб відповісти на питання про те, який краще поставити повітряний фільтр, необхідно знати про такі поняття як питома поглинає здатність (або зворотне значення під назвою коефіцієнт пропуску пилу), опір чистого фільтра, тривалість роботи до критичного стану, висота корпусу. Розберемо їх по порядку:

 1. Опір чистого фільтра. Даний показник вимірюється в кПа, і критичним значенням є 2,5 кПа (воно взято з документа РД 37.001.622-95 «Повітроочисники двигунів внутрішнього згоряння. Загальні технічні вимоги», в яких прописані вимоги до фільтрів автомобілів ВАЗ). Більшість сучасних (навіть найдешевших) фільтрів вписуються в допустимі межі.
 2. Коефіцієнт пропуску пилу (або питома поглинає здатність). Це відносна величина і вимірюється вона в процентах. Її критична межа становить 1% (або для поглинання - 99%). Вказує на об'ємне кількість вловлюється фільтром пилу і бруду.
 3. Тривалість роботи. Позначає час, після закінчення якого характеристики повітряного фільтра знижуються до критичних значень (фільтр забивається). Критичним є розрідження у впускному колекторі, рівне 4,9 кПа.
 4. Розміри. В даному контексті найбільш важливе значення - це висота фільтра, оскільки вона дозволяє щільно встановити фільтр на його посадочне місце, не даючи пилу проходити повз фільтруючого елемента. Наприклад, для повітряних фільтрів популярних вітчизняних автомобілів ВАЗ згадане значення має перебувати в межах від 60 до 65 мм. У інших автомобільних марок аналогічну інформацію потрібно шукати в мануалі.

Типи повітряних фільтрів

Всі автомобільні повітряні фільтри відрізняються за формою, типам фільтруючих матеріалів, геометричних розмірів. Все це потрібно враховувати при виборі. Розберемо ці фактори окремо один від одного.

матеріали

Найчастіше в якості фільтруючих матеріалів для повітряних фільтрів використовують:

 • Структури з волокон природного походження (папір). Недоліком паперових фільтрів є той факт, що фільтровані частки у них затримуються, в основному, лише на поверхні, що фільтрує. Це знижує питому яка поглинає здатність і знижує час експлуатації фільтра (його доводиться часто міняти).
 • Структури з волокон штучного походження (поліестер). Інша його назва - нетканий матеріал. На відміну від паперових фільтрів такі елементи затримують фільтровані частки по всій своїй товщині (обсязі). Завдяки цьому фільтри з нетканих матеріалів перевершують за експлуатаційними характеристиками їх паперові аналоги в кілька разів (залежить від конкретних виробників, форми і моделей).
 • Багатошарові композитні матеріали. Вони мають кращі характеристики, ніж паперові фільтри, однак поступаються за цим показником фільтрам з нетканих матеріалів.

Характеристики матеріалів:

фільтруючий матеріал Питома поглинає здатність, г / мг Маса одиниці поверхні, г / м²
папір 190 ... 220 100 ... 120
Багатошарові композитні матеріали 230 ... 250 100 ... 120
нетканий матеріал 900 ... 1100 230 ... 250

Ефективність роботи нових фільтрів, створених на основі різних матеріалів:

фільтруючий матеріал Легковий автомобіль з бензиновим двигуном,% Легковий автомобіль з дизельним двигуном,% Вантажний автомобіль з дизельним двигуном,%
папір більше 99,5 більше 99,8 більше 99,9
Багатошаровий композитний матеріал більше 99,5 більше 99,8 більше 99,9
нетканий матеріал більше 99,8 більше 99,8 більше 99,9

Додатковою перевагою фільтрів з нетканих матеріалів є те, що, будучи намоченими (наприклад, при їзді автомобіля в дощову погоду), вони забезпечують значно менший опір проходить через них повітря. Тому, виходячи з перерахованих характеристик, можна стверджувати, що фільтри з нетканих матеріалів є кращим рішенням для будь-якого автомобіля. З недоліків у них можна відзначити лише більш високу ціну в порівнянні з паперовими аналогами.

форма

Наступний критерій, за яким відрізняються повітряні фільтри, - це форма їх корпусу. Так, вони бувають:

 • Круглі (інша назва - кільцеві). Це фільтри старого зразка, що встановлюються на бензинові карбюраторні двигуни. Вони володіють наступними недоліками: низька ефективність фільтрації через малу площу фільтрації, а також багато місця під капотом. Наявність великого корпусу у них обумовлено наявністю каркаса з алюмінієвої сітки, так як фільтри відчувають сильне зовнішній тиск.
 • Панельні (діляться на каркасні і безкаркасні). В даний час вони є найпоширенішим типом повітряних автомобільних фільтрів. Їх повсюдно встановлюють в бензинові інжекторні і дизельні двигуни. Вони поєднують в собі такі переваги: ​​міцність, компактність, велика фільтруюча площа, простота експлуатації. У деяких моделях конструкція корпусу передбачає використання металевої або пластикової сітки, призначеної для зменшення вібрації та / або деформації фільтруючого елемента або додаткового кулі поролону, який підвищує ефективність фільтрації.
 • Циліндричні. Такі повітряні фільтри встановлюють на вантажний комерційний транспорт, а також на деякі моделі легкових автомобілів, оснащених дизельними двигунами.

У цьому контексті потрібно вибирати той тип корпусу повітряного фільтра, який передбачений двигуном конкретного автомобіля.

Кількість ступенів фільтрації

Повітряні фільтри діляться за кількістю ступенів фільтрації. Зокрема:

 • Одна. У найпоширенішому випадку в якості фільтруючого елемента використовується один шар паперу, на який і доводиться все навантаження. Такі фільтри є найпростішими, однак, і самими.
 • Дві. Дана конструкція фільтра має на увазі використання так званого предочістітель - синтетичного матеріалу, який розташований перед фільтрує папером. Його завдання полягає в затримуванні великих частинок бруду. Зазвичай такі фільтри встановлюють на автомобілі, що експлуатуються в складних умовах бездоріжжя або запилення.
 • Три. У таких фільтрах перед фільтрують повітря проходить очистку за допомогою циклонного обертання. Однак такі складні системи практично не використовуються на звичайних легковиках, призначених для їзди по місту або за його межами.

«Нульові» фільтри

Іноді в продажу можна зустріти так звані «нульовики» або фільтри з нульовим опором входить повітрю. Найчастіше їх використовують на спортивних автомобілях для забезпечення проходження максимальної кількості повітря в потужний двигун. Це забезпечує збільшення його потужності на 3 ... 5 кінських сил. Для спорту це може бути і істотно, проте для звичайного автомобіля практично не відчутно.

Насправді ступінь фільтрації таких елементів досить низька. Але якщо для спортивних двигунів це не так страшно (оскільки часто після кожної гонки вони піддаються обслуговування і / або ремонту), то для двигунів стандартних легкових автомобілів це є критичним фактом. В основі нульових фільтрів лежить спеціальна багатошарова тканина, просочена маслом. Інший варіант - пористий поліуретан. Нульові фільтри потребують додаткового обслуговування. Зокрема, їх фільтруючу поверхню необхідно просочувати спеціальною рідиною. Це і виконується для спортивних машин перед гонкою.

Таким чином, нульові фільтри можна використовувати лише для спортивних машин. Рядовим автовласникам, які їздять по запилених дорогах вони будуть малоцікаві, проте через незнання, як елемент тюнінгу ставлять їх. Тим самим шкодять двигуну

Рейтинг виробників повітряних фільтрів

Для того щоб відповісти на питання, який повітряний фільтр краще поставити на свій автомобіль, далі наведено не рекламного рейтинг повітряних фільтрів. Він складений виключно на відгуках і тестах, знайдених в інтернеті, а також особистого досвіду.

Mann-Filter

Повітряні фільтри торгової марки Mann-Filter виробляються на території Німеччини. Вони є дуже якісними і поширеними виробами серед власників іномарок. Відмітна риса корпусів таких фільтрів - більший перетин фільтруючого шару в порівнянні з оригіналом. При цьому найчастіше він має закруглені краї. Однак це ніяк з негативного боку не впливає на якість виконуваної фільтром роботи. Тести показали, що фільтруючий елемент виконаний якісно, ​​а проклейка щільна, не має зазорів. В результаті виконаних тестів було з'ясовано, що новий фільтр пропускає 0,93% проходить через нього пилу.

Фільтра цієї фірми дуже часто автовиробники ставлять із заводу, так що купивши повітряний фільтр Mann, вважайте що ви ставите вибираєте оригінал, а не аналог. З недоліків автомобільного фільтра «Манн» можна відзначити лише завищену в порівнянні з конкурентами ціну. Однак це цілком компенсується його хорошою роботою. Так, ціна зазначених фільтрів стартує приблизно від 500 рублів і вище.

BOSCH

Автомобільні повітряні фільтри BOSCH відрізняються високою якістю. При цьому необхідно враховувати, на території якої країни виконано вироби. Так, фільтри, випущені на території Російської Федерації, будуть володіти гіршими експлуатаційними характеристиками в порівнянні з тими, які були зроблені на території Євросоюзу (наприклад, на заводі в Чехії). Тому краще купувати «закордонний» BOSCH.

Повітряний фільтр цієї торгової марки володіє одними з кращих експлуатаційних характеристик. Зокрема, найбільшою площею фільтруючого паперу, кількості гофр, часу експлуатації. Кількість пропущеної пилу - 0,89%. Ціна, щодо якості матеріалу, цілком демократична, починається від 300 рублів.

Fram

Автомобільні фільтри торгової марки Fram виробляються на території Іспанії. Вироби відрізняються великою кількістю фільтруючого паперу. Наприклад, у моделі CA660PL її сумарна площа дорівнює 0,35 квадратних метра. Завдяки цьому фільтр володіє високими експлуатаційними характеристиками. Зокрема, пропускає лише 0,76% пилу, і має значну тривалістю використання його на автомобілі. Неодноразово зазначалося водіями що фільтра цієї фірми служить понад 30 тис. Км, чого з лишком вистачає для терміну служби згідно з регламентом ТО.

Найдешевші повітряні фільтри Фрам коштують від 200 рублів.

«Невський фільтр»

Досить якісні і дешеві вітчизняні фільтри, що поєднують в собі оптимальні характеристики. Випробування показали, що фільтр затримує 99,03% проходить через нього пилу. Що стосується тимчасових рамок, то він впритул вписується в них. Однак з огляду на його невисоку вартість, «Невський фільтр» цілком можна рекомендувати для автомобілів середнього класу, які використовуються на дорогах з невеликою кількістю пилу (в тому числі для їзди в умовах мегаполісу). Додатковою перевагою заводу «Невський фільтр» є широкий асортимент фільтрів. Так, на офіційному сайті виробника в каталозі можна знайти моделі і коди конкретних фільтрів для вітчизняних і зарубіжних автомобілів, в тому числі легкових, вантажних і спеціальної техніки.

Filtron

Повітряні фільтри Filtron - недорогі і якісні вироби для самих різних автомобілів. У деяких випадках відзначається, що якість виконання корпусу залишає бажати кращого. Це виражається, зокрема, в наявності великої кількості надлишків пластмаси на корпусі, хоча безпосередньо краю зроблені акуратно. А саме вони грають важливу роль в роботі фільтра. У корпусі є ребра жорсткості, тобто, фільтр не буде деренчати при їзді. Безпосередньо паперовий фільтр складається з великої кількості паперу. Сама по собі вона темна, що говорить про її термообробці.

Повітряні фільтри «Філтрон» відносяться до середнього цінового діапазону, і цілком можуть бути рекомендовані для використання на автомобілях бюджетного і середнього цінового класів. Ціна повітряного фільтра Filtron починається від 150 рублів.

Mahle

Автомобільні повітряні фільтри Mahle виробляються на території Німеччини. Вважаються одними з найбільш якісних, через що користуються широкою популярністю. Насправді найчастіше відзначається неакуратне виконання корпусу фільтра. Зокрема, зустрічаються зразки з великою кількістю облоя (надлишками матеріалу). При цьому відсутні ребра жорсткості на каркасі. Через це при експлуатації фільтру часто виникає неприємний для людського слуху гул.

При цьому фільтруюча пластина досить якісна, зроблена з поліаміду, а не поліпропілену. Тобто, штора дорожча, і добре фільтрує пил. Також вона якісно проклеєна. Судячи з відгуків, знайденим в інтернеті, можна судити про досить непоганих експлуатаційних характеристиках фільтрів даної торгової марки. Єдиний недолік - висока ціна. Так, вона починається від 300 рублів.

BIG Filter

Повітряні фільтри торгової марки Big Filter виробляються на території Російської Федерації, в Санкт-Петербурзі. Судячи з відгуків і тестів, є одним з найкращих повітряних фільтрів для вітчизняних ВАЗів. У тому числі по співвідношенню ціни і якості очищення повітря. Так, корпус фільтра якісний, ущільнення зроблено з якісного поліуретану. При цьому в деяких випадках він відлитий нерівно, але це допускається виробником. Проклейка якісна, що фільтрує папір щільна, має фенольну просочення. З недоліків можна відзначити лише неакуратно обрізка самого паперу, що значно псує враження і викликає у автовласників сумніви щодо ефективності.

Реальні тести показали, що новий фільтр пропускає лише близько 1% проходить через нього пилу. При цьому час експлуатації фільтра досить високо. Асортимент повітряних фільтрів «Біг Фільтр» досить широкий, і ціна одного комплекту станом на початок 2019 року розпочинається від 130 рублів (для карбюраторних двигунів) і вище.

Sakura

Під торговою маркою Sakura продаються якісні, проте, дорогі фільтри. В упаковці фільтр зазвичай додатково загортають у целофан для того, щоб уникнути його пошкодження. На пластиковому корпусі немає ребер жорсткості. В якості фільтруючого елемента застосована тонкий папір. Однак її кількість досить велика, що забезпечує хороші фільтруючі здатності. Корпус виконаний акуратно, з мінімальним облоєм. Проклейка корпусу також якісна.

В цілому, повітряні фільтри «Сакура» є досить якісними, однак встановлювати їх краще на автомобілі бізнес-класу, що відносяться до середнього цінового діапазону і вище. Так, ціна повітряного фільтра Sakura починається від 300 рублів.

«Автоагрегат»

Ще одні вітчизняні та якісні повітряні фільтри. Випробування показали, що він пропускає лише 0,9% (!) Пилу. Серед російських фільтрів це один з кращих показників. Час роботи також на висоті. Відзначається, що в фільтр вміщено велику кількість фільтруючого паперу. Так, в фільтрі, призначеному для використання в вітчизняних ВАЗах, є аж 209 складок в шторі. Ціна фільтра для легкового автомобіля торгової марки «Автоагрегат» становить від 300 рублів і вище.

Насправді ринок автомобільних повітряних фільтрів в даний час досить великий, і на прилавках можна зустріти різні торгові марки. Це залежить, в тому числі, і від регіону країни (від логістики).

підроблені фільтри

Багато оригінальних автомобільні запчастини підробляють. Повітряні фільтри не є винятком. Тому, щоб не купити підробку, при виборі того чи іншого фільтра необхідно звертати увагу на такі фактори:

 • Ціна . Якщо вона значно нижче, ніж на аналогічну продукцію інших брендів, то це привід задуматися. Швидше за все, такий фільтр буде низькоякісним і / або підробленим.
 • Якість упаковки . Всі сучасні поважають себе виробники ніколи не економлять на якості упаковки. Це відноситься як до її матеріалу, так і до поліграфії. Малюнки на її поверхні повинні бути якісними, а шрифт - чітким. Не допускається наявність граматичних помилок в написах (або додавання в словах іноземних букв, наприклад, ієрогліфів).
 • Наявність рельєфних елементів . На багатьох оригінальних повітряних фільтрах виробники наносять об'ємні написи. Якщо вони є - це вагомий аргумент на користь оригінальності товару.
 • Символи на корпусі фільтра . Як і на упаковці, символи на корпусі фільтра повинні бути чіткими і зрозумілими. Не допускається неякісна друк і наявність граматичних помилок. Якщо напис на фільтрованої папері нерівна - значить, фільтр підроблений.
 • Якість ущільнювача . Гума по периметру корпусу фільтра повинна бути м'якою, щільно прилягати до поверхні, виконана без патьоків і дефектів.
 • Укладання . В оригінальному якісному фільтрі папір завжди якісно покладена. Зокрема, мають місце ідеально рівні складки, однакову відстань між ребрами, окремі складки мають однаковий розмір. Якщо ж фільтр дуже розтягнутий, папір покладена нерівно, кількість складок маленьке - то, швидше за все, перед вами підробка.
 • Герметизація паперу . На краях паперових складок завжди наноситься спеціальний герметизуючий клей. Його нанесення виконується на спеціальній автоматизованою лінією, що забезпечує високу якість виконання. Тому, якщо клей завдано нерівно, мають місце його патьоки, а папір прилягає до корпусу нещільно - від використання такого фільтра краще відмовитися.
 • Масло . На деякі фільтруючі елементи по всій їх площі наноситься масляне напилення. Воно повинно бути рівномірно нанесено, без напливів і пропусків.
 • Якість паперу . З цього фактору визначити оригінальність фільтра досить складно, оскільки необхідно знати, якою має бути папір в ідеальному випадку. Однак якщо паперовий фільтруючий елемент має відверто поганий стан - то краще від такого фільтра відмовитися.
 • Розміри . При покупці є сенс вручну виміряти геометричні розміри корпусу фільтра. Виробник оригінальної продукції гарантує відповідність цих показників заявленим, а «цеховики» - немає.

На відміну від тих же гальмівних дисків або колодок, повітряний фільтр не є вирішальним фактором автомобіля. Однак при покупці неякісного фільтра завжди існує ризик значного зносу двигуна машини і частої заміни фільтруючого елемента. Тому бажано все ж купувати оригінальні запчастини.

висновок

При виборі того чи іншого повітряного фільтра в першу чергу необхідно звертати увагу на його форму і геометричні розміри. Тобто, щоб він однозначно підходив для конкретного автомобіля. Бажано купувати не паперові, а неткані фільтри. Незважаючи на свою дорожнечу вони служать довше, а фільтрують повітря якісніше. Що стосується конкретних торгових марок, то бажано вибирати відомі бренди за умови, що ви купуєте оригінальну запчастину. Від дешевих підробок краще відмовитися, так як використання неякісного повітряного фільтра загрожує виникненням проблем в експлуатації двигуна в довгостроковій перспективі. А якими повітряними користуєтеся ви? Напишіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found