5 Кращих Присадок Для Зменшення Витрати Масла

Присадки для зменшення витрати масла - відмінне тимчасове рішення в разі, якщо двигун внутрішнього згоряння почав «брати» масло. Це може бути викликано різними причинами однак, за допомогою спеціальних присадок, можна домогтися того, щоб двигун не їв масло і кількість мастила «на угар» незначно скоротиться. Але якщо жор масла пов'язаний з тріщиною в картері, то вже знадобиться інший клас присадок, призначених для запобігання з'явилася витоку масла з двигуна (для закупорювання течі). Вони мають велику в'язкість і інший склад.

зміст:

 • Чому виникає угар масла
 • Як працюють присадки
 • Переваги та недоліки присадок від жора мастила
 • Популярні присадки для зменшення чаду масла

Присадки зменшують витрата масла

Присадок у двигун щоб він не їв масло на ринку автохімії представлений досить широкий вибір. Їх випускають як вітчизняні, так і зарубіжні виробники. А протиріч і суперечок з приводу використання присадки для зменшення витрати масла ще більше. Тому постараємося дати максимально об'єктивну інформацію з приводу присадок для зменшення витрати масла в дизельному або бензиновому двигуні не покладаючись на рекламу або рекомендації якого то одну людину.

Для цього зробимо характеристику 5 найпопулярніших і часто придбаних засобів які заливають автовласники в двигун щоб знизити витрату масла.

засіб Дія Ціна
Hi-Gear OIL Treatment Old Cars & Taxi Зменшує тертя, вирівнює компресію. Зниження витрати масла тримається до 4 тис. Км. 560 руб
Resurs Universal Вирівнює компресію і роботу двигуна, а також трохи зменшує чад моторного масла. 350 руб
Liqui Moly Oil Additiv В основному тільки зменшення гучності роботи і витрати палива, на споживання масла впливає тільки побічно. 700 руб
Bardahl Turbo Protect Зниження тертя і утворення нагару на деталях ЦПГ. 820 руб
SUPROTEC Універсал 100 Зменшення споживання масла мізерні. Дія спрямована на зниження шумності роботи і споживання палива. 1200 руб

Підставами для такого рейтингу є реальні випробування і досвід застосування. А вам вже самим вирішувати який засіб краще і чи варто його використовувати виходячи з обіцяних переваг виробником і отриманих після справжнього випробування результатів.

Чому двигун «жере» масло

Щоб зрозуміти чому виникає ситуація, коли двигун починає «під'їдати» масло, а також варто заливати якесь спеціальне засіб щоб усунути проблему, спочатку варто з'ясувати чому двигун «їсть» масло.

Витрата масла - проблема далеко не одних маслоз'ємних і компресійних кілець. Це і знос сальників клапанів, овалообразной вироблення гільз циліндрів, забита вентиляція картера, і багато інших проблем зношеного двигуна.

Причинами того, що збільшується витрата масла «на угар» (в тому числі з супроводом появи синього диму з вихлопної труби) може бути:

 • несправність масляної системи, через яку масло не подається до деяких елементів двигуна;
 • використовується масло, не підходящий для даного двигуна або має неякісний склад;
 • масло йде в систему охолодження двигуна;
 • має місце значний знос циліндро-поршневої групи;
 • залягання поршневих кілець;
 • зносилися або виникли якісь проблеми з маслос'емниє ковпачками;
 • виник витік масла через вихід з ладу сальників / ущільнювачів;
 • масло потрапляє в систему випуску відпрацьованих газів;
 • проблеми з вентиляцією картерних газів.

Варто зазначити, що використання присадок, призначених для зменшення витрати з тих чи інших причин, є лише тимчасовим явищем , оскільки витік масла сигналізує про наявність несправності в двигуні. Тому в ідеалі необхідно знайти поломку, і якомога раніше, оскільки вихід з ладу тієї чи іншої деталі двигуна зазвичай з часом посилюється. За однією поломкою може виникнути інша, а це автоматично призведе до негативних наслідків, що виражається в тому, що потрібен буде тривалий і дорогий ремонт.

Використання присадок має сенс скоріше як профілактична і / або тимчасовий захід при виникненні невеликого «жора» масла.

Досить багато що залежить і від режиму експлуатації, адже міський цикл, з частим гальмуванням двигуном призводить до «подсасиваніе» масла через направляючі клапанів. Також необхідно пам'ятати, що деякий витрата мастила в процесі роботи двигуна - це нормальне явище викликане специфікою роботи і конструкції. Наведемо довідкову інформацію.

Тип двигуна легкового автомобіля Витрата масла в мл на 100 літрів палива
новий двигун Нормально зношений двигун Двигун в передаварійному стані
атмосферне бензиновий 5 ... 25 25 ... 100 400 ... 600
турбований бензиновий приблизно 80 300 ... 500 2000
дизельний 30 ... 50 100 ... 300 2000

Відповідно, турбується про те, що в автомобілі почався "жор" масла, необхідно лише в разі збільшення споживаної двигуном норми, зазначеної в наведеній таблиці або керівництві з експлуатації авто.

Як працюють присадки

Сучасні розробки хімічної промисловості дозволяють використовувати в присадках спеціальні домішки, за допомогою яких можна значно полегшити умови використання окремих частин і агрегатів двигуна автомобіля. Наприклад, в деяких присадках для цих цілей використовуються так звані ультрадисперсні алмази, які:

дисперсні алмази

Захисне покриття на поверхні деталей

 • створюють на поверхні деталей, що труться спеціальне захисне покриття, яке запобігає їх значну зношеність і, отже, збільшує ресурс як окремих деталей зокрема, так і двигуна в цілому;
 • заповнюють наявні на поверхні робочих деталей дрібні тріщини, що виникли в процесі роботи, тим самим відновлюючи нормальний розмір деталей (таким чином зменшуються зазори, в які може потрапити мастило);
 • очищають поверхні деталей і обсяги двигуна від скупчилися на / в них бруду і відкладень (виконують очищувальну функцію).

Однак заяви про перерахованих властивості часто є лише маркетинговим ходом, вжитим для залучення уваги потенційних клієнтів. Залежно же від якості присадки і її складу, насправді перераховані властивості можуть мати обмежений вираз або не проявлятися зовсім. Це залежить від конкретної марки присадки для зменшення чаду масла, а також стану двигуна внутрішнього згоряння (якщо його циліндро-поршнева група буквально розбита, то йому необхідно капітальний ремонт, і ніяка присадка йому не допоможе). Така присадка, яку можна було б залити при під'їдання масла двигуном, як мінімум повинна містити речовини здатні відновлювати еластичність «задубілі» сальників і прокладок. Повертати рухливість маслос'емних кілець, розм'якшуючи їх,тим самим запобігають потраплянню масла в камеру згоряння і зменшувати витрати мастила. А вже потім включати в себе антифрикційні і раскоксовивающіе складові, які будуть знижувати втрати на тертя, покращувати згоряння палива за рахунок підвищення компресії.

Переваги та недоліки присадок

Реальні тести тих чи інших присадок показали, що при їх використанні проявляються як плюси, так і мінуси. Зокрема, до переваг присадок для зменшення жора масла відноситься:

 1. Використання присадок в двигуні може дійсно перший час не тільки захистити робочі поверхні деталей, але і продовжити термін їх експлуатації. Термін гарантованого дії залежить від конкретної присадки і стану деталей двигуна.
 2. Присадка допомагає в разі, якщо рівень масла в картері впав до критичного, а долити його немає можливості. В цьому випадку можна використовувати присадку. По-перше, вона знизить витрата змазує рідини, а по-друге своїм обсягом трохи підвищить її рівень. Однак при найменшій можливості необхідно долити масло відповідно до мітками на щупі (бажано використовувати аналогічне за складом і марці того, яке знаходиться в даний момент в двигуні).
 3. Присадка може допомогти в тому випадку, коли двигун значно зношений, тобто, йому потрібен капітальний ремонт, а виконати його поки немає можливості. В цьому випадку склад присадки здатний на деякий час збільшити ресурс двигуна. Однак пам'ятайте, що це лише тимчасовий захід, і проведення капітального ремонту в даному випадку неминуче.

Однак у даних присадок є і недоліки . Про них треба знати обов'язково:

 1. Склади мають нетривалий ефект. Зазвичай він триває кілька сотень (рідше тисяч) кілометрів пробігу.
 2. Той самий захисний шар, який сприяє зменшенню споживання масла при ремонті двигуна, дуже важко відчистити від поверхні деталей. А в деяких випадках і зовсім неможливо.
 3. Численні відгуки автовласників і майстрів вказують на те, що після використання присадок захищаються ними деталі не підлягають відновленню. Це означає, що при виконанні звичайних, а тим більше капітальних, ремонтів необхідно буде повна їх заміна. А це автоматично має на увазі додаткові (найчастіше чималі) фінансові витрати.
 4. За статистикою вартість капітального ремонту двигуна, на якому використовувалися присадки для зменшення витрати масла, буде на 20-50% більше.

Пам'ятайте, що витік масла або його значне зменшення в процесі експлуатації двигуна вказує на наявність несправностей в моторі. Тому використання присадок має сенс лише як тимчасовий захід. Однак потрібно якомога раніше виконати діагностику та ремонт силового агрегату машини.

В цілому ж можна зробити висновок про те, що використання присадки, що зменшує витрату масла «на угар» має сенс, швидше за все, в тому випадку, якщо в подальшому не планується ремонт двигуна (передбачається його утилізація або розбір на запчастини). В іншому випадку автовласник може зіткнутися з описаними вище труднощами і додатковими витратами при виконанні звичайних або капітальних ремонтів мотора.

Рейтинг присадок, що зменшують витрату масла

Як зазначалося вище, в даний час на полицях автомагазинів представлений широкий вибір присадок, що дозволяють значно зменшити споживання двигуном масла. Далі представлений рейтинг таких коштів. Список не ставить собі за мету рекламувати той чи інший засіб, а лише заснований на реальних відгуках і тестах автолюбителів, які в різний час користувалися ними.

Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання подібних присадок або ви маєте власну думку з приводу їх застосування - поділіться ним в коментарях в кінці матеріалу. Цим ви допоможете іншим автовласникам у виборі тієї чи іншої присадки.

Hi-Gear OIL Treatment Old Cars & Taxi

Hi-Gear OIL Treatment Old Cars & Taxi

Позиціонується виробником як присадка в масло для машин з двигуном, що має значний пробіг (понад 100 тисяч кілометрів і більше після чергового капітального ремонту), а також для автомобілів-таксі. Тобто, для моторів з великими допусками на окремих деталях. За запевненням виробника, до складу присадки входять речовини, що забезпечують протизадирні і антифрикційні властивості. Це дозволяє берегти металеві поверхні від ушкоджень про інші деталі в процесі експлуатації двигуна. Виробник присадки обіцяє, що складу, залитого в моторне масло вистачить на 5000 кілометрів пробігу. Численні позитивні відгуки автолюбителів, які користувалися даними засобом, дійсно підтверджують його високу ефективність.

Всіма, хто використовував присадку від витрати масла Hi-Gear OIL Treatment Old Cars end Taxi з SMT2 було відзначено що вона дуже густа і на заливку було потрібно близько двох хвилин. Результат застосування показав, що засіб Хайгір для зношених двигунів і таксі насправді має речовина здатне зменшувати тертя, а також дана присадка додає щільності і в'язкості маслу. До того ж непогано впливає на підвищення компресії на 1,5-2 одиниць. Тому якщо движок вашого авто злегка поджірает маслечко, то можна використовувати саме цей засіб. Хоча через 4-5 тисяч витрата починає знову.

Застосовується присадка для зменшення витрати масла традиційно. Зокрема, вміст упаковки необхідно залити в маслоналивную горловину, попередньо прогрів і заглушивши двигун (не заливайте масло в дуже гарячий двигун, дотримуйтесь правил безпеки!) . Засіб може використовуватися в будь-яких двигунах внутрішнього згоряння, що працюють на бензині або дизельному паливі.

Реалізується в упаковці об'ємом 444 мл. Артикул товару - HG2250. Ціна даного засобу в зазначеному обсязі за станом на літо 2018 року становить близько 560 рублів.

1

Resurs Universal

Resurs Universal

Присадка Ресурс універсал від російської компанії «ВМПАВТО» позиціонується як реметаллізант, тобто, засіб, призначений для відновлення металевих поверхонь, а також підвищення їх загального ресурсу. Рекомендується до використання в двигунах, де спостерігається висока витрата масла «на угар», підвищена витрата палива, гучна робота двигуна, зниження компресії ДВС. Засіб може використовуватися з будь-якими двигунами, що працюють на бензині, зрідженому газі і дизелі.

Обіцяний результат щодо підвищення компресії на 40% і зменшення витрати масла до 5 раз вже через 300 км після заливки. Після застосування в двигуні з невеликим зносом щодо чаду масла помічена мізерна різниця, по зменшенню димності і тиші роботи двигуна показник трохи краще, але зате повністю підтвердилося вирівнювання компресії, по циліндрах вона піднялася на 1,5 - 2 атм. Багато в чому тай результат досягнутий залік частинок сплаву міді та олова в складі.

Метод використання присадки наступний. Насамперед потрібно трохи прогріти і заглушити двигун (стежте, щоб він був не дуже гарячий, оскільки в іншому випадку ви ризикуєте отримати опік). Далі протягом 20 ... 30 секунд гарненько струшувати упаковку з присадкою, після чого через маслоналивную горловину додати вміст упаковки до моторного масла. Після цього потрібно дати двигуну попрацювати приблизно 10 ... 15 хвилин на холостих обертах. Зверніть увагу що реметалізант Resurs бажано заливати в свіже замінене масло з фільтром!

Реалізується в невеликій упаковці загальним обсягом 50 мл. Артикул даного товару - 4302. А ціна такої присадки для зменшення витрати масла становить близько 350 рублів на означений вище період часу.

2

Liqui Moly Oil Additiv

Liqui Moly Oil Additiv

По суті Оіл аддікт є антифрикционной присадкою, заснованої на дисульфіду молібдену. Її завданням є зменшення тертя між рухомими деталями двигуна, а також їх захист і продовження загального ресурсу мотора. А ось логічного підтвердження того що присадка Oil Additiv зменшує витрату масла не знайшлося оскільки вона не впливає на в'язкість масла або розм'якшення гуми, а значить і на його витрата теж жодним чином вплинути не зможе. Зате на практиці відзначено зменшення шуму при роботі, тобто зниження тертя, а значить і збільшення ресурсу деталей, а також витрата палива. На витрата масла може вплинути хіба що в справному моторі і з залитим хорошим маслом, знижуючи його температуру і здатність до окислення. Але це швидко не помітити.

Підходить для будь-яких дизельних і бензинових двигунів (в тому числі може застосовуватися в мотоциклах і в двотактних двигунах внутрішнього згоряння), а також в моторах з турбонаддувом і каталізатором. Зверніть увагу, що необхідно чітко дозувати кількість присадки! . Рекомендується використовувати приблизно 5% її складу від об'ємного кількості масла, залитого в двигун (тобто, 50 мл присадки на 1 літр олії).

Реалізується в упаковці об'ємом 300 мл. Артикул такої упаковки - 1998. Ціна за станом на вказаний вище період становить близько 700 рублів.

3

Bardahl Turbo Protect

Bardahl Turbo Protect

Дана присадка для зменшення споживання масла спочатку створена для використання в двигунах з турбокомпресором. Однак вона може застосовуватися і в інших моторах, які працюють як на бензині (зрідженому газі), так і на дизельному паливі. Склад присадки відрізняється наявністю в ньому великої кількості фосфору і цинку, які забезпечують надійний захист труться працюють деталей двигунів внутрішнього згоряння (особливо актуально для дизельних моторів). Також не дає маслу створювати кокс на сильно нагрітих частинах двигуна, що в подальшому, але ніяк не відразу сприяє тому що двигун не буде їсть масло.

За запевненням виробників (багато в чому підтверджується і відгуками автолюбителів) має такі переваги: ​​знижує витрату палива, підвищує загальний ресурс двигуна, стабілізує компресію, зменшує силу тертя між деталями двигуна, захищає їх поверхню від освіти на них нагару і відкладень.

Реалізується в упаковці об'ємом 325 мл. Її артикул - 3216. Ціна однієї упаковки такої присадки становить близько 820 рублів.

4

Супротек-Універсал 100

Супротек Універсал-100

Присадка може використовуватися в будь-яких бензинових (а також працюють на зрідженому газі) і дизельних автомобільних двигунах об'ємом від 1,7 до 2,4 літра, але не форсованих! Зверніть увагу, що використання присадки має на увазі кілька етапів. Зокрема, якщо пробіг мотора буде менше 50 тисяч кілометрів, то відповідно до рекомендацій виробника потрібно виконати заливку в два етапи. Якщо ж пробіг двигуна становить понад 50000 км, то рекомендується три етапи. Якщо ж пробіг більше 200 тисяч кілометрів, то чотири етапи. Докладна інструкція із застосування нанесена на упаковку.

Виробник інформує про наступні позитивні ефекти від використання присадки SUPROTEC «Універсал 100»: збільшення ресурсу двигуна в 1,5 ... 2 рази, полегшення запуску двигуна (в тому числі «на холодну»), зниження витрати палива на 8 ... 10 %, зниження шуму роботи движка на 5 ... 10 дБ, зниження витрати масла «на угар», а також інші додаткові переваги. Реальні відгуки автолюбителів також в більшості своїй позитивні, хоч і не в такій високій мірі, як вказує виробник.

Зверніть увагу, що не можна допускати попадання присадки на відкриті ділянки тіла, а тим більше в очі або в ротову порожнину . З шкіри або очей склад потрібно змити великою кількістю води. А при попаданні засобу в людський організм потрібно звернутися за медичною допомогою.

Фасується в упаковки об'ємом 100 мл. Артикул товару - 4660007120031. Його ціна на літо 2018 року становить 1200 рублів.

5

Наостанок варто додати, що бажано купувати присадки для зменшення витрати масла в двигуні в надійних і перевірених автомагазинах , що мають відповідні ліцензії та дозвільні документи на право проведення торгівлі. Цим ви убезпечите себе і зведете до мінімуму ймовірність придбання підробок, яких в даний час на ринку величезна кількість. Такі міркування справедливі як для звичайних, так і для інтернет-магазинів.

висновок

В інтернеті можна знайти безліч неоднозначних відгуків про використання тієї чи іншої присадки, призначеної для зменшення кількості моторного масла на чад. Тому використовувати такі склади чи ні - вирішувати виключно автовласникові. У будь-якому випадку збільшення витрати масла свідчить про появу якоїсь поломки (можливо і незначною). Тільки мізерна частина присадок здатна ненадовго допомогти зменшити витрату масла якщо мор машини ще не «убитий».

І пам'ятайте: якщо двигун просить капиталку, то жодної присадкою йому рот не заткнеш ...  


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found