Перевірка насос форсунок з механічним приводом своїми руками. Як перевірити форсунки дизеля ваг комом і тестером

Перш ніж перейдемо до опису методу як виконується перевірка насос форсунки, спочатку розберемося, що вона з себе представляє і які її деталі підлягають найбільшому зносу.

Перевірка насос-форсунки

Насос-форсунка з механічним приводом на відміну від Common Rail має обгризені функції створення високого тиску (одноплунжерний насос) і уприскування палива. Вона включає в себе в одному корпусі насос високого тиску, форсунку, силовий привід і дозуючий клапанний вузол. Складові механічну частину управління насос-форсунки є віддаленими родичами деталей газорозподільного механізму з тієї принциповою різницею, що робочим тілом в даному випадку замість повітряної суміші є дизельне паливо під високим тиском. Це дозволяє підвищити потужність двигуна, і крутний момент. Коротенько її процес роботи буде виглядати так:

 1. Керуючий електромагніт отримує команду (електричний імпульс) від ЕБУ на переміщення клапана відбувається закриття робочої камери з відсіканням палива від магістралі;
 2. Плунжером створюється тиск для вприскування палива;
 3. Уприскування відбувається через розпилювач, що створює «паливне хмара», спочатку попередній впорскування, а потім основний.

Така схеми роботи показує, що основні механізми, які схильні до найбільших навантажень і найбільш частого виходу з ладу - це клапанний вузол, яким і відбувається фактичне управління процесу упорскування палива в даних системах і розпилювач, який здійснює безпосередньо уприскування і належне для даного циліндра розпорошення.

Власники дизельних автомобілів мають уприскування палива насос-форсунками і стикаються з їх відмовою, можна поділити на такі основні групи:

 • не можуть запустити або мають труднощі з запуском двигуна;
 • мають зайву витрату палива;
 • скаржаться на нерівномірну роботу двигуна або втрату потужності;
 • спостерігають підвищену димність вихлопу.

Тих процес перевірки насос-форсунки

Типові несправності електронної насос-форсунки:

 1. Клапанний вузол виходить в 63% випадках.
 2. Розпилювач в 30%.
 3. Електромагнітна частина складе 5% ймовірність відмови.
 4. Плунжер, пружина, корпус - 2%.

Як можна перевірити насос форсунку

По-хорошому діагностика і перевірка насос форсунки повинна виконуватися також як і коммонрейл на професійному стенді, де буде імітація роботи на різних режимах (холостий хід, номінальний і режим прискореної роботи). Але в домашніх умовах перевірка насос-форсунок буде обмежена. Самим елементарним методом дізнатися одну з причин коли спостерігається нестійка і жорстка робота двигуна при повному навантаженні з такими паливними форсунка - обережно перетиснути шланг обратки на паливному фільтрі , якщо робота вирівнюється, це свідчить, що швидше за все в форсунки утворюються бульбашки повітря. У свою чергу таке явище виникає якщо тандемний насос не розвиває потрібного тиску або не досягає розрахункової продуктивності.

Якщо при перетискання відбувається збільшення тиску, значить, найімовірніше, негерметично гумове з'єднання між надходять каналом і обраткой в ​​насос-форсунки. Якщо ж зміни відсутні - тандем-насос несправний. Така перевірка буде точнішою якщо підключити і манометр для перевірки тиску палива. Підтвердження цього діагнозу також можна отримати за допомогою VAG-comа, спостерігаючи за динамікою в 13 (стабілізація ХХ) і 23 (час включення насос-форсунок) блоках на холодному і теплому моторі. Збільшений розкид параметрів при збільшенні навантаження і температури буде вказувати на утворення повітряних пробок.

13-й і 14-я вимірювані групи в програмі Вася діагност

Діагностику основних показників роботи насос-форсунок встановлених на автомобілях концерну VAG можна зробити за допомогою програмного забезпечення VCDS знявши показання на 13 і 14 каналах в розділі «Блок управління двигуном». Цифри корекції розпилу повинні прагне до нуля. По тому, як корекція вказує на не доливаючи або перелив, можна більш-менш точно сказати - форсунка забита або є проблеми в спрацьовуванні клапанного вузла. Коли на холостих двигун працює нестабільно, а після прогріву його робота відновлюється, при цьому баланс на якому то циліндрі буде більше 2.5 мг, то його насос-форсунку однозначно в ремонт.

Підключення насос форсунок

Підключення роз'єму насос форсунок

Також можна перевірити опір котушки електро клапана , коли є підозри вихід його з ладу. Якщо він не працює, то плунжер буде подавати солярку в обратку. Опір котушки клапана має бути близько 0.5 Ом . Або зробити інший тест, подавши на клапан 5В (буде клацати значить впорядке). На колодці форсунок в торці ГБЦ 7-й контакт - загальний «мінус», а плюсові: 5-й першого циліндра, 3-й йде на другий, контакт №2 це "+" третього циліндра, 6-й пін на четвертий. Коли з'явився в двигуні стукіт виходить від форсунок, можна підключати роз'єм в розрив проводами і знімати з них імпульс на момент, коли явно чутно стукіт, такий тест допоможе визначити стукати насос-форсунку. Не зайвим буде також перевірити пробою форсунки на масу. Але все ж самий дієвий спосіб перевірки насос-форсунок в домашніх умовах і без зняття - програмний. Так що про те, на значення яких груп в програмі «Вася діагност» звернути увагу ми і зупинимося по докладніше.

Діагностика насос форсунок ВАГ-комом

Щоб правильно і досить точно визначити характер несправності паливної форсунки дизельного автомобіля, з'ясуємо які групи в програмі vag com будемо перевіряти і що вони повинні нам показати:

Діагностика vag-com (групи 13,18,23)

 • 13 група показує корекції для стабілізації холостого ходу і до 1500 об / хв. Відображає роботу НФ (дуже рідко циліндра);
 • 14 група - різницю розпилу між форсунками;
 • 18 група - статус клапана, має бути по нулях;
 • 23,24 групи - корекції по циклової подачі, показує, як спрацьовує електромагнітний клапан і запірний золотник. Найбільш об'єктивний метод оцінки насос форсунки;
 • 72-77 групи - корекція по тиску уприскування, їх величини показують значення при різних рівнях тиску, групи яких навчають, внаслідок роботи лямбда-зонда, повинні показувати максимально наближені до нуля значення.

Тепер розглянемо докладніше які приблизні значення повинні бути і про що говорить коли показник йде в плюс або в мінус.

Коли корекція в 13 і 14 каналах від 0 до 1 мг / хід, щоб робота сама форсунки, до 2 мг / хід - нормальна, а якщо понад два - дуже погана якість роботи насос форсунки. Тобто дані цих двох груп повинні прагне до нуля, а ось коли йде великий плюс або мінус говорить про порушення продуктивності. Якщо в "-", то НФ забита, а коли в "+", то потрібно додатково дивитися дані по 23 і 24 груп.

13-а група діагностики у Вася діагност

При перегляді показань 13-й групи варто взяти до уваги те, що робота форсунки, в першу чергу, змінюється в залежності від ступеня стиснення в циліндрі, а вже потім від її стану, так що вам попередньо бажано заміряти компресію манометром у всіх циліндрах, або також обов'язково перевірити числові показники в 23 групі. Так що навіть якщо корекція в 13-й групі допустима рекомендується зняти показання в 23,24 групах, адже там міститься величина, яка використовується ЕБУ для управління електроклапаном в НФ, щоб забезпечити точний момент спрацьовування.

ЕБУ, керуючи закриттям електромагнітного клапана, визначає:

 • момент упорскування;
 • величину циклової подачі;
 • фактичні межі зміни моменту повного закриття ЕМК.

Чим вище значення в групі 23-24 , тим гірше стан насос форсунки . Велика цифра буде свідчити про дуже великому часу спрацьовування золотника. Це той час, що проходить від моменту подачі керуючого імпульсу на електромагніт до посадки золотника на сідло. Коли на якомусь циліндрі, значення перевищує цифру 100, в блоці управління пропишеться помилка - «Перевищено межа регулювання насос форсунки» і корекція початку подачі пропадає до перезапуску двигуна. А ось коли маємо "-100" на одному циліндрі, свідчить про наявність в паливі газів (як правило, винне нижнє кільце ущільнювача), по всіх циліндрах, це проблема з топливоподкачивающим насосом.

23 і 24 групи діагностики насос форсунок у VSDC

Значення адаптації в блоках вимірюваних величин 72-77 груп теж важливі для коректної роботи мотора, оскільки показують швидкість навчання по упорскуванню. Для кожного блоку вимірюваних величин видаються по 3 значення. Це налаштовані значення для окремих циліндрів при різних рівнях тиску (300, 600 і 1000 бар). Якщо значення корекція часу уприскування мінусове (наприклад на 1-ій позиції нижче - 45 мс, а на 2-ий мінус 15 мс) - зносилися голки і сідла форсунок, внаслідок чого, блок управління скорочує кількість палива, що впорскується. А коли затримка йде в великий плюс - ознака засмічення форсунок.

72-77 групи діагностики насос форсунок

Варто окремо відзначити значення даних сучасних пьезо форсунок, оскільки якщо вони мають відхилення від номінальних цифр, то як правило вони взагалі не ремонтуються і на відміну від електромагнітних доводиться міняти на нові.

Електромагнітні насос форсунки при зносі кільця ущільнювача, незначному забрудненні, пошкодженні розпилювача - ремонтнопригодні, а ось при зносі ЕМК і замикаючому золотнику підлягають тільки заміні. Заміна несправних насос-форсунок проводиться відповідно до індексів в їх позначенні!

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found